|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako shujšati?
2.9.2011 18:55:39   
angel99
Živjo!

rada bi izgubila nekaj odvečne maščobe oz. preoblikovala telo..
visoka sem pribl. 167cm in imam 59kg..
imam kar nekaj maščobe na zadnjici in nogah..
med poletnimi počitnicami sem začela obsedeno hujšati.. mislila sem, da če bom zelo malo jedla, da bom se znebila te maščobe.. jedla sem res zelo malo in ogrooomno telovadila in delala vaje za noge, trebušne mišice.. nekaj maščobe na trebuhu sem sicer izgubila, to pa je tudi vse.. kmalu sem obupala, saj enostavno nisem imela več energije..
prebrala sem že veliko o hujšanju na internetu in sem mi je postalo jasno, da to kar sem postopoma dobila ''gor'', tako mora to postopoma iti dol..
odločila sem se da bom jedla 5x na dan (med počitnicami sem jedla samo 2-3x), popila najmanj 2l vode, kakšno skodelico zelenega čaja.. glede telovadbe nameravam hoditi 40min na sobno kolo in kakšnih 20min dvigovanje uteži predvsem za noge,..včasih zvečer še sprehod..
zdaj pa me zanima, če bi taka vadba bila primerna predvsem za izgubo maščobe na zadnjici in nogah..

bolj kot to, pa me muči, kaj TOČNO naj JEM..
drugače še hodim v šolo, zato mi je še toliko težje si narediti nek jedilnik..
ponavadi preden grem v šolo, pojem neke kosmiče.. potem pa imamo v šoli malico, ki bi mu lahko rekli bolj kosilo, saj ponavadi dobimo kak zrezek, prilogo in solato..
tako da zdaj ne vem, kako si naj razporedim hrano čez dan..
prebrala pa sem tudi da bi obrok moral biti sestavljen iz 40% ogljikovih hidratov, 40% beljakovin in 20% maščob. (???)

torej, bi mi lahko kdo svetoval, kak se naj prehranjujem in ali naj v šoli jem normalno to ''malico'' al si raje prinesem s seboj kak jogurt+sadje in potem doma jem kosilo?
lahko kdo napiše tudi kak jedilnik za primerjavo.. nočem pa neke diete, ker bi samo rada spremenila način prehranjevanje, ker sem se prej namreč zelo nezdravo prehranjevala (prigizki, sladkarij, hrenovke, salame,...)..

hvala,
lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako shujšati?
3.9.2011 7:54:40   
TDTP
Joj, ko bi jaz lahko imela takšno kilažo in višino kod ti, ne vem če res lahko imaš kaj veliko preveč maščobe! No pa k hujšanju, moj večen problem! Sama sem tudi malo preveč popustila, jedla prigrizke in nič telovadila, pa bom morala spet začeti! V glavnem: obilen zajterk- pojej, kaj se ti je všeč(kosmiče, kruh in namaz,...), za kosilo ločuj (meso in solata, krompir in solata, testenine in kakšna zelenjavna omaka itd.), za večerjo kakšen jogurt, sadje. Malice imam ponavadi sadne in popijem veliko vode 3-4 litre na dan! Telovadila sem vedno zjutraj pred službo in zajtrkom 10 min ogrevanja, 10 min uteži za roke in 30-45 min orbitreka. Baje je najboljša vadba zjutraj na tešče, ker tako topiš odvečno maščobo in ne tisto, ki jo zaužiješ čez dan! Sladkarijam sem se bolj kod ne odpovedala, tu pa tam sem pojedla košček jedilne čokolade! Ob kakšnem praznovanju in tudi izjemoma kakšno nedeljo sem se pregrešila in tudi jedla za kosilo vse - nisem ločevala! V glavnem z rezultatom sem bila zelo zadovoljna v cc. 3 mesecih sem izgubila 5 kg! No iz zdaj čez poletje sem popustila dobila plus 3 kg, zdaj pa spet, veselo na delo! Veliko uspeha ti želim in vedi, da počasi se daleč pride - ne obupaj! Drugače pa mislim, da ti nimaš tašne teže, da se ti ni treba obremenjevati, konec koncev je samo številka!  

(odgovor članu angel99)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako shujšati?
6.10.2011 23:55:40   
kaya2007
nobena vadba ni primerna zgolj za določen del telesa oz za lokalno izgubljanje maščobe, saj to ni mogoče.
če želiš shujšati, je najbolje kombinirati aerobno in anaerobno obliko vadbe, pri čemer moraš delati vaje z bremenom za celo telo, ne le za noge, ker je tvoj cilj povečanje BMRja (kurjenje kalorij telesa v mirovanju).
za začetek bo morda dovolj, da zamenjaš svoje obroke za bolj zdrave, a če se boš želela znebiti bolj trdovratnih maščobnih oblog, boš verjetno morala bolj drastično spremeniti način prehranjevanja.
btw, sadje in jogurt nista najbolj primerna izbira za hujšanje.

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako shujšati?
26.10.2011 9:58:35   
Mipka
Pomembno je da se vsak dan ukvarjaš z rekreacijo in če se le da jo kombiniraj, po drugi strani pa lahko dosti narediš s tem da paziš na prehrano, kaj uživaš, koliko in kdaj. Če boš začela s temboš že veliko naredila za svoje telo.

(odgovor članu ŠpelaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 13:04:38   
Neža7
Nekaj za pogledat!

                                                    % izguba miščni mase                         % izguba maščobne mase



stradanje -                                            65%                                                            32%

Dieta z mešano prehranevanje             40%                                                             60%
(manj kot 1000kcal na dan)

Dieta z mešano prehranevanje              21%                                                             79%
+ telovadba
(več kot 1000kcal na dan)
 
Dieta z mešano prehranevanje                32%                                                               68%
brez telovadbo
(več kot 1000kcal na dan)

Jejte 5x po malim na dan in telovadbo cca. 3x na teden in boste videli, da dobo rezultati.
Strandanje je samo izguba miščini mase in ne maščob!

Če imeta hruško postavo pomaga samo vaje za noge in nič drugega. Prijateljica ima isto težavo in res super zgleda user posted image  in samo 2 mes je na dieti s telovadbo.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Mipka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 13:06:36   
Neža7
Nekaj za pogledat!

                                                   % izguba miščni mase    % izguba maščobne mase



stradanje -                                         65%                                         32%

Dieta z mešano prehranevanje         40%                                          60%
(manj kot 1000kcal na dan)

Dieta z mešano prehranevanje       21%                                          79%
+ telovadba
(več kot 1000kcal na dan)
 
Dieta z mešano prehranevanje         32%                                            68%
brez telovadbo
(več kot 1000kcal na dan)

Jejte 5x po malim na dan in telovadbo cca. 3x na teden in boste videli, da dobo rezultati.
Strandanje je samo izguba miščini mase in ne maščob!

Če imeta hruško postavo pomaga samo vaje za noge in nič drugega. Prijateljica ima isto težavo in res super zgleda user posted image  in samo 2 mes je na dieti s telovadbo.



_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 13:07:25   
Neža7
Sori malo čudno pride ven čeprav lepo izgleda na predogled user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 14:39:55   
miška17
X


< Sporočilo je popravil miška17 -- 28.10.2011 14:43:09 >

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 14:44:00   
miška17
                            % izguba miščni mase    % izguba maščobne mase


stradanje :
                                                    65%                                         32%

Dieta z mešano prehranevanje    (manj kot 1000kcal na dan):  
                                                    40%                                          60%

Dieta z mešano prehranevanje   + telovadba  (več kot 1000kcal na dan):    
                                                   21%                                          79%


 
Dieta z mešano prehranevanje  brez telovadbo (več kot 1000kcal na dan):
                                                    32%                                            68%


Jejte 5x po malim na dan in telovadbo cca. 3x na teden in boste videli, da dobo rezultati.
Strandanje je samo izguba miščini mase in ne maščob!

Če imeta hruško postavo pomaga samo vaje za noge in nič drugega. Prijateljica ima isto težavo in res super zgleda user posted image  in samo 2 mes je na dieti s telovadbo.


[/quote]

< Sporočilo je popravil miška17 -- 28.10.2011 14:58:40 >

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 15:00:32   
miška17
Neža7 malo sem ti pomagala pri tabeli.user posted image Te povsem podpiram.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 16:37:11   
miška17
IZVIRNO SPOROČILO: Neža7


Če imeta hruško postavo pomaga samo vaje za noge in nič drugega. 




Bi pa k temu dodala, da pomoje se neda hujšati samo v noge. In pomembna je telovadba za celo telo.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 16:40:46   
miška17
IZVIRNO SPOROČILO: miška17


Če imeta hruško postavo pomaga samo vaje za noge in nič drugega. Prijateljica ima isto težavo in res super zgleda user posted image  in samo 2 mes je na dieti s telovadbo.




Ta dva stavka sem pozabila zbrisati, ko sem popravljala tabelo.
Ta omenjena prijateljica ni moja ampak od Neže7.

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako shujšati?
28.10.2011 19:54:43   
Neža7
Hvala miška17 user posted image

Moram vprašati kako njena dieta poteka. Ko izvem vam tu gor napišem user posted image
Ima pa hruško postavo in nikoli ni bila debela (imela 70kg za začetku) sedaj po 2mes je izgubila 11kg in res po celim telesu user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako shujšati?
10.11.2011 15:39:24   
kaya2007
se strinjam, lokalna izguba maščobe ni mogoča. pa tudi, če hočeš obdržati mišično maso, se ne obnese, da treniraš le en del telesa.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?