|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   folna kislina!!!!
28.8.2007 19:59:03   
ataner
Hello.
Po petih letih jemanja KT, je končno konec-nehala sem letos maja. Včeraj sem bila na obisku pri G in mi je rekla ali že jemljem folno kislino! Še ne!
Priporočila mi je Elevit Pronatal, jaz pa ne vem, kaj naj? Obračam se na vas, če imate izkušnje - kaj ste jemali? Tifol ali Elevit? Sicer Elevit sem kupila, toda nisem zbrala poguma, da bi začela, ko pa ima toliko vitaminov, itd.... Kaj pa če ne jemljem nič?

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:02:42   
MarijaPo
V kolikor nameravas zanosti, ti elevit toplo priporocam. Mnogo bolj kot tifol, ki ima samo malo folne kisline. Elevit je ima 2x vec in se polno enih vitaminov.
Smisel teh tablet je v tem, da pridobis na surovinah, ki ti jih potem otrocicek poje. Torej, ce nic ne jemljes, potem ti pac poje tiste, ki jih imas ti zdaj zase v telesu.
Srecno!

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:04:45   
Vrtnica79
Jaz sem jemala Tifol v 2. in 3. mesecu. Pred zanositvijo pa nič. V 1user posted image  pa nisem jemala nič, pa tudi ni bilo nič narobe.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:08:15   
jooly
Od viška glava ne boli. Tko da kr pogumno v napad za vitamini. Škodit ti ne morjo, tud če se ne bo takoj prijel. Srečno.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:08:25   
ataner
Hvala.
Saj vem ,.....
Po eni strani si mislim, da bo to dobro za user posted image , po drugi strani pa se bojim, kaj če bo to preveč vitaminov, ...in bo kaj narobe potem z user posted image .
Partner pa je mnenja, da naj ne jemljem nič, ker če bom že zdaj otroka hranila z tabletami, kaj bo šele potem.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:11:57   
MarijaPo
Tvoj moz mogoce ne razume najbolj pomena tablet in predvsem ne raznolikosti njih.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 20:15:25   
Rožica I
Jaz jih v 1.user posted image  nisem jemala, ker sploh nisem nameravala zanosit. Sem pa si kasneje dosti prečitala o tem, in če bom želela še v drugo zanosit, jih bom definitivno jemala.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 21:19:09   
Kaja08
A se te Elevit tablete tudi dobi brez recepta? Čudno se mi zdi, da v lekarni nič ne povejo za te tablete. Sem v 2 različnih lekarnah kupovala folno kislino in v obeh avtomatsko dali Tifol. Katere so pa potem boljše? user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 21:39:13   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: ataner
- kaj ste jemali? Tifol ali Elevit?

Nobeno od teh, ne pred, ne med nosečnostjo. Od nekdaj imam raje naravno kot umetno, zato sem namesto tablet, uživala živila, bogata s folno kislino (ohrovt, brokoli, solata, polnozrnati kruh, banane...).

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 22:27:26   
baja*
Jemala sem Tifol, za ostale vitamine pa sem poskrbela z zdravo prehrano.
Še to, če se boš odločila za Tifol, ga morš jemat zjutraj po zajtrku. Za Elevit pa ne vem.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 23:00:22   
Anonimen
Elevit je najbolje vzeti med jedjo. Kot so že punce povedale, je zelo bogat s folno kislino, vitamini in celo minerali.
Meni odgovarja. (pa ne z besedami...hahauser posted image )

Lp.

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: folna kislina!!!!
28.8.2007 23:42:47   
Srčekgirll
Jst sm pred in sedaj ko sm user posted image jemljem folno kislino, Centrum Materna. Sm zadovolna.user posted image Sm pa tud Tifol že jemala, pa rajš te k zdej.

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 6:07:55   
ataner
Ta Centrum Materna je pa nekej podobnega Elevitu-se mi zdi. Ker ma tudi vse od A do Ž not. G mi je rekla, da bi naj Elevit pomagal tudi proti slabostim. Vem, da je najboljše naravno, toda tega si ne upam narediti, ko pa vsi to folno kislino (v tabl.) priporočajo. Kmalu se bom morala odločit, če ja ali ne! Če ne bom jemala in bo kaj narobe, si bom očitala - pa če bom jemala in bo kaj narobe, si bom zopet očitala, tak da mislim, da odločitev sploh ni tak težka. Upam pa da ne bo NIČ narobe!

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 7:32:45   
talika81
pozdravljena!đ

jaz jemljem Elevit. mi ga je priporočala tudi v lekarni, ko sem vprašala ali naj vzamem Tifol al Elevit.

Tak da ti bolj priporočam Elevit, ker ima vse vitamine, Tifol pa ne.

lp,

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 7:46:21   
NATALI99
Dobro jutro!

Takoj ko sem končala z KT sem pričela z Elevit tabletami. Jemljem jih pri kosilu med obrokom. Ataner je celo napisala da pomaga proti slabostim...mogoče pa res. Od ponedeljeka sem prepričana da sem srečka user posted image , slabo, vsaj tako da bi bruhala mi pa res še ni bilo.
Tudi meni so v lekani predlagali Elevit tabletke.

Lep dan!

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 8:44:27   
Ninica
Jaz že celo nosečnost jemljem Elevit. Je za plačat, če pa imaš nadstandard pa ga dobiš na recept.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu NATALI99)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 8:54:40   
ataner
No ja, če pa ve jemljete, pa bo zame verjetno tudi dobro. user posted image
Kako pa se drugače prehranjujete? Ali je kaj takega kar ne smeš jesti in piti v nosečnosti? Sicer še nisem user posted image , delamo pa na tem in se raje prej pozanimam. Samo strah me je, da mi bo v user posted image  slabo!

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 9:01:47   
jerikou
Kaj pa jemanje alg,ki so tudi polne folne kisline in so naravne.Je ze kera o tem razmišljala?

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 9:05:38   
NATALI99
Jaz semuser posted image po mojih izračunih 5 tednov in jem vse tako kot prej: zajtrk, malica, kosilo in še jogurt pa kakšen prepečenček za večerjo. Zadnjič, ko še nisem vedela zauser posted image smo imeli piknik in smo imeli prašička...vsi so ga hvalili, samo meni je smrdel, pa ga nisem jedla. Danes imam za kosilo gobovo juhco mmmmm!!

Jej, kar ti paše, mogoče kakšno sadje več (če ti odgovarja), drugače pa vse vitaminčke dobiš z Elevitom!!

Pa dober tek!

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 9:21:03   
BBP
Jaz sem se tudi že pogovarjala z ginekologinjo glede teh tablet in mi je rekla, da je najprej pomembno, da je prehrana uravnotežena. Mi je pa bolj priporočala Tifol. Zdaj sem pa v dvomih in ne vem za katere naj se odločim. Brala sem že, da je bilo nekaterim po enih tabletah (sem že pozabila katerih) slabo. Kaj pravite?

(odgovor članu NATALI99)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 9:28:19   
kodrana
kljub vitaminov, ki jih dobiš z tabletami (npr.elevit), je treba jesti pestro hrano. za boljšo prebavo.. če ješ dovolj pestro hrano, je dovolj da uživaš vsaj tifol. ker je 70% manj problemov z zaprtjem nevralnega kanala. torej se hrbtenjačni kanal lepo zapre.. ker v nasprotnem primeru se rodi otrok, ki ima odprtega in to so hudi problemi. moje mnenje je, da tifol je fajn jemat. če pa jemlješ raje elevit, pa še bolje. sama sem vzela centa med mami, ker je cenejši.. ima pa ravno tako vitamine, samo v drugačni koncentraciji. v lekarni mi je reku, da je isto ok. elevit je samo nov in tako dražji..

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu NATALI99)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:01:21   
ataner
Jerikou - Za alge? To pa še nisem slišala!

Ja, Elevit je kar drag. Razmišljam o nadstanard varianti zavarovanja, pol ga dobiš na recept. Še ne vem ...
Hvala vam za pomoč. Bom kar Elevit začela jemat. Upam, da ne bo kakšnih stranskih učinkov!!!


_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:11:03   
vita80
Pozdravljene! Koliko pa tej stane Elevit? Me zanima, ker se tudi sama odločam katere tablete naj začnem jemat.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:17:13   
Luckica
niti v 1 in 2 nisem jemala nič,zato sem pa jedla hrano,ki vsebuje folno

(odgovor članu vita80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: folna kislina!!!!
29.8.2007 10:20:51   
NATALIJAS
Jaz nisem jemala nič. Pa je ravno tako vse OK. Zmeraj se vprašam, kaj pa prej včasih ko vsega tega ni bilo, pa so naše mame, babice, prababice,... ravnotako rojevale.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?