|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ime za novorojenčka
9.4.2006 18:24:56   
usorger
Zanima me kako ste izbirali oz.izbrali ime za dojenčka in katero ime ste izbrali?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 18:41:50   
Marogica
Ime Bor(prvi sin) sva izbrala čisto po naključju, ko mi je mož razlagal eno anekdoto v zvezi z imenom Bor, ki se je zgodila njegovemu prijatelju. Na ime Brin(drugi sin), pa me je napeljala moja sestra, ki ga je našla na internetu. Tako sva nekako povezala, da sta to dva iglavca, pa še oba imava na parceliuser posted image user posted image -slučaj, pa še relativno redka imena in predvsem slovenska.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 18:52:09   
total
Ko sem slišala ime NIK sva takoj rekla,da se bo tako imenoval najin sinček,če bo,ker jaz sem vedela samo ime za punčko in sem mislila da bo pupa,pol je pa res bil NIK.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 19:25:33   
frutka_
Zmeraj sem govorila, da bi imela Filipa in ga imam...No, na koncu je bil v igri še Matija ampak sva potem sklenila, da je Filip bolj navihano...bolj najino!
Sicer pa je bil tudi Bor v ožjem izboru in po babičini strani Vasja ali pa Ivan(?!).

Ime za fantka bom, če bom, v drugo izbrala težje, ker mi skoraj nobeno ni všeč...
Za deklico pa mi je všeč Minka, Iza, Alina, Inja...

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 19:42:37   
Bubamaraa
Ko sem gledala popstars in je tekmovala neka Danaja in sem takrat rekla, da če bom imela hčerko bo Danaja....In je.....Mi je ime bilo tako všeč da nisem potuhtala na kej drugega.... 

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 20:05:49   
mamči
 V bistvu sem imela vse bolj za punčko, ker v naši družini so same ženske in sem mislila, da bom tud jaz imela pupiko.
No pa smo zvedeli, da bo prišel fantek in prišla je seveda dilema o imenu. Ampak bilo je pa eno ime, ki je bilo že davno pripravljeno za mene, če bi bila fantek in v tistih časih kar redko ime in res mi je bilo od nekdaj všeč - Tilen. In tako je moj prvi sin Tilen- po meni, ko nisem bila fant user posted image .

Ta drugič sem pa bila itak ziher, da bo pupa.....in glej moj filing je bil spet narobe. In zvedeli smo, da spet prihaja dečko za katerega pa res nisem vedela, kako naj mu dam ime.Dolgo sem tuhtala, najprej je bila ideja da naj bo tud na črko T, pa mi ni bili nobeno ime všeč na T, nato je bil dolgo Anej v igri, pa jih je preveč in spet nisem vedela....nato pa se slišala za ime Tian in mi je bilo všeč, čez par dni me je še moja sestra klicala in mi rekla, da ve za ime Tian in ji je ful všeč. Pa še na T je.
Hotela sem isto št. črk, pa bolj spevno in sem priredila ,tako imamo mi Tijana.

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 21:02:53   
daddy
Vedno smo imeli ime pripravljeno za punčko, pa daddyja nihče ni naučil kako se to naredi user posted image  .... no petim pobom smo ime dali dobesedno na porodni mizi ( Rok, Nejc, Andrej, Adrian, Gašper ).

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ime za novorojenčka
9.4.2006 21:03:20   
lelaval
Ko sem bila 1. noseča, sem bila prepričana, da bo punčka. Na TV je bilo smučanje in komentator je tako lepo izgovoril Lara Magoni, da sem si rekla: Lara bo - in tako je najina prvorojenka dobila ime.
Ko sem bila 2. noseča, sva izbirala za punčko ime Gaja, za fantka pa se nisva mogla odločit. In sem se spomnila, da, odkar poznam user posted image , je vedno govoril, da, če bo imel sina, bo Erik. In sem ga spomnila, saj je čisto pozabil. Dobila sva sina - Erika.
V 3. nosečnosti pa sva izbiro imena za dojenčka prepustila starejšima otrokoma (pod pogojem, da je tudi nama všeč), da se ne bi počutila zapostavljena in ljubosumna. Dobila sta sestrico, kateri sta izbrala ime Aneja. 

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ime za novorojenčka
11.4.2006 11:06:36   
Nixxon
Moja draga je z neta prenesla seznam imen v SLO, potem sva se pa odločala, čeprav za punčko sem jaz že prej bil skoraj čisto odločen. konec meseca izveva kaj je.user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ime za novorojenčka
11.4.2006 11:14:50   
Anonimen
A kako sva ga izbrala? Jaz sem predlagala imena, on se je pa pačil. Potem se je pa pri Tiborju nehal pačit, ker mu je bilo všeč. Mani pa je bilo bolj všeč Bor. In bi tudi bil, če ne bi med tem, ko sem se v porodnišnici matrala za dosego ciljauser posted image , rekel, da je lahko tudi Bor, ker sem se mu zasmilila. No, in zato sem tudi jaz popustila in je zdaj Tibor.

(odgovor članu Nixxon)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ime za novorojenčka
11.4.2006 11:17:52   
dory
Moj mali bi moral bit rojen v mesecu maju....in bolj ko je sla nosecnost pri koncu, bolj se je videlo malo premozenje, tako,da sem se pol v momentu odlocla....so mi pa vsec izrecno tri crke imena za fantke...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ime za novorojenčka
13.4.2006 12:21:55   
Anonimen
Pri prvem sva imela takoj zbrano ime za punčko, za fantka se nisva mogla zmenit.
Pri drugem imava že ime za fantka, se pa za punčko ne moreva zmenit.

So nama pa na srečo obema všeč lepa stara slovenska imena: Ana, Ivana, Iva, Zlata, Marija, Vesna, Mojca... in za fantka Miha, Matija, Matej, Jernej, Boštjan...

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ime za novorojenčka
13.4.2006 15:14:43   
Lu
Midva sva pa pri prvem user posted image  obesila na steno bel plakaz kamor sva napisala PREDLOGI in na eni strani so obiski pisali imena za punčko na drugo pa za fantka. No na koncu sva se itak sama odločila, ampak je bilo prav zanimivo poslušat prav vseuser posted image  Tako je na svet prijokala Maja. Je dal ati ime. Jaz sem imela pa ime za fantka. Zdaj bova spet isto naredila. Ampak moj sanja o nekem Brunu user posted image  Meni pa ni všeč. Če je od katere fantek Bruno brez zamere. No saj septembra bomo videli kaj bo, pa brez imena tudi sigurno ne bo user posted image

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ime za novorojenčka
6.6.2006 17:23:59   
KBM
Midva s fantom sva se pa dogovorila,da on zbira za punčko jaz bom pa za fantka in rodila se je punčka in ji je ime Karin!!user posted image

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ime za novorojenčka
6.6.2006 22:09:13   
babylove
Mi2 sva izbrala 'tehnični pristop'.
Vsak je pisal svoj seznam predlogov. Nato sva liste zamenjala in vsak je iz nasprotne liste izpisal sprejemljiva imena. Tako sva dobila skupno listo oz. seznam imen, s katerimi se oba strinjava.

No in potem so se pa šele začela pogajanja user posted image ...

Pri nama je bil pogoj tudi, da ime ne zveni tuje niti v Slo niti v Fr, ker bo (je) otrok vezan na obe državi.

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ime za novorojenčka
6.6.2006 22:17:13   
Anonimen
Pri nas je bilo tudi podobno, samo da druga država ni bila Fr.

Na koncu je izpadla Katarina, ki jo pa tako ali tako kličemo mala Mič user posted image  user posted image

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ime za novorojenčka
8.6.2006 17:16:24   
Beti S
Midva sva pa šla v knjižnico po leksikon imen in počasi izpisovala tista ki so nama bila všeč, na koncu pa sva izbrala in dobila punčko Emo, če bi bil fantek bi bil Žiga.
Meni so lepa kratka imena kot so Ema, Eva, Tia, Zala, Hana, Vita,Taja,...
Za fantka pa Taj, Tijan, Luka, Anej, Tim, Bor,...

_____________________________

Lp Beti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ime za novorojenčka
21.6.2006 9:15:34   
modrooka
Tudi midva sva šla v knjižnico po leksikon, vsak je iz njega izbral 10 predlogov, potem sva jih pa točkovala. Na koncu je zmagalo ime Neža, na drugem mestu je bila Ana. V porodnišnico sem šla 9 dni pred porodom in v tem času sva drugo mesto prestavila na prvo. user posted image  In tako je najina punčka dobila ime Ana. user posted image  Ni nama žal!!!

Za fanta, če bo kdaj, imava pa že zdaj izbrano ime Luka! Nama je obema zelo všeč! user posted image

modrooka user posted image

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Beti S)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ime za novorojenčka
23.6.2006 21:40:23   
Barči78
Jaz sem iz interneta izpisala imena za fantke in punčke, potem pa sva oba na svoj list zapisala vsakih imen po pet. Na koncu pa seveda pokomentirala. Ne bom pa razlagala o njegovem izboru, sva kar hitro zaključila. user posted image

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ime za novorojenčka
23.6.2006 23:43:23   
bobek05
Ime ANEJ sva "pobrala" od prijateljev mojega strica, ki so tudi imeli Aneja - to je bilo sicer že nekaj let nazaj, ampak nama je bilo ime tako všeč, da sva se odločila zanj že precej pred njegovim rojstvom user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu usorger)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ime za novorojenčka
27.6.2006 22:40:45   
Win1
Hja, midva sva tud kupla knjigo leksin imen. Pol je bilo pa zlo pestro, jaz sem predlagal Vesno ona pa Kiara. Za fanta pa ali anej ali enej ter Nejc. Ker pa nisva do konca vedla ali bo fant ali punčka sva vse lepo napisala na listek in vlekla. Za fanta je bilo kmalu jasno da naj bi bil Nejc. Za punčko pa sva dodala še ime ki je bil nekako všeč obema. In sicer Kaja. Pa sva vlekla pa vlekla, na koncu sta ostali še imeni Vesna in Kaja. Po eni uri neodločenga rezultata sva odnehala. Ko pa je najina pikica prišla na svet in babičar vpraša kaj pa ime pa oba v en glas KAJA. In sva dobila malo princesko Kajo.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ime za novorojenčka
10.11.2006 22:19:17   
goda13
Mi smo pa gledali formulo in je moja mama rekla "a ni lepo ime KIMI" in tako je dobil naš KIMI ime

(odgovor članu Win1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ime za novorojenčka
20.11.2006 18:55:08   
tadruga
midva sva se pa nekega deževnega dne hecala in metala ven najbolj nemogoče besede...jokala od smeha. nekdo od naju je potem slučajno ven butnil en samostalnik, ob katerem sva se oba zresnila in se v trenutku strinjala. 

(odgovor članu goda13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ime za novorojenčka
27.11.2006 20:25:14   
Sita
Midva sva izbrala kratka slovenska imena. Izbrala sva jih tudi po določenih osebnostih in po pomenu. Zadnja hčerka ima ime po moji najdražji stari mami.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ime za novorojenčka
13.2.2007 11:55:45   
bt08
Ko sem zanosila sem takoj rekla če bo fantek bo Krištof,če pa punčka bo pa Neža,ampak za krištofa se nisva mogla zment,zaradi ene gostilne z istim imenom v vasi.Tako mi je padlo ime Ožbej in je na svet prijokal Ožbej.ne vem zakaj ampak ime mi deluje tako prebrisano,da vse upa narest,pametno.
Ožbej je zelo lepo ime,in zelo malo jih je.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?