|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 13:13:05   
Nika v službi
Pomoč, prosim.
Odločila sem se, da bo v kratkem treba kupiti nov fotoaparat, ker tale, ki ga imam (DSC-S40), dela bolj kot ne nikakve slike. Sploh pri omejeni svetlobi ali pri zoomiranju.

Zdaj pa nimam pojma, kaj bi kupila. Nisem nek hud poznavalec fotografiranja, bolj kot ne, foto uporabljam za domačo rabo (glavni motiv je naša 2-letna princeska ter utrinki z naših mnogih popotovanj).

Običajno razvijam slike v velikosti 10x15 oz. 10x13, delam tudi koledarje, pa foto albume in podobne zadeve. Veliko potujemo, zato zadeva naj ne bi bila preveč glomazna.

Omejitve pri znesku niti nimam, no, ne bi dala več kot 400, 500€. Rada bi dovolj zmogljiv zoom (vsaj 10x) in vsaj 10 mio pikslov. Pregleden in dovolj velik ekranček je zaželen.

Pa da bi fotkič dobro delal na avtomatiko (s kakšnim hudimi nastavitvami se ne bi preveč ukvarjala, ker večina fotk nastane brez posebne priprave, v trenutku), da bi bila kvalitega slik tudi v omejeni svetlobi dobra.

Kaj mi priporočate? Če je kaj v Canon programu, še toliko bolje, ker sem "čustveno" vezana na to znamkouser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 13:19:29   
Bubamaraa
jaz priporočam tegala kompakta;

http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_1091_SON219_Sony_digitalni_fotoaparat_DSC-H9_+_SanDisk

sama ga imam in ga ne morem prehvalit.... resnično slike prečudovite.....user posted image

poglej v moje albume slike od moje hčerke "Portreti", ki sem jih naredila s tem fotoaparatom...




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 13:50:03   
Aja32
Midva imava Canon Power Shot S2 in sva ful zadovoljna... Tako, da priporočam Canon....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 14:08:59   
PrimožL
Jaz sem ful zadovoljen s tem na linku spodaj, Canon - S5:

http://www.mimovrste.com/artikel/1730173426/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-s5-is-darilo-canon-trobica-za-pribor?img_id=40725#pictures

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 15:09:39   
kristinaj
mi imamo od canon ixus 850 is in je ful uredu, zelo enostaven in smo z njim zadovoljni. le časa ni da bi slike spotoma razvijali in spravljali v album :=))

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 15:09:53   
Nika v službi
Hvala obema.

PrimožL, a imaš mogoče tudi kakšne izkušnje s trojko, namreč S3. Po nekaterih podatkih S5 ni vreden denarja, baje je predhodnik S3 boljši?!

Jaz ne enega ne drugega ne poznam tako dobro, da bi lahko ocenjevala.

Enako naj bi veljalo tudi za tega, ki ga omenjaš ti, Romana26. H7 naj bi bil boljši.... Zdaj pa vedi.

(odgovor članu PrimožL)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
17.12.2007 16:02:58   
Tula
user posted image Jaz imam Canon G7 in sem full zadovoljna z njim!user posted image

_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.12.2007 11:35:57   
Anonimen
Jaz osebno bi od nastetih izbrala kateregakoli Canona oz. takega, ki ima spominske kartice SD/MC. Sony je sicer fajn,a ima predrage spominske kartice.

Jaz imam sicer Canona A710 IS in so slike kul, sicer mi je po enem letu in novem znanju ze ''presvoh'' in bi kaj boljsega, seveda. Portretni nacin npr. zlo lepo zablura ozadje, ce pravilno postavis. Sploh na manual nastavitvah. EDino makro ima bolj slab, kar mene moti.


(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.12.2007 11:39:58   
Anonimen
http://www.mixi.tv/katalog/product_print.php?product_id=1020266017 Tale ima icer 8.0 pixlov, ampak bojda pixli niti niso tolk pomembni, kot je pomemben zoom.




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.12.2007 11:41:42   
Anonimen
Moje fotke:

user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil ales25 -- 8.2.2008 21:45:48 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
18.12.2007 15:57:01   
totimato
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi


Omejitve pri znesku niti nimam, no, ne bi dala več kot 400, 500€. Rada bi dovolj zmogljiv zoom (vsaj 10x) in vsaj 10 mio pikslov. Pregleden in dovolj velik ekranček je zaželen.





No ni ravno Canon... Olympus MJU 790 SW, odlične vnaprej pripravljene predloge in še vodotesen je!
Dobiš ga že za 320 eur. Fantastična stvarca.

lp

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.12.2007 8:33:21   
Nika v službi
Totimato, hvala tudi za tvoje mnenje.

Za Olympuse so meni rekli, da imajo bolj švohcah fleš. Meni pa je svetloba pomembna, ker so sicer vse slike v omejeni svetlobi pikaste....

Kakšne so tvoje izkušnje glede tega?

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.12.2007 12:16:19   
Jablana
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Jaz osebno bi od nastetih izbrala kateregakoli Canona oz. takega, ki ima spominske kartice SD/MC. Sony je sicer fajn,a ima predrage spominske kartice.

Jaz imam sicer Canona A710 IS in so slike kul, sicer mi je po enem letu in novem znanju ze ''presvoh'' in bi kaj boljsega, seveda. Portretni nacin npr. zlo lepo zablura ozadje, ce pravilno postavis. Sploh na manual nastavitvah. EDino makro ima bolj slab, kar mene moti.





jaz sem še malo bolj zadaj: canon a540. za moje potrebe dovolj - zaenkrat. drugače zelo pohvalijo ixus serijo.
ribica: mene tudi makro razočara. se mi zdi, da vse prav naredim - ampak končni rezultat je bolj tako-tako.
btw: tvoje fotografije so dobre!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.12.2007 12:52:15   
totimato
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Totimato, hvala tudi za tvoje mnenje.

Za Olympuse so meni rekli, da imajo bolj švohcah fleš. Meni pa je svetloba pomembna, ker so sicer vse slike v omejeni svetlobi pikaste....

Kakšne so tvoje izkušnje glede tega?



Zelo dobre. Pri hiši sta starejši 3020 in malenkost novejši 5060w (če se prav spomnim - je sinov). V službi imam 8080. Model, ki sem ga predlagal ima sodelavec in sem ga imel priložnost preizkusiti. Tudi pri uporabi kot "trotl kamera", hočem reči "samo pritisni in naredi sliko" imam dobre rezultate.

lp



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
19.12.2007 13:27:06   
Nika v službi
IXUSi ne pridejo v poštev, nudijo premalo za moj okus.

Totimato, tega MJU-ja sem tudi pogledala, pa mi ne sede. Premalo zoom-a, pa še česa. Sorči.

Zdaj gledam (še vedno tudi) Sony-ja H7 in H9 ter seveda Canone, SX100 IS in S5 IS. Kot izgleda, bo padla odločitev med temi.

Če ima kdo še kakšno idejo, komentar, mnenje - se priporočam.

Vsem iskrena hvala za pomoč. A mi kdo še kaj denarja posodi za nakup?user posted image user posted image

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
22.12.2007 23:48:24   
Anonimen
Jablana, makro se da za silo rešit še v M načinu fotkanja - zaslonka zapres kolikor je mozno (ponavadi nastavi na 2.8 ali 3.2), cas zaslonke pac nastavis (za rozce pri dnevni svetlobi je tam med 1/100 in 1/200) in uporabis MF - potem pa stimas cm, kolikor si pac oddaljen od rozice. Je pa to en shit, ce hoces slikat cebelce. Meni je ena ful dobra ratala, če sam čebelco ven izrežem (no, ok, čmrlja), se vidi cvetni prah na dlačicah.

Nika v službi, dragi ima enega Olympusa (ne vem katerega) in dela slabe fotke notri brez fleša, če ni dovolj svetlobe - ful zrnaste.

LP

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
25.12.2007 22:09:22   
Jablana
ribica: hvala za napotke. začnem vaditi.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
25.12.2007 23:29:30   
Anonimen
Ti kar user posted image Bos cisto not padla user posted image

(odgovor članu Jablana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
26.12.2007 19:26:29   
Ronči
ste me pa naluštali!!!! siecr smo razmiušljali o cenejši varianti, pa ste nas prepričali za nakup  s5 user posted image  user posted image  že cel dan študiram in razmišljam o s5 ali sx100 in je s5 zmagal user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
27.12.2007 19:36:01   
Jablana
uau! dobro fotografirajte! in kakšno fotografijo pošlji. user posted image

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
4.1.2008 16:16:06   
bumerang
No Nika, katerega si potem kupila in kako si zadovoljna. Sem si tudi jaz po teh nasvetih malo ogledovala in so me kar prsti zasrbeli. Tam okoli novega leta sem se "navajena" razvajat s kako novo tehnično igračko in čeprav stari fotoaparat dobro dela, me je zaskominalo pa me zanima, kako je zdaj s tem fotoaparatom.

Pa Ribico bi vprašala, kako se ročno nastavi, da ozadje tako zamegli. Moj ima nastavitve +/- od -2 do +2 (pojma nimam, kaj je to), ISO 50, 100 ali 200, in WB na različne okoliše (sončno, oblačno, umetna svetloba, flourescentna H, fluorescentna L, osebne nastavitve) in kar nekaj različnih predefiniranih nastavitev slikanja o katerih nimam podatkov.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jablana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
7.1.2008 22:58:08   
mami_miki
mi imamo olympus...7.1...ne vem točno oznake,,,the best! je sicer mal več kot 400 eur, odporen na udarce, vodo...zakon

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 8:16:44   
kalbo
http://www.fujifilm-slovenia.com/?ids=s6500


Tale fotoaparat toplo priporočam. Cenovno ugoden, zum ima ročno na objektivu, ne na tipke kot Powershot s2 al pa s3, fotke dela pa fenomenalne. Meni že leto dni odlično služi.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 8:19:26   
kalbo
http://aple-tec.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&manufacturer_id=11&vmcchk=1&Itemid=30


Pa še poceni je, pa dela bolš fotke ko 9600, tko da se ga res splača vzet.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kateri fotoaparat kupiti?
8.1.2008 10:48:23   
Nika v službi
Odločitev še ni padla, ker je skoraj istočasno s tvojim mnenjem, Kalbo, prispel tudi odgovor oz. mnenje mojega sošolca iz OŠ, ki mi je prav tako priporočil Fujifilm FP, vendar S9600. Tale moj sošolec je napol profi in se na zadeve zelo spozna. Mi je rekel, da mu je Canon S5 sicer všeč, vendar mu je tale še malce bolj.
Hm, zdaj ste me pa res spravili v zadrego s tem Fuji-jem.... Nikoli ga ne bi vzela, če ni bi zdaj slišala dve tako tehtni mnenji.user posted image

Na Canone sem že ves čas (čustvenouser posted image ) navezana, poznam funkcije, delovanje, menuje, hitro bi se znašla na novem modelu, tile Fujiji so pa čista neznanka zame.

Nič, očitno bom morala še malce primerjati ocene, dati stvar v roke, potem pa bo padla odločitev. Računam, da bo to enkrat v tem mesecu.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?