|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:16:18   
CIPRESA
Naš Žiga ima še vedno flaško z tistim mehkim cucljem in se mu na zobkih že poznajo take rumeno-rjave obloge....začetek gnilobe. Malo me je zaskrbelo in nevem katera flaška je primerna da se mu kaj takega nebo delalo in da nebomo poškodovali sklenine v celoti??? Nesladkano ne mara piti in ker ni nikoli imel  dude mu je flaška služila kot pripomoček za crkljanje tako da jo vleče cel dan za sabo po ustihuser posted image
S čim naj to nadomestim??? Ali res samo iz kozarca pomaga ali obstaja kaka flaška s trdimi cuclji ki ni tako nevarna gnitju zob???


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:19:44   
IWONA
vsaka flaška je vir gnilobe še posebno če jo ima otrok za cartanje.rajši ukinite flaško,jok bo nekaj časa,ampak boljše to kot pa gnili zobki.pri nas smo ukinili flaško pri 8 mesecih.Takrat je tudi začel piti iz kozarčka BREZ nastavkov

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:21:53   
Anonimen
. Malo me je zaskrbelo in nevem katera flaška je primerna da se mu kaj takega nebo delalo in da nebomo poškodovali sklenine v celoti??? Nesladkano ne mara piti in ker ni nikoli imel dude mu je flaška služila kot pripomoček za crkljanje tako da jo vleče cel dan za sabo po ustih

Nobena.

S čim naj to nadomestim??? Ali res samo iz kozarca pomaga ali obstaja kaka flaška s trdimi cuclji ki ni tako nevarna gnitju zob???


Kozarec, da ves da ne ne vleče tistiega sladkorja po zobeh.

(odgovor članu IWONA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:26:11   
tt79
Flašo stran pa bo....obstajajo pa tudi flaške z slamicami ipd...

Pa saj če se malo sprehodiš po baby centru, jih boš zagotovo zasledila. Sicer pa mora skoraj dvoletni otrok že znat piti s kozarca.

Kar se pa zob tiče je najbrž že pozno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:28:58   
al1*
Ni finta v flaški, pač pa v njeni vsebini. Nobena steklenička ne pomaga, če je not sladka tekočina. Ali vztrajaj pri vodi ali pa naj popije sok iz kozarca, pol pa umivanje zob. Glede na to, da praviš, da ima zobke že obarvane, ti svetujem tudi, da obiščeta zobozdravnika, ki bo zobke premazal in tako vsaj upočasnil gnitje zobkov.

_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:29:06   
Olivija
Julijo smo že zelo zgodaj navadili na kozarec (običajno dudo pa še ima). Občasno je imela Aventov ali Nukov kozarec, ker ga je lažje pustiti na mizi in si otrok potem sam postreže.

Imamo pa ravno tako problem s sladkimi sokovi, čisto nora je na te stvari. Zdaj že sama naroča "kojo" -Coca colo, ko gremo ven - dejansko ji prinesejo Cockto user posted image . Tako, da zdaj delam na tem, da bi čimveč vode popila ali pa ji sokove razredčim.

Naša ta starejša se je pa odvadila od dude takrat, ko se je strgala, je lepo sprejela, da dude ni več.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:47:29   
tt79
Imamo pa ravno tako problem s sladkimi sokovi, čisto nora je na te stvari. Zdaj že sama naroča "kojo" -Coca colo, ko gremo ven - dejansko ji prinesejo Cockto


Ja samo če ji ti ne bi enkrat kokte dala za poskusit, najbrž nebi vedela kaj je to in je nebi naročala...
Saj vem da me boste obtoževale, ampak ne morem mimo tega da nebi rekla kakšna suser posted image  vse dajete vašim otrokom!?!

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 14:54:50   
srki
Jaz sem pa mnenja, da flaška ni tisti glavni povzročitelj tega, kar opisuješ. Moje nečak bo star 4 leta, pa je do pred pol leta doma še vlekel flašo z mehkim cucljem, zobe pa bele kot sneg, nikjer nobenega znaka oblog ali gnilobe.


(odgovor članu IWONA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 15:27:20   
Olivija
res je, to se je naučila od ta velike, ki je to dobro navado pobrala od naše mami in od mene. Sicer pa pijeta Fanto ali Cockto ali pa celo Coca-colo samo, če gremo kam ven, kar se mi pa tudi ne zdi tak velik problem (priznam da tudi jaz rada spijem kakšen kozarec Coca-Cole, jem pomfri in čips in ostale svinjarije) in še nekaj otroke celo v McDonalds peljemo.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 24.5.2007 15:33:59 >

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 15:46:20   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

Imamo pa ravno tako problem s sladkimi sokovi, čisto nora je na te stvari. Zdaj že sama naroča "kojo" -Coca colo, ko gremo ven - dejansko ji prinesejo Cockto


Ja samo če ji ti ne bi enkrat kokte dala za poskusit, najbrž nebi vedela kaj je to in je nebi naročala...
Saj vem da me boste obtoževale, ampak ne morem mimo tega da nebi rekla kakšna suser posted image  vse dajete vašim otrokom!?!




ej drugače te pa nič ne obtožujem, pač imamo take navade, sej poleg tega pojemo tudi zdrave stvari, imamo doma vrt in češnje (trenutno) in jabolka, samo meni občasno prav paše kakšen junk food in dejansko je težko otroka popolnoma zaščitit, ker smo ponavadi skupaj in tudi hodimo skupaj v McDonalds ali pa na pico.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 24.5.2007 15:47:33 >

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 15:53:50   
Lianna
Otrok, ki ga pazim že od 6m starosti pije iz kozarčka. Pije pa samo vodo. Je tako navajen že od vsega začetka, tko da ni nobenih težav, da bi hotel piti sok.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 16:56:45   
BLAŽIKA
A ve tudi pijete samo vodo???????????

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 18:00:36   
StBarbara
Naš pije po večini samo vodo, ki mu jo dam iz kozarca oz. une pollitrske plastenke.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 18:41:06   
CIPRESA
Ja pri nas vode ne pije in pika. Mu pa dajem razredčen sok z vodo, tako da malo sladkorja je vseeno notri.  In me je že res zaskrbelo da bomo uničili vse zobkeuser posted image Flašo bom vseeno probala dati čisto stran saj enkrat se bo moral navaditi brez in piti iz kozarca. Sem pa res dala v kozarec navadno slamico in sedaj po njej pije mu je bolj všeč kot kozarec. VSAJ NE PIJE NON STOP čez cel dan !!

Danes je bil prvi dan brez flaške in je bilo kot pri norcih..............................res pogreša tisto cucljanje pri meni v naročju, tega se je navadil in to se bo pač moral odvadit. Upam da bo vsak dan bolje.


Sem se nekaj naučila za naprej, najbolj že od začetka brez flaše!!!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 20:28:35   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

A ve tudi pijete samo vodo???????????


Ja.  

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 20:31:34   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Ja pri nas vode ne pije in pika. Mu pa dajem razredčen sok z vodo, tako da malo sladkorja je vseeno notri.  In me je že res zaskrbelo da bomo uničili vse zobkeuser posted image Flašo bom vseeno probala dati čisto stran saj enkrat se bo moral navaditi brez in piti iz kozarca. Sem pa res dala v kozarec navadno slamico in sedaj po njej pije mu je bolj všeč kot kozarec. VSAJ NE PIJE NON STOP čez cel dan !!

Danes je bil prvi dan brez flaške in je bilo kot pri norcih..............................res pogreša tisto cucljanje pri meni v naročju, tega se je navadil in to se bo pač moral odvadit. Upam da bo vsak dan bolje.


Sem se nekaj naučila za naprej, najbolj že od začetka brez flaše!!!!



Kaj pa navadna plastenka, ki ima nekakšen trd cucelj gor. Voda Jana ima fajn plastneke...mislim da so 0.33l in imajo tudi cucelj gor. Otroci, ki jih poznam so kr navdušeni nad njo.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 21:41:08   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

A ve tudi pijete samo vodo???????????


Da.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
24.5.2007 22:39:20   
pravljica
cipresa, dobro si se odločila to za naprej...brez flaše user posted image  ampak potem je treba po moje vsaj 6 mesecev dojit in prešaltat na slamico, potem na kozarec...tako je bilo pri nas in flaša/cucelj ni bil potreben do leta in pol, ko smo ga začeli navajat na svojo sobico (tako, da sam zaspi v svoji postelji)...takrat sem mu začela dajat mleko (razredčeno) v flašo in se je lep čas tako uspaval...zdaj pa spet vidim, da ostaja flaša polna, le postelja je vedno mokra in že prav lepo zaudarja user posted image  ...jo vedno stisne k sebi in tako zaspi, noče menjat za kakšnega plišeka user posted image

glede sokov ipd. je pa res, da mlajši poberejo in starejših...tudi naša mu da vsega hudiča za probat, ampak še vseeno je kakšno leto ali več pil samo vodo...dokler ni poskusil sladkega, zdaj že vnaprej reče "ne vode, soka bom pil"...potem redčimo z vodo, včasih ga uspem vsaj prepričat, da pije vodo z okusom, ker je tudi prozorna...pri cocti ipd. ga pa zaenkrat še prepričamo, da "peče" in pusti pri miru

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
25.5.2007 7:46:06   
livia
Naša pije iz enega lončka TommyTippee s slamico.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
25.5.2007 9:02:04   
honey
Naš ima pa najraje vodo z okusom - še vseeno ni toliko sladkorja, kot v kakšnih sokovih. Od 3. meseca naprej je pil iz lončka na trdi nastavek, pri 6 mes. iz kozarca, od 1 leta naprej pa kar tudi direkt iz stekleničke. Čeprav poleti pa najraje prakticiram, da čim več popije, nastavek za steklenice iz Mullerja, ki ima nekak silikonski zamašek, da se ne poliva, tudi če flašo okrog obrne - na isti princip kot magični lonček. Je pa neka fitness voda, ki jo sicer spijem jaz (ker je malenkost gazirana), potem pa prešraufam nastavek na drugo flašo. Drugi nastavki (voda Jana ipd.) pa mi niso všeč, ker potem mali poliva po stanovanju.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
25.5.2007 9:44:10   
Nika v službi
Ej, honey, to je dobra ideja. Mi zaupaš ime te fitness vode? Pri nas smo stari 20 mesecev, pije iz flaške ali iz skodelice po slamici. Magičnega lončka ni nikoli marala oz. sprejela. Počasi uvajamo tudi pitje direktno iz lončka oz. skodelice, vendar mora biti notri zelo malo vsebine, ker se sicer vsa polije. Bomo še med poletjem intenzivirali učenje pitja brez vseh nastavkov.

Pijemo pa močno razredčen sok ali ledeni čaj, nesladkan čaj, občasno vodo ali vodo z okusom, včasih tudi cedevito. Isto pijeva tudi midva z možem. No, včasih pije tudi mleko, čokoladno mleko, kakav ali belo kavo, vendar ne za žejo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
25.5.2007 9:49:04   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

A ve tudi pijete samo vodo???????????


Ja, ali pa cedevito, zelo razredčeno.

Naša skoraj 20m pije iz kozarca, magičnega lončka, pa tudi iz flaške s cucljem, ali pa iz plastenke z nastavkom. Karkoli mi pač pride pod roko.user posted image

< Sporočilo je popravil Felicity -- 25.5.2007 9:51:26 >

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: iz česa pijejo vaši otroci???
25.5.2007 10:00:47   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Ni finta v flaški, pač pa v njeni vsebini. Nobena steklenička ne pomaga, če je not sladka tekočina. Ali vztrajaj pri vodi ali pa naj popije sok iz kozarca, pol pa umivanje zob. Glede na to, da praviš, da ima zobke že obarvane, ti svetujem tudi, da obiščeta zobozdravnika, ki bo zobke premazal in tako vsaj upočasnil gnitje zobkov.


SE strinjam.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: joj, kaj se je danes zgodilo!!!
25.5.2007 19:50:20   
CIPRESA
No uvajanje je šlo sicer lepo do danes okrog 6h ko je mali začel lesti name in bil ves izčrpan in nemočen. Kar tresel se je. Takoj sem mu dala lonček za pit pa noče in noče, tudi po slamici ni hotel in stokal da ga vse boli in da bo pančkal. Tooolkkk sem se ustrašla, mu zmerila vročino ki jo ni imel nič, potem mi je pa kapnilo če morda ni dehidriral??? Pil sicer je a niti približno ne toliko kot je prej, bil je kot cunja in oči je kar zavijal........

Punce sedaj me je pa res groza, kaj naj naredim piti hoče le po flaški ker ta mu res veliko pomeni. Razredčen sok z vodo sem mu že prej dajala tako da ni pil samo cuker in tudi malo je še majhen (še dve leti nima) da bi mu vzel tisto kar ima najraje za cartanje. RES VEČ NEVEM kaj naj naredim, naj vstrajam in ga dobesedno silim z kozarem ali naj mu dam flaško nazaj??? Res se bojim ker prihaja še poletje da mi ne dehidrira nekje??


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: joj, kaj se je danes zgodilo!!!
25.5.2007 19:58:52   
Maxica
Pa mu probaj postopoma to omejiti. Naj ima flaško npr. samo za zvečer, pred spanjem, za čez dan se pa zmenita, da bo pil iz kozarca. Isto bi jaz naredila s sokom, če meniš, da je to glavni vzrok za obloge (kaj pa sladkarije, jih je?). Počasi mu dajaj vedno več vode, da bo razmerje 3/4 vode, 1/4 soka. Malo ga pa lahko tudi dobi.
Sicer ima naš skoraj triletnik, če kam gremo, še vedno tisti aventov čudežni lonček, čeprav pa najraje pije kar navadno vodo, če se da, kar iz navadne stekleničke. V korarcu ima pa slamico, je tako najbolj zihr.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?