|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hrana med porodom
13.5.2011 18:02:43   
linči 312
sem malo pogooglala in vpisala točno to v brskalnik, kar je naslov teme. in začuda mi je ven vrglo le rezultate za prehrano med nosečnostjo. za hrano med porodom pa nič.

zato tule sprašujem, ker imam od prvega poroda ful slabe izkušnje, ker mi v lj porodnišnici niso pustili ne jesti ne piti, pa je trajalo 21 ur. in ko sem sedaj vprašala ginekologinjo, če lahko, je tud rekla, da ne bom smela. ok, sem si mislna, sej nisem v arestu. zdej mam namen jest, če bom lačna, pa pika. ampak vseen me zanima, če je v vseh porodnišnicah enako. da ne dovolijo hrane med porodom, ker ene pišete, da v postojni dobi mož kosilo. ali ga porodnica tudi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 18:12:31   
blaža
Kolkor jaz vem, ne smeš jest zaradi tega, če se kaj zakomplicira in ti morajo narest carski rez.

Mi je pa zanimivo, kaj te od poroda najbolj skrbi. ne vem, mene je vse kaj drugega, na hrano se nisem niti spomnila. Če te fajn boli, ne vem kako maš voljo še na hrano mislit oz kako maš sploh voljo jest.user posted image

Pa ne mislim nič slabega, samo tako je moje mnenje.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 18:38:50   
Doll
Med porodom ne smeš jest.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 18:54:19   
madona77
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 18:59:58   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Med porodom ne smeš jest.


Zakaj pa ne?


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 19:12:37   
mateyka
meni je pa tak pristop čisti kriminal, ker je čisto preživet (in to porodničarji tukaj po moje dobro vejo pa vseeno vztrajajo). mene npr. so celo silili jesti, ker sem bila po 12 urah čisto švoh za izstis. in to so mi sami naredili nek uber hranjiv frape s svežim sadjem, jogurtom in mlekom. samo to je bilo na švedskem, ne pa tukaj, kjer nekje ne smeš niti vode piti.. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 19:22:28   
nusi
-

< Sporočilo je popravil nusi -- 13.5.2011 19:23:18 >

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 19:23:07   
nusi
v postojni ti skos ponujajo vodo, hrane pa mislim da ne

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 20:05:34   
m_o_i
cakte-hrana med porodom je resna stvaruser posted image

sama sem sicer imela obratne probleme: med porodom je hrana silila iz meneuser posted image . pojedla sem zajtrk, cez dve uri sem pa lezala v operacijski na urgentnem CRjuuser posted image .
zaradi zajtrka so mi tudi bolj priporocali samo blok narkozo in ne uspavanja(ceprav bi itak bla za prvo varianto, ampak vseeno).

tak da-niso to heci in ja, ce se slucajno zgodi kaki CR je boljse, da je zelodec prazenuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
13.5.2011 20:07:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 20:24:54   
pasijonka
Rodila sem v tujini. Po začetnem šusu, ko je izgledalo, da bo vse šlo ekspresno hitro, se je zadeva upočasnila in takrat so naju oba s partnerjem poslali v posebno sobo in prinesli zajtrk (za vsak slučaj sem pa itak imela s sabo energijske ploščice in suho sadje). Na voljo je bila tudi pijača, od vode, čaja, soka... Brez tega ne vem, kako bi zdržala. Pri nas pa težijo, ja. Ker CR delajo v splošni anesteziji, zunaj pa že davno v spinalnem bloku, kjer poln želodec ni problem. Pa tudi prvi jok slišiš in otroka dobiš na prsi takoj in partner je lahko zraven.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
13.5.2011 20:31:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 20:36:11   
**Tinkara78**
V MB porodnišnici me več kot 50 urnem rojevanju nisem smela jesti čisto nič. Moje obroke je dobil partner. Tudi piti nisem smela. Edino ustnice sem si lahko mazala z gobico namočeno v vodo. Pa sem vseeno morala vsako uro na WCuser posted image . To pa veste kako zgleda med strogim ležanjem neuser posted image user posted image .


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 13.5.2011 20:37:55 >

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 20:38:44   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: pasijonka

Na voljo je bila tudi pijača, od vode, čaja, soka... Brez tega ne vem, kako bi zdržala.


Saj ne gremo v restavracijo ampak v porodno sobo?!? Mislim, na vrsto več kot tri vrste pijače (če so tri pikice sklepam, da je bilo na voljo še kaj).

Nekje sem brala članek o tem in je pisalo, da je velika verjetnost, da ti bo med najhujšimi popadki slabo, če imaš poln želodec.

Sicer me pa zelo moti primerjava s tujino. Na RR (in ostalih forumih) kar naprej berem, kako je v tujini vse boljše, kot pri nas. Če bi večkrat gledali z dobre stvari bi bilo življenje veliko lepše:-)

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 20:39:38   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: pasijonka
Ker CR delajo v splošni anesteziji, zunaj pa že davno v spinalnem bloku, kjer poln želodec ni problem. Pa tudi prvi jok slišiš in otroka dobiš na prsi takoj in partner je lahko zraven.


urgentnega CR ne morejo v spinalnem bloku in HB nisem jedla in nisem imela problemov. Jaz se nisem na hrano niti spomnila, bila sem pa žejna in pila sem lahko počasi po požirkih vodo.

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 21:41:00   
Najaa
Jaz sem imela urgentni CR in so bli mal zaskrbljeni, ker sem ene dve uri pred tem jedla burek. 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 21:54:21   
smotka.dt
Jaz sem si spakirala v torbo za porodno sobo flašo pijače. dDa bi bla lačna nisem niti pomislila in res nisem bila. Nisem nikogar vprašala, če lahko pijem. Je pa babica videla in nič komentirala. user posted image

aja rodila sem pa v Celju

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 22:11:54   
Ploha
V prvo so mi porod sporžl s tabletkami, ker itak ni nič prjel, sem 2x vmes dobila za jest, sicer nekaj lahkega, juho, jogurt in kruh.

Pol ko se je začel dogajat, pa tud pomilila nism na hrano. Je blo v 3 urah konc.

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 22:14:47   
mayci
Meni med samim porodom niti na misel ni prišlo, da bi jedla..user posted image
Se mi je zdelo pa resnično kruto, da mi pri prvem porodu pred skoraj šestimi leti niso pustili niti piti, jaz pa žejna kot norc..user posted image Samo ustnice mi je lahko partner z gobo močil...user posted image Sem mu jo kar iz rok spulila in posrkala vodo, ki je bila še v njej. user posted image
Lani avgusta pa sem lahko brez problema pila, kolikor sem hotela, še babica mi je vodo nosila iz hodnika, kjer imajo avtomat. user posted image

< Sporočilo je popravil mayci -- 13.5.2011 22:15:07 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 22:25:30   
Arwenko
Po hrani nisem imela nobene potrebe odkrito povedano, res pa da je trajalo vse skupaj samo dobrih 5 ur. Vodo sem pa skoz pila in mi tudi nihče ni branil, aja pa v MB to lani decembra. Kosilo sem pa dobila pol po porodu takoj. Dvomim pa da bi ti oni hrano prinesli, nam so rekli, da je fajn da imaš kaj v torbi, kakšen keks ali malo čokolade.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hrana med porodom
13.5.2011 22:39:35   
m_o_i

Ker CR delajo v splošni anesteziji, zunaj pa že davno v spinalnem bloku, kjer poln želodec ni problem.


a-a
jaz sem mela spinalni blok pri URGENTNEM CRju in sem umirala od slabostiuser posted image
samo sem res bla blizu meje(SG)-mogoce zatouser posted image




_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hrana med porodom
14.5.2011 7:14:20   
juhica
Jst sem mogoče mal neumno naredila, glede na to kar zdaj berem o carsekm rezu... Prvič sem rodila v Lj, in to zjutraj in sem bila lačna in ŽEJNA!! Med popadki sem ful lulala in kakala, piti ne dajo nič in potem pričakujejo, da greš lulat - halo, kaj naj lulam po tisti vatkiciuser posted image  No na srečo je malo uspelo, pa še s tistim katetrom grozijo...

No zato sem se drugič z popadki ustavila s familijo še v pizeriji, pa se napokala špagetov, ker sem rekla, kaj pa tiste narkoze, ko ljudi operirajo po kaki nesreči, nisem še slišala da koga ne bi, ker je jedel... No rodila sem potem 5 ur kasneje, pa nisem bila nič lačna med porodom, za žejo sem pa poskrbela s flašo vode, ki sem jo pila med sprehajanjem - no skor do konca, me je babica videla v Kranju, pa nič ni rekla, da ne bi semla piti, pa še krasno sem šla lulati po porodu (tam greš na stranišče). No zdej bom pila isto, jedla bom pa malo manj mogoče bom vzela kako energijsko ploščico s sabo. Pa za v porodnišnico sem tudi vzela cel kup hrane (sadje in cukr), za nočne prigrizke - v Lj sem bila jst lačna...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hrana med porodom
14.5.2011 9:24:57   
Medea10
Tud jaz sem si pred porodom šla kupit vodo in čokoladice. Pojedla sem skoraj vse čokoladice pa spila kar dost vode. Nihče ni rekel da ne smem. Rodila sem v mb.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hrana med porodom
14.5.2011 11:03:08   
pasijonka
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: pasijonka
Ker CR delajo v splošni anesteziji, zunaj pa že davno v spinalnem bloku, kjer poln želodec ni problem. Pa tudi prvi jok slišiš in otroka dobiš na prsi takoj in partner je lahko zraven.


urgentnega CR ne morejo v spinalnem bloku in HB nisem jedla in nisem imela problemov. Jaz se nisem na hrano niti spomnila, bila sem pa žejna in pila sem lahko počasi po požirkih vodo.



Od kje ti ta podatek? Kjer sem rodila, delajo tudi urgentni CR tako in samo tako (na srečo ga sicer nisem potrebovala).

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hrana med porodom
14.5.2011 11:06:44   
pasijonka
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

IZVIRNO SPOROČILO: pasijonka

Na voljo je bila tudi pijača, od vode, čaja, soka... Brez tega ne vem, kako bi zdržala.


Saj ne gremo v restavracijo ampak v porodno sobo?!? Mislim, na vrsto več kot tri vrste pijače (če so tri pikice sklepam, da je bilo na voljo še kaj).

Nekje sem brala članek o tem in je pisalo, da je velika verjetnost, da ti bo med najhujšimi popadki slabo, če imaš poln želodec.

Sicer me pa zelo moti primerjava s tujino. Na RR (in ostalih forumih) kar naprej berem, kako je v tujini vse boljše, kot pri nas. Če bi večkrat gledali z dobre stvari bi bilo življenje veliko lepše:-)



Konkurenca je vedno dobra. Sicer pa zgolj opisujem svojo izkušnjo, druge nimam, in sem z njo zelo zadovoljna - upam, da to ni kriminal. In sem spada vse od oskrbe, predvsem pa odnosa...

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?