|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 20:37:31   
Anonimen
Imam en problem. Naši psički je sol razjedla kožo na tačkah... in jo boli, posledično pa si tačke ves čas liže.

Kako naj to preprečim ali vsaj omilim? Ko pridem s spsičko iz  sprehoda ji tačke vedno splaknem z vodo, da gre sol do... ampak vseeno jo boli.
Naj si omislim čeveljčke? (a to sploh obstaja?user posted image )

Kako ta problem rešujete vi?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 20:39:38   
manca79
Ja, splakovanje tačk je zelo priporočljivo.
Obstaja pa menda neka antibakterijska krema, s katero mu potem tačke (blazinice) namažeš; to naj bi se dobilo pri veterinarju.
Če je zadeva že zelo razbolena, je fajn it do veterinarja, da mu pomaga.


< Sporočilo je popravil manca79 -- 18.2.2006 20:40:23 >


_____________________________

lp
M.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 21:31:02   
mia-2
Mi mu tačke res ful dobro speremo, potem pa namažemo z ognjičevo mastjo in mu pamaga.Smo mu pa vse dlake med blazinicami porezali in je veliko boljše.Ker če niso fajn porezane, in potem ne sprane sol ostane na dlaki in ga srbi in potem še boli.LP

(odgovor članu manca79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 23:03:17   
Anonimen
Mi mamo eno kremo za blazinice, pa ne vem zdele, kako se ji receuser posted image  Jo pa itak vsakic obrisemo - tace in trebuh, ko pride s sprehoda, da ne posvinja vseh postelj, kavca in nasploh stanovanja.

(odgovor članu mia-2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 23:05:44   
Anonimen
Evo, krema je elastopad. Neka italijanska, kupljena pri vetu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 23:10:05   
Anonimen
Nša Miša tudi vedno s sprehodov pristane v banji in ji tačke temeljito splaknem. Pa se ji je vseeno moralo nekaj zaradi soli narediti, ker je nekaj časa fino šepala in tačko kar v zrak držala. V omari sem našla eno staro kramo, izgleda da je kdaj kaj podobnega že imela, se mi zdi, da se malo spomnim.user posted image  Krema je pa Vitakraft, Nature Creme Urea, za poškodovano kožo, prav za pse. Je pa notri tudi olje čajevca, torej podobno kot Tea Tree od Justa.
Obstajajo tudi posebni pasji čeveljčki, prav v te namene. To bi bilo super, če bi jih tvoja psička hotela imeti.
Tačk pa si ne sme lizat. Ne smeš ji pustiti, ker s tem, ko jih liže, izliže dol še neko zašpčitno plast in je potem vse skupaj še slabše. Jaz Miši nikoli ne pustim tačk lizat, ne glede na letni čas.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 23:28:48   
frutka_
Mi ji zmeraj brišemo nogice ali jih stuširamo, pomaga pa tudi domača navadna Solea krema, ki ga kužku vtreš v tačke. Najbolje takrat ko gre spat v košaro.

Vuf!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
18.2.2006 23:57:53   
Anonimen
Solea? Sam a si ne potem še bolj liže tačke?


Še to sem mislila vprašat. Kje pa spijo vaši psi (tisti, ki jih imate v hiši?)
Naša je najprej spala pri meni v postelji, pri nogah. Potem ko je zrastla, smo jo preselili na fotelj v moji sobi... pa ga je razpraskala. Potem smo ji dali eno blazino na tla, pa jo je tudi razpraskala. Potem je spala na kosu armafleksa, zdej pa spi na fotelju, ki ga je tudi že razpraskala, pa smo ji ga raztegnili, pa je razpraskala eno stran, pa zdej še drugo... do feder. (aja, da ne boste mislile, da so to novi fotelji, to so fotelji za na odpad, stari 20 let al pa še več).
Zdej sem ji zašila eno blazino iz tršega blaga, ampak domnevam, da jo bo v roku enega meseca že razcefrala.

Kaj naj ji damo za podlago, da bo zdržala vsaj mal več kot en mesec? Košaro? Pojma nimam.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
19.2.2006 10:45:56   
Anonimen
Luna spi pr men na postli, vecinoma na mojih nogah/trebuhu pod kovtrom ali pa z glavo na povstru, ce ji je vroce pa se uleze na vrh k nogam ali ob strani k steni. Mi je spraskala steno user posted image  

Drugac ma pa se plasticno kosaro s povstrom, v kateri je spala ponoci natanko prvi 3,4 dni, ko smo jo odbili, pa se ene dva dni vmes, ko sem jo hotla nazaj na kosaro navadit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
19.2.2006 16:47:27   
frutka_
Ko je bila naša pesa mlajša bi jo vsi imeli v postelji (labradorka je) ampak je bila moja mama odločna in nam je vsem prepovedala. Kupili smo ji košaro, pa jo je demolirala nato smo ji kupili platično "košaro" s pouštrom in v njej prav fajn spi. Ima embargo na postelje, kavče, fotelje ipd..

Hm...ne, tačk si nič kaj extra neliže bolj po Solei. V bistvu si niti tačk ne liže veliko...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
19.2.2006 17:05:30   
Anonimen
Miša tudi občasno spi v svoji posteljici, to je plastični košari, povšter za notri sem pa sama naredila. Pač sem kupila blago, ki mi je bilo všeč, in ga nafilala z narezano penasto gumo. Saj praska, ampak se povšter premika sem in tja, kamor ga pač zvleče. Mogoče se pa zato ne strga.
Sicer pa večinoma spi na postelji.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
20.2.2006 20:31:03   
spacey
Nekje sem prebrala, da pomaga, če psu namažeš blazinice z balzamom za lase. Le-ta jih zmehča in ščiti pred razpokami in mrazom, mogoče tudi pred razjedanjem soli.

Drugače pa je fajn po sprehodu umit tačke, jih dobro posušit in potem namazati z ognjičevo kremo ali pa riboderminom.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: soljeni pločniki in ceste - nevarno za pse?
21.2.2006 7:52:13   
tanaja*
Tko kot je user posted image napisala: za take stvari je Elastopad najboljši. Pomaga tudi pri preležaninah. Seveda pa ne sme potem lizat.

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?