|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj spet zanositi po CR?
2.9.2009 22:01:34   
PC Baby
A je to res, da po CR moraš čakati 1 leto preden zanosiš, ker obstaja nevarnost, da se maternica (ali karkoli že) raztrga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
2.9.2009 22:12:19   
yelci
Jst sm slisala,da mors vsaj 2 leti cakat,se posebej,ce zelis,da naslednjic rodis po naravni poti.
Drgac pa to tud mene zanimauser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
2.9.2009 22:16:46   
ledenka
moja G pravi 6 mesecev user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
2.9.2009 22:22:12   
melanija
Meni je G rekla da moram počakat 1leto. Je pa pri meni tako da sem v 5 letih rodila 4x in zadnji otrok se je rodil s CR. Zato moram več časa počakat, da si telo bolje opomore. To je bila njena razlaga, v primeru da bi hotli še enega.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
3.9.2009 9:19:42   
urška
vsaj eno leto, po CR ne smeš zanosit, sploh če želiš naslednji porod imet vaginalni. če boš prej zanosila, bo sigurno CR. 

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
3.9.2009 17:07:07   
mojcapr
Meni so rekli 1 leto ne zanosit v bolnišnici pri odpustu. Moja ginekologinja pa je rekla, da naj raje počakam 2 leti in sem jo ubogala. Tako imam 3user posted image z razliko po 3 leta in je mega, se ful štekajo in igrajo. Vse 3 sem imela carske, tak da je sedaj konec, čeprav jaz bi še kar imela kakega malega cartelčka.

_____________________________

Danes je tvoj dan, izkoristi ga maksimalno...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
3.9.2009 17:21:12   
Anonimen
Sama sem zanosila po 9m.Upam,da bo v redu potekalo.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
3.9.2009 20:47:43   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: mojcapr

Vse 3 sem imela carske,


A res? The best! Ker meni je G rekla, da imaš lahko samo 2x carskega. Jst bi pa imela še enega otročka in sem bla prav žalostna, ker lahko rodim samo s carskim...

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
3.9.2009 21:11:34   
svita
Jaz sem zanosila 8 mesecev po CR. Z ginekologom sva se odločila ,da če bi se porod odvijal kot šolcki primer bom rodila vaginalno, ker pa svojih popadkov nisem dobila,umetni pa ne pridejo v poštev sem imela še en CR.Nosečnost pa je potekala bp.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
4.9.2009 16:59:21   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


Ker meni je G rekla, da imaš lahko samo 2x carskega.


bojda delajo tudi 4ič. s tem, da se moraš pred posegom z dr. dogovorit, da pogleda kako je z maternico, in če bi le-ta prenesla še eno nosečnost. poznam pa ne nobene, ki bi imela 4 CR.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
4.9.2009 22:45:19   
poka1
Jaz sem zanosila po 6 mesecih in je bilo vse bp.

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
5.9.2009 14:31:32   
bibyzan
Sem imela 2x cr, zraven mene je ena imela 4. cr. Niso nič komplicirali. Je pa bilo v Mb.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 11:54:16   
manna
Se malo vmešam v to debato... A lahko vprašam kakšni so bili razlogi za vaše CR ? Ker jaz sem ga tudi imela, zaradi nepravilnega odpiranja in nenapredovanja poroda (v 12 urah popadkov - svojih in umetnih - sem se odprla borih 3cm in še to v prvih urah, potem pa niti mm več), pa sem bila ful žalostna da nisem mogla rodit naravno, zdaj pa vedno pogosteje berem da je teh CR res zelo veliko zadnje čase...

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 11:57:15   
katra55
Jaz sem imela CR, ker je imela mala popkovino ovito okrog vratu in ji je začel pulz padati.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 13:43:37   
yelci
Joj,jst sm tud tko zalostna,k sm mela CR.Ob 3 ponoc mi je odtekla voda,popadki so bili,toda neredni.Ko sm prsla v P sm bla ze 4cm odprta.Ob pol sedmih so me dal v porodno sobo,ob 7 je prsla G in babca,me pogledale,nakar pa babca pravi G "in kaj ji lahko dam",G pravi "vse lahko dobi".Pa zacne babca,ja,ji bomo dal umetne.Jst nism bla za to,pa ona "ja sej zarad mene lohka 12 ur rojevate,al pa 2 dni,da ona gre itak ob 3 domov,pa zakaj bi trpela,da sm itak ze 4cm odprta,ker pa popadki niso redni(mela sm jih na prib 10-15min),bi ona to mal pospesila.OK,pa sm popustila.Do 10-ih sm bla odprta ze 8cm,nakar ona se pojaca dozo(to je moj ugotovil sele kasneje),in ob pol enajstih sm mela popadke na 1min in to tako mocne,da aparat vsakic,ko sm mela popadek,ni zaznal srcka mojgauser posted image .Pol pa panika in poklicejo dr.Pusenjaka kaj narest,pride v porodno in najprej ukaze,naj ustavijo umetne popadke,me pregleda in rece,da,ce se v roku ene ure ne zacne akcija,da bo CR.No odpirala se nisem vec,popadki se zmer na 1min in to 1uro in pol.Ob 12.38 sm dobila krasnega fantka s CR.Tolk sm jezna na uno babco,se dobr,da si nism zapomnila njenega imena,ker.......

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 15:50:31   
PC Baby
Jaz sem imela skoraj identično zgodbo, sam da sem imela 2,5 ure popadke na 1 minuto, prej pa 4 ure na 10 min, potem 5 in potem 2,5 min. Babica je bila Mihaela Turk, ki je bila še zraven nesramna, arogantna in na koncu še užaljena, ker je dr. rekla, da moram na CR, kot da pa je zdaj ona doživela nek osebni neuspeh. Za ****.

(odgovor članu yelci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 16:51:35   
kpmk
moj razlog ... nenapredovanje poroda ... na kratko ... v mučnih popadkih so me od 11ih prepričevali da nimam popadkov (prej so mi dan prej in na dan "d" sprožili porod) ,.... popadki so bili na 4-5 min, kar zanje ni bilo dovolj saj se nisem odpirala.... skoz sem bila odprta 3 cm (dr tudi sama kao poskušala zmehčati mv....itd) .... dobila umetne popadke in vmes je sledilo še prerekanje .... in krešanje mnenj babice in dr..... mah svašta.... na koncu ko nisem mogla že nič in sem misla da bom ....... ........  user posted image user posted image user posted image  so rekli da ni druge kot CR .... HB za CR ker drugače bi najbrž v porodni user posted image user posted image user posted image  S CR rodila ob 20.45 min

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 17:17:07   
čebeli
Tudi moj razlog je nenapredovanje poroda- nisem se odpirala. Bila sem 12 dni čez rok, ponoči mi je šel čep in nekaj vode, imela pa sem tudi rahle popadke...vesela do nebes...in smo šli v porodnišnico, tam pa nič. Babca me je v porodni pregledala, je rekla, da sploh nisem odprta, prešibki popadnki in sploh neredni. In so me napotili v sobo, kjer smo čakali potem cel dan in celo noč, zjutraj pa so mi našibali umetne popadke, ki so boleli ko 100user posted image , pa vse babce so šle nekam in sem mogla bit ene 6 ur sama tm...sem si želela met epiduralno (v porodni me je mal panika zagrablauser posted image ) in so mi jo skenslali, ker sem imela preslabo kri (premalo trombocit) Ko so me končno prišli pogledat, so ugotovili, da se ne odpiram (ene 3 cm se mi zdi de je bilo) in je dr. odredil CR, ker naj bi bilo nemogoče v mojem primeru rodit v naslednjih 20 minutah...In potem se je po 10 urah mučenja rodila najlepša punčka...user posted image

Zaradi CR sem bila strašansko razočarana, saj sem si vedno želela tam od 4 otroke naprej...sedaj pa upam, da mi bojo 4 kljub vsemu uspeli. Sem pa ponovno zanosila po pol leta (malo naju je presenetlo), čeprav mi je G svetovala počakat leto in pol.

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
7.9.2009 20:57:28   
manna
O hvala za odgovore, vidim da je bilo pri vseh podobno kot pri nas, no, važno da so otročki zdravi.. Samo še to bi vprašala: a ima katera t.i. intradermalni šiv, torej da ni imela šivov, ampak samo..nevem kako naj razložim..pač samo črto, šivi pa so samo znotraj ? In če ja, a si to "črto" mažete s kakšno kremo? 

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
11.9.2009 19:20:12   
manna
Kaj a res nobena ne ve o čem govorim?

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
11.9.2009 19:27:10   
PC Baby
Jaz ne vem. Sem imela 7 zunanjih šivov, notri pa ne vem user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
11.9.2009 22:23:16   
naia

IZVIRNO SPOROČILO: manna

O hvala za odgovore, vidim da je bilo pri vseh podobno kot pri nas, no, važno da so otročki zdravi.. Samo še to bi vprašala: a ima katera t.i. intradermalni šiv, torej da ni imela šivov, ampak samo..nevem kako naj razložim..pač samo črto, šivi pa so samo znotraj ? In če ja, a si to "črto" mažete s kakšno kremo? 



živjo manna,

ja, jaz imam samo vodoravno črto, brez navpičnih šivov, kupila sem si kremo cosmerba (baje dela čudeže), ampak si rano nisem mazala...sej vem...smotka...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
11.9.2009 22:50:14   
emaa
IZVIRNO SPOROČILO: manna

O hvala za odgovore, vidim da je bilo pri vseh podobno kot pri nas, no, važno da so otročki zdravi.. Samo še to bi vprašala: a ima katera t.i. intradermalni šiv, torej da ni imela šivov, ampak samo..nevem kako naj razložim..pač samo črto, šivi pa so samo znotraj ? In če ja, a si to "črto" mažete s kakšno kremo? 

jaz sem imela notranje šive in si nisem nič mazala, zdaj se že skoraj ne vidi več. Je treba fino pogledat kje je šiv od CR, pa tudi med nosečnostjo ni brazgotina nič izstopila. CR sme imela zaradi zadnjične vstave dvojčka A. Minilo bo malo manj kot tri leta med prvim in drugim porodom, pa se G ne morejo odločit kako naj rodim. Vmes sem 10 tednov poslušala, da bo CR, sem se sprijaznila, ker so mi na smrt težili, da mora biti res vse idealno, po šolsko, da lahko vaginalno rodim. Zdaj pa težijo kontra, pol naj pa človek ve.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
12.9.2009 12:50:42   
manna
No jaz imam tud tako črto pa jo nič ne mažem. Rekli so mi da lahko ponovno zanosim po najmanj 2 letih, da bom lahko brez težav rodila vaginalno.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj spet zanositi po CR?
14.9.2009 8:48:56   
kpmk
 

meni niso nič rekli kdaj lahko kdaj ne spet zanosim user posted image  mah sej vem min. 1 leto ne user posted image
glede šiva pa tudi jaz imam črto in ja neprijetno....  mazala sem si le malo z oljem ampak sem imela neprijeten občutek kar koli sem mazala in mi je dr reku da nekih bistvenih razlik v vidnosti črte ne bouser posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?