|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 8:22:58   
belka
Živjo!

Kupujem  štedilnik - kuhalno ploščo, pa ne vem, kaj naj vzamem... Kuhali bomo na plin, odločam se pa med inox ali steklokeramiko. ali pa je vseeno boljše kar beli emajl??? user posted image Ker nam pri dveh malih otrocih gre rado kaj pri kuhanju čez, ne bi rada postala suženj svojega štedilnika (poleg tega sem že suženj svojih otrok user posted image ), da bi ga morala stalno samo glancat...

S čim ste zadovoljne? Kaj je najbolj enostavno očistit????

Please help...user posted image

hvala, hvala, hvala user posted image
belka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 9:45:13   
bamby
Inox ti odsvetujem, ker boš postala ravno to, česar se najbolj bojiš - suženj. Ga je imela moja tašča in so vsak dan posebej izgubljali živce zaradi tega.
Jaz ti svetujem steklokeramiko, ki jo dobiš v kombinaciji s plinom, če ga že želiš imeti. Je fajn za čiščenje, pa še moderno izgleda. Emajl je že malo zastarel user posted image .

(odgovor članu belka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 10:28:51   
Anonimen
edin šporhet katerga nauš sužnja je indukcija. jaz jo ne menjam več za nič na svetu!

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 12:20:08   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

edin šporhet katerga nauš sužnja je indukcija. jaz jo ne menjam več za nič na svetu!


user posted image user posted image

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
28.1.2008 12:37:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 14:32:53   
sazi
Jaz se nameravam odločiti za steklokeramično s plinom (in 1 elektriko). Sicer bi najraje, da bi bila ta 1 indukcjska, ampak žal take kombinacije še nisem našla.

Me pa zanima, tiste, ki imate indukcijsko, v kakšni ponvi na idukciji npr. pečete palačinke? Jaz sem navajena na teflonsko ponev. Včasih sem na elektriki pekla na litoželezni, ampak je čisto pretežka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 15:34:02   
luka jan
Jaz imam čisto navadno plato od firme Zanussi v inox izvedbi, staro nekje 6 let. Moram reč da plin mi fino dela, imam še sicer eno električno plato a jo ne uporabljam kaj dost, sam pucanja je pa tolk da se ti zmeša. Ker imamo v planu prenovo kuhinje bomo tud plato menjal, sam nikol več take. Ker to če ne obrišeš u nulo je grda, če pa se lotiš čiščenja do tega da se vse sveti, pa lahk skor dopust vzameš.
Res ti inox varianto odsvetujem, ko je spucana je lepa, se pa čist vsaka kapljica gor pozna.
Odloč se rajš za kaj drugega.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšna kuhalna plošča?
28.1.2008 15:46:17   
belka
hvala za vse nasvete user posted image indukcija zaradi plina ne pride v poštev...

kaj je potem boljše, da vzamem plin na steklokeramiki? Če slučajno katera ve, kaj je "lahkočestilni emajl"? Kaj je to enako kot inox? (res nimam pojma user posted image )

še enkrat hvala user posted image

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 7:39:13   
Pauline
Me pa zanima, tiste, ki imate indukcijsko, v kakšni ponvi na idukciji npr. pečete palačinke? Jaz sem navajena na teflonsko ponev. Včasih sem na elektriki pekla na litoželezni, ampak je čisto pretežka.


Jaz uporabljam od Tefala .... se mi pa zdi vsa posoda za indukcijo težja od običajnih.... Se navadiš...ojačaš !

_____________________________

Jeziti se, pomeni kaznovati sebe za neumnosti drugih.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 7:43:18   
Anonimen
Me čisto tako zanima, zakaj te tako "vleče" h kombinaciji plin-elektrika pri indukcijski steklokeramični plošči? Če je "plin" garancija za čas električne redukcije, ne bo šlo, ker steklokeramična na plin za vžig ravno tako potrebuje elektriko.

(odgovor članu belka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 8:12:01   
honey
Jaz imam "navadno" steklokeramično - 4x elektrika. Prvič mi tista na plin ni všeč, drugič pa sem tudi jaz slišala od moje tete, ki ima tako - 3x plin 1x elektrika, da je to živ obup za pucat. Po 1 mesecu je rekla, da če bi tako vedela, je sigurno  ne bi kupila. Če mene vprašaš, pri steklokeramični nisi suženj - sem bila večji pri štedilniku na plin. Pa je bilo  treba čistit okrog plinskih gorilcev, pa tiste "pokrovčke" gorilcev, pa mrežco, pa nikoli ni bilo orng spucan. Tko pa tud, če mi gre kaj čez, postrgam s strgalom, drugače pa našpricam s čistilom, obrišem s suho krpo in potem še s papirno brisačo čez in to je to - se sveti kot nova. Mala malca - 3 min in je spucano. Plinskega sem pa drsala tudi po 15, 20 min, da je bil čist user posted image  Še enkrat premisli, preden se odločiš za nakup.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 9:54:44   
belka
miša99, si mi dala mislit glede čiščenja, ker je res, da rešetke pucaš in pucaš, pa niso nikoli čiste. k plinu me vleče zaradi komoditete, ker če gre kaj čez, steče dol in kar naprej kuhaš (se ne zažge). pri ostalih ploščah pa se mi zdi, da se kar nekaj na posodi žge, če ne pobrišeš. ja, pa navajeni smo na plin...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 9:56:28   
belka
user posted image pardon, honey sem mislila, da mi je dala mislit glede čiščenja....

(odgovor članu belka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšna kuhalna plošča?
29.1.2008 20:26:37   
Anonimen
palačinke pečem v tefalovi in ikejini ponvi oblečeni v teflon. samo ponev je primerna za indukcijo se pravi je železna osnova in ne aluminijasta.

belka. zakaj si tako za plin? jaz imam plinovod v hiši pa mi še na misel ni bilo da bi ga potegnila do štedilnika. da bi pa bombe kupovala pa še manj, pa sem bila od doma navajena plina in hitrosti in vsega. pa sem potem vseeno za prvo stanovanje vzela navadno steklo keramično in tisto je res katastrofa, kar pomeni da se vse zažge gor in pol drgneš. pri indukciji je pa plata vedno hladna, oz največ topla od posode. tako čemi skipi recimo mleko, samo odstavim posodo, vzamem gobico in pobrišem, niti kapljica se ne prismodi. postavim posodo nazaj in kuham dalje. po kuhi jo obrišim s čistilom za steklo in papirnato brisačo. če mi razložiš kako na tak način očistiš vse rinke in rešetke od plina ti samo čestitam :) aja še o hitrosti ...indukcije je toliko hitra kot plin in tudi ragira tako hitro. recimo voda vre, zmanjšaš moč in v momentu neha! ni tako kot steklo keramična, ki še nekaj časa greje predno se ohladi. tukaj je reakcija takojšnja. da o varčnosti ne govorim!

no odločila se boš itak sama. če si pa kje z gorenjske jo pa lahko prideš k men sprobat...pa mi eno južno skuhaš user posted image

(odgovor članu belka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšna kuhalna plošča?
31.1.2008 13:31:08   
belka
Lara, hvala za tvojo izkušnjo user posted image Res smo začeli gledat indukcijo, ampak cena je user posted image . Vsaj 2 indukciji bosta pa ziher na novem štedilniku... Pa naj kdo še reče, da forumašice ne pomagajo!!!user posted image
Hvala za povabilo, malo smo predaleč, če pa bom kdaj v tvojem koncu, pa ti res pridem južno skuhat! Pa tvojo lepo hiško pogledat (sem jo videla že na slikah in je ultra lepa!).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšna kuhalna plošča?
31.1.2008 17:04:39   
janjja
edin šporhet katerga nauš sužnja je indukcija. jaz jo ne menjam več za nič na svetu!


Indukcija

je

zakonuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšna kuhalna plošča?
31.1.2008 17:15:33   
Anonimen
Vse tiste k si želite steklokeramiko s plinom......dejte še enkrat premislt. Jst jo mam pa jo najmanj enkrat dnevno prekolnem. Moja kolegica isto. Sranje od sranja.
Je pa že bolj inox pol.
Drugač pa če jo katera želi jo lahko pr men dobi.....jst že šparam za indukcijouser posted image . Komej čakam da se rešim tega sranja.

Za čistit je katastrofalna, v tiste robove se vse zabije, nikakor je ne moreš lepo spolirat tko kot gladko ploščo, če kaj skipi gre vse čez, tiste rinke se katastrofalne......bljak.

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšna kuhalna plošča?
1.2.2008 15:04:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: belka

Lara, hvala za tvojo izkušnjo user posted image Res smo začeli gledat indukcijo, ampak cena je user posted image . Vsaj 2 indukciji bosta pa ziher na novem štedilniku... Pa naj kdo še reče, da forumašice ne pomagajo!!!user posted image
Hvala za povabilo, malo smo predaleč, če pa bom kdaj v tvojem koncu, pa ti res pridem južno skuhat! Pa tvojo lepo hiško pogledat (sem jo videla že na slikah in je ultra lepa!).




hvala hvala.
lej..tut kako indukcijo se da dobit pocen v kaki akciji. res raj en mesec dalj šparej pa kup vse 4 indukcije če boš to kupovala. ker če boš kupila pol pol nisi nič naredila, ker se ti bo na drugi strani kjer bo navadna steklokeramična plošča še vedno svinjarila nabirala in vse se bo zažgalo. še vsazga k ga poznam da ma tako pol pol ploščo mu je žal da ni kupil vse 4 indukcijske!

lej js mam tole http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=8535 in sem ful zadovoljna! pa nima grozne cene za indukcijo!

(odgovor članu belka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšna kuhalna plošča?
1.2.2008 21:58:46   
sazi
Hvala za odgovore glede peke palačink.
Vseeno mi misel na samo indukcijo ni všeč - sem morda malo preveč staromodna in previdna in ker nameravam naslednjo nosečnost že imeti nov štedilnik, svojega trebuha ne bi rada izpostavljala pretiranemu sevanju (za katerega sicer ni nikoli ničl dokazano glede (ne)škodljivosti ampak vseeno).

Malo ste me sicer prestrašile z vzdrževanjem steklokeramike s plinom, ampak bo verjetno vseeno ta zmagala - kaj morem sem za večino verjetno čudna
No, zdaj si grem pa speči palačinkeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšna kuhalna plošča?
1.2.2008 22:13:49   
Anonimen
Mi imamo doma dvojčka indukcijo in mi je super, tako glede čiščenja, kot glede uporabe. Imam pa pomisleke ravno zaradi sevanja. Mož je imel možnost govoriti z enim stručkotom z inštituta Jožefa Štefana, kjer so delali ene meritve z indukcijami in baje v krogu treh metrov povzročajo tako sevanje kot je pod daljnovodi (za katere je dokazano, da povzročajo levkemijo). Zato bomo, ko bomo imeli večjo kuhinjo, zraven  nabavili še 2x plinski štedilnik na steklokeramični osnovi. Je sicer malo bolj smotan kar se tiče čiščenja grelcev, ampak sem ga imela tudi prej, gre s trimo odmaščevalcem vse stran user posted image . Just in case, že tako je polno sevanja okoli nas in nočem izpostavljati otroka po nepotrebnem.  

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšna kuhalna plošča?
5.2.2008 12:10:42   
gajka
Pri indukciji je ravno toliko sevanja kot od enega navadnega mobilnega telefona, pa jih še vedno vsi nosimo po žepih in spimo z njimi na nočni omarici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšna kuhalna plošča?
5.2.2008 14:51:35   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Pri indukciji je ravno toliko sevanja kot od enega navadnega mobilnega telefona, pa jih še vedno vsi nosimo po žepih in spimo z njimi na nočni omarici.


Sicer ne vem od kod ti ta podatek, da sevajo enako kot mobilni telefoni, saj ima mobilni telefon moč max 2W, samo 1 grelnik indukcije pa 1000W. Res, da pada sevanje s kvadratom razdalje, ampak vseeno, če kuhaš na treh ploščah naenkrat bi moral imeti zelooo dolge roke, da bi bil izpostavljen enakemu sevanju kot mobilni telkefon.

Pa še to; nikoli ne spim z mobitelom na nočni omarici in če se le da (pa se ponavadi da9; mobitela ne nosim po žepih.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšna kuhalna plošča?
5.2.2008 15:31:07   
gajka
Jaz sem si nabavila indukcijo in to zaradi množice uporabnih plusov, ki jih ima v primerjavi z ostalimi možnostmi. Pa sem user posted image  in me sevanje ne skrbi preveč, ker ga je v naši okolici že itak povsod dovolj. Nisem pa suženj kuhanja, da bi samo za štedilnikom ure preživljala in se po mojem mnenju nimam zaradi sevanja česa bat. Pa saj se večina jedi samih kuha in jih samo vsake toliko greš pomešat. Sicer pa vsak izbere, kar sam hoče!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšna kuhalna plošča?
5.2.2008 15:51:41   
r1ta
Midva imava indukcijsko in je ne menjam! Glede ostalega pa se strinjam z Laro. Najboljše je, da se odločiš za ornk indukcijsko in nič plina. Ko imaš indukcjsko, plina ne potrebuješ. Hitro in enostavno.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kakšna kuhalna plošča?
12.2.2008 12:02:54   
freestyler
Vsekako se strinjam z člani-cami, ki so ti odsvetovali kombinacijo steklokeramike in plina. To je res najbolj nepraktična kombinacija, kar se jih da dobiti. Odloči se raje, ali samo plin ali samo steklokeramika oz. indukcija. Sicer ti zna biti res žal.

Kar pa se tiče inoxa, je med najbolj problematičnimi materiali za čiščenje. Če ti barvni design kuhinje dopušča, potem vzemi plinsko ploščo iz lahkočistilnega emaila v beli ali pa črni barvi.

Lp.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?