|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 10:47:24   
soncica01
pozdravljene,

mene pa zanima, koliko od vas je dobilo po izteku porodniške odpoved pogodbe o zaposlitvi. Ali ste sploh tozile in prijavile delodajalca na Inšpektorat? Morda katera ve, kakšno globo delodajalec dobi zato?

Bom vesela vaših izkušenj in mnenj. Moja izkušnja je zelo slaba kar se tiče tega.

Vnaprej hvala in lepo nedeljo želim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 13:16:37   
Najaa
Če imaš za določen čas, tak nimaš kaj. Ti pač ne podaljšajo.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 13:58:08   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

pozdravljene,

mene pa zanima, koliko od vas je dobilo po izteku porodniške odpoved pogodbe o zaposlitvi. Ali ste sploh tozile in prijavile delodajalca na Inšpektorat? Morda katera ve, kakšno globo delodajalec dobi zato?

Bom vesela vaših izkušenj in mnenj. Moja izkušnja je zelo slaba kar se tiče tega.

Vnaprej hvala in lepo nedeljo želim.


Zakaj pa meniš, da ti ne bi smeli dati odpovedi?
Delodajalec ti ima vso pravico enostransko odpovedati delovno razmerje sklenjeno za nedoločen čas iz poslovnih razlogov.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 17:08:32   
soncica01
seveda ti lahko da enostransko odpoved delovnega razmerja iz poslovnih razlogov. A jaz sem dobila nezakonito odpoved, takoj ko bi morala nastopiti z delom, prvi dan, sem dobila odpoved, s tem da se niso držali poteka redne odpovedi, najprej obvestilo o nameravani odpovedi, šele nato odpoved, tudi upoštevali niso člen iz ZDR, da mama po izteku starševskega dopusta en mesec še ne sme dobiti odpoved itd.

Zato me je zanimalo v takem primeru (ne v normalni odpovedi, ko vse teče po pravilih) kako ste takrat odreagirale, koliko vas je sploh bilo takšnih in sem tudi malo firbčna če katera ve, koliko delodajalec plača za nezakonito odpoved delovnega razmerja, ker bi naj bile globe kar visoke.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 17:27:24   
zmajaz
Tole sem našla:
"Nezakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi ima lahko za posledico ne le razveljavitev odpovedi, reintegracijo delavca v delovno razmerje in poplačilo neizplačane plače z visokimi zamudnimi obrestmi, ampak tudi obveznost delodajalca za poplačilo odškodnine zaradi nezakonite odpovedi pogodbe o zaposlitvi.
Za zakonitost odpovedi ni pomembno le to, da je pri delodajalcu dejansko podan resen in utemeljen razlog za odpoved pogodbe, ampak tudi to, da delodajalec pogodbo odpove po postopku in na način, kot ju določa zakon."

Torej ja - že nepravilen POSTOPEK odpovedi je dovolj, da je odpoved nezakonita. KAZEN, če delodajalec da delavki odpoved v času porodniškega dopusta ali prej kot mesec po njem, pa je od 3.000 do 20.000 evrov. Tako da ja - po mojem se kar splača boriti za svoje pravice. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.4.2010 17:33:01 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 22:17:21   
soncica01
hvala zmajaz za dober odgovor!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 22:21:05   
zmajaz
Ni za kaj. user posted image Ti sam v redu zrihtaj. Treba se je boriti za svoje pravice - ne samo zaradi sebe, tudi zaradi drugih, ker delodajalci si toliko dovolijo samo zato, ker se večina delavcev itak ne zbuni in marsikdo niti ne pozna svojih pravic.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.4.2010 22:22:19 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 22:33:03   
soncica01
ja točno tako, ne poznajo pravic ali pa si enostavno ne upajo. Vprašanje je, če bi tudi jaz šla naprej, če mi na Zavodu ne bi dejali, da ne morem dobiti nadomestila, če takoj ne grem na Inšpektorat, ker gre absolutno za nezakonito odpoved. Šele ko sem prinesla zapisnik se je začela ukvarjati z mojim ''primerom'' in bom prejemala tudi nadomestilo.

Grozno res, sem prišla s porodniške in takoj isti dan dobila odpoved!?!? Odpoved polna napak, povsem nezakonita itd. itd. Me prav zanima, kako se bo zadeva na koncu iztekla, ker so potem na Zavodu dejali, da je to tudi za delovno sodišče in da me bo moral ponovno zaposliti!?!? Zaposliti nekoga, ki te je predhodno prijavil na inšpekcijo (čeprav povsem upravičeno in tudi ni imel druge izbire!!). Groza, me kar zmrazi, ko začnem razmišljat kaj vse me še čaka .... pa čisto brezveze ....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 22:44:54   
zmajaz
Ja saj to sem tudi jaz razmišljala, kako mora potem biti to delati pri nekomu, ki te je pod prisilo nazaj zaposlil - kaj preveč prijetno zagotovo ne. user posted image Samo po drugi strani je pa spet tako - preden se bo postopek razvil, bo trajalo nekaj časa, on ti bo moral povrniti plače za ves vmesni čas, ko bi v resnici še morala biti zaposlena pri njemu, pa nisi bila, ti si pa lahko potem itak v miru poiščeš drugo službo, če tam ne bo za zdržati - imaš pa vsaj dohodek vmes, ko iščeš. Zagotovo so pa to vse prej kot preproste zadeve. Drži se, no. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
18.4.2010 22:51:48   
soncica01
ja, se strinjam, to so vse prej kot preproste zadeve. Hvala še enkrat za tvoje odgovore. Upam na najboljše - dober izid brez mobbing-a. Lep pozdrav.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 9:23:40   
kinm
Tako sem jaz dobila odpoved (med porodniško) pa je nebi smela,
ker nisem vedla da so kršene moje pravice nisem ukrepala in na
koncu ostala brez nadomestila na zavodu. user posted image

Tko je ko ne poznaš zakonov, svojih pravic,... noben ti ne pove
ali opozori, sam se moraš pobrigat zase, drugi se ne bojo!

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 9:37:22   
emaa
Moji svakinji se je zgodilo enako, ravno tako so jo na zavodu napotili na inšpekcijo in nazaj k delodajalcu. Mislim, da so ji izplačali plačo, v službo pa ji potem ni bilo potrebno. So ji pa morali plačati vse kar ji pripada in so to tudi hitro naredili. 

(odgovor članu kinm)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 10:13:18   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kinm
Tko je ko ne poznaš zakonov, svojih pravic,... noben ti ne pove
ali opozori, sam se moraš pobrigat zase, drugi se ne bojo!

Ja tako pač je - vsak se mora sam pozanimati o svojih pravicah, kar dandanes, v dobi interneta, ko je vse na dosegu klika niti ni tako težko.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kinm)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 10:53:53   
*x*y*z*
Isto sem jaz dobila odpoved, s tem da se je v času moje porodniške zamenjala firma - v bistvu isti lastnik, drugo ime firme, ista dejavnost naprej. No, pod staro firmo mi je dal odpoved, pod novo me je hotel dat delat 100km proč, za določen čas enega leta (prej sem bila na firmi 6 let za nedoločen čas) in tega nisem sprejela. Sem šla k odvetniku, pridobila potrdilo da dojim in mi je odpoved razveljavil. Dokler dojim bi morala dobit 100%nadomestilo in bit doma, ker pač firma nima več delovnih mest, ampak so vsa napisana na novo firmo. No delodajalec je dal prošnjo na inšpektorat, da če mi lahko da odpoved in ta mu je pritrdil in sem jo dobila. Potem smo se pritožli, vendar se jaz po zakonu ne morem pritožit in je pač avtomatično stvar pravnomočna. Sm pa šla v tožbo, sem na zavodu, potem pa grem nazaj na porodniško, tako da bom vsaj en čas imela mir pred tem. Tolko o tem kolko smo zaščiteni, v vsakem zakonu je tolko lukenj, da ne moreš verjet. Pri odvetniku sploh ne gledamo več zakone ampak samo kje je kaka luknja. In za koga dela inšpektorat??? Sramota od naše države!!!

A katera ve kolko časa je treba čakat na tožbo?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 20:38:05   
kinm

IZVIRNO SPOROČILO: *x*y*z*

Tolko o tem kolko smo zaščiteni, v vsakem zakonu je tolko lukenj, da ne moreš verjet. Pri odvetniku sploh ne gledamo več zakone ampak samo kje je kaka luknja. In za koga dela inšpektorat??? Sramota od naše države!!!





Se čist strinjam, na žalost je tko! user posted image

zmajaz - ja res je, internet pred nosom, sem še tolk bol jezna sama nase!

(odgovor članu *x*y*z*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
19.4.2010 22:21:34   
L1ana
Kaj pa v primeru, da se ti v času porodniške izteče pogodba za določen čas? Moraš tudi v tem primeru prinesti na Zavod kako potrdilo/izjavo od delodajalca (v tem primeru bivšega delodajalca), da te ne more zaposliti naprej? Ali je za Zavod dovolj, da pač prideš s pogodbo,v kateri je naveden datum preteka pogodbe za določen čas?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
20.4.2010 14:56:11   
soncica01
pri nas v podjetju je bilo tako, da tisti, ki so imeli pogodbe za določen čas, so pri izteku odločbe dobili obvestilo, da jim je potekla pogodba o zaposlitvi in da jim zaradi zmanjšanega obsega dela več ne morejo podaljšati. S tem dokumentom so potem odšli na Zavod. Po moje moraš imeti nek dokument, ne vem, pokliči na Zavod in se pozanimaj.

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
20.4.2010 14:58:37   
soncica01
odgovor za *x*y*z - meni so rekli, da je čakalna doba od 6 mesecev do enega leta!?!? Zdi se mi res veliko!!! Celo leto cakanja!?!?

(odgovor članu *x*y*z*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
20.4.2010 21:39:16   
Čili 1
Moj bivši delodajalec je meni vsak konec leta dajal v podpis novo pogodbo o zaposlitvi za določen čas 1 leta. Vsega skupaj sem bila pri njemu zaposlena nekaj več kot 5 let (že tu je torej podana kršitev). Pri njemu sem opravila ogromno nadur, za katere sva bila že od začetka dogovorjena, da jih bom lahko pokoristila, ne bo pa mi jih izplačeval. No...nobene od teh nadur nisem pokoristila, še redni letni dopust mi je razdrobil na prafaktorje, tako da si niti normalnih počitnic nisem mogla privoščit (spet kršitev zakona). Dosti rednega letnega dopusta mi je zato tudi šlo v nič. Ko mi je predzadnjič dal v podpis pogodbo o zaposlitvi za 1 leto, mi je rekel: glej, da ne boš zanosila, ker jst ne rabim nosečnice, ampak eno, da bo dela. Pogodbo sem podpisala in čez nekaj dni ugotovila, da sem noseča, začela krvaveti in morala v 6 tednu na bolniško. Delodajalcu sem takoj po pravici povedala, kako stvari stojijo. Rekel je, da me bo mel zaposleno natanko toliko časa, kolikor je dolžan (beri: z mano ne bo mel stroškov) in niti dneva več. Celo nosečnost sem bila v bolniški. Sledila je porodniška. Med porodniško se mi je iztekla tudi zadnja pogodba o zaposlitvi za določen čas. Poklical me je na sestanek, kjer mi je rekel, da mi bo še podaljšal do konca porodniške, če bom ob izteku porodniške sama dala odpoved. S tem se nisem strinjala, zato tut nisem podpisala pogodbe. Ker mi je podaljševal več, ko tri leta, ker mi ni izplačeval nadur, ker mi ni dovolil normalno koristiti rednega letnega dopusta, ker sem preveč poznala poslovanje v podjetju, ker je moj bližnji sorodnik delovni inšpektor....mi je poslal dopis, da je moja pogodba o zaposlitvi za določen čas, prerasla v pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas. In pol je šel po zakonu...čakanje na delo doma, odpoved iz poslovnega razloga (češ, da zarad recesje ukinja moje delovno mesto), odpovedni rok, izplačilo odpravnine, nadur...

Bi mu lahko še kej ponagajala? Bi, sam nisem. S temi ljudmi pač nisem želela met več nobenga opravka. Žal mi je
edin, da sem ga pozabla stisnt še za račune za GSM,ker sem svoj telefon morala uporabljati za podjetje (in tega je bilo ogromno).

Vse to sigurno ni lepo in prav soncica01, ampak v takih primerih ponavadi že od prej nekaj hudo škripa v odnosu delavec- delodajalec. Krivda je lahko na strani delavca, lahko je idiot delodajalec,...Pri meni vsaj je bilo tako, da se je to v bistvu kuhalo 5 let. To se ni zgodilo zgolj zaradi moje zanositve. In jaz po zaključeni porodniški na noben način nisem silila nazaj v tako delovno okolje, ne glede na zakon pa na moje pravice, pa finance. So pa moji živci in dostojanstvo več vredni. Zahtevala sem odpravnino in ostalo, kar sem menila da mi po zakonu pripada in zaprla ta vrata za seboj.

Še neki...ker je na forumu verjetno tut kaka delodajalka/delodajalec, vseh definitivno ne gre metati v isti koš, je pa res, da že iz narave razmerja med delavcem in delodajalcem izrašča konflikt interesov in to tut zakon težko v celoti prepreči.

Lp, Čili

< Sporočilo je popravil Čili 1 -- 20.4.2010 21:41:19 >

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
21.4.2010 17:06:45   
soncica01
hvala Čili za svojo zgodbo. Ena od razlik med najinima primeroma je ta - da si ti vsaj dobila odpravnino in kar ti pripada po Zakonu (tako si napisala). Jaz osebno pa nisem dobila NIČ!!! Niti odpravnine, niti regresov za 2 leti nazaj, niti možnosti pokoristiti lanskega dopusta, niti možnosti odpovednega roka, odjavil me je v času ko mi je dopust za nego in varstvo otroka še tekel!!??!!?? Skratka groza!

Ja, se pa absolutno strinjam s tem, da ni bila sama zanositev ključnega pomena za takšen izid, da je v odnosim samih že škripalo od samega začetka, zlasti pa takrat, ko je prišla še njegova žlahtnica delat isto delo kot jaz, delo pa ni bilo določeno in sva obe delali enako delo kar povprek, ena čez drugo. Groza!


Tak da jaz enostavno nisem imela druge izbire kot iti v tožbo, zato ker so mi na Zavodu postavili kot pogoj, da sploh prejemam denarno nadomestilo - 2 stvari - zapisnik inšpektorja za delo ter tožbo potrjeno s strani sodišča. Če mi tega ne bi zahtevali, ne bi šla v vse to, ker sem se že zdaj dosti preživcirala in v glavi non stop razmišljam kaj in kako bo. Najtežje bo, ko me bo moral zaposliti nazaj do prve stopnje in izplačati odškodnino, pred tem pa bo moral plačati globo inšpektoratu za delo (v kar me je v bistvu sam prisilil). Namesto, da bi se sproščeno posvetila svojemu otroku, je na ta način zafrknil tako mene kot sebe in naredil obema velik problem.

Lep pozdrav vsem ki ste odgovarjale na to temo.

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
3.5.2013 9:55:12   
naty88
Pozdravljeni,
Tudi meni so dali odpoved pogodbe za nedoločen čas po porodniški. Mene pa zanima sledeče.
Pred iztekom porodniške (6.4.13) sem se dne 23.3.13 šla pogovarjat kako in kaj je z delom naprej. Takrat sem v šoku izvedela da mi bodo prekini pogodbo za nedoločen čas. V podjetju sem zaposlena 5 let. Še z istim dnem mi je koordinator dela dala "redno odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov" za podpisat. V njem je navedena odpravnina in izraba dopusta lanski in letošnji 23 dni, kar pomeni, da mi bodo prekinili pogodbo z 10.5.13. Ali lahko to naredijo? Kakšne so moje pravice po porodniški? Kdaj mi dejasko lahko dajo odpoved pogodbe? 45 dni po koncu porodniške ali 45 dni po izrabi dopusta po porodniški? Nujno potrebujem nasvet, saj mi je na borzi dela rekla, da lahko po ugotovitvah pride do kršitve pri odpovedi in se bo zakompliciralo, da bi me potem moral delodajalec spet zaposliti za tisti čas, ko je bil v kršitvi?
Prosim za odgovore. Hvala.
LP
Nataša

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
3.5.2013 10:57:33   
Penny
Upam, da nisi česa podpisala, recimo kake sporazumne odpovedi? user posted image

"Delodajalec ne sme odpovedati pogodbe o zaposlitvi delavki v času nosečnosti ter ves čas, ko doji otroka, in staršem, v času, ko izrabljajo starševski dopust v obliki polne odsotnosti z dela in še en mesec po izrabi tega dopusta."

http://www.da-da.si/node/5 (8. točka)
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO1420.html (preberi tudi dopolnila, ker očitno so dopolnili 115/1, kot piše pri spodnjem linku.
http://www.id.gov.si/si/storitve/pogosta_vprasanja_in_odgovori/delovna_razmerja/22_varstvo_nekaterih_kategorij_delavcev/varstvo_delavcev_zaradi_nosecnosti_in_starsevstva/ (2. vprašanje)

(odgovor članu naty88)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
3.5.2013 13:05:52   
naty88
Ja sem podpisala odločbo o redni odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov, v kateri je obrazložitev, da mi odpovedujejo pogodbo zaradi zmanjšanja obsega dela in ukinitev delovnega mesta. Mislim, da bi oni mogli 45 dnevni odpovedni rok šteti od konca porodniše 6.4.13 in ne od takrat, ko sem se jaz šla pogovarjat (26.3.13), kako je z delom naprej? ALi se lahko ta odločba razveljavi? Ker je delodajalec s tem v kršitvi?

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
3.5.2013 13:29:21   
Penny
6.4. + 30 dni. Ne vem pa, kako je z dopustom, verjetno so ti dolžni omogočiti koriščenje, sploh glede na to, da si bila zdaj na porodniški in ga nisi mogla izkoristit.

Našla sem dopolnilo 115. člena Zakona o delovnih razmerjih, v katerem so dodali »in še en mesec po izrabi tega dopusta«.

(glej 49. člen) http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2007103&stevilka=5131

Mogoče bi petea kaj bolje vedela, ali pa se obrni direktno na Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve.


(odgovor članu naty88)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: iztek porodniške in odpoved!!!
3.5.2013 21:07:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Penny

6.4. + 30 dni. Ne vem pa, kako je z dopustom, verjetno so ti dolžni omogočiti koriščenje, sploh glede na to, da si bila zdaj na porodniški in ga nisi mogla izkoristit.

Našla sem dopolnilo 115. člena Zakona o delovnih razmerjih, v katerem so dodali »in še en mesec po izrabi tega dopusta«.

(glej 49. člen) http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2007103&stevilka=5131

Mogoče bi petea kaj bolje vedela, ali pa se obrni direktno na Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve.



user posted image
Odgovarjam:

IZVIRNO SPOROČILO: naty88
Ja sem podpisala odločbo o redni odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov, v kateri je obrazložitev, da mi odpovedujejo pogodbo zaradi zmanjšanja obsega dela in ukinitev delovnega mesta. Mislim, da bi oni mogli 45 dnevni odpovedni rok šteti od konca porodniše 6.4.13 in ne od takrat, ko sem se jaz šla pogovarjat (26.3.13), kako je z delom naprej? ALi se lahko ta odločba razveljavi? Ker je delodajalec s tem v kršitvi?


Zakon o delovnih razmerjih se je pred nekaj tednih spremenil, tako da ni več napovedi odpustitve ter spremenjeni so odpovedni roki.

Še vedno pa: VSA dejanja in roki začnejo učinkovati šele takrat, ko si se vrnila na delo. Vse, kar je potekalo v času tvojega porodniškega dopusta, so lahko bili samo neformalni pogovori in najave.

Kakšna kazen je zagrožena za nepravilno odpoved tvojemu delodajalcu, lahko prebereš v 217. in 218. členu ZDR. Kazni so precej visoke.


Torej, od 6.4. do 5.5. 2013 te morajo pustiti pri miru.
6. 5. ti lahko izročijo pisno odpoved. 30-dnevni odpovedni rok začne teči naslednji dan. Šele potem ti preneha delovno razmerje.

Na tvojem mestu bi v ponedeljek zjutraj šla na delovno inšpekcijo z vsemi dokumenti, s katerimi razpolagaš (pogodbo o zaposlitvi, dokazilu o trajanju porodniškega dopusta, odpovedjo zaposlitve), da ti povedo, kako postopati oz. kaj lahko narediš glede že podpisane odpovedi.

Lahko da ti bodo samo svetovali, kako sama reševati zadevo oz. te vprašali, ali želiš, da se oni vključijo v postopek.



Preveri tudi glede odpravnine, da bo vse v redu z izračunom. Pa sorazmerni del regresa ti pripada, če se ne motim.

Pri odpustu ti morajo med drugim dati potrdilo o številu izrabljenih dni dopusta, regresu, na tvojo željo še potrdilo o tem, kakšno delo si v podjetju opravljala.




< Sporočilo je popravil petea -- 3.5.2013 21:22:32 >

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?