|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 18:39:20   
tashq
pozna katera kakšen tak primer?
2010 sem rodila v KR z EA in sem bila nasplošno zelo zadovoljna. ker pa je EA na Jesenicah zastonj (saj je še, ne?), me malo mika, da bi šla rodit tja.
zanima me:
-te "grdo" gledajo v eni ali drugi P?
-te lahko na Jesenicah pošljejo nazaj v Kranj?
-kam moram na predavanje o EA?
-G imam tudi v Kranju, je to kakšen problem?
-CTG delajo kje?
...še kakšna druga informacija...

(zavedam se, da če bo nuja, da bom šla v Kranj, ker je le 5 min stran in da se bodo obiski vozili malo dalj)

hvala za odgovoreuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 21:25:08   
tintin
da, poznam in tudi iz Lj. in še kje drugje hodijo zadnje čase na Jesenice.
Ne, poslal nazaj te ne bodo...zakaj? Izbira porodnišnice je tvoja osebna izbira, Jesenice so pa postale zelo popularne, ker omogočajo naravni fiziološki porod oz. se zelo zavzemajo zanj. Glede EA ne vem nič, bi pa šla na Jesenice ravno zaradi zgoraj napisanega. Ampak ne upam - 3.porod, že 2. je bil hiter...tako, da bom šla kar v Kr.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 22:23:11   
tashq
hvala za odgovor.
mi znaš odgovoriti še na moja ostala vprašanja, kako je s CTG, amnioskopijo (v KR jo opravljajo, na Jesenicah pa...?)...

malo me je strah, da me na Jesenicah ne bi poslali nazaj zaradi prvega poroda. da razložim...
v sredo popoldne (3 dni po PDP) so se začeli popadki na 15 min. ni bilo nič hudega in sem ostala doma čez noč. v četrtek ob 6. zjutraj so bili popadki na 5 min,redni že več kot 2 uri in ker sem v MŠ slišala in v raličnih literaturah brala, da je potem za prvorodke čas, da gredo v P, sva s partnerjem šla. tam so mi rekli, da sem odprta le 2-3 cm in naj pridem nazaj, ko bo huje.user posted image šele ko sem prišla domov, sem se spomnila, da bi jih lahko vprašala, kaj za njih pomeni "huje". potem sem doma predihovala, popadki so bili že zelo hudi, ampak nisem upala nazaj, da me ne bi spet domov poslali. nisem pa vedela, če mi je bilo že dovolj "hudo" po njihovo. ob 6. zvečer se le nekako upala nazaj, kjer mi je sestra/babica rekla, da sem še vedno odprta le 2-3 cm in da me bodo poslali spet domov.user posted image kaj se mi je takrat vse pletlo po glavi...user posted image HB, je prišel dr. in rekel, da me bodo že pripravili do tega, da rodim in sem ostala. sicer se je še vleklo, ampak sem bila vsaj pomirjena, da sem v zdravniških rokah in ne sama samcata doma, ko ne veš, če gre kaj narobe. zaradi tega si nekako tudi ne upam voziti na Jesenice, da me ne bodo spet nazaj poslali, če se bom spet prepočasi odpirala. jaz že vem, kako hudi so popadki, koliko sem odprta pa ne vem...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 22:30:04   
bubu_bibi
tashq - v takih primerih, kot si napisala, bi lahko ostala tudi tam, na oddelku in se tam pripravljala na porod, kar bi se verjetno zgodilo, če bi se peljala v bolj oddaljeno porodnišnico. meni so to ponudili, ko so se mi popadki p pregledu babice ustavili - bila sem v Kr, pripeljala sem ze iz Lj.

mislim, da lahko preglede opravljaš tam, kjer imaš najbližje, izbira porodnišnice je v Sloveniji prosta, čeprav bi mogoče bilo dobro, da tudi preglede opravljaš tam, kjer misliš rodit, da se nekako navzameš njihovega rituala in navadiš na okolje (moje mnenje pač). sicer pa mogoče tokrat ne bo dete čakalo in te bo razveselilo na rok poroda ali kakšen dan prej. ;)

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 22:44:13   
tashq
hvala, malo si me potolažila.user posted image
nisem vedela, da imam to možnost, da ostanem v P, ko že imam popadke. mogoče so se me v Kr samo hoteli znebit takrat.user posted image
si bom pa v naslednje več upala in se bom tudi malo skregala, če bo potreba.user posted image je le malo drugače, če si dal že enkrat skozi.
je pa res dilema velika, ali Jesenice ali Kranj...Kranj mi je poznan, tudi izkušnje imam dokaj dobre, blizu je, Jesenice imajo pa le zastonj EA...user posted image no, nekaj časa še imam za odločit, zato pa sprašujem po izkušnjah, da sem bom lažje odločila.user posted image

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
6.8.2013 22:47:58   
tashq
aja, še to...
napisala si, da naj preglede opravljam tam, kjer mislim rodit, da se malo navadim okolja. to čisto razumem, samo zanima me (sicer je še dovolj časa...), če z napotnico za CTG in amnioskopijo (saj se dobi napotnica, ne?malo sem že pozabilauser posted image ), lahkko res potem odidem kamorkoli...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 9:35:50   
magdalenica
Po mojem mnenju preveč kompliciraš user posted image V zadnjem času so šle 4 moje znanke iz Lj roditi na Jesenice, njihove izkušnje so bile pa navdihujoče pozitivne (povsem naraven, umirjen porod). Tudi statistika preteklih let je za porodnišnico Jesenice fascinantna (zelo majhen % epiziotomij, carskih rezov ...).

Jaz imam gin v ZD Kr, pa sem že prejšnjič rodila v Po (druga opcija je bila Lj) in se z mojo odločitvijo nihče ni ukvarjal :) Prav tako postaja nekako rutina, da nosečnico tudi v 41. tednu še vodijo pri izbranem Gin.

Amnioskopija se v praksi čedalje bolj opušča (meni je v 1user posted image niso nikoli opravili, v Po pa so vsakič naredili CTG). Menda so ginekologi v por Kr eni redkih, ki jo še izvajajo.

Verjemi, tudi ostati na oddelku in 48 ur predihavati bedasto neredne popadke in kljub temu ostati odprta 1-2 cm je precej klavrno user posted image Zdaj vem, da ne grem v porodnišnico, dokler mi ne odteče voda ali dokler ne bodo popadki na precej manj kot 5 min user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 11:53:13   
tashq
vem, da pretiravam...user posted image pa še zelo zgodnja sem, imam še več kot pol nosečnosti pred sabo, samo kaj morem...

meni so v prvi nosečnosti delali amnoskopijo (zelo neprijetno...user posted image in boleče), vem, da jo delajo samo v KR in še nekje sem brala, drugje pa ne. me niti ne mika, da bi jo/jih imela še enkrat, ampak pošljejo te pa...

vem, da nekatere raje ostanejo "do konca" doma, jaz sem pa ravno obratno. bom čim hitreje (pri popadkih na 5 min) odšla v P in zahtevala takoj EA! pri prvem porodu se mi je z EA neverjetno pospešilo (čeprav je statistika drugačna, če prav vem...). dobila sem jo malo pred enajsto zvečer, rodila pa ob pol enih, pred tem sem se pa matrala pri odprtosti 2-3 cm. nekako bom bolj sigurna in pomirjena, če bom v P čimprej, kot pa da me doma skrbi, če je vse uredu...

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 12:05:10   
magdalenica
Pa saj ni treba, da kljub izdani napotnici greš na amnioskopijo. Oz. še boljše, o tem se že vnaprej pogovoriš z gin in raje prideš na ctg.

Glede EA te moram pa žal razočarati. Dajo jo šele, ko si odprta vsaj 5 cm user posted image Do takrat se pa lahko poljubno dolgo vleče ... Pri meni je od začetka popadkov do odteka vode trajalo 72h, potem pa še 10h do rojstva našega fantiča. EA sem imela samo zadnjih 5h. Seveda tudi za drugi porod upam, da bom med ta hitrimi user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 12:10:13   
tintin
amnio delajo samo v Kr, na CTG pa hodiš lahko k svojemu ginekologu (kje imaš ginekologa? v porodnišnici Kr ali kje drugje)? So te pa najbrž domov poslali prejšnjič, ker si blizu doma, pa še prvorodka si bila, običajno gre prvič veliko počasneje kot naslednjič. Jaz sem šla v drugo v porodnišnico s popadki na 8-9 min in sem rodila zelo hitro (recimo pol ure po prihodu v porodno, prej smo dal čez še klistir, paprirologijo...)...Jaz imam G v ZD Kranj (prejšnji dve nosečnosti sem jo imela v porodnišnici Kr, ampak isto G) in kolikor sem videla do roka in še malo prek delajo CTG-je kar v ZD...amnio pa upam, da se tokrat izognem, ker je res neprijetna...no tud prisilit te nihče ne more vanjo. Jaz bi šla zarad natur poroda na Jes., ampak ker sem imela tudi v drugo v Kranju lep, natur porod, upam da bo tudi tokrat tako.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 12:12:02   
bubu_bibi
tashq - saj v P znajo tudi drugače porod pospešit, ne se bat, saj si že dala to skozi. sploh moč psihe je ogromna, tako, da pač reči, da boš kar tukaj počakala in je. user posted image in ja - z napotnico na katerokoli preiskavo lahko greš kamorkoli, rodiš pa lahko tudi kjerkoli, ne glede na prejšnje napotnice ali preiskave. srečno!

magdalenica - kje se dobijo te statistike?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 12:26:34   
magdalenica
Statistika: fotografija spodaj: http://www.birthconference.com/si/new-page-2/2011.html

Tukaj je pa celo predavanje o napredku v porodnišnici jesenice: http://www.youtube.com/watch?v=Ac5p1xmJZxg

< Sporočilo je popravil magdalenica -- 7.8.2013 12:30:18 >

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iz Kranja roditi na Jesenice
7.8.2013 12:57:24   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi
in ja - z napotnico na katerokoli preiskavo lahko greš kamorkoli, rodiš pa lahko tudi kjerkoli, ne glede na prejšnje napotnice ali preiskave. srečno!


uf, hvala, to me je najbolj zanimalo.user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica
Glede EA te moram pa žal razočarati. Dajo jo šele, ko si odprta vsaj 5 cm user posted image

ne vem, kako so potem to pri meni merili, ker sem bila odprta 2-3 cm (že skoraj 18 ur, s popadki na 5 min, vendar dolgimi 3 min-to sem še doma merila), ko sem jo dobila.


IZVIRNO SPOROČILO: tintin

amnio delajo samo v Kr, na CTG pa hodiš lahko k svojemu ginekologu (kje imaš ginekologa? v porodnišnici Kr ali kje drugje)?


delajo jo tudi v Postojni, sem šla zdaj poiskat, ker se mi je zdelo, da sem pred 3 leti brala, da jo še nekje poleg Kranja opravljajo. moj G je v ZD Kranj, na CTG (in amnioskopijo)sem pa hodila v P Kranj k drugemu G (tja so me poslali).

pa upam, da bo moj drugi porod res malo hitrejši, kot tvoj.user posted image

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?