|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katero mleko namesto pregomina?
8.3.2010 11:48:05   
Jelenche
Pozdravljene!

Sem mamica 2,5 leti starega fantka z alergijo na mleko, jajca, sojo in vse oreščke. Do sedaj smo imeli Pregomin,a ker se ga ne da več dobiti, bi vprašala mamice, ki ste prej uporabljale Pregomin, s katerim mlekom ste ga nadomestile? Z Allernovo ali Aptamilom Allergy?
Na alergološki so mi rekli da naj pač sprobamo. (kar se mi zdi kar neodgovorno) Kar bomo tudi storili, a vseeno me zanima če katera ve, katero je bolj primerno.
Hvala in LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katero mleko namesto pregomina?
8.3.2010 15:13:44   
nuala
Moj je dobil riževo mleko.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katero mleko namesto pregomina?
8.3.2010 17:08:10   
*zoe*
Riževo pa ovseno mleko.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katero mleko namesto pregomina?
8.3.2010 22:51:29   
sazi
kolikor mi je znano, je najbolši nadomestek Pregominu Aptamil Soya - pri nas pa se ga dobi menda samo v Mullerju ali pa ga kupiš v tujini

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katero mleko namesto pregomina?
9.3.2010 7:48:54   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

kolikor mi je znano, je najbolši nadomestek Pregominu Aptamil Soya - pri nas pa se ga dobi menda samo v Mullerju ali pa ga kupiš v tujini


ja to mleko verjetno odpade če ima alergijo na sojo.

Glede na to da je star 2leti in pol lahko poskusita z riževimi izdelki, torej mleko, pudingi...........poglej v kakšnem večjem meractorjevem hipermarketu, pa v leclercu. Tam imajo kar pestro izbiro.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katero mleko namesto pregomina?
9.3.2010 7:50:16   
kalypso
A ni Aptamil Soya na bazi soje narejen? Če je fantek alergik na sojo, ne vem, če je najbolje...

Allernova, vendar močno dvomim, da jo bo hotu pit pri več kot 2 letih, mleko ima namreč grozno kovinski in grenek okus, še moj ga noče, pa je šele 4 mesce star :S

Mislim pa, da mu že lahko daš namesto tega mleka kakšno riževo ali ovseno mleko.


mimogrede: zakaj pa ni več Pregomina? V naši leakrni sem ga še vidla, pa tud v Avstriji ga še majo, k sem par dni nazaj klicala pa je rekla, da ga majo...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katero mleko namesto pregomina?
9.3.2010 20:54:22   
Jelenche
No sicer je tudi Pregomin na bazi soje ... ampak je hidrolizat soje, oz... močno razgrajeno.
V bistvu iščem mleko, kateremu so še vedno dodani vitamini in minerali. Zato bom vzela definitivno nekaj iz lekarne. Riževo mleko smo že pili, .. uporabljamo ga pač občasno... tamal ni ravno navdušen nad njim.

Aptamil Soya,.. je to narejeno za alergike? To se moram pozanimat. Verjetno to ni hidrolizat,.. in bo reagiral. Mislila sem če je katera sprobala ta mleka.

Pregomina ne proizvajajo več, zato ga ni, in zato mi tudi na alergološki nočejo napisati novega mnenja za to mleko, da bi ga lahko dobila na recept (oziroma zdaj sam še pol na recept ) Predlagali so pač Allernovo ali ta ALLergy Digestive. No Prvo bom šla po ta Allergy digestive, pa bomo videli kako bo sprejel.
Aja, sicer je imel ta mlajši Allernovo in vem da je okus .. smotan .. mi smo mojemu dajal sladkor v mleko, pa ga je pil (priporočeno s strani pedijatrinje) .. poskusi kalypso
LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katero mleko namesto pregomina?
9.3.2010 21:07:46   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

kolikor mi je znano, je najbolši nadomestek Pregominu Aptamil Soya - pri nas pa se ga dobi menda samo v Mullerju ali pa ga kupiš v tujini


ja to mleko verjetno odpade če ima alergijo na sojo.



Kot pravi Jelenche je tudi Pregomin na osnovi soje.

Jelenche, o Aptamilu soja si lahko kaj prebereš na uradni strani Milupe - če razumeš nemško. Prijateljica vem, da je iskala nadomestek Pregominu in so jo "preusmerili" na Aptamil soja ali je hidrolizat ali ne, pa pojma nimam - nisem ekspert.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katero mleko namesto pregomina?
10.3.2010 16:31:08   
ANABOJAN
no jaz sem danes klicala v italjansko lekarno in mi je rekla da imajo na zalogi APTAMIL PREGOMIN (OD MILUPE) tako navaden kot as, dejte se obrnit tja, jaz sem si ga naročila....
lp vsemuser posted image user posted image
ja to je edino kar moj piščanec sprejme kot dodatek.....
upam pa da nam bo zdaj bioresonanca pomagala, ampak vseeno ne bom prešla takoj na navadno AM....

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katero mleko namesto pregomina?
10.3.2010 17:16:23   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: ANABOJAN

no jaz sem danes klicala v italjansko lekarno in mi je rekla da imajo na zalogi APTAMIL PREGOMIN (OD MILUPE) tako navaden kot as, dejte se obrnit tja, jaz sem si ga naročila....
lp vsemuser posted image user posted image
ja to je edino kar moj piščanec sprejme kot dodatek.....
upam pa da nam bo zdaj bioresonanca pomagala, ampak vseeno ne bom prešla takoj na navadno AM....


Na kaj pa imate alergijo?

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katero mleko namesto pregomina?
10.3.2010 19:07:47   
ANABOJAN
Moj user posted image ma alergijo na KM, laktozo, jajca, ima pa gljivice in s tem čisto porušeno črevesje in je cela drama za uvajanje GH, ker mu telo vse spozna kot tujek alergen.....
molim tja gor da nam bo kaj pomagalo....

sej sem te nekj brala, vi imaste AD, ne da?

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katero mleko namesto pregomina?
11.3.2010 9:46:17   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: ANABOJAN

Moj user posted image ma alergijo na KM, laktozo, jajca, ima pa gljivice in s tem čisto porušeno črevesje in je cela drama za uvajanje GH, ker mu telo vse spozna kot tujek alergen.....
molim tja gor da nam bo kaj pomagalo....

sej sem te nekj brala, vi imaste AD, ne da?


ja, mi imamo AD.

Pa so vam te alergije potrdili na krvnih ali kožnih testih?

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katero mleko namesto pregomina?
11.3.2010 14:54:36   
ANABOJAN
Nisem šla ne na ena ne na druga, ker če pogledaš statistiko naj bi imelo samo 2 do 5 % user posted image alergijo (po njihovih merilih) a je to smiselno, koliko mamic je katerih user posted image imajo alergijo pa jim je ni pokazalo, pa to še ne pomeni da je nimajo.... no ubijajo me te vrste pri našem splošnem zdravstvu in vsa te nepriajznost in zveličanost (kot da sem jim jaz kriva da so si izbrali tak poklic)... skratka user posted image se mi od tega zdravstva.... sem pa kar hitro pogruntala kaj mu je ko sem pri enem mesecu vidla koprivnico na njegovem telesu... sem izključla alergene in je blo ok vse dokler nisem začela z uvajanjem GH (pr 4m) .... imel je rekacijo po vsemu... no odgovor sem potem našla na bioresonanci in stavr je taka da ima Nik alergijo samo na mleko in netoleranco na laktozo, ter jajca (ki pašejo skupaj, po beljakovinski sestavi)... njegov problem so glivice, ki mu ne pustijo absorbacije hrane in mu telo odreagira z drisko, sluzjo, ispušaji, nemirnotjo in nespanjem..... kljub temu da sem svojo pedaitrinjo opozarjala 5 m da ima Nik soor, ona pa je trdila da ima bel jezik pač tak (no prvi mesec po rojstvu ga ni imel) in da ima pogosto vneto ritko, ona je rekla da ni tako hudo, čeprav je bila vedno glivična, ker je imel kot sirkav papir drobne pikice... no ko sem se naučila kako se jim streže jih ustavim še drugi dan, da se ne širi.... ne da se mi ukvarjat s tem našim zdrvastvom.... no sedaj sem na dieti za kandido in je full boljše, no ne na strigi, kot če bi jo imela sama, ampak brez vsega belega sladkorja in brez vse bele moke... sej ni tako hudo ko se navadiš, pa seveda brez mleka in vseh mlečnih izdelkov.... za alergene v hrani bomo videli v torek ali jih je nikovo telo premagalo ali ne in potem še ena do dve terapije za kandido in bomo začeli počasi z uvajanjem GH.... upam, na vse dobro....
kakšne alergije pa imate pri vas?

aja še to sem hotla rečt, če nik nima alergena v sebi nima nikakšnega znaka ne na nkoži na kakici, no hvala bogu nikoli ga ni srbelo... vsaj to.....

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katero mleko namesto pregomina?
11.3.2010 20:42:17   
sanelaa
ja, naše zdravstvo včasih zataji na celi črti...................

Mi smo sami bili tik pred bioresonanco, pa potem nismo šli, ker smo se uspeli rešit ekcemov in lišajev.

Je pa bil na krvnih testih pozitiven na beljak in lecitin, sicer minimalno, potem par mesecev kasneje na kožnih testih pa nič več.

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katero mleko namesto pregomina?
11.3.2010 21:18:00   
kalypso
IZVIRNO SPOROČILO: Jelenche

No sicer je tudi Pregomin na bazi soje ... ampak je hidrolizat soje, oz... močno razgrajeno.
V bistvu iščem mleko, kateremu so še vedno dodani vitamini in minerali. Zato bom vzela definitivno nekaj iz lekarne. Riževo mleko smo že pili, .. uporabljamo ga pač občasno... tamal ni ravno navdušen nad njim.

Aptamil Soya,.. je to narejeno za alergike? To se moram pozanimat. Verjetno to ni hidrolizat,.. in bo reagiral. Mislila sem če je katera sprobala ta mleka.

Pregomina ne proizvajajo več, zato ga ni, in zato mi tudi na alergološki nočejo napisati novega mnenja za to mleko, da bi ga lahko dobila na recept (oziroma zdaj sam še pol na recept ) Predlagali so pač Allernovo ali ta ALLergy Digestive. No Prvo bom šla po ta Allergy digestive, pa bomo videli kako bo sprejel.
Aja, sicer je imel ta mlajši Allernovo in vem da je okus .. smotan .. mi smo mojemu dajal sladkor v mleko, pa ga je pil (priporočeno s strani pedijatrinje) .. poskusi kalypso
LP


čist mimogrede: kolko si ga pa sladkala? ne vem, na 2 dcl recimo, kolko sladkorja je to?

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: katero mleko namesto pregomina?
22.3.2010 21:46:57   
Jelenche
kalypso, .. dajala se mu tudi do eno zravnano žličko če je bila res kriza, dokler ga pač ni sprejel. potem smo dajali vsakič manj.

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: katero mleko namesto pregomina?
17.4.2010 22:45:36   
Jelenche
samo poročam, uspešno smo uvedli namesto pregomina Milupa Aptamil ADC!

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: katero mleko namesto pregomina?
21.4.2010 21:48:06   
Aniiita
A obstaja kakšno mleko, ki je za alergike na mlečno beljakovino in sojo poleg Allernove? (pa da ima kaj boljši okus? To tako smrdi,kot krma za piščance user posted image )

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: katero mleko namesto pregomina?
22.4.2010 21:02:51   
Jelenche

IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

poleg Allernove? (pa da ima kaj boljši okus? To tako smrdi,kot krma za piščance user posted image )


ja seveda, ravno Aptamil Allergy Digestive Care (ADC), malenkost manj smrdi kot ALlernova. čeprav ko se otrok enkrat navadi na okus in vonj, ni težav, vsaj pri nas je tako bilo.

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: katero mleko namesto pregomina?
23.4.2010 14:03:04   
Aniiita
Hvala user posted image

Se ga enako lahko dobi preko subvencije v lekarni?

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: katero mleko namesto pregomina?
25.4.2010 14:18:27   
Jelenche
ja, vse je enako, dobiš mnenje iz alergološke, potem recept, ki ga greš potrdit na zavarovalnico in potem dvigneš v lekarni. Krije se 50% cene.

user posted image

LP

< Sporočilo je popravil Jelenche -- 25.4.2010 14:19:10 >


_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: katero mleko namesto pregomina?
1.5.2010 22:31:31   
Aniiita
Thanks user posted image

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: katero mleko namesto pregomina?
8.5.2010 16:19:47   
munchen
riževo s kalcijem
zelo dobro !!!


(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?