|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hojica
1.2.2009 0:07:37   
žaki
Zasledila sem, da se da kupiti hojco od 4. meseca dalje. Imam malo zverinico staro 3 mesece. Ali jo je pametno dati tako zgodaj v hojco ali se malo počakam? To mi je padlo na pamet, ker je bolj zivahen dojencelj in podnevi bolj slabo spi. Glavico že sama drzi pa tudi ko jo imam v naročju se kar nekako dviguje. Vase mnenje? Sicer je "kao malo boljša in dražja hojica". Ali je to v bistvu sploh vazno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hojica
1.2.2009 0:17:09   
Anonimen
Hja ... jaz je v hojico sploh dajala nebi ... če mala hoče kam priti, se bo počasi že odplazila tja. Hodila bo pa šele, ko bo na to pripravljena. Če te pa skrbi, da si bo pa kaj naredila če bo na tleh, jo daj pa raje v stajico. Tako je moje mnenje.

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hojica
1.2.2009 1:03:58   
Petr_a
boljša hojica user posted image

Hja no za starše,za otroka definitivno ne.
zakaj pa potrebuješ hojico?
otroka pusti na tla,ne potrebuje nobene hojice.
Z hojico mu lahko škoduješ od hrbtenice naprej....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hojica
1.2.2009 7:53:16   
blemma
Moje mnenje je, da je za otroka boljše, da je na tleh, da se nauči plaziti in kobacati. Pri tako majhnem dojenčku pa dvomim, da stabilno drži glavico. pa stajca tud ni slaba ideja, mogoče se bo zamotila v njej. Moja je ni marala, se je raje valila po puzzlih, ki so bili pri nas dobra naložba.

No, sicer pa vsak po svoje.user posted image

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hojica
1.2.2009 8:10:15   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Hja ... jaz je v hojico sploh dajala nebi ... če mala hoče kam priti, se bo počasi že odplazila tja. Hodila bo pa šele, ko bo na to pripravljena. Če te pa skrbi, da si bo pa kaj naredila če bo na tleh, jo daj pa raje v stajico. Tako je moje mnenje.


se strinjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hojica
1.2.2009 8:15:54   
CatJa
Čudne stvari ti padajo na pamet. Kako lahko pri treh meseceih sploh pomisliš na kaj takega?

Aja, odgovor: ne, ni pametno. Sploh.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hojica
1.2.2009 9:01:08   
zmajaz
Jaz sem bila odločno proti hojici - na koncu pa so se zadeve obrnile tako, da smo jo vendarle imeli, ker je mala uživala not sto na uro. Samo dali smo jo pa not pri kakih 6 mesecih. Pri 3 je definitvno veliko veliko prezgodaj.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hojica
1.2.2009 9:23:13   
Hope2
Hojica pri 3 oz 4 mesecih, niti pod razno. Otrok se mora naučit najprej plazit in nato hodit. Verjemi da se pri plazenju mnogo bolj zmatrajo, kot v hojici. Pa moj bo drug teden star 3 mesece, se kotali iz trebuha na hrbet že 1 mesec, vali iz hrbta na bok že 2 tedna, glavico drži in niti pod razno si ga ne predstavljam v hojici. Kam se ti pa mudiuser posted image , naj uživa in se igra na tleh, ti pa z njimuser posted image

Aja, pa pri 3 mesecih več ali manj skoraj vsi otroci podnevi malo spijo.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.2.2009 9:25:17 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hojica
1.2.2009 9:31:21   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Hja ... jaz je v hojico sploh dajala nebi ... če mala hoče kam priti, se bo počasi že odplazila tja. Hodila bo pa šele, ko bo na to pripravljena. Če te pa skrbi, da si bo pa kaj naredila če bo na tleh, jo daj pa raje v stajico. Tako je moje mnenje.


se strinjam



Se tudi jaz tle podpišem.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hojica
1.2.2009 9:34:36   
analucija
mi ne bomo imeli hojice. tudi je ne rabimo saj je prvi in drugi pa že tudi skoraj puza. ti jo odsvetujem. tako kot pravijo druge na tla, pa bo uživali pa malo igrač okoli pa da vidiš

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hojica
1.2.2009 9:47:25   
Anchikaa
No mi smo tudi govorili da ne bo imela naša hojice,zdaj pa vidim da bi jo skoraj pogrešali.
Naša dečva je med tistimo ki ne puza sploh,pa je bila za čas ko je bila še premajhna za hojico na tleh,smo se res trudli in ji kazali kak se more na vse štiri postavit,ampak ne,ona noče.Niti zdaj ko je eno leto stara,noče puzat.Ko sedi na tleh se prestavi na trebuh ampak po vseh štirih pa ni šans da jo vidiš.
Mi smo za našo kupili hojico ko je bila 7mes stara,ali celo 8,nevem,ampak pri treh mesecih je res prehitro.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hojica
1.2.2009 10:28:33   
Ryssa
Pri treh mesecih user posted image

Jaz bi rekla da šele, ko se otrok sam postavi na noge in že hoče hodit, pa še to ne za dolgo. Od kakih 9 mesecev dalje... Sem bila proti, zdaj pa niti nisem več, je mama rekla da smo jo imeli. Pa da smo ful uživale v njej in ni bilo bojazni da bi katera padla itd.
Mi imamo poganjalčka z ograjico in če to ne bo ok, bomo mogoče tudi razmislili o nakupu hojice, vendar šele od kakih 9+, prej se mi zdi to prisilna drža za otroka.

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hojica
1.2.2009 10:37:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anchikaa
No mi smo tudi govorili da ne bo imela naša hojice,zdaj pa vidim da bi jo skoraj pogrešali.
Naša dečva je med tistimo ki ne puza sploh,pa je bila za čas ko je bila še premajhna za hojico na tleh,smo se res trudli in ji kazali kak se more na vse štiri postavit,ampak ne,ona noče.Niti zdaj ko je eno leto stara,noče puzat.Ko sedi na tleh se prestavi na trebuh ampak po vseh štirih pa ni šans da jo vidiš.
Mi smo za našo kupili hojico ko je bila 7mes stara,ali celo 8,nevem,ampak pri treh mesecih je res prehitro.


Pri nas je bilo isto - na tleh ni nikoli marala biti - pod lokom za igrače je v najboljšem primeru zdržala 10 minut, pa še to je bilo zelo zelo redko. Na tleh je večinoma samo jokala. Plazila se tudi nikoli ni prav po vseh štirih - samo po trebuhu, kot kača. Pa smo ji tudi kazali, pomagali, spodbujali pa nič. Pri 10,5 mesecih je pa itak shodila (pa ne po par korakov, ampak je šla tudi do 10 metrov, preden je izgubila ravnotežje), tri tedne pozneje je bila pa že čisto stabilna in samostojna. Zdaj bo stara 13 mesecev in zna tudi že počepnit in pobirat igračke s tal, po štirih pa še zdaj ne zna iti. Tako da pri nas si ne predstavljam, kako bi zdržali brez hojice, čeprav smo prej bili odločeni, da je ne bomo imeli.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 1.2.2009 10:38:03 >

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hojica
1.2.2009 10:41:30   
Pandica
Pri 3 mesecih bi ti dala user posted image v hojico? user posted image
Kao boljšo in dražjo hojico imate...ha ha...user posted image user posted image ti se kar tolaži s tem...

Moja user posted image niti od daleč ni vidla hojice nikoli, kaj šele, da bi jo dala kdaj not, niti podrazno. Pa glih tak zdaj veselo skače okrog user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hojica
1.2.2009 11:05:01   
žaki
Joj, narobe ste me razumeli ali pa sem se jaz slabo izrazila. Niti pod razno jo ne bi dala s 3mi meseci v hojico, saj je še dojenček. Imam zelo veliko posteljo. Dam dekico čez in njo položim. Lumpa uziva in se kobaca na vse strani. Point je v tem, da se pač brskala po netu in zasledila na slovenski strani, da "obstaja" hojica od 4ih mesecev naprej. Bilo mi je zanimivo in me je pač Zanimalo vaše mnenje, kaj mislite o tem in koliko je to pametno. Sicer bo punčka sama začela hoditi, ko bo čas za to.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hojica
1.2.2009 12:07:46   
Doll
mene pa zanima zakaj ve,ki ste imeli hojico pišete izgovoreuser posted image user posted image
Moj otrok se tudi ni plazil,na tleh je tudi večinoma jokal,če sem ga pustila  in........ a zato bi mogla rečt,ja zato smo si nabavili hojico,DA BOM IMELA MIR.Potem pa hojico še hvalite in pišete kako brez nje ne bi mogli
ravno to med stavki pišete.
pa brez zamere,čeprav no se bo zdaj velik plaz usul user posted image ,no bom vsaj vedela da imam prav !

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hojica
1.2.2009 12:20:37   
žaki
Plaz gor dol. Niso vsi starši isti prav tako tudi otroci ne. Vsak se ravna po svojem občutku, tako sem se tudi jaz do zdaj in nam nič ne manjka. Najprej bom pri kakšni kolegici poskusila, če bo sploh hotela v njo, šele takrat jo bom kupila; če jo sploh bom zaradi prostorske stiske. Ne vidim nič slabega v tem user posted image  

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hojica
1.2.2009 13:45:39   
mala navihanka
Moja je bila tudi zelo  živahna pri treh mesecih,tako da sem jo dala kar na tla na trebušček med igrače in lok pa je bila zadovoljna,pri 5m se je začela plazit,pri 6.5m pa se je začela sama vsajati in delati prve korake.Jaz ti priporočam,da s hojico počakaš in ji pustiš,da začne malo sama raziskovat in tudi za njeno hrbtenico bo bolje,mislim da je tudi bolje da najprej sama sedi,ker v hojici mora imeti trdno hrbtenico!

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hojica
1.2.2009 14:47:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
mene pa zanima zakaj ve,ki ste imeli hojico pišete izgovoreuser posted image user posted image
Moj otrok se tudi ni plazil,na tleh je tudi večinoma jokal,če sem ga pustila  in........ a zato bi mogla rečt,ja zato smo si nabavili hojico,DA BOM IMELA MIR.Potem pa hojico še hvalite in pišete kako brez nje ne bi mogli
ravno to med stavki pišete.
pa brez zamere,čeprav no se bo zdaj velik plaz usul user posted image ,no bom vsaj vedela da imam prav !


Jaz ne pišem nobenih izgovorov, ker me prav malo briga, kaj si kdo misli in se ne mislim pred nobenim opravičevati. Mi smo hojico pač imeli in ni mi žal. Včasih je prišel dan, ko ji ni pasalo prav nič -  niti na rokah ni hotela biti, ko sem jo dala pa v hojico, se je pa začela smejati in je uživala. Pa tudi to je res, da sem jo včasih dala not tudi zato, da sem imela mir, ker se je tako sama zamotila - pa ne mir, da bi gledala TV, počivala ali kaj podobnega, ampak ker sem od otrokovega 4. meseca dalje že po 2-3 ure na dan začela delati. Je pa logično, da ne bom tule propagirala, da je hojica zdrava za otroka - če pa vsi vemo, da jo vsi pediatri in fizioterapevti odsvetujejo, zato vsekakor podpiram tiste, ki zvozijo brez nje.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hojica
1.2.2009 15:44:15   
TinKiCa1
samo še tole povem..jst sm ji kupila hojico..in s tem razlogom, da se je pač mal zabavala in da se je malo smejala..je pa notri zelo malo časa..če je vse skupaj eno uro v celem tednu je veliko..ampak ni nič narobe če ne pretiravaš! naša se plaz..če se ne, sploh ne zaspi zvečer, ker ni dost utrujena..ker mamo res enega živčka doma:) tako da..jaz pravim, da če jo maš in jo znaš uporablat ni nič narobe..pozdravčke:)

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hojica
1.2.2009 16:44:22   
Elvircek
Popolnoma sem PROTI hojici. Otrok se mora navaditi plaziti, kotaliti, plaziti. Hojica pa ne naredi drugega kot deformira stopala in pol so same težave (ortoped, fizioterapija,...).

_____________________________

Naj bo dan lep in prijeten!

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hojica
1.2.2009 17:23:05   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Čudne stvari ti padajo na pamet. Kako lahko pri treh meseceih sploh pomisliš na kaj takega?

Aja, odgovor: ne, ni pametno. Sploh.


user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hojica
1.2.2009 17:56:05   
nia5
Jaz sem proti, čeprav ne obsojam tiste, ki jo uporabljajo. Naša je tudi živahna in je HB rada na tleh, začela se je plazit po vseh štirih (prej je le po trbuščku šla rikverc user posted image ), pri tem pa jo spodbujamo, najraje se plazi proti kozarcu user posted image user posted image . Proti sem pa zato, ker otrok oz dojenček mora razvijati in si krepiti mišice celega telesa in sam ugotoviti kako in kaj, moja točno ve kdaj in kako se mora prijeti da ne pade (čeprav včasih bufne na bučo user posted image , ampak ji ni hudega). Če že, potem jo daj not po 7 mesecu oz ko samostojno sedi.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hojica
1.2.2009 19:33:50   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Zasledila sem, da se da kupiti hojco od 4. meseca dalje. Imam malo zverinico staro 3 mesece. Ali jo je pametno dati tako zgodaj v hojco ali se malo počakam? To mi je padlo na pamet, ker je bolj zivahen dojencelj in podnevi bolj slabo spi. Glavico že sama drzi pa tudi ko jo imam v naročju se kar nekako dviguje. Vase mnenje? Sicer je "kao malo boljša in dražja hojica". Ali je to v bistvu sploh vazno?


Ni važno. Ker nobena hojica ni dobra.
Dobra je za nekaj minut mogoče... čeprav tud to ne vem zakaj. V glavnem, jaz sem otroka raje dala na tla, pa je bila tudi zelo živahna. Na tleh je bila še najbolj varna. user posted image
Za vse pride čas, otroka sploh ni treba v nič forsirat.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hojica
1.2.2009 19:36:57   
Anonimen
Imam malo zverinico staro 3 mesece. Ali jo je pametno dati tako zgodaj v hojco


OMGuser posted image

dej reč da se zaje.bavaš...

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 1.2.2009 19:37:16 >

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?