|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako zaceti z gosto hrano?
9.10.2006 8:12:16   
tita2006
Dopolnili smo 6 mesecev in do sedaj sem mojega fantka izkljucno dojila.Ker prehajava na GH pa me ob tem muči user posted image kup vprašanj:
1)Kdaj v teku dneva začeti? 
2)Koliko sploh dati za začetek? 
3)Katero hrano priporočate res kot prvo na zličko?
4)Kdaj obrok GH nadomesti en podoj in 5)koliko GH naj bi otroček ob tem dobil?
6)Kako si nato sledijo obroki uvajanja GH?
Ker bi rada ob GH se nekaj časa dojila, (se mi namreč nikamor ne mudi, hrati pa je bolj ležerno pistaviti k prsim kot pa pripravljati obroke),me zanima
7)katere dnevne podoje je najboljše ohraniti?  Mleko sicer zaradi manjše potrebe po dojenju začne presihati.Upam, da nisem preveč "znanstveno gor uzela" in hvala za nasvete že v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
9.10.2006 8:30:42   
Bonnie_RR
1. Najboljše je dopoldne.
2. Za začetek je dosti par žličk - ravno toliko, da otrok okusi nekaj novega.
3. Jaz sem mojemu prvič dala par žličk kuhanega jabolka.
4. Svojega nisem dojila, je pa gosti obrok nadomestil flaško že po enem tednu (je bil zelo zagret za gosto hrano user posted image ). Sem mu pa dajala gosto hrano med obroki in mu nisem nikoli dajala čez še mleka.
5. Moj tamali je pojedel npr. 1 mali frutek oz. enako količino domače pripravljene kašice.
6. Jaz sem mu pri 4. mesecih začela dajat rižolino zvečer v flaško, istočasno sva dopoldne (2. dnevni obrok) uvajala sadje. Ko sva nadomestila dopoldanski obrok, sva začela z zelenjavo v času kosila. Približno dveh tednih sem mu začela dajat še mlečne kašice v popoldanskem času in tako sva v nekaj tednih prišla na 3 obroke na žlico.
7. Ne vem. Moj zdaj dobi flaško zjutraj (samo mleko) in zvečer (par žličk kašice v mleko), ponoči pa ne je.

Moj tamali je hitro sprejel gosto hrano, rad je in z uvajanjem nisva imela problemov. So pa otroci različni in se mora vsaka mamica prilagoditi svojemu otroku.
Mojemu je pasal pač takšen način uvajanja, drugim otrokom pa mogoče ne bi.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
9.10.2006 9:40:15   
ribica.
Moj mali ime dobrih 5 mesecev in tudi počasi začenjava. Zjuraj ga podojim, potem naslednji obrok, okrog enajtih dopoldne, pa je sadna kašica. Začela sva samo s par žličkami, da se je sploh navadil na okus. Potem boš pa tako sproti videla, kako nu bo všeč. Našemu tekne, saj kr joče, če dam stran. Ker midva sva s par žličk prešla na pol kašice tamale, potem pa sem ga dojila. Sedaj mu že par dni dam celo kašico in potem ima dosti. Sicer sem mu ponudila tudi dojko, pa ni bil interesent.

Za začetek se mi zdi primerna kakšna kuhana jabolka, če sama pripraviš, ali pa kašica - jaz sem mu dala hruško in banano, potem korenček z jabolko, danes bova pa poskusila breskev z rižem. To verjetno že veš, da mu na zečetku ne kr takoj pomešat vseh okusov. Jaz sicer ne dajem enakega okusa en teden, kot pravijo, sam čist pomešam pa tud ne. Mislim, da je to bolj pomembno če začneš pri manjšem uvajat. Jaz sem pri prvi začela pri slabem 4. mesecu (je bla druga moda). Sedaj delam več po občutku.

Sicer pa boš videla kako mu bo šla gosta o hrana. Če mu bo teknilo, boš lahko kmalu dajala še drugi gosti obrok. Pa tudi to boš videla kako bo potem s podoji. Mogoče mu bo ustrezalo,da na vrh popije še malo mleka, ali pa tudi ne. Pač kakor bo hotel oz. kakor boš ti hotela.
Jaz sem že pri prvi najdlje ohranila večerni podoj, pa tudi zdaj bom tako. Seveda je ko je bila večja, dobivala najprej gost obrok zvečer, potem pa še podoj.

Kar se pa mleka tiče, se bo paže reguliralo tako, da bo zadoščalo potrebam, ni panike. Jaz sem ob taki praksi prvo dojila 11 mesecev. Je pa res, da potem ko otroka dojiš samo še pred spanjem, skoraj nimaš občutka, da imaš polne prsi, ampak  imaš dosti, da se otrok malo posladka.






(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
9.10.2006 9:53:32   
eya
1) Začeli smo dopoldan...če bi bile kake reakcije, bi se razvile že čez dan in ne zvečer.
2) Par žličk
3) Mi smo dali najprej 3x riževo kašico, nato 3x olupljeno, pokuhano in stlačeno jabolko.
4) Pri nas ga še ni...dajem kašice med 2 obrokoma, ampak kmalu po kaši sledi dojenje, uvajamo pa slab mesec.
5) ??? To je pri vsakem otroku mal drugač.
6) To tud mene zanima...
7) Mislim, da najdalj ostaneta večerni in pa jutranji podoj...

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
9.10.2006 10:41:04   
natalia
.
1. Najboljše je dopoldne.
2. Za začetek je dosti par žličk - ravno toliko, da otrok okusi nekaj novega.
3. Jaz sem mojemu prvič dala par žličk kuhanega jabolka.
4. Svojega nisem dojila, je pa gosti obrok nadomestil flaško že po enem tednu (je bil zelo zagret za gosto hrano ). Sem mu pa dajala gosto hrano med obroki in mu nisem nikoli dajala čez še mleka.
5. Moj tamali je pojedel npr. 1 mali frutek oz. enako količino domače pripravljene kašice.
6. Jaz sem mu pri 4. mesecih začela dajat rižolino zvečer v flaško, istočasno sva dopoldne (2. dnevni obrok) uvajala sadje. Ko sva nadomestila dopoldanski obrok, sva začela z zelenjavo v času kosila. Približno dveh tednih sem mu začela dajat še mlečne kašice v popoldanskem času in tako sva v nekaj tednih prišla na 3 obroke na žlico.
7. Ne vem. Moj zdaj dobi flaško zjutraj (samo mleko) in zvečer (par žličk kašice v mleko), ponoči pa ne je.



čisto isto, s tem, da ima še večerni obrok na žličko.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
12.10.2006 9:20:12   
lolipop
Pri mojemu, ki bo kmalu 8 (!) mesecev in se (je) izključno doji(l) mi še ni uspelo. Moja joška je še vedno zakon. Sem poskušala vse živo, pa ni učinka. En dan je pojedel žličko jabolka, naslednji dan je že držal usta zaprta. Isto s hruško, ki ga je povrhu še napenjala. Da ne omenjam špinače in bučk, ko smo se zbujali na eno uro in se vsakič hotel joškat. Pa banano je parkrat malo obliznil. Je samo mlečno - žitne kašice in to dve žlici na dan. Upam, da bo pri tebi boljše.  

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako zaceti z gosto hrano?
12.10.2006 10:52:30   
TONČI.
Bodi brez skrbi, pa bo šlo. Jaz sem mojemu začela uvajati hrano pri 4m. Je zelo jedec. Mleko mu je bilo premal. Kupila sem frutka marelico in sem mu začela dajati. Hotela sem mu dati samo par žličk. Vendar se je user posted image  razburil, ko sem mu nehala dajati. Tako je že prvi dan pojedel celga frutka. Reakcij ni bilo nič. Bilo je samo to, da sem mu morala potem vsak dan kuhati domače čežance iz jabolka. Mleku mu sploh ni več dišal, razen pred spanjem. Najprej so bile čežance iz jabolka, potem sem pa zraven še začela dodajati korenček, cvetačo. Tko da brez skrbi. Otrok vse stvari veliko lažje prenese. Problem je le to, da je nas starše strah in otrok to čuti. Tako kot je s potovanji. Otrok še porajta ne, nas je pa bilo tako strah. Le sproščeno zajadrajta med nove okuse.

(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?