|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšna računica?
24.8.2006 11:01:44   
corfu
Hiša 190 kvadratov uporabne površine + 700 kvadratov okrasnega vrta. Cena 20.000.000, stara je 21 let. Potrebna je obnove, oz. najina želja po spremembi hiše, dozidavi... Bolj kot hiša naju magično privlači lokacija, razgled, mir, narava, gozd, samo 3 km do centra mesta...

Nakup parcele, novogradnja, ureditev papirjev...parcelo itak iščeva že dve leti, naj bi bila velica cca 1000 kvadratov, cena za kvadrat je od 75-85 EU

Kakšna razlika je cenovno?
pred kratkim sva adaptirala stanovanje, tako, da se nam ne mudi. Kakšen nasvet?!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 12:29:49   
Pinja
20.000.000 sit hiša z vso infrastrukturo in 700m2 zemlje? Nimaš kej premišljevat! Midva imava predračun za hišo veliko 7x11m za 3gr fazo, se pravi brez oken 12.000.000. Kje so še tlaki, ometi, fasada, okna, inštalacija... predračun za hišo na ključ je pa 35.000.000. Pa v to ceno še ni vključena zemlja in gradbeno, lokacijsko dovoljenje, elektrika, voda...

Če imata priložnost (beri finance) in če vama je všeč...ne razmišljajta preveč...če pa nista za to, pa prosim info kje to je, bi midva kupila user posted image

Lp

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 13:23:18   
Anonimen
to je pa tako ugodna cena, da bi js najprej zelo fejst preverla da ni s to hišo mogoče kaj narobe??!! al pa je res bogu za hrbtom??!!
za tak dnar na boljših lokacijah še parcele ne dobiš!!!!

(odgovor članu Pinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 13:29:38   
corfu
Ne hiša ni bogu za hrbtom, je odaljena cca 3 km iz centra NM, okolica je čudovita imaš razgled nad celo mesto, okoli gozzd na ravni parceli. Poleg so še dve hiši, pod temi hišami pa se razprostira cela vas. Pol se tole splača, kljub renovaciji, dograditvi garaže, mojemu zimskemu vrtu?

Sicer sva si zdaj adaptirala stanovanje, tole bi kupila in počasi v detalje rihtala, kajti stanovanje imava praktično novo. Tačas bi bil pa tole vikend, za piknike...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 13:33:23   
corfu
user posted image user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 13:33:52   
corfu
to je to, kaj pravte?

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 13:36:43   
vesna.com
kupiti

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 14:21:53   
Anonimen
pomoje je za kupit..res bo jo moga vidt še od not..od zun kr boga zgleda, ampak vrjetn se bi jo dal fajn obnovit. še kakih 10 mio pa bo k nova :) k mi mamo drgač bajto 25 let staro pa pol tok zmahana ni?? matr a ljudje nč ne delajo sprot? drgač bo vrjetno treba ves vodovod zamenat, kako je s kanalizacijo oz a majo še greznco? pa gotov bi jo blo dobr še kej na nov izolirat, kaka nova okna, notr pa ne vem kaka je...ja sej pravm če jo boste počas rihtal se jo kr splača. sej pravm za tok dnarja k je tale bajta kle k mi zidamo še 700 kvadrato zemle ne dobiš :)

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 14:29:00   
Urša
Corfu, go for it!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 14:42:39   
pina colada
Corfu, a mi zaupaš na katerem koncu NM je ta parcela oz. hiška?? Men se zdi ful ugodno.....

Tudi mi iščemo gradbeno parcelo v okolici NM, bolj na samem, pa kljub temu še vedno dokaj blizu mesta, max. 10 min stran, kje bolj blizu AC,....če veš za kej podobnega, se priporočam! 

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 16:23:08   
corfu
Lara, midva mi vse menala, preden bi se sploh selila.izolacijo, fasado, streho, fičare, notranjost, okna, dozidala garažo, ogradila...vse v kompletu. Zato pa sprašujem kakšna je računica v primerjavi z novogradnje, glede na to, da nimava niti parcele?

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 16:23:25   
bamby
Glede na to, da so ne dolgo tega nazaj, ravno na tem forumo omenjali, da so gradbene parcele po 20M, je to prav zelo ugodna stvar. Še malo popravil, kot povsod, pa bo čisto OK.

Če vama je všeč, če ne bi bili predragi stroški popravil, potem ne odlašajta. Hišica je namreč od zunaj videti čudovita.

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 16:23:43   
corfu
Pina Colada za kakšno cena pa iščeta in koliko kvadratov?

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 16:56:51   
Poka
Ni nujno, da če na sliki OK zgleda, da je res OK. Ker mi smo eno hišo gledali po slikah za fantovo sestro, za 17 mio, ful dobra lokacija, sam mal manjša parcela, ko smo jo šli pa gledat, bi pa bilo za obnovo potrebno še kakih deset zraven... Ful je nujn, da gre nekdo zraven na ogled, ki se spozna. V tistih koncih kot si ti, bi si jaz raje kupila parcelo in pol zidala po svojem okusu novo hišo, ker po mojem tam parcele niti niso tako drage, za 15 mio si pa lahk že lepo malo hiško postaviš. Par milijončkov več, kar bi ti dala za obnovo (ker rabi po mojem še kr nekaj...), bi pa po moejm lahko zrihtala tak da vikaš. 

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 17:40:45   
pina colada
Corfu, iščeva parcelo veliko pribl. 1000 m2, z vso infrastrukturo, ker se nama ne da oz. nimava živcev še te zadeve urejat...
Cena pa tam od 5-10 mio., po možnosti pa seveda še ceneje. Imava pa namen postaviti montažno hiško na ključ, kakšnih 180 m2 veliko (pribl. 30 mio.), pa potlej računava še enih 10 mio. opreme za vselit za začetek...in če bi to zneslo vse skupaj 45-50 mio, bi blo še kar o.k., kaj več si pa že ne zamišljam... Pufa pa max. 10-15 let, za daljše obdobje si pa ne bi "štrika za vrat "
dala...
Upam, da se nam sanje kmalu uresničijouser posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 17:47:06   
Gina
Ne vem, jaz razmišljam tako, da npr. kupiš parcelo, boš dala 18mio. Potem za vse papirje in hišo še njamanj 30, kar znese skupaj 48, hišo boš imela pa najprej čez 3-4leta.

Če kupš hišo za 20mio, moraš vanjo vložiti še najmanj 10, mogoče 15mio, vendar hišo imaš zdaj, lahko jo koristiš za vikend, ni ti treba prodati stanovanja (ali pa tudi, če ti pač zmanjka denarja, odločiti se imaš čas), pa skupaj te ceneje pride. Jaz bi se najbrž za spodnjo možnost odločila.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 17:48:59   
corfu
Poka sicer ne vem, kje ti misliš, da živim, ampak parcele cca 900 - 1000 kvadratov se gibljejo med 13 in 15 milijoni. To se mi pa res ne zdi malo. Pina Colada, rada volje bi ti pomagala, ampak za tak denar kot vidva iščeta parcelo v bljižnji okolici ne posta dobila. Ja, mogoče kakšne dolenjske toplice, ampak v hribih, klanc pa tak, da si ne predstavljam, da bi tam stala montažna hiša. Žal. Midva cca dve leti intenzivno iščeva hišo, parcelo...imava znance na občinah, krajevnih uradni...ni, pa ni

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšna računica?
24.8.2006 17:51:21   
corfu
Ja, Gina tudi jaz tako razmišljam. Zdaj bi jo imeli za vikend, za piknike, vozili gor otroke in pseuser posted image , da se znorijo, mi pa si spočijemo od mestnega vrveža in navežemo stik z naravo. ko bi šla pa rihtat, pa vse v kompletu!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšna računica?
25.8.2006 10:46:56   
pina colada
Corfu, sej verjamem, da bo težka, ampak, kar je nad 10 mio. za tako kvadraturo, se mi zdi pa v iber too much..... 
Midva sicer imava na razpolago gradbeno parcelo veliko nekaj čez 1200 m2, vendar je ta v bližini Rateža, meni pa tam nikakor ne potegne za živet. Všeč so mi lokacije malo na hribčku, kjer ni gosto naseljeno, v bližini pa travniki in gozd, pa da je do mesta nekje 10 min...recimo okolica Trške Gore, Šmarjeških T., Gorjanci (od Gotne vasi proti Težki Vodi in okolica). Skoraj ne verjamem, da ne bi nekje, pod Gorjanci recimo, našli luštno parcelo do 10 mio. Dolenjske mi pa sploh niso všeč, so pa tam res ugodne cene parcel in stanovanj.
Ne bi pa kupila parcele z že postavljeno starejšo hišo, ker je potem obnova predraga in še vedno to ne bi bilo to, kar si želim.

Glede dobrih in ugodnih parcel je pa tudi tako, da so gradbene firme v navezi z nn. agencijami in se take zadeve takoj prodajo, zato je bolje iskati preko zasebnih ponudnikov.

Jaz še vedno upam, da nekaj primernega najdemuser posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšna računica?
25.8.2006 12:09:57   
corfu
Kje pa se nahaja ta parcela, na Ratežu?

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšna računica?
25.8.2006 13:24:24   
pina colada
Sem se končno urajtala - pri Brusnicah. Sicer je na lepi lokaciji, blizu je šola, vrtec, gozd,.... vendar jaz iz osebnih razlogov tam ne želim živeti....

Kje se pa nahaja ta hiša, za katero si se ti ogrela??

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšna računica?
25.8.2006 15:17:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: corfu
med 13 in 15 milijoni.

Soteska pri Dolenjskih toplicah, parcela bo zazidljiva na enem delu (ta predstavlja glavni del cene - ostalo je vse samo zraven), njiva in gmajna 48.000m2. Cena take parcele je 7.500.000,00 SIT. Pri NM je verjetno parcela še dražja.
Tako da:
parcela 10mio + novogradnja 30mio = 40mio
t.j razlika med novogradnjo in nakupom 20mio
Adaptacija - 10mio ostane razlika še vedno 10mio.

Moraš pa se odločiti kaj ti to pomeni, namreč če je montažna gradnja boš bolj malo spreminjala.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšna računica?
28.8.2006 10:04:49   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: corfu

Poka sicer ne vem, kje ti misliš, da živim, ampak parcele cca 900 - 1000 kvadratov se gibljejo med 13 in 15 milijoni. To se mi pa res ne zdi malo. Pina Colada, rada volje bi ti pomagala, ampak za tak denar kot vidva iščeta parcelo v bljižnji okolici ne posta dobila. Ja, mogoče kakšne dolenjske toplice, ampak v hribih, klanc pa tak, da si ne predstavljam, da bi tam stala montažna hiša. Žal. Midva cca dve leti intenzivno iščeva hišo, parcelo...imava znance na občinah, krajevnih uradni...ni, pa ni

Pri nas npr. so tudi cene tam okrog 15 mio. Lokacija: Savinjska čist pri avtocesti, 1 do 3 km stran. To je pol ure od Ljubljane. Ampak sva izbrskala parcele tudi za 5 mio (ful dobre parcele,velikost 1000 m2 sam takrat pa nisva imela denarja na žalost). Res pa da ne vem za NM. Ampak men se zdi pri nas boljša lokacija (pa ne zato ker sem tu doma, ampak tud cene stanovanj npr.Žalec so kar dražje, bi mogle bit po mojem pri nas dražje.

No takole ti bom rekla: Cene so verjetno take kot so, vedno se pa najde kaka ful bolj ugodna varianta, nor. tako kot pri nas, ampak srečo moraš imet in denar v pravem trenutku, tako da jaz bi na tvojem mestu še iskala. Itak gradnja hiše traja kar nekaj časa in je dolgoročna naložba, tako da za par milijonov se po mojem splača potrpet. Ker res se vedno najde kaj takega, samo ne smeš se zaletet na vrat na nos. Midva sva pravzaprav v isti situaciji, ker tudi kupujeva, in je res težko najti. Moj ma sicer tudi veze, pa vseeno, ker če nimaš ravno ne vem koliko denarja, se ti vedno zgodi, da ti ravno tist najdražje ostane...

Veliko sreče pri iskanju, samo da boš zadovoljna s svojo odločitvijo. user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšna računica?
28.8.2006 10:31:34   
Poka
Sem šla gledat ponudbe nepremičnin, pa so cene hiš res da te kap. Tvoja je glede na to kar ugodna, sam še vedno mislim, da lahko za 30 mio kupiš parcelo in postaviš lepo hiško. 10 boš tako dala za adaptacijo, razen seveda če je vseeno, če samo malo prebeliš itd. ne vem pa tud, če je kaj takega kar je nujno potrebno prenove. Sem pa našla tole:

www.ibn.si

Pa je nekaj ponudb, če ti prav pride.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kakšna računica?
28.8.2006 22:56:19   
Anonimen
matr se kr mal zgražam nad telim cenam ki jih navajate..hudo..a veste po kok so pr ns parcele? v naselju kjer zidamo so trenutno po 150evrov kvadrat! tako bi za mojo parcelo k ma 488 kvadratov (in ne 900 oz 1000!!!)zdele dala 73200 evrov kar znese čez 17,5 mio sit!!! pol pa še čez 4 mio kumunalca, pa pol 1.2 mio pgd, kje je pol še 30 mio za bajto, k jih zdej skup praskamo..no upam da bo treba manj dat ampak sem pomoje preveč optimistična!!!

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?