|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 14:15:35   
jakobinka
Kje oziroma katerega kupiti?

Želim pa izključno tega za spredaj, ker otroček je star le dobro leto, pa tudi nasploh se mi zdi spredaj bolj zabavno, varno in priročno.

Prosim svetujte!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 14:17:03   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: jakobinka

Kje oziroma katerega kupiti?

Želim pa izključno tega za spredaj, ker otroček je star le dobro leto, pa tudi nasploh se mi zdi spredaj bolj zabavno, varno in priročno.

Prosim svetujte!


Če dovoliš, čakam odgovore skupaj s tabo! In se strinjam, obvezno spredaj. Se mi zdi bolj varno, pa tudi otroku privoščim, da gleda tudi kaj drugega, ne le moj hrbet user posted image

(odgovor članu jakobinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 14:27:24   
Paštetka
Zakaj je po vajinem spredaj bolj varno? Ker meni se zdi ravno obratno user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 14:31:50   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Zakaj je po vajinem spredaj bolj varno? Ker meni se zdi ravno obratno user posted image


Hm...dobro vprašanje. Verjetno gre čist za psihološko varnost. Da če bo karkoli, lahko ukrepam takoj. Z rokami. Direktno, brez da bi se morala vmes še nazaj obračat in posledično s tem zgubljam sekunde.
Zakaj pa ti misliš, da je zadaj bolj varno?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 14:56:23   
botticelli
tudi jaz mislim da so sprednji bolj varni. Obtežba je spredaj in jo je lažje kontrolirati, plus če pride kakšna nepredvidena situacija, otroka lažje obvladaš če ti je na dosegu rok.

Predvsem pa otroku omogočajo neprimerno več užitka zaradi razgleda in aktivnega sodelovanja med vožnjo.

Je pa ponudba teh sedežev na trgu zelo skopa, veliko jih je po mojem mnenju tudi nevarnih (zaradi 3 točkovnih varnostnih pasov).





< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 11.1.2013 22:28:06 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 15:16:08   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Zakaj je po vajinem spredaj bolj varno? Ker meni se zdi ravno obratno user posted image


Hm...dobro vprašanje. Verjetno gre čist za psihološko varnost. Da če bo karkoli, lahko ukrepam takoj. Z rokami. Direktno, brez da bi se morala vmes še nazaj obračat in posledično s tem zgubljam sekunde.
Zakaj pa ti misliš, da je zadaj bolj varno?

Ker če se butneš s kolesarjem se ponavadi spredaj. (večkrat se mi je že zgodilo, da se mije pripeljal po napačni strani in potem, ko se z njim srečaš ne veš, kje te bo križal.)
Sem tudi že v sili zabremzala s prednjo bremzo in me je fliknilo naprej. Če je sedež zadaj, je večja teža in te ne flikne naprej, če je sedež spredaj, si te situacije raje ne predstavljam.
Mojemu malemu npr. je ena deklica z poganjalcem prekrižala pot. Fliknil je čez krmilo naprej. Otrok bi v tem primeru v vsakem primeru bil v nevarnosti, spredaj ali zadaj, vendar zaradi mame, ki bi zletela naprej, mislim, da bi bil spredaj bolj ogrožen.
Če se otrok vozi zadaj, je otrok zavarovan po hrbtu (sedež) spredaj (mamin hrbet), zgoraj (čelada). Če se vozi pa spredaj,pa nekak nima obene zaščite na prednjem delu telesa.
Še nekaj. Imam kolo s košarico spredaj. Meni težje držati krmilo in z njim upravlajti, če imam spredaj v košarici 10 kil, kot pa če imam zadaj na "paktrejgerju" 10 kil. Se opravičujem, ker se ne spomnim slovenskega izraza za paktrejger. user posted image
Razlika, če se nemiren otrok zadaj in spredaj se mi tudi zdi ogromna, glede na ro, kaj lahko spredaj povzroči in v bistvu ničesar zadaj.




< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.8.2012 15:18:28 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kolesarski sedež - sprednji
17.8.2012 15:21:44   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: botticelli

, otroka lažje obvladaš če ti je na dosegu rok.



No to me ravno zanima, kako ga lahko lažje obvladaš, če se meče in krili z rokami pred tvojo glavo, in te po možnosti butne še v faco. Roke imaš ja na krmilu. Tudi če se z rito meče, je zadaj tega manj občutiti kot spredaj.

Se pa strinjam, da je razgled spredaj boljši in so zato mogoče mirnejši. NO moja sta bila čisto fajn mirna tudi zadaj in se nikdar istapritožila nad razgledom user posted image . Najverjetneje nista vedelakaj zamujata user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.8.2012 15:24:29 >

(odgovor članu botticelli)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kolesarski sedež - sprednji
18.8.2012 8:38:10   
botticelli
če s kolesom padeš, oz. pride do nesreče, v nobenem primeru ni dobro.

Ritanja in kriljenja tistih otrok, ki se vozijo spredaj, je verjetno izjemno malo. Večji problem jih je spraviti s kolesa. Jaz sem imela v mislih bolj to, če kaj izgubi, si odpre čeladico, ga kaj pritegne in se preveč trudi tisto gledati,...

Ta košarica, ki si jo omenila, pa se mi zdi bolj primerljiva s sedežem zadaj, ker sta obe izven težišča in motita ravnotežje. Dobri sprednji sedeži stojijo na težišču kolesa in prav nič ne pomagajo k prevrnitvi. Kvečjemu še povečajo stabilnost.

Ne bomo pa se prepirali, vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti, eni zagovarjamo eno, drugi drugo, izbira pa je svobodna.

lp






(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kolesarski sedež - sprednji
20.8.2012 8:11:25   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: botticelli

, otroka lažje obvladaš če ti je na dosegu rok.



No to me ravno zanima, kako ga lahko lažje obvladaš, če se meče in krili z rokami pred tvojo glavo, in te po možnosti butne še v faco. Roke imaš ja na krmilu. Tudi če se z rito meče, je zadaj tega manj občutiti kot spredaj.

Se pa strinjam, da je razgled spredaj boljši in so zato mogoče mirnejši. NO moja sta bila čisto fajn mirna tudi zadaj in se nikdar istapritožila nad razgledom user posted image . Najverjetneje nista vedelakaj zamujata user posted image


user posted image Zanimivo kako imamo različne poglede na tole varnost okrog sedežkov. jaz takole mislim. Če gre kaj narobe, je čisto vseeno kje otrok sedi. In seveda ne glede na to, a se otrok kobaca ali se ne, če bo šlo kaj narobe, bo šlo narobe, tega se pač preprečit ne da. Pa naj bo stolček spredaj ali zadaj.

In kot sem že napisala, gre po moje predvsem čist za psihološko varnost. Meni se zdi bolj varno. Poleg tega pa, več vidi, bolj se zaposli z okolico in mu verjetno tisto kobacanje ne pride na misel, ker ima preveč drugega dela user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kolesarski sedež - sprednji
20.8.2012 10:16:43   
jakobinka
glede varnosti se strinjam s Tippi, če gre kaj narobe, je popolnoma vseeno.

Jaz sem pristaš sprednjega, še posebej za tiste najmlajše otroke, predvsem zaradi kontakta ki ga lahko imaš z otrokom med vožnjo in zaradi njih samih, ker se mi zdi, da jim je spredaj veliko lepše.





< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 11.1.2013 22:29:53 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kolesarski sedež - sprednji
23.8.2012 21:57:32   
honey
Jaz sem tudi pristaš sedeža za na kolo, ki se ga montira zadaj oz. na ogrodje kolesa. Že starejšega sina smo začeli pri 1 letu voziti v tem sedežu, pa tudi mlajšega smo takoj, ko je sedel in je dopolnil 7 mesecev, peljali na "sprehod". Zdaj, ko je star 1,5 leta, že sam spleza na moževo kolo (jaz se namreč trenutno ne vozim, ker sem noseča) in vpije brm brm user posted image Mi je nekako bolj varno, da ga vozim zadaj, ker sem bolj stabilna. Če imam recimo na obeh straneh krmila enako obtežitev z vrečkami, nisem tako stabilna. Tako nekako si predstavljam voziti otroka spredaj na krmilu. Pa glede hitrega reagiranja - z rokami itak držiš krmilo, tako da v primeru, da ga spustiš in primeš otroka, lahko oba padeta. V vsakem primeru se moraš pač ustavit in otroka porihtat. Pa ti zadnji sedeži imajo visoko hrbtišče in zapenjanje čez ramena, kar sprednji ne omogočajo - vsaj tisti, ki sem jih jaz videla.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu botticelli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kolesarski sedež - sprednji
4.10.2012 13:24:29   
kakteja39
tudi mi si želimo tega za spredaj, predvsem zato, ker je zagotovo bolj fajn.

Se da tale Weeride stolček kje videt ali se prodaja zgolj online? Predvsem zaradi 5 točkovnega narnostnega pasu se mi zdi zelo varen, vseeno pa bi zadevo pred nakupom rada videla v živo.


(odgovor članu botticelli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kolesarski sedež - sprednji
30.10.2012 10:43:11   
mateyka
razlika med sprednjim in zadnjim sedežem je v kilaži. sprednji je do 15 kg, zadnji do 22kg. torej, zadaj se otrok lahko dalj časa prevaža.

(odgovor članu botticelli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kolesarski sedež - sprednji
26.4.2013 13:40:07   
botticelli
Uf, šele sedaj vidim da so me cenzurirali. Se opravičujem če sem naredila kaj narobe.

Te sedeže se dobi preko interneta pri nas ali v tujini.

Lepe sončne dneve želim

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Praznik češenj - Goriška brda
Miška2006

Se boste udeležili Praznika češenj 5.,6. ali 7.6.2009 v Goriških brdih (http://www.agency-jota.com/index.php/praznikcesenj/splosnopraznik)?

DA (10%)

NE (90%)


Število vseh glasov: 212

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!