|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grize si nohte!!
22.2.2006 17:12:17   
ZARA




Ja, resno. user posted image
Vsake 2-3 dni ji porežem nohte in opažam, da jih je vedno manj...kaj je za narest?? A je kdo imel tak problem in to pri 22 mes??!!
Stalno jo opozarjam, ampak mam občutek, da je vse v prazno...




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 17:20:10   
kofetek2010
namaži s kakšno nagravžno snovjo user posted image  pejt v lekarno in vprašaj user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 17:24:38   
cmokec
To pa tudi mene zanima. Sara si grize nohte in jih na roki sploh ni treba strišt s škarjicami. je pa začela, ko smo dobili dojenčka, pa tudi sicer ma veliko prst v ustih, kar do sedaj ni imela nikoli.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 17:34:43   
Anonimen
Bolje da že zdej probaš kakšno "žavbo", ker kasneje, ko to preide v navado, ne bo rešitve oz. zelo težko se je odvadit.Povem ti iz lastne izkušnje, še zdej si jih grizem, ker so me starši prepozno ovirali pri tem...user posted image
Je pa zelo hudo, ker bi to rada prenehala pri svojih 24 letih, ker vem, da je to zelo grda navada, pa še službo imam takouser posted image  Svetujem ti, da jo na lep način poskusi prepričati, mal ji nalakiraj nohtke, da bo lepa, pa lepo besedo ji daj, pa bo mogoče šlo, saj veš, včasih je treba otročičke mal po ovinkih na hinavski način.Pa še to, če jo boš poskušala udariti, ko bo na dejanju, bo samo še slabše, ker bo to potem počela na skrivaj in samo še slabše bo.
Nati

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 17:41:21   
piščanc
naša takrat 4,5 letnica je tudi lase začela cuzati poleti, ko je bila cel avgust doma

malo smo jo opozarjali, potem je pa sama nehala, ko je šla septembra spet v vrtec

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 18:54:08   
ZARA
A pa mislte, da obstaja kaj tazga, da bi se namazal hohte? Za tako male, mislim...
Bom res v lekarni vprašala...
Sam res mi je grozno, ker ma obupno pogrižene. Sem najprej mislla, da prste cuza user posted image



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 18:56:45   
cmokec
Zara, daj sporoči, kaj so ti v lekarni rekli.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 20:32:27   
Anonimen
Zara!
Vem da lahko v Dm dobiš en tak lak (Stop. piše gor), verjetno lahko istega dobiš tudi v lekarni. Je za tako majhne.
Ti pa povem da če sedaj ne boš zajezila tega, nikoli ne boš. Pa posvečaj mali več pozornosti kot si jo do sedaj, verjetno si jo že sedaj veliko. Ne je kregat, ko jo vidiš da si grize nohte.

Čaw

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 21:05:51   
Seven*
Zara. Ne bi te rada strasila, pa vendar.. Za grizenje nohtov ponavadi obstaja en razlog. Ponavadi gre za notranjo napetost in nemir. Malo jo opazuj in bodi pozorna. Je mogoce perfekcionistka in hoce vse prav narest? Poskusi priti do dna.

Grizenje nohtov, sploh tisto do krvi ni tako enostavna zadeva. Ponavadi gre za sproscanje nekega notranjega nemira, ki ga ne mores na drug nacin spraviti ven..

Kako vem? Moji nohti so dolgi priblizno 5 mm. Grizem jih 25 let. Do krvi seveda.user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 21:11:08   
mika
preden  začneš z raznimi nagravžnimi laki in kremami, ki se meni za tako majhnega otroka zdijo preveč agresivne metode, poskusi ugotoviti vzrok zakaj si jih grize.
Od prijateljice hčerka si je začela grizti nohte pri dveh letih, ko je šla v vrtec in je to bil za njo prevelik šok. V vrtcu se nikoli ni dobro počutila in si nohte grize še sedaj pri 5 letih.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 21:29:33   
frutka_
Seven si me prehitela...pred kratkim sem brala eno knjigo o nervozah otrok in med drugim je opisana tudi nervoza grizenja nohtkov.  Če se spomnim naslova ti sporočim Zara. Poznam enega dečka, ki je totalno "zategnjen", sploh pri igri se opazi. Skregal se bi pa se noče, postavil bi se zase pa se ne, joče in to čisto potiho, nekdo ga ugrizne pa mi tega ne zaupa...jaz sem tudi mnenja, da se v njej nekaj kuha.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 21:40:29   
ZARA




Ojoj, dejte nehat no...zdej sem pa čist pokakana...user posted image
Sej v bistvu točno vem, kdaj to počenja. Ko gleda risanke. Takrat seveda ne sliši nič, takoj roko v usta in gremo...če seveda nima dude.
Nikol je ne tepem po roki al pa zmerjam, zarad tega, da ne bo pomote. Vedno lepo in obrnjeno na hec, v igri...
In kaj naj? Ukinem risanke?





_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 21:56:08   
Seven*
Zara. A ves kaj jaz delam zdaj ko pisem na RR? Z eno roko tipkam, z drugo pa grizem. Ponavadi ravno takrat najbolj grizes, ko razmisljas o cem in tuhtas. Jaz tud pred televizijo skoz grizem. Opozarjanje ne bo pomagalo, tud to, da ji vzames stran risanke ne. Bo nasla drugo moznost za grizenje. Vzrok bo pa ostal. Resnicno malo razmisli o situaciji. A ste v zadnjem casu kaj spremenili? Ste ji kaksno stvar odvzeli?

Ko sem jaz dobila bratca, sem nehala jest. Pri sedmih letih sem zacela moji mami razlagat, da ne bom vec jedla, ker imam nekaj v grlu. Mami se je skoraj zmesalo, ker dejansko nisem htela jest. Me je mama peljala k zdravniku in sele takrat sem potem zacela spet jest. Ker kao nisem imela nic v grlu. Z mamo sva ponoci do jutra skoraj igrali domine, ker sem imela obcutek, da se bom zadusila..

Kot vidis, sem vzorcen primerek otroske nevroze.. user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 22:16:34   
Anonimen
http://www.na-svet.net/forum/read.php?f=2&i=87&t=87
Samo tole sem našla, če bo kaj pomagalo.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Grize si nohte!!
22.2.2006 22:19:55   
Marogica
ZARA, se strinjam s predhonicami, ki so napisale, da je vzrok grizenja nohtov kašen notranji nemir, napetost, ali da se otrok počuti celo zapostavljenega. To ni nikakršna graja tebi ali tvoji vzgoji, temveč povod, da poiščeš vzrok, zakaj to dela. Te kreme in podobne piz... pomagajo mogoče, da otrok ne grize več nohtov, ne pomeni pa, da je vzrok odpravljen, zaradi katerega je začela s tem.
Se pa ne sekiraj, ker so ti vzroki ponavadi prehodnega značaja, predvsem zaradi karšnihkoli sprememb v otrokovem okolju. Ko se jih navadi, ponavadi tudi to izgine.
p.s. Tudi moj ta večji jih je grizel kakšne 2-3 mesece, po rojstvu bratca(če sedaj analiziram za nazaj), in ker so bili ti meseci najbolj turbolentni, je to čutil najbrž tudi on. Potem se je to nehalo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 8:02:56   
ZARA




Seven, nič takega se ne spomnem...da bi ji kaj vzeli, al spremenili...uh! Je pa res, da jst od januarja hodim na neka predavanja in me 2x na teden ni doma po celo popoldne (od cca 12.30 - 18, 19ih)...prej sva bile non-stop skupaj in vedno me je full vesela, kadar pridem domov. To je vse, kar se spomnem.

Vem pa kako je, če si grizeš nohte. Sama sem si jih grizla do 25 leta. Potem sem se pa odločla, da je dost. Je pa res to neke vrste zasvojenost, vsaj jst sem full težko nehala...težje, kot nehat kadit!


Hvala vsem, za vse odgovore (in linke) !!




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 8:06:00   
Anonimen
No, pa si se spomila. Verjetno bo to res to. pa povej otroku kam greš, da prideš nazaj, itd., poslovi se od nje, povej, da ko bo risanka na TV recimo, prideš nazaj, itd. Da ve, da prideš nazaj. Mogoče jo pa res to bega user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 9:15:13   
viv_
Naši tamali od lani april do prejšnjega meseca nismo rezali nohtov, ker je vse pogrizla. Pa mazali smo z unimi laki, ki so prav za to, pa z vsem mogočim, pa ništa... Se je "zmanikirala" v nulo. Zdaj jo je pa naenkrat minilo... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 16:52:48   
ZARA
Pol lahko s kremami in podobnimi variantami lahko še mal počakam...
Ne vem, če je moja odsotnost res vzrok, lahko pa tud...ne vem...
Upam, da bo nehala ...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 19:17:22   
india
Zara, zelo znana zadeva mi je to, ja.
Moja najstarejša si je grizla nohte,ko je prvič vstopila v vrtec, trajalo je to približno mesec dni. Pa smo poskusili z vsem možnim, od pelinovega čaja, do laka ( ki je ogabno grenek), do nekih krem iz Avstrije,....pomagalo ni nič tako dolgo, dokler ji nisem pokazala ene deklice,malo starejše, z zelo lepo urejenimi nohti in ji seveda obljubila, da ji bom tako uredila nohte,ko ji zrastejo.
Danes ima čuuudovite nohte,ki jih grize ob veliki gužvi v šoli, a se že kontrolira in sama sebe pri tem "štopa".

Karin pa je zelo občutljivo dete in si po mojem zaradi težav z očesom grize nohte že od 3. leta. Le med počitnicami,ko ni v nenehnem stiku z drugimi, si jih preneha grist.

Po mojem je ta tvoja odsotnost vzrok, da je začela to početi!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Grize si nohte!!
23.2.2006 21:40:29   
Pupica
Tia je imela pri CCa.1 letu takšno obdobje. Seveda je bil takoj moj lubi na tapeti, češ tebe vidi, in te oponaša. Nato pa se je začelo "štrapciranje"pazenje..to je zgledalo tako, da niti minutko nikoli ni bila sama, vedno je imel kdo od naju uč na nje, in ko je dala roke v usta, sva pač z NE ostranila. Tko kot je šla roka iz ust je šla še hitreje nazaj.Nič ni pomagalouser posted image
Potem pa berem tu na RR en post, in je ena svetovala, da otroka takrat stisneš k sebi, ker je otrok takrat v stiski. Ne boš verjela.Vsakič ko je šla rokica v usta, sva pustila vse iz rok(čist takoj!!!)in jo vzela v naročje in jo crkljala. Oba sva uporabljala isto metodo. Tega sva se držala komej ene 3 dni, in rokica ni več zahajala v usta.
Poizkusi, mogoč pomaga.Men se je reva prov smilila, k sva jo skoz jurila, ne to delat.In to je trajal cel mesecuser posted image potem pa v 3 dneh nehauser posted image user posted image user posted image

Sicer ni tko kritičn če Zari strižeš nohte, Tia jih v tistem času sploh ni imela!!!!Ampak samo na kazalcu in sredincu. Na palčku je bil občasno pogrižen, prstanec in mezinec pa nikoli.

Velik sreče!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?