|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pa po dieti?
12.10.2007 7:03:27   
dory
Zej me pa zanima sledece...sama sem sprobala marsikej, tudi tale locevalna je bla poleg tega,da sem si fajn unicla zelodec kar ucinkovita...cim sem potem uvedla zajtrk, so kile kar puhtele nazajuser posted image

zanima me,kaj storite po dieti? se je drzite v nedogled, al kako? saj je znano,ko uvedes priblizno normalne obroke, je telo nastelano tko,da si masovno zacne delat zaloge...jst sem nad dietami ravno zarad tega obupala...je pa kaka ideja se dobrodosla...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 7:54:02   
dulcinea
Moraš spremenit prehranjevanje za celo življenje. Jaz sem recimo hujšala po Montignacu. In so šle kile res dol. Sicer počasi, ma so šle. Res je, da sem se potem redila nazaj, kjub temu, da sem hujšala, vendar sem ugotovila, da so bile vzroke tablete proti alergiji. Zdaj sem s tabletami prenehala, Montija se pa držim tko-tko. To pomeni, da sem na drugi stopnji. To je tista, kjer ne hujšaš, ampak ohranjaš kile. Krompirja sploh ne jem, sladkorju se včasih prepustim s kakim sokom, al pa mogoče s kakim koščkom navadne čokolade, drugače pa se skušam držat pravila Nič belih smrti (sladkor, mast, bela moka, in čim manj soli). No, zdaj kile stojijo, čeprav jih je mnogo preveč. Vsaj stojijo. Ker dokler sem jemala Aerius, so kar rastle. In vsak dan mi je bilo grozno, ko sem stopila na tehtnico in je bil spet par dag več.
Tudi jaz sem nekoč hujšala po 90 dnevni ločevalni, pa so šle kile, ko sem nehala spet gor. Pač, če želiš obdržat težo, moraš še naprej veselo ločevat. Ne sicer tako natančno po dnevih, ampak mislim da je dovolj, da ločuješ. Je pa res, da je meni Monti všeč tudi zato, ker se zjutraj lahko naješ kot kralj. Za kosilo lahko ješ zato normalno (pri 90D sem se pri kosilu nabasala, ker sem bila prestradana), potem pa še za večerjo nekaj lahkega pikneš.
Ko dobim voljo, se začnem spet prehranjevat po prvi stopnji, do takrat pa user posted image  
Upam, da nisem zatežila. Na tem forumu najdeš temo Montignac, pa si kaj več preberi.
LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 8:03:09   
Nikoletka
Živjo!
Mislim, da je prva stvar, ki jo moraš naredit, da si ustvariš sliko v glavi kakšna želiš biti. S tem mislim na to, koliko kg želiš izgubiti, da boš zadovoljna s sabo oz se boš bolje počutila. Predlagam, da si na hladilnik ali kakšno drugo mesto nalepiš napis, ki te bo motiviral k temu, da boš jedla le ko boš res lačna. Sama se moraš zavestno odločiti, da želiš shujšati in mislim, da je koristno, če si to nekajkrat na dan poveš naglas ali sama pri sebi. Naredi načrt in premisli o tem kako boš to dosegla. Predvsem pa verjemi vase, saj si edino ti tista ki odloča o svojem življenju. Želim ti veliko uspeha in ne pozabi, vse se začne v glavi! Pozdravček od Patricie

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 8:04:27   
Katarina_Barbara
Oh, ja, evo še ena "strokovnakinja" za diete.

Sem  probala marsikaj: od beljakovinske, ločevalne, sadne...
Shujšala, dobila nazaj vse in še več.

No, zdaj me je v roke vzel sosed, sestavil jedilnik, ki je prilagojen mojemu načinu življenja (5-6 obrokov na dan, jej vse v mejah normale, tudi kakšen greh je dovoljen)  ter 3x tedensko hodim na aerobiko. Ta načrt zdaj izpolnjujem en mesec, po kg ne vem koliko sem shujšala, ker se ne tehtam, obseg se zmanjšuje, pa tut nekaj mišic sem "odkrila", da jih imam. user posted image

Za motivacijo sem si kupila ene premajhne kavbojke, imam skoz obešene v spalnici, ko me mika, da bi grešila jih grem pogledat, pa največkrat ta želja mine.
No, pred enim mesecem sem jih spravila na sredino stegen, zdaj jih že oblečem, za zapet mi manjka še kakšen cm, da bodo pa res dobro zgledale, pa še kakšen mesec.

Motivacija je, volja tut, upam, da sem zdaj odkrila pravi način.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 8:20:35   
puncica
mah sej ne vem če bo kej učinka a vseeno.
Sama sem shujšala s pravilno prehrano in telovadbo.
1. faza: Telovadila sem vsak dan (50-60 min), jedla pa 5× na dan manjše obroke, popolnoma črtala sladkarije in slane zadeve, popila vsja 3 litre vode na dan
2. faza: Poguntala sem da tale Montignac ni tako slab, pa sem še dodatno poleg ukrepov v prvi fazi črtala krompir, belo moko, beli sladkor, prečiščen riž in testenine
3. po 8 mescih sem imela manj kil kot sem jih imela pred nosečnostjo oz. po 1 letnikom srednje šole, trebušček poskuša bit tak kot si želim čeprav še vedno to ni to, že 5 mescev mi ni šla gor niti ena kilca

Je pa res da še vedno ne jem sladkarij oz. se jih izogibam v velikem roko, če že si raj kupim kakšno energetsko žitno ploščico ali riževe vaflje. Črna čokolada mi ni všeč. Vsak dan pijem eno kavo s smetano, s tem da si smetano dodevam 2× user posted image Ne ločujem striktno OH in B, včeraj sem jedla testenine s tuno. Sladkorja ne uporabljam, oz. ga konzumiram samo takrat ko jem kakšno pecivo. Pecivo jem tak za vikend, ne ful ampak tako mogoče 2-3 koščke. Zvečer po 6 uri ne jem. Krompirja še vedno ne jem. POjem pa veliko veliko sadja in zelenjave. Zjutraj pa obvezno obred sok stisnjenega sadja, 2 žlici lanenega olja (moram rečt da mi možgani ful bolje funkcionirajo čeprav je idiotsko user posted image ) in 2-3 kosi sadja (mandarine, jabolka, hruške,...) skodelica polnozrnatih kosmičov z lahkim mlekom. Ja pa vse mlečne proizvode jem take kjer je čim manj maščob (mleko 0,5, jogurtova smetana 50%, skuta, navandi jogurti z 1,0 -1,3 maščobe)

To je to. IN ja pomembno je spremeniti način prehrane za vse življenje ne pa se izstradat pri dieti in potem mislit da bodo pa kilce kr ostale tam kjer so. To je iluzija.

Uh bi še lahko pisala, a sem že itak predolga user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Katarina_Barbara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 9:06:38   
Anonimen
Po mojem je pa to čisto odvisno od organizma do organizma. Mene tudi redijo zajtrki.
Po moje je težo najbolje vzdrževati tako, da ješ za zajtrk kakšno sadje, pa ne banan, kosilo okrog 12. ure, pa ne, da se prav nabutaš, potem pa popoldne ob kakšnih 17. uri še kakšno sadje ali zelenjavo, lahko tudi kaj bolj konkretnega, samo potem po možnisti beljakovinsko. Po 17. uri so pa usta zaklenjena, ključ pa spravljen izven dosega.user posted image

Ampak to je teorija, ki je v praksi še nisem preizkusila. Jo je pa moja sestra in ima pri 170 cm okrog 60 kil in je suha.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 9:30:43   
Jančika_
Kaj pa vem...sama načeloma nimam problemov z vzdrževanjem teže in izven nosečnosti sem se doslej resno zredila samo enkrat (ko sem spoznala moža in mi je skoz nosil čokolade, da bi me zapecal - saj me je, ampak me je tudi porediluser posted image ). No, takrat sem se res nažirala s sladkarijami. Zelo zelo težko spravim dol, a ko spravim, teža ne niha več kot kilo-dve.

Dol spravim z zelo strogim in okleščenim Montignacom in ker mi Monti po počutju zelo ustreza, se ga v grobem držim vedno. Vmes imam kak teden, ko čisto ausglajzam in si dam duška, ampak se potem počutim tako slabo in napihnjeno, da me hitro mine. Šport pri meni ne služi kot sredstvo za hujšanje, ker ne gre samo z njim dol nič, je pa del mojega življenja zaradi drugih pozitivnih stvari, ki jih prinaša. Tudi za vzdrževanje teže pri meni ni bistveno, da športam, kar se konkretno vidi zdajle, ko že cel mesec nisem mogla teči, ker imam hudo vnetje sinusov, pa teža vseeno stoji tam, kjer mora.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj pa po dieti?
12.10.2007 13:00:57   
dory
uau hvala vam za tele nasvete...in ja zavedam se,da nobena dieta ni to to,da je to bolj al manj neko zavajanje, ce nimas v glavi postimano...ce pa imas vse postimano v glavi, potem tud dieta ni potrebna :)

mene ravno tako kot splisni zajtrki redijo...ampak zakaj? ce en mesec ne jem zajtrkov pa potem samo sadje do kosila jih imam takoj 3kg manj...ko spet jem zajtrk pa jovo na novo...pa se ne prenaziram...pac musli z mlekom in to je to...

zej sem si omislila pilates...sadje in zelenjavo ze tako jem, sladkarijan se ne morm vecno upirat ampak se trudim...zanese me velikokrat kak stres...takrat zlezem v hladilnik...in mam user posted image tle..kaj pa vem...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj pa po dieti?
16.10.2007 13:53:26   
Naty*Taja
Ja, še ena pristašica Montignaca. Glede na to, da nas je pri temle odgovoru največ, je po moje kr dobra rešitev za vzdrževanje teže. Sej če si prebereš njegovo knjigo, ti je vse jasno. So rekli, da se včasih niso redili, ker niso imeli kej jest....ja pakaj še.
No v glavnem, sama sem preizkusila vse možne diete in po ene 7 letih pridelala 20 kg viška z jo-jo efektom. No zdej pa če se montignaca ne držim čist po prvi stopnji, sem na istem ( v ful zanosu sem v enem mesecu zgubila 13 kg), če pa se malo bolj držim gre pa počasi in zanesljivo dol.
Vsekakor pa dam prav Nikoletki, da je zelo veliko v glavi. Če se kr naprej vagaš in obremenjuješ s kilami ne gre in ne gre. Ko pa si trdno prepričan, da boš shujšal, se zgodi preobrat.... Pa miganje in čimmanj stresa....
Upam, da ne bomo prišli do statusa Amerike, kjer so skor vsi predebeli in se ukvarjajo samo s hrano, hujšanjem..... naj nas kakorkoli že prej sreča pamet in poskrbimo zase PREDEN se pretirano zredimo. Potem je vedno težje....

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj pa po dieti?
16.10.2007 14:17:34   
Čupka
Sama izkušenj z dietami nimam, razen tega, da sedaj hujšam moža z 90 dnevno ločevalno dieto.
Je pa moj oče z omenjeno dieto shujšal 26 kg. S tem da se je res vsak dan razgibal (30 - 60 minutna hitra hoja čez najbližji hribček). Zdaj je že pol leta, kar je prenehal z dieto. Prehranjuje se po Montinjaku. Še vedno čisto vsak dan intenzivno hodi, tako da se popolnoma spoti. Zredil se ni niti kile. Še par dodatnih je sesuluser posted image
Samo to sem vam hotela povedat, da se očitno da. Je pa verjetno res zelo pomembno gibanje. Si je treba vzeti čas zase, pa konec. A ja, pa moj oče še ni v penzionu, poleti je hodil na hribček o 5:30 zjutraj, da je bil do službe že stuširan....

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?