|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako bi odgovorili otroku na vprašanje o spol...
8.2.2006 23:43:50   
karmy
da pride do vas vaš otrok in vas o tem sprašuje... kako bi razložili njegovim letom primerno?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 6:44:35   
lelaval
Odvisno, koliko je star. Midva sva najinima starejšima že  morala. Pa š v knjižnjico smo šli, in vzeli vse knjige o tem.
Skratka - tako,kot je, vendar na njegovim letom primeren način.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 8:15:08   
mojcadamijan
Tako kot je-tudi meni so takoj razložili tako, zakaj bi nekaj o "čebelicah" in podobne zadeve

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 10:08:16   
ronja5
Mi smo vedno kupili knjigo in jo brali skupaj in gledali slikice. Tud zdaj, ko sta večja imata vsak ene tri knjige doma in vedno, ko jima tako knjigo podarim, jima rečem: Če te pa še kaj zanima, pa kr vprašaj!
In se pogovarjamo o tem, brez tabujev.

(odgovor članu mojcadamijan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 12:33:23   
karmy
kakšne knjige pa ste vzeli v knjižnici?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu ronja5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 15:41:10   
al1*
Odvisno je od starosti otroka. Mojo taveliko je vse v zvezi z dojenčki zanimalo, ko sem bila jaz 2. noseča in je bila stara 3 leta. Takrat sva vzeli v knjižnici knjigo Pozdravljeni otročki in Malček palček. Zelo fini so tudi različni otroški priročniki o telesu, kjer imaš vedno tudi poglavje o spolnih organih.

Sedaj, ko je še večja, ji je všeč Lukec dobi sestrico.


Zelo vredu knjiga za starše pa je Otroška vprašanja ne poznajo tabujev,  kjer so poglavja o spolnosti, smri, religiji.


_____________________________

lp


(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 19:09:10   
vidja
Je kar zahtevno najt tisto pravo stopnjo, ki jo otrok ''prenese''. Sem pa absolutno za to, se pove resnica, ne pa da pol otroci mislijo, da je nosečnica jajce pojedla ali pa kaj podobnega. Jaz sem enkrat hčerki začela razlagat, pa sem ji povedala preveč in je bila čist zmedena, zdaj pa prakticiram majhne korake. Najprej povem čist enostavno in potem ona postavlja vprašanja, dokler jo pač še kaj zanima.user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
9.2.2006 21:55:14   
karmy
pri kateri starosti pa te je prvič vprašala glede tega? me je mal sram ampak bom vseen vprašala kako greš po korakih? poveš eno stvar in čakaš na vprašanje? katero stvar pa poveš?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu vidja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako bi odgovorili otroku na vprašanje o ...
10.2.2006 9:32:37   
Dadi
Lahko jaz povem kako je ena gospa razlagala malim otrokom. tam cca 3, 4, 5 letnikom. Enostavno, na vprašanje kako pride dojenček noter je odgovorila. Mamica in očka se imata rada, in zato da očka mamici pikico v trebušček, in iz nje zraste počasi dojenček. In potem je razlagala o razvoju dojenčka...kako je majhen in kaj mu zraste itd. Mislim da je to na stopnji 3, 4, 5 letnika dovolj.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?