|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izračun ovulacije
5.3.2007 17:01:02   
pepa6





dolžina men. Cikla
začetek ovulacije

21
67

22
1011

23
1415

24
18
19

25
2223

26
26
27

2829
3031

3233
3435

36
37
3839

4041
42
43

44
45
46
47

4849
5051

52
53
5455

5657
58
59

60
61
6263

6465
66
67

68
69
70
71

7273
7475

76
77
78
79

8081
8283
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 17:08:13   
pepa6
se opravičujem, ampak vidim, da razpredelnice ni tako kot sem jaz hotela in vam bom napisala.

dolćina men.cikla      začetek ovulacije
             21------------------>5
             22------------------>5
             23------------------>6
             24------------------>7
             25------------------>8
             26------------------>9
             27------------------>9
             28------------------>10
             29------------------>10
             30------------------>11
             31------------------>11
             32------------------>12
             33------------------>12
             34------------------>13
             35------------------>14
             36------------------>15
             37------------------>15
             38------------------>16
             39------------------>17
             40------------------>18

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 19:02:59   
Srčekgirll
    Pozdravljeni!
Sem nova in bi rabila pomoč.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Glede tega izračuna ovulacije, jst čist nč ne štekam.user posted image user posted image user posted image Zato bi prosila, če mi katera od vas izračuna, kr jst ne znam.user posted image user posted image user posted image Zadnjo M sm imela 21.2.07 in je trajala 5 dni, naslednjo naj bi dobila, približno, med 15. in 22.3. 07.
Zelo bi bila hvaležna za odgovor in bolj natančno pojasnilo.
Še 1x HVALA za odgovor.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 19:05:27   
Anonimen
Men ta koledarček prav kažeuser posted image

Drugi mi vsi kažejo narobe oz. za zamikom par dni

(odgovor članu Srčekgirll)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 19:08:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Srčekgirll

    Pozdravljeni!
Sem nova in bi rabila pomoč.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Glede tega izračuna ovulacije, jst čist nč ne štekam.user posted image user posted image user posted image Zato bi prosila, če mi katera od vas izračuna, kr jst ne znam.user posted image user posted image user posted image Zadnjo M sm imela 21.2.07 in je trajala 5 dni, naslednjo naj bi dobila, približno, med 15. in 22.3. 07.
Zelo bi bila hvaležna za odgovor in bolj natančno pojasnilo.
Še 1x HVALA za odgovor.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Po moji logiki oz. po zgornji tabeli naj bi imela O nekje med 27.2 in 2.3. Točno pa ne moreš izračunat ker očitno nimaš vsak mesec enakega cikla.

(odgovor članu Srčekgirll)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 19:29:46   
tosja
user posted image user posted image  Hvala, Pepa!

Torej  drugem stolpcu je da, ko bi naj imela O???

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izračun ovulacije
5.3.2007 19:39:56   
Anonimen
Jaz razumem to razpredelnico tako:
V prvem stolpcu so dnevi razdalje med prvim dnem zadnje menstruacije in prvim dnevom pričakovane M, v drugem stolpcu pa št. dni, ki jih prišteješ prvemu dnevu zadnje menstruacije in dobiš datum.

Jaz recimo sem imela zadnjo M 12.2, cikel imam dolg od 30-32 dni torej moram 12.2 prištet 11-12 dni in pridem na datum 22-23.2user posted image , takrat naj bi bila moja O, oz. je bilauser posted image

Upam da prav razumemuser posted image

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izračun ovulacije
6.3.2007 10:16:47   
pepa6
Karin24 imaš prav. Se mi je zdelo prav, da dam to temo gor na neta, ker je men ta kolendarček namreč pravilno izračunal plodne dneve. je pa res, da ne more imeti vsaka ovolucijo na 14 dni, to je pač odvisno od dolžine men.cikla. ene imamo ovolucijo prej druge kasneje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izračun ovulacije
6.3.2007 10:27:32   
lana38
Srčekgirl, tudi jaz sem imela user posted image  21.2. in če imaš ciklus na 28 dni imaš plodne dni od 4.3. do 10.3, tako kot jaz. Zdaj v tem tednu so plodni dnevi.
pepa6 to tvojo tabelo bi jaz malo dopolnila, npr. če imaš  dolžino user posted image ciklusa 28 dni, pomeni, da se 10. dan začenjeo plodni dnevi in ne O. O je samo trenutek sprostitve jajčeca, ki traja par skund. Plodni dnevi pa so od 10. do 16. dne, približno. V tem obdobju bi naj prišlo do O. Točnega trenutka ne more nihče napovedati. Jajčece po O živi še 12 do 24 ur. V tem času se mora oploditi, drugače propade. Semenčice pa preživijo v jajcevodih tudi do 5 dni in tam čakajo na jajčece, zato lahko tudi user posted image  do 5 dni pred O prinese user posted image . Ravno iz tega razloga se tudi plodni dnevi začnejo par dni pred O in potem je še plden sam dan O in naslednji dan, ker jajčece preživi do 24 ur.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izračun ovulacije
6.3.2007 14:36:26   
mala zirafa
Višja matematikauser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izračun ovulacije
6.3.2007 17:47:08   
lana38
Ma, to spočetje, je tako komplicirano, da je čudno, da sploh še komu rata.user posted image  Resno mislim. Ko se tako že 2,5 leti trudim, sem že skoraj diplomirala na to temo. Ne vem, kaj vse že ne obvladam, o čemer se mi nekoč niti sanjalo ni. Enkrat je moja sestrična komentirala, da sta delala z njenim user posted image  in rata pač ko se prime. Pa mi sploh ni bilo jasni, kaj misli. Češ kako se ne bi prijelo, user posted image  in potem si menda user posted image . Ko sam začneš delati na tem, potem šele vidiš, kaj vse je treba, da končno dobiš user posted image . No, so tudi izjeme, ki samo enkrat user posted image  pa so že srečke user posted image .
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izračun ovulacije
6.3.2007 19:26:14   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Jaz razumem to razpredelnico tako:
V prvem stolpcu so dnevi razdalje med prvim dnem zadnje menstruacije in prvim dnevom pričakovane M, v drugem stolpcu pa št. dni, ki jih prišteješ prvemu dnevu zadnje menstruacije in dobiš datum.

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image  user posted image  user posted image
 
user posted image  PRVI STOLPEC: dolžina ciklusa user posted image
 
user posted image  DRUGI STOLPEC: ovulacija user posted image
 
 
Torej:
1) dolžina ciklusa 25 dni
2) dan v ciklusu, ko bi naj imela O
 
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izračun ovulacije
7.3.2007 9:40:13   
lana38
tosja, mislim, da bi se ti po tej razpredelnici začeli plodni dnevi 8. dan ciklusa. Ti plodni dnevi pa trajajo 6 do 7 dni. Ta čas treba pridno user posted image  in morda tudi kaj rata.user posted image  
Drugače pa mislim, da pri 25. dnevnem ciklusu O nastopi okrog 12. dne. To so ugibanja, iz tega kolikor jaz obvladam to vse skupaj. Ni pa nujno, da to tudi pri tebi drži. Dobiti user posted image  je čudež narave.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izračun ovulacije
7.3.2007 9:41:59   
yaris
  A ta koledarček je točen ??
Torej si ga moram hitro prepisat in pokazat user posted image . Spet se mi bo smejal.
Tako si želim user posted image  ,da bi user posted image user posted image user posted image  24 ur če bi vedela da bo nakoncu rezultat +.user posted image user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izračun ovulacije
7.3.2007 20:03:58   
Srčekgirll
karin24: hvala za pomoč, vendar sem še sama probala pribl. izračunat in mi ne pride enako kot tebi. Še 1x HVALAuser posted image user posted image k si se potrudila.
lana38: No, vsaj še ena k je mela user posted image takrat k jst in tudi meni je prišel izračun O takrat, med 4.3 in 10.3 in upam, da tokrat bo kaj veseljauser posted image . Če bo, 100% sporočim!!!

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izračun ovulacije
8.3.2007 7:07:28   
lana38
srčekgirl, če nama uspe, bova imeli tudi PDP skupaj.user posted image  Bomo videli.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izračun ovulacije
8.3.2007 15:36:26   
tago
Tako razpredelnico dobiš v O testih, ki je ista.V  navodilih, ki se nahajajo v škatlici. a vse eno srečno, ker jaz bom dala malo možgančke na off.

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izračun ovulacije
8.3.2007 18:36:15   
mateja80
Oj! Punce, a mi lahko katera da link za koledarček merjene BT? A je kje tukaj gor? Sm že pod "bazalno temperaturo" iskala pa ne najdem. Danes sem začela s tem in ne vem kakšno razpredelnico naj si naredim.
Hvala in lp!

(odgovor članu tago)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izračun ovulacije
8.3.2007 18:44:41   
lana38
mateja80, na www.fertilityfriend.com je fajn, samo moraš se prijaviti.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu mateja80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izračun ovulacije
8.3.2007 18:47:23   
mateja80
hvala lana38!!

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izračun ovulacije
15.6.2009 16:41:42   
Tadykaa
Joj jaz tega nič ne razumem. Mi lahko katera pomaga. jaz jemljem kt yasminelle in imam menstruacijo 4. dan po končani škatlici. Kako si lahko izračunem ovulacijo. 

(odgovor članu mateja80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izračun ovulacije
15.6.2009 16:52:26   
patella
Kombinirane KT delujejo tako, da preprečujejo ovulacijo. Torej nimaš kaj računat.

(odgovor članu Tadykaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?