|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
24.1.2009 20:17:14   
michelleD
naš fant je stari 3 leta in vedno ko je zaspan, začne sesati palček, sesa ga tudi ko ne spi dovolj globoko- trdno. čez dan pa ne( drugače), malo se mu že od tega krivi zob, kako ga odvaditi, user posted image ( dude ni nikoli nobene maral)

prosim za nasvet, veliko stvari smo že poizkusili..user posted image

Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
24.1.2009 20:23:40   
misa4
Meni ni uspelo, pa sem probala vse. Zdaj sem obupala in jo samo še opozarjam. Ima pa 5 let.

(odgovor članu michelleD)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
24.1.2009 20:31:38   
cofek
no, tudi naš sesa palček in tudi jaz bi prav rada zvedela recept, ki bi zagotavljal 100% uspeh. Samo....
Sem ravno zadnjič govoila še z eno mamico, ki je rekla da je ona do 25. leta user posted image user posted image user posted image user posted image sesala palček (po pravici povedano ni zgledala starejša od 28 let) in da jo je odvračanje d tega samo pe bolj podžgalo. Je pa sesala tko kot ste napisale samo ko je bila zaspana oz. pred spanjem. user posted image

eni pravijo namazat s pehtranom, ....po pravici povedano bom po moje tudi jaz kmalu obupala. Mogoče se bo z odhodom v vrtec odvadil user posted image user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
24.1.2009 22:03:58   
kaja02
jaz sem si tud do 4,5 leta cuzala kazalec in sredinec, sem ju imela čist tanka, pa so moji poskusl z vsem mogočim, so mi ju namazal z grenčico, pa lakom nohte, obliž.... pa ni nič zalegl, dokler se nisem za dan mrtvih na pokrovčku od sveče opekla, pa sta me bolela in sem se tako odvadla. vem da nisem povedla nobenga recepta ( mojega odvajanja naj ne poskusi nobena user posted image ) je pa brat ko je začel hoditi v šolo čez noč nehal vleči prst, mogoče pa je to tud mal razvojno pogojeno 

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
24.1.2009 23:18:34   
Marogica
Tudi moj ta starejši sin, ki bo aprila star 8 let, sesa prstek od rojstva. Ni nam ga uspelo odvaditi oz. se sploh ne trudimo več, ker nič ne pomaga. Čakamo na to, da mu bo nerodno in bo sam nehal.

p.s. Tudi zobki niso nič kaj extra zamaknjeni. Skoraj tako, kot pri otrocih, ki so imeli dudo, vendar nič alarmantnega.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
25.1.2009 17:23:23   
s.
Nekateri so poskusili tako, da so na prst namazali: pelin, propolis ipd., skratka grenčine.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
17.2.2009 7:39:42   
caillou
Naša punca ga še kar sesa, pa je stara sedem let. Zobki so pa kljub temu krasni. Se ne sekiramo zaradi tega sploh.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
1.3.2009 14:04:08   
matkica
moja hčerka je stara že 7 let pa še tudi sesa prstek.Bolj ko jo opozarjamo večje veselje ima.Tako da sem že obupala.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako odvaditi otroka ...sesanja palčka
19.5.2009 15:36:55   
Zofy
No, jaz ga tudi še sesam, pa sem 30 stara. Pa imam še 3 kolegice, ena isto stara kot jaz, 2 2 leti starejši in tudi sesata palec. Boh ve koliko jih še sesa, pa ne upa povedat.
V glavnem, kaj naj rečem, zaj*** situacija. Je težko prenehat, sem tudi jaz hotla, pa ne gre. Pa zakaj bi nehala, če je tako fajn... No, mene je mama zafrknila, ko mi je pri 3 letih vzela dudo in rekla, da naj sesam prstuser posted image user posted image user posted image In najprej mi ni bilo všeč, pol pa sem se navadila...

Če pozna kdo kak recept kako se odrasli odvadijo sesanja, z besedo na dan!


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?