|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:19:22   
živa
Hoj!

Pri nas doma smo obležali vsi štirje, na dva dni in pol. Vsi kašljamo in smrkamo, najmlajši je imel 4 dni čez 39 vročine, starejši jo je imel 6 dni (za danes še čakam), največ do 38,2, jaz sem gagala dva dni z do 38,4, moža je pa včeraj nekaj grabilo, pa itak že 2-3 tedne kašlja kot nor. Jaz in mali sva imela kar značilne simptome nove gripe, po mojem laičnem mnenju, ostala dva pa niti ne ...

Zanima me - jaz sem praktično ok, mož gre jutri k zdravniku, ker nenormalno kašlja - kdaj testirajo za novo gripo, v kakšnem primeru sploh naredijo test?

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:26:43   
Anonimen
mojega malega bojo testirali jutri. ima vrocino 38,8. kaslja, kiha, boli ga glava in grlo. je pa asmatik, zato bo sel po mojem avtomatsko na test. sem klicala na urgenco in je zdravnik rekel, naj ga jutri pripeljem. bi ze danes testirali, ampak laboratorij ne delauser posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 6.12.2009 12:28:36 >

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:46:30   
mojcaziga
Na naši šoli se je začelo obolevanje in zdravnica je pojasnila, da testirajo vsakega 10, 15. So pa iz razreda avtomatsko testirali fantka, ki je astmatik.

lp

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:48:28   
Anonimen
in ce testi potrdijo, da gre za pandemsko gripo?
grejo asmatiki direkt v bolnico? tudi ce nima komplikacij?user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:51:07   
mojcaziga
Spodaj sem brala za tvojega malega. Sošolec od mojega fantka je hud astmatik in je prejnji teden imel prašičkovo gripo. Mamica je povedala, da je imel visoko vročino, do 41C - nedeljo in ponedeljek zjutraj.  So ga testirali, dobil je Tamiflu in po dveh dozah mu je vročina popolnoma padla, ampak cel teden je samo ležal , ni ne jedel, komaj kaj pil. Kašlja nenormalno, povišali so mu vpihe oz. en inhalator so mu zamenjali z drugim. Danes, po 1 tednu je že ok, so mu pa slikali pljuča. Nima pljučnice, ima pa cela pljuča polna sluzi in je zdravnica rekla, da bo kašljal še vsaj 3 tedne. v šolo bi zdaj že lahko šel, ampak bo še par dni doma, ker je ful utrujen, ker zaradi kašlja praktično ne spi, ampak ampak samo drema med enim in drugim napadom. Hospotaliziran ni bil.

Upam, da bo pri vas manj hudo.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 12:52:55   
Anonimen
mojca najlepsa hvala za odgovor!user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 13:44:51   
Klemy82
Moj leži doma s sumom na gripo, vročine nima visoke, malo kašlja, vse ga boli in je abnormalno izčrpan. Njegov sodelavec je gripo že prebolel,z istimi simptomi, je pa bil testiran, ker je astmatik. Nam je bilo rečeno, da testirajo samo ob komplikacijah in tiste v rizični skupini. Miška, če nima nobenih komplikacij, ni potrebe po hospitalizaciji.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 13:47:15   
Anonimen
hvala, klemy....
po kolkih dnevih pa bolezen doseze vrhunec? mali je skoz isti od vceraj popoldan. se mu ne boljsa, niti ne slabsa.


pa ne vem, al sem blesava, al mi psiha dela, ampak mene so zacele cele noge boletuser posted image


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 6.12.2009 13:49:09 >

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 15:37:43   
Jessy
Tako je! Testirajo tiste, ki so v rizični skupini. Mene so testirali zaradi nosečnosti in takoj predpisali Tamiflu. Čez 24 ur sem izvedela za test in ker je bil negativen, sem ga takoj prenehala jesti.

Je pa sam test strašno neprijeten.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 16:11:11   
Anonimen
jessy!!!!!!!kako mislis neprijeten???? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 6.12.2009 16:14:21 >

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 20:24:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy


Je pa sam test strašno neprijeten.


user posted image user posted image user posted image user posted image o madona, sej ti niso šli delat brisa z bormašino.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 20:34:23   
Anonimen
didlinaa,kaj samo bris uzamejo, al kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 20:56:47   
Anonimen
http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/1868-ODVZEMcKUZNIN_9.7.2009.pdf

Če je pa tole boleče, sem jaz papež.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 20:57:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

didlinaa,kaj samo bris uzamejo, al kako?


Itak, sej na krvi velikokrat sploh ne pokaže nove gripe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 20:59:14   
živa
Jaz sem tudi noseča in že več kot 2 tedna vsak teden pri osebnem zdravniku na kontroli zaradi različnih znakov, ampak ker sem imela v četrtek in petek vročino, kontrolo (po AB zaradi drugih stvari, ki bi tudi lahko kazale na gripo, ampak sem bila brez vročine) imam pa jutri, sem kar počakala, kaj bo. Imela sem vročino do 38,5, kašljala, smrkala, bolela me je "koža", pa še križ in rit (ampak ne v fiziološkem smislu, pač površinsko, kot pri gripi). Je pa v dveh dneh izzvenelo. Zdaj sem samo še malo vroglava, kot bi imela nizek pritisk, občasno se me loti omedlevica, utrujenost pa ni kaj huda.

Zanima me predvsem zato, ker smo res že vsi 4 (bili) bolni, mož gre jutri vendarle k zdravniku - no, jaz sicer tudi, ampak po mojem sem jaz že ok - pa da bi vsaj enega testirali, ker če smo imeli gripo, user posted image , je že za nami in jaz ne bom paničarila ne zaradi malih ne zaradi nosečnosti in ne zaradi dojenčka, ko pride.

Ni pa noben od nas, z izjemo mene trenutno, v rizični skupini. A bris (lahko) vzamejo pri vsakem (osebnem) zdravniku?

Lp,

živa

miška, upam, da zvozite brez komplikacij.

< Sporočilo je popravil živa -- 6.12.2009 21:02:59 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 21:23:53   
Jessy
Didlinaa, nikjer nisem omenila, da je BOLEČE! Rekla sem, da je zelo neprijetno. Sam bris žrela je kar ok. Pač, ti gre malce na bruhanje, mal pokašljaš, pa je. Bris iz obeh nosnih votlin pa je zoprn in meni je bil celo zelo zoprn, do rahlo boleč. Zato pravim, da je neprijeten. Pa še po obeh nosnicah ti kar globoko pošari s paličico. K sreči je v parih sekundah mimo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
6.12.2009 21:50:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 22:03:56   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Kaj pa samoplačniško?
Te testirajo, če želiš in plačaš?


če greš samoplačniško, plačaš 120€.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
6.12.2009 22:50:54   
mamima
Jaz ne spadam v nobeno rizično skupino (nimam kronične bolezni), sem imela vse znake gripe, le vročine nisem imela, pa me je zdravnica vseeno poslala v laboatorij dat kri. In je blo OK. Mislim, da kar vsakega pošlje...

_____________________________

biba leze biba gre, dokler ne pride do gore, do gore do biser gore, kamor nihče drug ne more

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
7.12.2009 0:12:15   
živa
Jaz kri dajem vsak teden, ampak na krvi se vidi le, ali je bakterijska ali virusna okužba, in če je virusna, je lahko tudi gripa. Novo gripo pa dokažejo samo z brisom, kolikor vem.

Samoplačniško pa ne bi šla, nimamo toliko denarja.

A če sem od petka brez vročine, še vedno pa kašljam in smrkam, sem lahko še vedno pozitivna? Bi bris pokazal novo gripo, če jo slučajno imam? Da vem, če se mi splača sploh zdravnico jutri prosit za testiranje ...

Lp,

živa

(odgovor članu mamima)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj te testirajo za novo gripo?
7.12.2009 7:24:51   
Anonimen
aa, hvala za odgovor....sem si tudi razlagala da ful boli in slabo spala zarad tega, ker ni sem vedla kaj bjo z malim delali....
no, danes zjutraj je ze boljsi....vceraj pa se mu je vrocina povzpela na 39,1.
zdaj se nisva merila, ker je ena mala sitnobica.
tko da dvomim da je gripa , ker se ze zboljsuje.no, bom vidla, kaj bojo pri zdravniku rekli...

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?