|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:31:35   
janja.k
OJ! Zanima me, kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš). Hvala in lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:33:25   
Katjusa
sej se bo sam ne rabiš ga nič postavljatuser posted image user posted image user posted image user posted image ko bo pripravljen se bo vstal in bo hodil ob opori....

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:34:09   
Katy78
To sploh ni priporočljivo. Ko bo otrok pripravljen, se bo na noge postavil sam. Prav tako ga ne smeš voditi za roke. Ko se bo začel postavljati na noge, si bo sam poiskal oporo in bo najprej ob njej hodil potem pa se bo začel počasi spuščati od ene do druge opore - npr. od kavča do klubske mizice.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:35:28   
marta82
Ga ne postavljaš. Ko je pripravljen se sam postavi.user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:52:19   
lukec
Strinjam z vsem zgoraj.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 15:53:29   
šivilja
Točno tako

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 16:20:22   
Anonimen
Glede vodenja za roko..kaj ni tako,da se ga lahko,ne sme se ga drzati za obe rokci in voditi.Kako bos pa hodil z otrokom,ki se samostojno ne zna,ob opori pa.Zunaj ni kavcev,miz..

Drugo se strinjam z ostalimi.

(odgovor članu šivilja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 16:54:00   
zmajaz
Jaz tudi mislim, da ni ravno hudega, če ga primeš za rokico in mu tako pomagaš, ko že enkrat sam hodi ob opori - prej pa absolutno ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:01:23   
soncica01
nam so na fizioterapiji rekli, da je ne smem držati za rokice in jo ''uciti'' hoditi. Da naj sama dela toliko kot zmore. Ce pa ze nanese tako, da recimo hodi ob kavcu, pride do roba kavca in bi sla se naprej, pa jo naj hitro primem okoli pasu in jo pustim da hodi. Pri nas je tako sama naredila se 2-3 korake in pade dol na ritko. Ocitno se ni pripravljena. Sicer so nam svetovali nakup poganjalcka, da naj otrok hodi s pomocjo le-tega.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:02:00   
anajmad

IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

OJ! Zanima me, kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš). Hvala in lep dan!

Pri treh mesecih in poluser posted image

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:04:23   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

OJ! Zanima me, kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš). Hvala in lep dan!


ko je sam pripravljen user posted image


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:05:18   
ledenaa
da ga držiš nikoli
Ko bo lahko nosil svojo težo bo to storil povsem sam

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:07:07   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: janja.k
OJ! Zanima me, kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš). Hvala in lep dan!


nikoliuser posted image

Ko hodi sam, mu lahko potem z držanjem pomagaš.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 17:42:15   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

nam so na fizioterapiji rekli, da je ne smem držati za rokice in jo ''uciti'' hoditi. Da naj sama dela toliko kot zmore.

Tudi meni so to rekli v RA.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 18:14:44   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Jaz tudi mislim, da ni ravno hudega, če ga primeš za rokico in mu tako pomagaš, ko že enkrat sam hodi ob opori - prej pa absolutno ne.


zakaj? stabilnost mora tud poštekat sam. mislim, več ko bo delal sam, prej bo spreten.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 22:27:58   
slovenka
Tako kot so že druge napisale - kar lepo potrpežljivo... sploh pri prvem otroku bi človek rad, da že pri pol leta hodi... v resnici pa nekateri shodijo pri 7 mes, nekateri pa pri letu in pol. Naša je shodila pri enem letu, je pa bila na nogah pri 7 mes, ob opori, potem pa se dolgo ni spustila, ker ni bila sigurna, pa je nismo nič silili, učili hoditi, tudi kakšne hojice ni imela... vse ob svojem času.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 22:37:01   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Jaz tudi mislim, da ni ravno hudega, če ga primeš za rokico in mu tako pomagaš, ko že enkrat sam hodi ob opori - prej pa absolutno ne.

zakaj? stabilnost mora tud poštekat sam. mislim, več ko bo delal sam, prej bo spreten.

Glede tega se strinjam - hotela sem samo reči, da otroku, ki že sam hodi ob opori ne boš naredil ravno neke hude škode, če mu tu in tam daš roko, in mu malo pomagaš, za razliko od tega, če postavljaš na noge otroka, ki se še sploh sam niti ne vstane - ker sem pa tudi to že doživela - soseda je postavljala na noge cca. 8 mesecev starega fantka, ki še niti slučajno ni znal sploh stati, ker ni imel niti najmanjšega ravnotežja, niti ni znal stati na ravnih nogah, ampak nekak na prstih, so ga držali kar pod pazduho in kao učili hoditi. Me je skoraj kap, ko sem videla, kaj delajo, ampak njim se je zdelo fino. Zdaj je star 14 mesecev in še ni sam shodil - ko ga vodijo za roko, ima pa tako čudno hojo, da ni čudno, da sam nima nobenega ravnotežja. Čisto so ga skvarili s tem. Saj prej ali slej bo že shodil, sicer ima še čas, ampak če ne bi tega delali, bi zdaj morda že hodil.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 22:48:29   
mateyka
naša mala ni hotla sploh nikol roke dat dokler ni res dobro shodila. niti pod razno. šele ko je dobro shodila in že tekla, potem je dala roko - na cesti. tam sem jo uspela prepričat. samo se mi zdi ok taktika, ker je šlo od shojevanja do teka v šprintu v 14 dneh in je res spretna. je hotla bit res ziher, zgleda user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 22:52:39   
Anonimen
tkole - našega so hotli že kr kmal na nogice, pa sm jst rekla, da se ga ne sme

otrok se postavi na noge, ko je temu dorasel - ker če ga prej, mu lahko nardiš več škode kot koristi

predvsem pa - imeti otroka ni tekmovanje v tem, kdo bo prej shodil, kdo bo prej govoril, kdo bo prvi sedel...

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 23:01:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nya

tkole - našega so hotli že kr kmal na nogice, pa sm jst rekla, da se ga ne sme

otrok se postavi na noge, ko je temu dorasel - ker če ga prej, mu lahko nardiš več škode kot koristi

predvsem pa - imeti otroka ni tekmovanje v tem, kdo bo prej shodil, kdo bo prej govoril, kdo bo prvi sedel...


Se podpisem,ceprav marsikdo tega na zalost ne ve.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 23:05:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 23:08:16   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: nya



predvsem pa - imeti otroka ni tekmovanje v tem, kdo bo prej shodil, kdo bo prej govoril, kdo bo prvi sedel...


A res al kajuser posted image
No, tole si moram potem zapomniti, ko bom naslednjič brala forum Od šolarčka do šolarjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 23:10:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: nya



predvsem pa - imeti otroka ni tekmovanje v tem, kdo bo prej shodil, kdo bo prej govoril, kdo bo prvi sedel...


A res al kajuser posted image
No, tole si moram potem zapomniti, ko bom naslednjič brala forum Od šolarčka do šolarjauser posted image



zakaj starši forsirajo otroke? ker želijo sosedu dokazati, da je boljši - v sloveniji je fovšija še vedno top greh user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.1.2010 23:11:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 23:13:13   
Anonimen
mislim, da ni priporočljivo. naj se nauči sam vstajati in stati. in kasneje naj sam naredi prve in naslednje korake.
izjemoma, če ti v razvojni dajo kakšne drugačne napotke.

drugače: trenutno je moj mulček star 8 mesecev in še kakšen teden in v zabavo mu je vstajanje... poišče si primeren predmet, ki se mu zdi trden in siguren za oporo ter vstane.


(odgovor članu janja.k)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?