|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se obnašajo vaše 5 letnice?
25.8.2010 15:57:13   
0509d
Moja punčka bo oktobra stara 5 let in je postala prav nemogoča. Že od nekdaj je trmasta in samosvoja ampak je bilo vse skupaj v mejah normale.
Zdaj gre pa vsak dan čez mejo, ne uboga popolnoma nič, jok za vsako figo, grdo obnašanje,...sploh je ne poznam take.
Ni pa nikakršnih sprememb v vrtcu, doma.
Upam, da je to obdobje, ki bo minili, ker sploh ne vemo več kako odreagirat na njeno odgovarjanje, obnašanje. Včasih se mi zdi, da je v puberteti...
Če ji damo kazen npr. brez risank se na veliko opravičuje, ljubčka govori, da ne bo nikoli več in bla bla bla. Naslednjo minuto je že vse po starem.
Ko ni po njeno meče stvari po tleh, udari samo sebe po glavi ali se pa uščipne v obrazuser posted image . Nato gre v sobo kjer ima monolog in tako je že kakšen mesec.

nasvet prosim

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
25.8.2010 16:48:48   
Lu
Pri nas tudi tako stanje z izjemo, da sama sebe ne tepe ampak potem se ˝posveti˝bratcu. Začaran krog. Isto obljublja, da ne bo več, pa jok in stok, ker potem ne pustimo npr. risanje, ne sme iti ven na igrišče se igrat. Ampak je mogoče dan dva ok, potem ponovimo vajo. Noro. Glede kakšenga nasveta se tudi jaz priporočam.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu 0509d)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
25.8.2010 21:30:04   
rainbow
Meni je nekdo povedal, ali sem pa prebrala, ne vem več, da je pri 5-tih prva puberteta. Moja ta večja je tudi imela pri petih krizo (ta mlajša že prej, pa je zdaj pri petih kar v redu), ampak je minilo. No, saj imata še zdaj obe kake finte. Pri teh letih že mirno daš kazen, pa ne popustit, posebej, če je res šla čez mejo. Grdo obnašanje, freh komentarje ali cmeravost pa tudi jaz ne toleriram. Pa uspešno prebrodite ''ta prvo'' user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
25.8.2010 21:46:44   
Micy
IZVIRNO SPOROČILO: 0509d

Moja punčka bo oktobra stara 5 let in je postala prav nemogoča. Že od nekdaj je trmasta in samosvoja ampak je bilo vse skupaj v mejah normale.
Zdaj gre pa vsak dan čez mejo, ne uboga popolnoma nič, jok za vsako figo, grdo obnašanje,...sploh je ne poznam take.
Ni pa nikakršnih sprememb v vrtcu, doma.
Upam, da je to obdobje, ki bo minili, ker sploh ne vemo več kako odreagirat na njeno odgovarjanje, obnašanje. Včasih se mi zdi, da je v puberteti...
Če ji damo kazen npr. brez risank se na veliko opravičuje, ljubčka govori, da ne bo nikoli več in bla bla bla. Naslednjo minuto je že vse po starem.
Ko ni po njeno meče stvari po tleh, udari samo sebe po glavi ali se pa uščipne v obrazuser posted image . Nato gre v sobo kjer ima monolog in tako je že kakšen mesec.

nasvet prosim






O moj bog, tole je pa kot, da bi jaz napisala, tudi mi imamo pri nas eno takole frčafelo, ki ji nič ni prav, ne uboga, joka za vsak drek, grdo obnašanje, očitno nismo edini,
zgleda da je res nekaj na tem da so v prvi pobrteti.
Je pa res da naša se tudi ne ščipa ali udarja, je samo jezna in vodi svoje monologe, upam da jo kmalu mine.
Jaz jo pošljem za 4,5 minute v sobo razmišljat (toliko je namreč stara), in ko razmisli o svojih napakah ji dovolim ven.
Pomaga vsaj v določenih situacijah je pomagalo:)))

Upam da kmalu mine ::)))))user posted image

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu 0509d)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
25.8.2010 21:51:12   
Anonimen
Kako se obnaša?

Uf, vse sorte user posted image .
Od angelčka do tega, da je idealen "sogovornik" za brzinski fajt.

(odgovor članu 0509d)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
26.8.2010 9:34:06   
0509d
Ja točno tko ...kakšen dan je res angleček in zelo pridna. Je zelo odrasla in se z njo, da pogovorit o vsem ampak, ko pa pride "LUDA" je pa noro.
Ja pri nas tudi kar zaleže, če jo zaprem v sobo, da se malo ohladi in razmisli.
Tako vsaj vidim, da ni edina in da je pač spet eno od mnogih obdobij, ki nas še čakajo user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
26.8.2010 15:55:33   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: 0509d

Moja punčka bo oktobra stara 5 let in je postala prav nemogoča. Že od nekdaj je trmasta in samosvoja ampak je bilo vse skupaj v mejah normale.
Zdaj gre pa vsak dan čez mejo, ne uboga popolnoma nič, jok za vsako figo, grdo obnašanje,...
Upam, da je to obdobje, ki bo minili, ker sploh ne vemo več kako odreagirat na njeno odgovarjanje, obnašanje. Včasih se mi zdi, da je v puberteti...
Če ji damo kazen npr. brez risank se na veliko opravičuje, ljubčka govori, da ne bo nikoli več in bla bla bla. Naslednjo minuto je že vse po starem.
Ko ni po njeno meče stvari po tleh,


zelo podobno naši, samo da je to pri nas že dlje časa user posted image

(odgovor članu 0509d)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
26.8.2010 15:58:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
26.8.2010 16:12:18   
onjamnv
tudi pri nas je večkrat podobno. Men se zdi da dosti pomaga seveda potem ko se umiri, pogovor v smislu tako obnašanje ni v redu in kaj drugič narediti v podobni situaciji, kakšen je boljši način da reši  neko situacijo. Drugače pa jo tudi dam v sobo za par minut da se ohladi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
30.8.2010 16:09:27   
natalia
Naša je ista, hvalabogu zdaj vem, da nisem edina z cmeravim in ipičnim otrokom!upam, da čimprej mine, ker je včasih grozna, včasih pa kot angelček...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu onjamnv)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
31.8.2010 21:41:45   
slovenka
naša je tudi dostkrat taka, pa je stara 2 leti user posted image Dobi pa kazen sedenje na prvi stopnici v klet. Če kaj pomaga? Nič user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
19.10.2010 18:32:16   
malabiba30
hm zanimivo...tudi mi smo stari pet, pa nas pošteno meče....trmasta je za **** in ta mesec pretirano samosvoja...vse hoče sama in ko rečem da česa ne sme, me sprašuje, zakaj ne sme bit nikol po njeno user posted image

upam da kmalu mine :-)

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako se obnašajo vaše 5 letnice?
20.10.2010 12:27:43   
tinas
oj, tudi jaz sem mislila, da sem edina, pa vidim, da to očitno sodi k letom.
se mi zdi da pri nas najbolj pomaga, da sem jaz čimbolj mirna, ko pride do napada in pač čakam da mine (najtežje je, če so zraven stari starši, ker se jim pač otrok smili) in takrat tudi največkrat 'odigra' 'napade', ker ve, da bo dobila potuho user posted image
smo pa kupili knjigico 'lepo vedenje' in ker je naša pravi knjižni molj, smo knjigico že 1000x prebrali in zelo pomaga, če omenim, kaj v knjigici piše, kakšno je lepo obnašanje.

naša pa ima foro in kriči: ''Te natepem po jiti?'' user posted image ne vem od kje ji to, ker je mi ne tepemo

srečno in mirne živce
t

(odgovor članu malabiba30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?