|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako odpraviti temenca?
26.1.2008 20:14:15   
1A
Temenca smo dobili  pri skoraj 5.mescih-- kopamo, oljamo, češemo po nekaj dneh se pa spet pojavijo , ko se  lasišče že malo izsuši! Kako naprej, da bodo čudežno izginila!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 20:26:37   
lex
moja znanka, ki je patronažna je skoraj znorela. Imel jih je toliko, da so mu segala že do obrvi, nato pa je preizkusila star način, naših mam in babic. Namazala jih je s čisto svinjsko mastjo in je rekla, da kaj takega še ni videla. Jim je vse lepo šlo dol.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu 1A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 20:29:09   
TinaUros
Dve urci pred kopanjem temenca fajn namaži z oljem in pokri z kapo. Po kopanju pa fajn pofrotiraj z tetra pleničko, nato pa namaži glavco po vsakem umivanju z mastno kremo (npr. Becutan).

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 21:19:21   
Naja30
Moja jih je tudi kar dolgo imela, do cca 10m. Ponavadi sem jo pred kopanjem namazala z madeljnovim oljem, oprala in česala z glavnikom in potem še zdrgnila s plenico. Z oljem sem jo mazala tudi kar tako, ne samo pred kopanjem, itak las ni imela veliko. Ko je bila koža mastna, je bilo super, če pa par dni nisem mazala, so se pa spet pojavle. No okoli 10m pa so zginle, takrat so ji tudi lasje začeli bolj rasti.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 21:25:43   
nana 27
Kaj pa Mustela šampon proti temencam? Nam je pomagal. Dobi se ga v lekarni. Vmasiraš in pustiš gor dve minuti in čisto malo podrgneš s tetra pleničko.

(odgovor članu 1A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 21:38:51   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Dve urci pred kopanjem temenca fajn namaži z oljem in pokri z kapo. Po kopanju pa fajn pofrotiraj z tetra pleničko, nato pa namaži glavco po vsakem umivanju z mastno kremo (npr. Becutan).


Jaz ti bi tudi tako svetovala. Smo pri nas tako delali in nismo nikoli imeli problem z temenciuser posted image user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako odpraviti temenca?
26.1.2008 21:41:54   
ježek
Tudi mi smo nabavili šampon od Mustele in je ok. Pediatrinja pa nam je še napisala recept za olivno olje s salicilno kislino. Po treh šamponiranjih in "namazih" olivnega olja so temenca izginila. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 12:30:47   
bsasab
Mene pa zanima ce te temence otrocka kaj srbijo, a sploh ne ve da jih imauser posted image user posted image

A ja, pa ta svinjska mast, kako pa to gre..., namazes, pustis, in pol z glavnickom, a kako drugaceuser posted image user posted image

Hvala, pa lep dan


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu ježek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 12:34:20   
cmrucek
Tudi pri nas so izginila, ko smo po nasvetu zdravnice prešli iz mandljevega olja na olivno, dobili smo pa tudi  salicilno kislino, ki smo jo uporabili samo enkrat, potem pa ni bilo več treba.

(odgovor članu ježek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 13:04:46   
marjetka
Pri nas smo imeli zelo grda demenca, čez celo glavo in tud zelo debela in nobeno olje ni pomagalo, nato pa sm kupila od Mustele šamponček in kremo proti temencam in so se lepo odluščila in tudi kmalu izginila,
lp

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 15:22:09   
mala pikica
Pri nas so se tudi pojavila. Smo dobili šampon od Mustele, do sedaj 3 večere zapored šamponirali in izgleda že super. Zdaj bomo pa še videli, če se bodo spet pojavila.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 17:58:51   
kaya2007
krema od mustele je super! smo samo 1x namazali pa je šlo stran, prej pa z nobeno stvarjo ni šlo.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 18:16:39   
katis
Mi smo jih prvič fasali kakih 14 dni nazaj. pa sem ga mazala z mandljevim oljem pa ful šamponirala pol in česala. ma sej mal je šlo, sam ne dost. Pol sva pa glih mela prejšnji teden pregled in rečem pediatrinji - ta pa pravi, da naj nabavimo losjon al pa mleko za dojenčke (sam da je ful vlažilno) in ga s tem namažemo ter po cca 1/2 ure ščešemo.
In res - sem mu to delala tri dni zapored zjutraj (nivea baby lotion) in je šlo vse ven, pa še fajn frizuro je pol mel, lasje pa niso mastni.user posted image

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
27.1.2008 20:59:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 1A)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako odpraviti temenca?
27.1.2008 22:24:16   
nana 27
Jaz vem, da smo pri prvem dajali vse živo na glavo (olja, margarino, maslo, salicilno kislino, ribodermin..). Tako smo drgnili, da je že bil ves v krastah. Ko sem obupala in ga na deblo namazala z Bepanthen mazilom in ga dva dneva imela samo v kapici (podnevi in ponoči), pa smo se jih končno znebili. Pri drugem otroku pa sem se odločila, da se ne bom šla več pacanja in sem dala gor šampon od Mustele. Po dveh minutah šamponiranja, jih ni bilo več. Kar nisem mogla verjet, da jih ni več...pri prvem sem se pa tako mučila z drgnjenjem. Takrat še ni bilo tega šampona.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako odpraviti temenca?
28.1.2008 10:20:35   
gasilec
Mustela čuda dela!!!!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako odpraviti temenca?
28.1.2008 10:57:42   
taček
Kako pogosto pa lahko pereš s tem šamponom od Mustele? Ker meni je v lekarni rekla, da lahko samo 2x na teden, ampak jst jih ne spravim dol, niti, če mu prej namažem glavico z Mustelino kremo ta temance!

LP

(odgovor članu gasilec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 10:31:59   
Pinkyca
IZVIRNO SPOROČILO: nana 27

Kaj pa Mustela šampon proti temencam? Nam je pomagal. Dobi se ga v lekarni. Vmasiraš in pustiš gor dve minuti in čisto malo podrgneš s tetra pleničko.


Mustela šampon proti temencem je pri nas pomagal! Je v peni pa še diši lepo. Učinkovit je max. že takoj po laskih vidiš da so kar bolj mehki po umivanju.

Nam je to pomagalo.

Srečno!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 10:46:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nana 27

Kaj pa Mustela šampon proti temencam? Nam je pomagal. Dobi se ga v lekarni. Vmasiraš in pustiš gor dve minuti in čisto malo podrgneš s tetra pleničko.


Mustela šampon proti temencem je pri nas pomagal! Je v peni pa še diši lepo. Učinkovit je max. že takoj po laskih vidiš da so kar bolj mehki po umivanju.

Nam je to pomagalo.


Nam je tudi pomagal!!!!

(odgovor članu Pinkyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 11:08:40   
nemrak
user posted image user posted image ,
MUSTELA!!!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 17:33:30   
gruška
PENA MUSTELA!!!! Probali vse živo, salicilno olje, Bubchen olje, česali, mazali, pa ni bilo NIČ bolje. Po Musteli so IZGINILA!!!!!

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 22:00:33   
muck
IZVIRNO SPOROČILO: gasilec

Mustela čuda dela!!!!


Se podpišem pod to. user posted image user posted image user posted image Zaaaaakon ta Mustela.


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu gasilec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 22:25:29   
N _ B
2% salicilno olje

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako odpraviti temenca?
29.1.2008 23:32:56   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: taček

Kako pogosto pa lahko pereš s tem šamponom od Mustele? Ker meni je v lekarni rekla, da lahko samo 2x na teden, ampak jst jih ne spravim dol, niti, če mu prej namažem glavico z Mustelino kremo ta temance!

LP

Naša je tudi imela zelo trdovratne. Prav takšne rumene plasti. In sem ji z Mustelino kremo namazala za ponoči, zjutaj sem ji še pred šamponiranjem ene 15 minut razčesavala z navadnim kar ostrim glavnikom. Potem pa še s peno našamponirala in je šlo skoraj vse dol. Sem ji pa jih mogla nekaj še posebej z nogti dol potegnit, ker drugače niso šle. Jih ima pa spet nekaj, ampak tako hudo kot je bilo verjetno ne bo več. So samo takšne suhe - niso tiste trdovratne. Tako da ji bom jutri spet s šamponom oprala.

Torej probaj še z glavnikom pred šamponiranjem.

(odgovor članu taček)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako odpraviti temenca?
30.1.2008 8:21:37   
nova169
1A tudi mi smo sprobali že vrsto izdelkov pa so se vedno znova pojavile, dokler nisem od kolegice slišala za NIVEA NUTRI SENSITIVE mleko z OMEGA 6 olji, ki kožo na vlažijo in ne namastijo!!!
Sama praviš, da je OK dokler se ne izsuši.
Mi smo prvo z RIBODERMINOM namazali, počakali 1h, potem z zelo gostim glavnikom (kar tisti za uši z glave krtačit) dobesedno malo popraskali, oprali glavo z navadnim milom (otroškim) in namazali z mlekom. Od takrat se temenca niso več pojavila, mleko pa maži po vsakem umivanju glave ali pa tudi vsak dan!!

LP

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?