|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 14:35:55   
maktub
Zanima me kdaj se začeli otroku dodajat na žljičko  sokec, kašice...

Naš sonček je star 4 mesece in razmišljam , da bi mu začela počasi 1x na dan dodajat po 2 čajni žljički jabolka, vandar se bojim saj sem jaz kr velik alergik na sadje...sicer ne na jabolko ampak na tropsko sadje...

Pravijo da  če se tako lepo dojimo kot se  mi, lahko počakamo z sadjem do 6 meseca...

Jezna pa sem ker mu vsi sorodniki dajajo za lizat, melono, lubenico in celo jagodo četudi sem jim jaz STROGO zabičala da nesmejo, da bi mu rada sama počasi začela dodajat, ker se bojim da bi fasal alergijo, vandar me noben ne jemlje resno. Pravijo da vsi že pri 2 mesecih začnejo z kašicami in da jaz nisem prava mati saj mojemu nič ne dajam ( ubogi otrok ). booo. Glede na to da ima pri 4 mesecih 8600 g mu mislim da res nič me manjka , kajti iz mojega mleka dobi čisto vse lkar potrebuje¨!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 14:39:27   
frutka_
Vi2 še kar pridno jejta iz zizike, če mu ustreza in lepo napreduje. Če kaže interes za drugo hrano ni nič narobe, če poliže kakšno melono ali jabolko. Ampak načeloma nadaljujta z dojenjem. Pri jagodah bi pa bila bolj pazljiva, ker so zelo alergene.
Kakšno familijo pa imaš, da kljub tvojim pripombam ne upošteva tvojega mnenja. Mama je zakon!user posted image

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 14:42:39   
lewinsky
Ti mu kar daj po žlički.Saj boš sama videla reakcijo.Tudi moj je star 4 mesece s tem da je nedonošenček, pa lepo je od sadja do zelenjave.
Eni rečejo da gosta hrana  po 6. mesecu, eni da prej.Napisanega pravila pa itak ni.
Uspešno hranjenje!

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 14:50:53   
sonchek
mi smo se polno dojili, pa smo pred 6-im mesecem probali samo malo rižolinota, pa sokec od jabolke..pa še to od 5,5m, ker je kazala intees za hranjenje po žlički...no očitno nismo zgrešili, ker pridno papa...
dost prej ji pa res nisem mislila dajat..pa čeprav je moja mama že ne vem kdaj ji hotla dat čevapčič "pa sam za polizat" takrat sem ji povedala kar ji gre...in od takrat naprej ji ne da ničesar, ne da bi prej mene vprašala..tašča pa sploh ne...user posted image
se me pomoje mal bojijo..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 15:48:01   
AndrejaLana
Mi smo se tudi polno dojili. In ker je user posted image  kazala interes za hrano (grabla po naši hrani na krožnikih),  sem ji pri 4 m pričela dajat sokec (male količine, z 2 žlici), da se je naučila jest po žlici, potem pa rižek (kosmiče od milupe). Zdaj je stara skoraj 8 m in že pridno papa, a je ziza še vedno zakon. Še nimava samostojnega obroka GH. Kar se sorodnnikov tiče, pa jim daj jasno vedet, da je to kar delajo narobe in, da si ti njegova mama in da hočeš svojemu otroku najboljše... Problem pri GH je v tem, da tem mičkenim zeeloo obremeni levice (kar povej jim to). Tudi sama sem tako nardila in je bil takoj mir. Hehe, seveda sem pretiravala... In glede alergij, predlagam sezonsko sadje in predvsem slovensko in domače v smislu kar raste zdaj in pri nas (izogibaj se pa jagod, citrusov, kivija ipd.). Veliko užitkov pri hranjenju

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 16:23:51   
SpeliG
Mi bomo čez pet dni dopolnili štiri mesece in zadnja dva dneva je naša bejbika dobila za večerjo milupine kosmiče po flaški. Hvalabogu so ji bli ful všeč in bomo s tem nadaljevali, zaenkrat samo s tem, čeprav mala kaže interes za našo hrano, nas ful gleda in se slini da imaš prav slabo vest jest poleg nje...
Otrok je tvoj, morajo te upoštevati, jaz nikakor ne dovolim da bi ji kdo dal "mal za probat" karkoli, ona je na mleku in konec, dokler se midva ne bova odločila drugače.
In po teži tvojega otročička je čist jasno, da ful lepo napreduje in da verjetno sploh še ni potrebe po drugi hrani. Oz. kakorkoli se boš TI odločila, tako bo, ker si ti njegova mama!

(odgovor članu AndrejaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 22:23:14   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

kajti iz mojega mleka dobi čisto vse lkar potrebuje¨!


TOČNO TAKO!!! tvoji sorodniki pa niso čist normalni! nej se brigajo zase in za svoje otroke! ti jim povej, da je to tvoj otrok!
user posted image kako se lahko nekatere tako pustite, da vam ukazujejo, kaj delat s svojim otrokom

če ga polno dojiš in tako lepo pridobiva na teži, nikar še ne prični z uvajanjem GH. meni je pri 4m absolutno prezgodaj


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 22:36:57   
Naja31
Prvi sin je bil polno dojen do 6 meseca in pol. Drugi sin je zdaj star 4 mesece, polno dojen, in pred 6im mesecem ne mislim začeti z uvajanjem. Pod pogojem da bo še naprej tako lepo pridobival ne teži in rastel, kot je do zdaj. Mi je dojenje veliko bolj praktično, in ne vidim potrebe po uvajanju GH, če mu mleko zadostuje.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 23:17:49   
Peli
Če bi mu že rada dajala GH in imaš sama alergije na sadje raje začni z zelenjavo, vsaj men je tako predlagala patronažna. Jest mislm da je 4 mesece spodnja meja za uvajanje GH in ni čist nič narobe če se še do 6. meseca naprej lepo dojita.

Sama p mislim otroka ker hitro navadit na GH, glede na to da ne dojim, se mi zdi bolj priročno če kam greš, da s seboj vzameš frutek, kot pa mleko...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
6.8.2008 23:32:37   
annie
Najprej, tvoji sorodniki pa se res nimajo kaj vtikovat v tvojega otroka, še posebej pa mu BREZ TVOJEGA DOVOLJENJA hrano dajat user posted image user posted image user posted image ...takšen teta/stric ali katerikoli drug sorodnik mojega user posted image sploh ne bi več v roke dobil user posted image user posted image

Glede GH pa je še čisto prekmalu, glede na to, da se polno dojita in da user posted image zelo lepo napreduje. Ob polnem dojenju in dobrem pridobivanju na teži je s 6m začetek uvajanja GH čisto dovolj...

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
7.8.2008 9:03:15   
KRTR
jaz sem svojemu prvemu otroko začela dodajat GH že pri 4m mesecih, ker je mleko začel zavračati in sem bila prisiljena!  Ampak moram reči, da jo je lepo sprejel in sma lepo napredovala, pri 6 mesecih pa se mu je stanje izboljšalo in je zvečer in ponoči dobil mlečni obrok, ki pa ga je seveda pojedel samo v spanju!

Odrastel je v velikega krepkega fantka, brez kakršnih koli problemov. Kjlub temu, da se nisma dojila je prebolev  samo lažje prehladeuser posted image user posted image user posted image user posted image


Sedaj je moj drugi otrok star 3 mesece in mu bom že 4  mesecih poskušala kakšen obrok nadomestit z sadjem!!!!

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
8.8.2008 12:59:14   
aprilska34
quote]IZVIRNO SPOROČILO: SpeliG

Mi bomo čez pet dni dopolnili štiri mesece in zadnja dva dneva je naša bejbika dobila za večerjo milupine kosmiče po flaški. Hvalabogu so ji bli ful všeč in bomo s tem nadaljevali, zaenkrat samo s tem, čeprav mala kaže interes za našo hrano, nas ful gleda in se slini da imaš prav slabo vest jest poleg nje...

[/quote]


Tudi mi smo začeli s kosmiči, od Milupe, pa tistimi od Babylove. Našauser posted image  je nad njimi navdušena!! Pripravljena je vase zbasati tudi po 250 ml, kar prej nikakor ni prišlo v poštev. Vendar imamo zdaj problem, ker zdaj pa noče več Aptamila. Če je že res hudo lačna, potem poje 100ml, potem pa v jok.  Smo na  Aptamilu AR, zaradi polivanja. Ne vem več, kaj naj naredim, mala je zdaj nonstop tečna, ker se ne naje dovolj, razen, če ji damo kosmiče. Ima še kdo podobne izkušnje?
Sem že razmišljala, da bi ji kar v Aptamil zmešala kakšne kosmiče (od Linota ali kaj takega- ampak na vseh piše od 6.meseca). Poleg tega mi ni do tega, da bi jo preveč redila, čeprav je res pravi drobižek za svojo starost (5500g, 4 mesece). V kosmičih je tudi to prilagojeno mleko, ampak ne vem, če bi ji lahko dajala samo kosmiče? Izkušnje, mnenja?

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gosta hrana :4 mesece star otrok
8.8.2008 13:15:42   
t*e*j*k*a
Mi smo bili stari 5m ko smo prvič dali sokec po žlički. Smo pa zdej stari 7m in pol, pa še kr nimamo toliko kg kot vi, tko da mislim, da vešemu res nič ne manjka.

PA tudi pri nas so sorodniki meli kej za povedat, pa smo jih lepo preslišali pa je blo.

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?