|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako razložite starost???
6.5.2005 14:43:43   
k1
zanima me, ko se sprehajate z vozički in vsak radovednež pokuka vanj in vpraša koliko je otrok star, kaj odgovorite? vsakemu razlagate o tem, da ima v bistvu 2 rojstna dneva ali poveste datum, ko naj bi bili rojeni?? razlagate o tem, da je nedonošenček?? meni grejo počasi že na živce, pa itak sem v malem kraju in tako vsak ve vse o vseh...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kako razložite starost???
6.5.2005 14:53:54   
total
Odvisno kdo vpraša,saj itak vse vejo,včasih preveč:)

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kako razložite starost???
6.5.2005 14:57:22   
Anonimen
Pihaš mi na dušo! :zmeden:

Glih danes sem bila pri zdravniku z malo, ker ima vročino. Ne vem zakaj ljudje gledajo tako male otroke kot vesoljce. Saj ne bi nihče nič opazil, če ne bi ena mamica kot kaže vsem razložila, da sem rodila prej in pol ko sem prišla z otrokom ven so se kar sprehodili do vozička in pogledali: aha to je to!

Jaz razložim, da je nedonošenček, če me kdo vpraša koliko je stara. Ker tu se pa res vidi, da je prej rojena. Večina jih ve, ampak videti pa želijo vsi. To je pač tako. V bloku so se navadili na njo tak, da vsaj tu ni več teh pogledov.

Glede na to, da je tvoja miška manjša pa je res težko skriti, da je nedonošenček in je vprašanj še več. Pozimi se to ni tako opazilo, zdaj se pa to bolj.

LP

Bojana

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   kako razložite starost???
6.5.2005 16:27:53   
Janeja
Jaz Lee še sploh doma nimam pa se mi zdi, da me vsi gledajo kot vesoljca. ( :)- Bojana, dobra primerjava). Je res :hudicek: če si doma v manjšem kraju kjer vsi vejo vse. Kaj bo pa potem, ko bo mala pikica doma, pa ko bova šle ven pa raje sploh ne pomislim. Sicer sem pa itak ful ponosna na mojo malo borko, ki je že zdaj najlepša deklica ;)

Glede starosti pa bo verjetno res najbolje razložit situacijo - vsaj tistim, ki bodo vedeli da je nedonošenček. Vsaj tam do enga 2 leta starosti se bo vejetno kar poznala razlika.

Uživajte s svojimi malimi čudeži in se lepo cartajte.


(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kako razložite starost???
6.5.2005 17:01:31   
k1
ajej - groooozaaaaa.... zopet sva bili 2 uri zunaj in vprašajev ni ne konca ne kraja.... aleluja :zmeden2:

upam, da me počasi vsi "povprašajo" da se boma končno lahko sprehodili brez vmesnih postaj, hehe....

bojana - kako je z živo?? boljše?? držim pesti zanjo, da bo hitro minilo :sloncek:

ekola, zdaj pa smo tudi mi že lačni od sprehoda... lp vsem

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   kako razložite starost???
6.5.2005 19:28:42   
petra + zoja
ja, to vprašanje se tudi pri meni pogosto pojavlja, jaz načeloma ne razlagam kako ali kaj, če je prijeten sogovornik potem, že povem, da je naša pupa 2 meseca prezgodaj rojena načeloma pa tega ne razlgam.

Pri zdravniku pa je bilo tako, da so tudi vsi vedeli za njo, pa še sedaj ko pridema a to je ta Zoja, o kateri je bilo toliko govora.

Zgodilo se mi je že tudi to, da kljudi sploh nisem poznala, pa so vedeli, za moj primer.

Sedaj se moji Zoji še malo sicer pozna, da je razlika z vrstniki, ampak to vprašanje, koliko je star pa zares mrzim!!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kako razložite starost???
6.5.2005 21:57:20   
bleva13
Sprašujete,kako razložiti starost ,vsak pogleda otroka.Ja vem kako je to .Tudi Sara je nedonošenka.Sedaj je stara23 mesecev rojstni dan ima samo eden-to je dan ko se je rodila čeprav v 24 tednu.Pri zdravnici so nama rekli da že dohaja svoje vrstnike.Sicer je čisto na spodnji meji ,a počasi bo tudi prišla v normalno višino in težo.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   kako razložite starost???
6.5.2005 22:19:07   
dory
V bistvu moj tamal je Maj in vsak vprasa,ce se je rodil tudi v tem mesecu..pol pa ze morm razlozit,da je mulc hitel na ta svet...

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kako razložite starost???
7.5.2005 13:24:14   
lenika
Mislim, da nobeden ne gleda ne vas ne otrok kot vesoljce. Vsak normalen človek rad pogleda majhne dojenčke, pa če so to nedonošenčki ali pa ne.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   kako razložite starost???
7.5.2005 18:48:54   
* Mateja *
Vas popolnoma razumem kako je, jaz sem iz Ajdovščine. Poglejte na zemljevid kako veliki smo, ....sam verjetno čisto vsi vejo kako je bilo z Nejcem. Problem je le v tem, ker naokoli potem krožijo razne pravljice, kaj vse se mu je zgodilo, ..saj veste vsak zgodbi kaj doda in nastane nova štorja. To mi pa ni všeč!!! :(

Bojana, a Živa je tud bolana. Moj Nejc se še zdaj ni prav pozdravil, ima že tadrug antibiotik, ker ma mal katarčka in se seveda ne zna skašljat.

Lepo se imejte!!

* Mateja *:sloncek:

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   kako razložite starost???
7.5.2005 19:45:45   
Anonimen
Ojla!

Z Živo sve dali skoz vse preiskave (krv, voda, bris grla) in ni nič pokazalo. Je bila včeraj še precej vroča, ampak vročine pa ni bilo. Še vedno pa poje namesto 180 ml komaj 150 ml (in še to ne vedno). Upam, da ne bo začela štrajkat. Danes je boljše, vendar totalno zavrača čaj.

Upajmo, da se čimprej popravi saj je precej bolj tečna!

Bojana

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   kako razložite starost???
7.5.2005 20:22:04   
dinika
povem, da je nedonošenček in da je prava borka. razlagam pa vsega nena. odvisno kdo sprašuje.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   kako razložite starost???
8.5.2005 9:19:22   
* Mateja *
Glede hrane, moj še vedno spije borih 100 ml in še tistih s težavo. Tvoja spije v enem obroku skor tok kot Nejc v dveh. Daj, povej kok je pa težka? Pomoje je cela punca že ratala!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   kako razložite starost???
8.5.2005 9:20:08   
* Mateja *
Bojana prejšnje sporočilo je zate!!:)

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   kako razložite starost???
9.5.2005 11:59:32   
anne
Ojla vsem skupaj! :sloncek:

Se že dolgo nisem nič oglasila. Pa če tako ni cajta.....

Moj Jan se je rodil v 33 tednu, pa če me kdo vpraša po starosti rečem, da je star sedaj 2 meseca, pač od datuma, ko se je rodil. In ne razlagam vsakemu, da se je rodil 8 tednov prej, itd. Pa kaj jih briga.

Drugače pa je sedaj pri 2 mesecih in 6 dneh težek 4250 g in velik 53 cm, spijeva pa od 140 - 150 ml, 6x na dan.:bravo::bravo:

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   kako razložite starost???
30.5.2005 11:42:39   
Pupica
Moja princeska sicer ni nedonošenček rojena pa je bila 3 tedne prezgodaj. Vndar vedno povem le kdaj se rodila.To je njen edini rojstni dan. Predviden dan poroda je le neka medicinska oznaka.pomoje:zmeden:

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   kako razložite starost???
30.5.2005 20:12:48   
k1
hja pupica, to razmišljaš tako zato, ker verjetno ni bilo dosti razlike z drugimi dojenčki. naši pa so bili kilski in še 40 cm niso imeli.... moja je še zdaj mali pišek, pa smo že 3,5 mesecev stari... ampak folk se je navadil, nič več ne težijo, samo čudijo se še, kako lepo napreduje...

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?