|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 15:05:14   
veška
pozdravljene,

kako oblečete dojenčka, zdej ko je nad 20 stopinj.
namreč jaz imam doma tri tedne starega fantka pa mu še pri 25 devam dvojne dolge rokave. nekateri pravijo da je to preveč drugi da je premal, kaj pravite vi.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 15:12:37   
livia
Obleči ga tolk kot sebe, s to razliko, da mu dodaš še eno majčko čez.

Naredi si tako, da ti bo komot. Večplastno. Body s kratkimi ali dolgimi, tanka majčka.

(odgovor članu veška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 16:13:34   
jullie
eni dolgi rokavi so čisto OK

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 16:18:15   
*miska.mcc*
obleci ga čisto po svojem obcutku...tole je brezveze sprasevat za moje pojme. eni otroci so zmrznjencki, drugim je vedno vroče...

obleci po svoje, pol pa opazuj. ce bo vroč za tilnikom, in svical,mu je ocitno prevroce. ce bo hladen, ga zebe.

as simple as that

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 16:28:44   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: livia

Obleči ga tolk kot sebe, s to razliko, da mu dodaš še eno majčko čez.

Naredi si tako, da ti bo komot. Večplastno. Body s kratkimi ali dolgimi, tanka majčka.


pri tolk mahnemu se strinjam, k so že mal večji, pa pač tolk kt sebe.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 17:22:43   
tintin
jaz mu dam body s kratkimi in majčko pa zelo tanko jopčko - je lepo topel in spi 3 ure. Včeraj je imel samo body in majčko se je pa skoz pritoževal - očitno mu ni blo ok. Star je 1 mesec.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 20:34:07   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

obleci ga čisto po svojem obcutku...tole je brezveze sprasevat za moje pojme. eni otroci so zmrznjencki, drugim je vedno vroče...

obleci po svoje, pol pa opazuj. ce bo vroč za tilnikom, in svical,mu je ocitno prevroce. ce bo hladen, ga zebe.

as simple as that



Točno tako! Da ne omenim, da so nekatere na forumu z obale druge pa izpod Alp. user posted image

Moj je bil danes samo v bodyu z dolgimi rokavi v vozičku brez košare. Brez kapice, brez hlač, brez nogavičk ali copat. Pa je še godel, da mu je vroče.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
25.5.2010 21:05:46   
tecka
Merilo naj ti bo otrok. Če bo nemiren, mu je vroče.
Moj fantek je star že skoraj leto in je bil danes zunaj v kratkih rokavih, dolgih hlačah in brez nogavic (si jih je snel sam) in je bil še kar nemiren. Vozičkala sem z mamico 6m punčke, ki je bila v 2! dolgih rokavih, dolgih hlačah, pa še kiklico s hlačkami je imela čez, pa jo je mamica sem ter tja še malo pokrila z dekico. Mala ni protestirala. Otroci so različni, poslušaj svojega.

Aja, pa še to: od rojstva naprej je sine oblečen manj od mene!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
26.5.2010 9:45:56   
babyloverka
to sem se tudi jaz spraševala. včeraj mu je bilo očitno prevroče in sem mu namesto bodija z dolgimi rokavi in majčko z dolgimi rokavi potem dala namesto drugih dolgih rokavov majčko s kratkimi rokavi. tudi danes je tako oblečen: bodi z dolgimi rokavi, majčka s kratkimi rokavi, tanjše hlače, zokenčki. zaenkrat se ne pritožuje, bomo pa še videli tekom dneva.

kako pa je s kapicami? jaz mu je ne bi dajala samo pri vsak dan piha, čeprav te dni topel veter samo se bojim za uhice. kaj svetujete?

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
26.5.2010 11:44:27   
sanelaa
Po moje kapice ne rabi.........mislim, razen če misliš da ga v glavo zebe?

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
26.5.2010 12:00:23   
babyloverka
ma ne, moj mali ma ful toplo glavo, sem mu včeraj šla celo vročine merit ampak ima že od rojstva ful toplo glavo, zatilje pa odvisno kako kdaj. mu po zatilju preverjam če mu je vroče. če bi mu čelo tipala bi tak mogel nagi okoli hodit user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
26.5.2010 14:21:53   
frutolina
naš je bil tudi oblečen kot od babyloverke.
glede kapice pa... ko začne pri nas ful pihat (to je zadnje tedne čisto normalno user posted image ), mu dam kapico gor. no, odslej mu bom trak. Ker ko grem na sprehod in ful piha še mene kasneje bolijo ušesa... je pa res da živimo na čisti ravnici in ko piha res piha user posted image .
ga pa vedno na zatilju preverim kako in kaj.

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
27.5.2010 13:03:13   
barb78
Naš malček bo dopolnil ta teden 7 mesecev in je v bodiju s kratkimi rokavi in 3/4 hlačke. Popoldan mu dam gor dolge tanke hlače in tanko jopico; kapico pa ima zmeraj gor če je zunaj.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
19.6.2013 10:32:39   
anasal
Pozdravljeni, malo bi osvežila tole temo!

Zanima me kako oblečete svojega dojenčka v teh vročih junijskih dnevih. Namreč moj 10mesečnik, ima hladne noge, zato ima dolgo trenirko, nogavička ne dajem ker kljub hladni nogici se ful znoji na podplatih in so se mu naredile razpokice na nogah, čeprav je vsako večer umit in mu čez dan splahnem nogice in obrišem med prstki. Prej je namreč imel nogavičke take zelo tanke, da mu je znoj vpijalo, sme mogla tudi 5krat an dan menjati nogavičke in dajati nove. A bi vseeno mogla dajat nogavičke glede na to da ima med prstki razpoke ( ki se z zračenjem brez nogavičk in bepantenom počasi celijo ) in posledično brez nogavičk bolj hladne nogice?

Zgoraj pa ima kratke rokave, tako zelo tanko majčko, a vseeno po trupu naravnost gori. Manj kot v enih kratkih rokavih pa ga nočem dat, ker imamo ploščice in so tla dokaj hladna, zaenkrat se mi zdi da lovim dojenčkovo ugodje, vseeno je po trupu res vroč, po nogah pa hladen, hahah, takšen kot mami user posted image js bi tud nosila poleti dolge hlače in zokne ker me v noge skozi zebe, zgoraj pa v modrcu ker gorim user posted image

kako obleči takega malčka?

(odgovor članu barb78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
19.6.2013 10:58:30   
LuLu
Če bi izbirala med razpokami na nogicah in mrzlimi nogicami, bi drugo izbrala. Četudi ima mrzle nogice je pri 34°C težko, da ga zebe. Če se pa malo v tej vročini ohladi, pa bo tudi ok.
Sranje je, če se kake glivice naredijo na podplatih. Švic ni dober, pa tudi malo poglej, kake zokne ima. Naj bodo bombažni. Vse druge mešanice škodijo poškodovani koži.

(odgovor članu anasal)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
20.6.2013 7:56:19   
anasal
Živijo!

Hvala za odgovor! Torej se ne more prehladiti! user posted image

Očitno gre pri njemu za posebnost da se tako zelo poti v nogice, saj se drugje ne poti, saj pazim da ga preveč ne oblečem, je bolj vroči tip in mu je hitro prevroče. V trup je še v kratkih rokavih včasih skoraj vroč, ima pa dolgo tanko trenirko kot hlače, a sedaj brez nogavičk. Imamo tanke bombažne nogavičke. Če jih ima obute ima nogice lepo tople, spodaj znoj nogavičke popivnajo, med prsti pa seveda ne in so se mu naredile razpoke, zato sem nogavičke ukinila, in mu nogice večkrat splahnem čez dan in med prstki dobro do suhega obrišem, namažem zelo na tanko bepanten, je sedaj boljše. Pa sem bila v dilemi, ali ga lahko tako pustim da ima hladne nogice, ker imamo po hiši ploščice ki so hladne, na laminatu ni tak problem, nima tolk hladnih nogic, sam kaj ko pa sin kobaca in hodi po celi hiši. Glivic še zaenkrat nima, ker sem pravočasno ukinila nogavičke in je sedaj že nekaj dni noč in dan bos.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
20.6.2013 8:43:45   
Anonimen
Naš 8-mesečnik je trenutno v tej vročini samo v bodiju s kratkimi rokavi ali pa v bodiju brez rokavov. Vse ostalo se mi zdi čist preveč glede a to, da imamo v stanovanju skos nad 25 stopinj. in tut če mu nogice mal zahladijo včasih, rata prav živčen če mu dam štumfke gor, tako da jih pač nima ... mi je pa tut P rekel, da imajo dojenčki velikokrat mrzle nogice in rokice ravno za to, ker se tam največ potijo, pot pa ohlaja kožo in da si mamice poleti hladne rokice in nogice velikokrat napačno razlagajo.

(odgovor članu anasal)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
22.6.2013 20:06:11   
astrid1
Naša skoraj 8 mesečnica je bila v tej vročini doma zgolj v plenički. Za ven pa ena majčka s kratkimi rokavi in kratke hlače ali pa samo oblekica. Nogice brez nogavičk, bose. Pri nas je zadnje dni bilo zunaj 34 stopinj, notri pa smo imeli 26, 27, tudi 28.

Če bi jo bolj oblačila, bi se mi skuhala. Revica se namreč zelo zelo poti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
22.6.2013 20:14:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: anasal

Živijo!

Hvala za odgovor! Torej se ne more prehladiti! user posted image


To glih nisem napisala user posted image
Da me ne boš klela, če se ti prehladi... zebe ga verjetno ne, saj niso tako občutljivi (zdravi) dojenčki. Mrzle noge ... so že napisale niso nič tako groznega.
Že ko sem sama imela tako mali bebici, so mi rekli, da naj jih oblačim, kot sebe. No.. in  pri 33 stopinjah bi jaz z veseljem skakala naga okoli, če bi bilo možno. Dojenčkom se oprosti user posted image  meni se ne bi nikoli user posted image

(odgovor članu anasal)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 10:53:57   
anasal
hvala vam za nasvete, posebej tisti o hlajenju rokic in nogic z znojenjem mi je dal misliti in sem si res napačno razlagala, kaj čem, prvi otrok in se učim user posted image

LuLu, nažalost sem bila še kar v prepričanju da sina moram en sloj več kot sebe oblačiti, pol sme pa ugotovila da ga sedaj pri 10mesecih oblačim po sebi, torej kot si rekla, če bi najraje naga letala, bom sina pustila zgolj v plenički.

od včeraj je doma samo v plenički, in prov uživa, mu je bolj prijetno, včeraj čez dan sem ga imela samo v bodiju v kratkih rokavih in mu je bilo še vedno vroče, tudi ko čez dan spi, in sem se kar odločila da bo doma čez dan in noč samo v plenički, če bomo šli ven pa kaka bluzica brez rokavov in kratke hlače ter bos.

imam pa sedaj drugi problem, prej tega nisem tako opazila dokler ni včeraj ni vznak padel, in sicer ker se ful poti v nogice mu drsi po ploščicah in luminatu ko se vstaja in želi hoditi ob opori, jaz mu popivnam nogice od znoja in je takoj malo boljše, samo je hitro spet poten v nogice, sem ravno nekaj v koš dala in nisem bila zraven, že mu je zdrselo

kako to rešiti, niti ga ne morem omejevati v enem prostoru, ker hoče kar čez splezati user posted image ker je ravno v fazi delanja korakov in ful uživa. A lahko še kaj drugega naredim kot zraven stražim da ne pade in da popivnam z krpico znoj iz podplatov?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 10:58:16   
Anonimen
Kaj pa če nabaviš res čim tanjše bombažne nogavičke na štoperje spodaj pa mu jih pač večkrat na dan preoblečeš, če bo prepoten. Druge ideje nimam, ker naša se nikli ni tako potila v nogice oz. je bilo takrat ko se je začela na noge postavljat že hladneje in je bila itak v štumfkih na štoparje al celo v mehkih usnjenih copatkih.

(odgovor članu anasal)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 14:22:53   
astrid1
Po moje se tako zelo poti v noge, ker mu je prevroče. Prehladila ga ne boš, če ga malo razkomotiš. Prej ti bo zbolel, če bo preveč oblečen. Ker bo pregret in dehidriran.

Brat mi je pripovedoval, da pozna par, Nizozemko in Eskima. Dojenčka sta že od malega imela malo oblečenega, celo bosega na 15. stopinjah, da sta ga utrdila za daljši obisk na Aljaski. Pa ni bil še nikoli bolan. Sicer sama tega ne bi prakticirala, vem pa, da če se otrok poti, je zato, ker mu je prevroče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 14:26:24   
Anonimen
Ja ampak kaj dost manj kt samo v plenički pa že ne more imet oblečenega, a ne ...

(odgovor članu astrid1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 14:41:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja ampak kaj dost manj kt samo v plenički pa že ne more imet oblečenega, a ne ...


A vprašamo ronjo, kaj si o tem stavku misli? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako obleči dojenčka v poletnih mesecih
23.6.2013 14:43:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja ampak kaj dost manj kt samo v plenički pa že ne more imet oblečenega, a ne ...


A vprašamo ronjo, kaj si o tem stavku misli? user posted image

Ja ok user posted image ... samo če se v stopala poti, ko je samo v plenici, se bo potil tudi če plenice ne bo imel gor ... bejba pa sprašuje, kako mu pomagat, da mu zaradi potečih nogic, kljub temu da je samo v plenici, na ploščicah ne bo drselo user posted image


< Sporočilo je popravil Otika -- 23.6.2013 14:44:12 >

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?