|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko casa v porodnisnici
29.7.2010 12:17:39   
katrinka
Lepo pozdravljene,imam nekaj vprasanj pa upam da mi boste lahko pomagale,
trenutno sem v 35 tednu nosecnosti - in zelo vesela da smo naredili jih toliko,kajti v 22t je bila podana diagnoza zastoj rasti za otrocka,ac je uredu,inekcije za pljucka dobila,sedaj pa se je rast zelo zelo poslbsala - pri tocno 34t - 1689g - priblizno seveda,okoli 36 tedna bodo najbrz sprozili porod...po tednih sicer ne bo najbrz nedonosencek a ker minimalno za 2-3 tedne zaostaja v razvoju,dete bo ''nedonosencek'',
ker bo tudi manjsa teza bom najbrz vec casa v porodninsici - koliko casa moras biti notri v takih primerih - ob dejstvu da je vse ok,le teza mala,ce je kaj narobe logicno da si dalj casa,
pa da me ne bo katera narobe razumela, ni tezava da ne bi zelela biti notri v dobro otroka, doma imam enoletno puncko ki me tudi se rabi pa bi se malo organizirala rada prej


pa se  - kako z dojenjem,ali imajo vsi nedonosencki tezave pri sesanju ali je to cist odvisn od otroka

hvala za pomoc
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko casa v porodnisnici
29.7.2010 12:33:27   
m_o_i
jaz sem v tocno 38em tednu rodila zahirancka-2070 g in 45 cm.
pet dni si itak tam zaradi CR(ce ni komplikacij, seveda), potem sem bla pa se 13 dni v centru za nedonosencke, tak da sva domov sla s tezo 2200 g.
neka tocno dolocena teza ni vec pogoj za odpust; ce otrok lepo je in pridobiva na tezi, vaju pac spustijo domov...

tezave pri sesanju sva pa midva mela, ker mam jaz vdrte bradavice (tega nisem vedla, dokler mi niso v P povedali-pa so cisto lepo zunaj kolobarjauser posted image  no, pa ze); kasneje je pa mucl ze prav lepo vedu, kak fino tece iz steklenicke in se nisva vec niti trudla-lepo sva ostala na flaski...

srecnouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko casa v porodnisnici
29.7.2010 12:33:39   
melanija
Veliko je odvisno od otroka in koliko težav ima v začetku. Jaz sem rodila v 35 tednu  s urgentnim carskim, pa smo bile noter 7 dni - 6 itak zaradi carskega, 1 dan pač da smo končale terapijo antibiotika, ker je aspirirala plodovnico in to kar dosti. Pri meni je bilo tako da sem rodila v torek zvečer, dojile pa smo se začele šele v petek to je tretji dan in še to samo 3x- k sreči z dojenjem nisem imela težav, drugače sem si mleko črpala in je pila moje. Imela pa je nekaj problemov z pljučki, je bila 3 dni na dodatku kisika.

Ne vem, doma so vsi pričakovali da bomo noter več časa, vendar v pon. sem se preselila na pediatrijo in v sredo šla domov. KO se je začela dojiti - sem jo dobila k sebi za cel dan, prej sem jo hodila samo dojiti in pridobivati počasi na teži se z nama ni nobeden več ubadal, vsake toliko časa so naju prišli pogledat in to je to.

Jaz ti svetujem, da pač počakaš kako bo potekalo vse skupaj, ker tu je preveč če-jev, da bi ti kdo kar koli pravilno napovedal. Jaz se ostale probleme z otroci,ki jih imam doma sproti reševala iz porodnišnice, ko sem dovolj prišla k sebi (beri 2.dan).

Želim ti vso srečo in da bi se dobro iztklo in da ne bi preveč časa preživla v bolnišnici in da bi bilo vse v redu.

< Sporočilo je popravil melanija -- 29.7.2010 12:34:56 >

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko casa v porodnisnici
29.7.2010 14:03:02   
Katy78
Moj je bil 33. tedenski ampak težji od tvojega, ker ni bil zahiranček - imel je 1930g. Nobenih težav, v inkubatorju ni bil, 3 ali 4 dni so mu dodajali malo kisika, da je lažje dihal, sesalni refleks je imel takoj, k sebi na oddelek sem ga dobila po 9 dneh, na oddelku pa sva šla potem 5. dan domov (bi šla verjetno že 3. dan, pa je bil vmes ravno vikend).

Glede dojenja - moj je imel sesalni refleks takoj in to zelo močnega pa še požerušček je bil, na EINT pa so mu na začetku najprej ponudili flašo, ker so mislili, da itak ne bo zagrabil. No, pa je ful zagrabil in preden sem jaz dobila naval mleka, se je gospodič že navadil, da gre po flaški lažje in hitreje. Tako da kar zateži takoj, da bi rada probala z dojenjem in če bo šlo, bo šlo, če pa ne, se pa tudi ne sekiraj. Jaz sem si mesec in pol črpala in mu dajala moje mleko po flaši potem pa sva prešla na AM in je bilo vse ok. Na teži je super pridobival in tudi ves čas je zdrav.

Srečno!user posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko casa v porodnisnici
29.7.2010 14:20:47   
katrinka
hvala za odgovore,
se strinjam da je vsak primer drugacen ampak sem si vsaj neko sliko ustvarila, jaz racunam da bom notri 7dni + vikend,potem bomo pa videli,
v prvi nosecnosti je bilo cisto drugace - vse ok,brez tezav,sedaj pa ze od 20t dalje sami problemi,
cez dober teden imam kontrolo kjer se bodo odlocili ali bodo sprozili - oz.bolje receno kdaj bodo...

hvala k ste me pomirile
upam na najbolje

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?