|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam na spermiogram? kdo ga razloži?
1.2.2020 15:39:43   
*rjavolaska*
Zdravo,

ker nama z možem že celo leto ne uspe pričarati male pikice, jaz pa čakam na pregled pri G, je šel mož do osebne zdravnice, ki mu je dala napotnico za spermiogram. Vem, da se lahko seznaniva s čakalnimi dobami pri posameznih izvajalcih na spletu, kar bova tudi storila.

me pa zanima sledeče. Kdo ti razloži rezultate spermiogram, če ga delaš na napotnico (in še nisi v neplodnostni amb)?

Ali je kakšna razlika med izvajalci - npr. da ima moški pri enih še pogovor z zdravnikom (npr. G, andrologom ali kom drugim), pri drugih pa ne?

Skratka, zanima me, kakšne izkušnje imate pri izvajalcih v Postojni in/ali Ljubljani (dobrodošle tudi izkušnje od drugje - MB, Izola, NM) ? Koga priporočate (in zakaj)?

Najlepša hvala za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam na spermiogram? kdo ga razloži?
10.3.2020 10:43:50   
Mimi88
Moj je delal v Šempetru pri Gorici v bolnici. 45 min prej je dal seme v lonček in potem nesel v laboratorij (zjutraj). Samoplačniško je malo manj kot 15 eur. Opcija je tud potem Postojna.

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam na spermiogram? kdo ga razloži?
10.3.2020 10:50:09   
Mimi88
Za rezultate potem pa lahko pogledaš na forum kjer dajo gor različne primere in dr. Stanko Pušenjak odgovarja v forumu mislim da ABC ginekologija in porodništvo. Ti dam en primer:

Z možem že dobro leto poskušava zanositi. Mož je star 40 jaz sem pa 31.
Mož je opravil spermiogram, zato prosim za razlago naslednjega izvida:

MAKROSKOPSKA ANALIZA:
Volumen: 2ml
Utekočinjenje: normalno
Konzistenca: primerna
Videz: normalen
pH: 7,4

MIKROSKOPSKA ANALIZA:
Koncentracija semenčič (x106/ml): 48
Število semenčič v ejakulatu (x106/ml): 96
Število gibljivih semenčič (x106/ml): 14,4
Hitro progresivno gibljivi (%): 03
Počasi progresivno gibljivi (%): 02
Neprogresivno gibljivi (%): 10
Negibljivi (%): 85
Stopnja gibljivosti(1-4): 2
Aglutinacije: ne

MORFOLOŠKA ANALIZA
Normalni (%): 16
Nepravilne glave (%): 80
Nepravilni vratovi in srednji deli (%): 03
Nepravilni repi (%): 01

Diagnoza SI: Astenozoospermija
Kakšne imava možnosti za zanositev?
Najlepša vam hvala za odgovor in lep pozdrav!

Odgovor:
Spoštovani, res je delež hitro progresivno gibljivih semenčic v izlivu zelo nizek, pa tudi delež normalnih ni prav velik, zato mislim, da je verjetnost zanositve s tem semenom majhna in se bodo verjetno odločili za postopek OBMP.




Drug primer:
Pozdravljeni dr. Pušenjak,

prosim za razlago spermiograma. Po prebiranju vaših odgovorov sklepam, da je nekako na meji zadovoljiovsti. Je izredno slabo berljiv, zato navedbe morda ne bodo povsod povsem smiselne.

Spolni post: 5 dni
PH: 7,8
Barva: bledorumena
Utekočinjenje končano: ne
Viskoznost: 2

V smeri gibljivih semenčec:
- hitro 0,35
- počasi 0,15
- na mestu giblji.sem:0,05
- negibljivih 0,45

Vitalnost:
- neobarvanih - živih: 0,54
- obarvanih: 0,46

Stopnje gibljivosti (ni označeno)
Oblike gibanja (ni označeno)
Aglunitacija semenčic: (navajam, kot lahko razberem): 4: 1/2, 1/3, 1/5, 10-15 np Obkroženo je "mešano"
Koncentracija semenčic: 74x 10/6
Število 444 x 10/6

Morfologija:
- normalnih:0,17
- nenormalnih 0,83
- nepravilne glave 0,81 (ne znam razbrati nekako v smilslu "kničnokal razlinel...:)
- nepravilni rep 0,02
- okrogle celice 2,96
levkociti, bakterije 0

na samem izvidu je v sklopu "morfologija tudi neka oznaka 395, za katero pa ne kaže, da sodi kamorkoli

Imunološki test MAR IgG: 0
Testna kapacitacija: "nekaj napisano" in potem: 15-20 dobro (upam da ne delno) gibljiv sp/hpf
povsem na dnu je tudi oznaka 475 za katero pa, kot 395, ne kaže da bi bila del vsebine izvida.
Upam, da vam bo kljub pomanjkljivim podatkov uspelo intepretirati izvid.
Hvala in lep pozdrav,


Odgovor:
Spoštovani, nekako sem res sestavil informacijo, da bi omenjeni spermiogram moral zadostovati za oploditev, čeprav nekateri parametri ne dosegajo standarda, vendar je v osnovi število in koncentracija relativno visoko, zato so lahko deleži najboljših značilnosti malo manjši. Saj je razumljivo, da je 10% (0,1) od milijona več kot 30%(0,3) od 100.000. Zgolj dam kot primer.



Upam da bo kaj pomagalo.
LP

(odgovor članu Mimi88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam na spermiogram? kdo ga razloži?
10.3.2020 11:06:02   
Mimi88
Dodajam nov primer, ta izvid je normalen oz tako nekako naj bi bilo če bi bilo vse ok.


Lepo pozdravljeni!
Prosila bi vas za razlago spermiograma mojega moža ter še za kakšen nasvet, kaj lahko narediva.

količina:5
ph:8
barva: bledorumena
utekočinjenje:ne
viskoznost:4
v smeri gibljivih semenčic-hitro:0,30
počasi:0,20
na mestu gibljivi:0,05
negibljivi:0,45
obarvanih:0,49
vitalnost: neobarvanih-živih:0,51
koncentracija semenčec: 25x10(na devet L)
število semenčec: 125x10(na šest)
morfologija normalnih: 0,20
nenormalnih:0,80
nepravilne glave:0,95
nepravilni rep:0,05
dg.ejakulata: normozoospermija

Odgovor:
Spoštovani, spermiogram je v bistvu normalen (to piše tudi v diagnozi: normozoospermija).

(odgovor članu Mimi88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?