|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj brez kapice
20.4.2008 12:27:29   
vaney
Zanima me, pri koliko stopinjah ste svoje dojenčke peljale ven brez kapice? Moj user posted image je star 3 mesece in mu vedno za vsak izhod dam gor vsaj bombažno kapico, pa ima (v avtu in vozičku) vedno potem mokro glavico in kapico in sploh več ne vem, kaj naj. Danes je recimo zunaj na soncu po moje okrog 30 stopinjuser posted image a  mu potem dam kapico, ko gremo popoldne okrog 3h na sprehod ali ne (včasih malo zapiha)?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:35:55   
S1902
naša je stara 14 mesecev in vedno ko greva ven ji dam gor kapico, ali rutko.
v avtu ji vzamem pa dol.
jaz še raje pazim ker vnetje ušes zelo boli in rado se potem ponavlja.
če ima mokro kapico ji menjam z drugo, seveda bombažno.
ti se pa sama odloči, bolje brez kapice kot pa z mokro in še veter.
lp

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:41:02   
pavlyna
30 stopinj-----HALO!
JA NAŠA JE STARA 5,5 MESECEV IN JI VEDNO DAM GOR KAPO.V AVTU JI JO SEVEDA DAM DOL.
PRI STAROSTI 3.MESECEV,PA TAKO KOT JE SEDAJ VREME PA JST SPLOH NEBI RAZMIŠLJALA.
ti pa svetuje,da če mu-ji je tpolo in ma mokro kapico,da jo redno menjaš.

lp in veliko zdravja!

(odgovor članu S1902)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:43:46   
Lunc_a
my gad a kaj vam jeuser posted image
naš se je rodil lani junija,pa je do zdaj imel vsega skupaj mogoče 10x kapico.
zakaj pa ve kape ne nositeuser posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:50:29   
pavlyna
ja je tako,da če si le prebrala kako revijo,če le imaš kaj izkušenj z malimi je sploh 1.mesec priporočljivo,da mali nosi kapico,še v stanovanju ko mu umiješ glavi in ima mokre laske.....HALO drugače pač bolj tvegaš da stakne kako vnetje ušeskov,...
hvalabogu,če je blo z vašim use uredu.
je pa seveda mal drgač,če se mali rodi junija al pa februarja---ANE?--JE VSEENO ODZUNI MAL LAPŠE-TOPLEJE---al pr vas ne????

brez zamere
lp

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:52:26   
lelaval
my gad a kaj vam je
naš se je rodil lani junija,pa je do zdaj imel vsega skupaj mogoče 10x kapico.
zakaj pa ve kape ne nosite


Se podpišem pod Lunco. Jaz sem tudi junija rodila, pa je kapico imela le pozimi. In po prihodu iz porodnišnice sem jo oblačila kot sebe - ne pa pri 30 stopinjah v dvojne dolge rokave, pa še kapo gor. Vnetje ušes pride od zamašenega noska, ne pa mraza ali vetra. Če imajo mokre kapice (predvidevam, da potem tudi bodi ali majčko, ki jo ima na koži) - potem pa bodo hitro bolani - valjda, če si moker, pa potem na vetru, da prej zboliš.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 12:57:11   
Lunc_a
prebrala revijo?A so otroci iz revijuser posted image Svaka čast če vsemu verjameš.Imam 2 otroka ,rojena v različnih mesecih,imam izkušnje in pa tudi zdrv razum ter logiko.otroka se 1 mesec oblači en sloj več kot sebe,kasneje več ne.Bogi otroci...
pa preberi si kako nastane vnetje.pa še nekaj,če bereš revije,potem bi tudi vedela kaj se dogaja z otroci,ki jim starši ves čas kapice dajejo na glavouser posted image .
pa brez zamere,ampak zakaj potem še sebe ne oblačiš več,s kapo,šalom in ne vem s čim

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:01:53   
pavlyna
halo---ktera napadalna mama---BOGI MALI!

JA SORY SAM SI PA POL EMA OD 1000000 MAM,KI SVOJEMU OTROKU NE DAJEJO GOR KAPICE!
PA VERJEMI,DA Z BOLNIMI OTROKI,VNETJI,...IMAM PA VELIKO IZKUŠENJ--SEM NAMREČ IZ TEGA POKLICA!!!!!!!!!!!IN VEM KAKO IN ZAKAJ NASTANEJO---PAČ NI SAMO EN VZROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NONOROJENČKU V DECEMBRU PRI -5STOPINJAH PA NASLEDNJIČ LE PRIVOŠČI KAPICO,DA TI NEBO KDAJ KASNEJE ZA TVOJO NEODGOVORNOST ŠE ŽAL!

LP

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:05:51   
pavlyna
AJA pa še to--veš zakaj je treba otroka oblačit v en sloj več?
ker imajo 3 tedne (okvirno)po rojstvu še slabo razvito uravnavanje in ohranjanje telesne temperature_-----KAR PA NIMA NOBENE VEZE Z UŠESKI!

sebe pša ne oblačim v šal,kapo,...zato,ker ljudje pri naših letih imajo oz.naj bi imeli pa že malo bolj utrjeno in prilagojeno telo..... 

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:17:32   
urška
otrok pri 30 stopinjah ne rabi kapice. sploh pa ne v avtu ali v vozičku ali pa stanovanju. ja po kopanju mu ja daš gor drugač je pa res ne rabi. 
sicer pa, če vas je strah zaradi vnetih ušes (in sem prepirčana da to ne pride od vetra) lahko otroku date na glavo samo trak čez ušesa.

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:18:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna

halo---ktera napadalna mama---BOGI MALI!

JA SORY SAM SI PA POL EMA OD 1000000 MAM,KI SVOJEMU OTROKU NE DAJEJO GOR KAPICE!
PA VERJEMI,DA Z BOLNIMI OTROKI,VNETJI,...IMAM PA VELIKO IZKUŠENJ--SEM NAMREČ IZ TEGA POKLICA!!!!!!!!!!!IN VEM KAKO IN ZAKAJ NASTANEJO---PAČ NI SAMO EN VZROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NONOROJENČKU V DECEMBRU PRI -5STOPINJAH PA NASLEDNJIČ LE PRIVOŠČI KAPICO,DA TI NEBO KDAJ KASNEJE ZA TVOJO NEODGOVORNOST ŠE ŽAL!

LP



Skoraj ne morem verjet user posted image

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:23:50   
urška
ti tud ne, volgauser posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:28:31   
Sisy
Mi prakticiramo trak. Ušesca so zavarovana,glavca ni mokra-pa je volk sit in koza cela

Sam to ne velja za 30 stopinj of courseuser posted image ....






_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:32:06   
Sisy
Drgač pa nej povem še moje mnenje glede oblačenja...Včasih hodim po mestu in se sam čudim kolk nekateri starši oblačijo svoje tamale...Pr 20 stopinjah je bogi revež v debeli jakni,zimski vreči pa po možnosti s kakšno zimsko kapco na glavi....In se samo čudim in razmišljam kako te boge otroke oblečejo ko je zunaj 5 stopinj al pa še manj....

In ja,en sloj več velja za novorojenčke....Kasneje pa ne več.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:35:18   
cuma
30 stopinj user posted image  ???  
Moja 2.pupa ima 7m in je danes na sprehodu imela rutko. Sicer ne zaradi mraza ampak zaradi sonca, ki je precej močno kljub temu, da še nimamo 30 stopinj user posted image .
Jaz se strinjam, da je pretirano pokrivanje in pregrevanje malih glavic kvečjemu škodljivo za ušeska, vseeno pa ne bi 3m dojenčka pustila čisto gologlavega v tem spremenljivem vremenu. Kar se pa tiče vožnje v avtu, dajamo pa obvezno kapico dol, da se otroček ne poti.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 13:54:36   
Naja31
ja je tako,da če si le prebrala kako revijo,če le imaš kaj izkušenj z malimi je sploh 1.mesec priporočljivo,da mali nosi kapico,še v stanovanju ko mu umiješ glavi in ima mokre laske.


To pa sploh ni res. Z brisačko mu obriši laske, za kaj naj bi pa imel kapico doma? To je neumnost.

Oprosti, ampak če si iz stroke, bi pa lahko vedela zakaj se ušesa vnamejo.

Verjeno če v glavo švica, bi lahko sklepala, da mu je prevroče in kape res ne potrebuje.



(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 14:19:45   
Lunca1
Vaney jaz ti svetujem da mu daš gor ali čisto tanko kapico ali pa trak. Mi našemu še dajemo kapico, ker ima zelo malo laskov in se mi zdi trak premalo. no pri 30 stopinjah bi bil pa verjetno dovolj.user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 15:15:14   
Naja30
Moja je rojena pozimi in je imela kapico za ven gor do pomladi. V takem vremenu kot je zdaj ji je nisem več dajala. Doma pa jo je imela gor samo kadar sem ji umila laske. Drugače sploh ni priporočljivo. Če ima otrok pregreto glavico, še hitreje pride do vnetja ušesk.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
20.4.2008 15:41:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:04:27   
Strawberrie Cherrie
Lani ko je bil mali še res mali, sem mu ta čas v vozičku (kjer je itak ali spal oz je bil v zavetju), ob sončku vedno odstranila kapico. Niti zapihalo ni v voziček. Letos jo ne nosi že od sredine februarja, od kar je nekje 10stopinj. Ko je malo bolj mrzlo in piha mu dam gor trak.
Poleg tega prepotenega otroka prej napiha in se prehladi, kot pa otroka, ki tudi, ko malo pihlja, nima oblečene kapice, ima pa suho glavo.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:04:53   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna

halo---ktera napadalna mama---BOGI MALI!

JA SORY SAM SI PA POL EMA OD 1000000 MAM,KI SVOJEMU OTROKU NE DAJEJO GOR KAPICE!
PA VERJEMI,DA Z BOLNIMI OTROKI,VNETJI,...IMAM PA VELIKO IZKUŠENJ--SEM NAMREČ IZ TEGA POKLICA!!!!!!!!!!!IN VEM KAKO IN ZAKAJ NASTANEJO---PAČ NI SAMO EN VZROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NONOROJENČKU V DECEMBRU PRI -5STOPINJAH PA NASLEDNJIČ LE PRIVOŠČI KAPICO,DA TI NEBO KDAJ KASNEJE ZA TVOJO NEODGOVORNOST ŠE ŽAL!

LP




user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:36:28   
rija
svašta žena rodi.....user posted image


torej: pri tem vremenu bi mu kapico dala samo takrat, ko je na odprtem....v vozičku ne rabi nobene kapice, sploh ne v globokem....

pa meni je enostavno grozno, tragikomično, ko vidim otroke preveč oblečene....

pa kapica v stanovanjuuser posted image

moj je nikoli ni imel....razen zvečer pol ure po kopanju, da se je postopoma ohladil....v porodnišnici je sploh videla nisem....pa je mel vsega skupaj enkrat vneta ušesa....

in ja, tudi moja pediatrinja je mnenja, očitno ni doštudirala user posted image , da veter ne povzroča vnetja ušes....

in ali ste že slišale, da islandci parkirajo vozičke na najbolj vetrovno mesto pri hiši, ker je veter čist zrakuser posted image  pa nimajo non-stop vnetih ušes.....

torej jaz zagovarjam raje manj, kot preveč oblečenega otroka.


< Sporočilo je popravil rija -- 20.4.2008 16:38:26 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:37:21   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna
IMAM PA VELIKO IZKUŠENJ--SEM NAMREČ IZ TEGA POKLICA!!!!!!!!!!!



iz katerega poklica?

a kapice štrikate doma?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:42:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

torej: pri tem vremenu bi mu kapico dala samo takrat, ko je na odprtem....v vozičku ne rabi nobene kapice, sploh ne v globokem....


Jaz sem ji danes oblekla klobucek..ker je ze tako toplo vreme in mocno sonce, da sva se "skrivali" pred njim user posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj brez kapice
20.4.2008 16:43:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna

halo---ktera napadalna mama---BOGI MALI!

JA SORY SAM SI PA POL EMA OD 1000000 MAM,KI SVOJEMU OTROKU NE DAJEJO GOR KAPICE!
PA VERJEMI,DA Z BOLNIMI OTROKI,VNETJI,...IMAM PA VELIKO IZKUŠENJ--SEM NAMREČ IZ TEGA POKLICA!!!!!!!!!!!IN VEM KAKO IN ZAKAJ NASTANEJO---PAČ NI SAMO EN VZROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NONOROJENČKU V DECEMBRU PRI -5STOPINJAH PA NASLEDNJIČ LE PRIVOŠČI KAPICO,DA TI NEBO KDAJ KASNEJE ZA TVOJO NEODGOVORNOST ŠE ŽAL!

LP



Kricat pa res ni treba.

(odgovor članu pavlyna)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?