|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 18:30:31   
teja2008
Jaz našo 3 tedne staro hčerko polno dojim, pa me zanima koliko gramov bi naj pojedla v enem obroku? Prosim nujno za odgovore, ker mi je danes zdravnica neki pametovala da premalo poje. Prosim za odgovore-v 2.5 tednih se je zredila za 460 gramov?!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 18:36:58   
Petr_a
Čisto vseeno koliko poje dokler lepo napreduje

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 18:38:01   
Anonimen
Prosim za odgovore-v 2.5 tednih se je zredila za 460 gramov?!!!


To je vec kot dovolj za zdarvo pridobivanje teze.

Zdravnica pa naj neha neumovat.

(odgovor članu teja2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 18:38:20   
AnciM
Koliko ne vem. Moj je dobil v 5 tednih 1150 g in so vsi rekli, da je dobil zelo veliko.

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 18:53:37   
teja2008
a je mogoče katera tehtala otroka prej ko je jedel pa pol?
Koliko je pojedel?


(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 19:04:33   
cursa
približno
1 ml= 1 g
od obroka do obroka različno, bolj, ko se  bliža večer manj je mleka. od 60 do 140 g.
zjutraj pa je od cele noči polulana plenička tehtala tudi čez 250 g.


< Sporočilo je popravil cursa -- 7.1.2009 19:06:05 >

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 19:06:45   
Anonimen
a je mogoče katera tehtala otroka prej ko je jedel pa pol?


NE!
ker so mi velepametne sestre to na vsak nacin hotle utupit user posted image .
Pa kaj mas otroka za tehtat, ce izgldaa zdrav in zadovoljen user posted image . Samo zato,da ena birokratka v knjizico napise, koliko se je zredil?

(odgovor članu teja2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 20:11:02   
ina82
hej, jaz sem mojega morala tehtat pred in po hranjenju in ko je bil star 3 tedne je pojedel približno 70ml na obrok, men so rekli da se šteje tako da ko je star en mesec moreš prištet 100ml, mesec pa štejejo za 10ml. upam da razumeš-se pravi, pri enem mesecu 110ml, pri dveh 120ml,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 20:46:45   
melanija
Glede na moji dve pupi, ki sta v 4 tednih pridobili tam nekje med 700 in 900 g prve tri mesece, tvoja lepo napreduje. Pa naša pediatrinja ni nikoli težila, da bi se premalo redile.
Ne zganjaj panike, dokler ti lepo je, je zadovoljna in lepo napreduje, ker vsak otrok pa ne more biti po njihovih paragrafih. Bodi zadovoljna, da ti lepo je, da nimata problemov s hranjenjem in uživaj še naprej v dojenju, brez tehtanja, ker potem se boš samo živcirala in kot posledica je lahko tudi izguba mleka.

Uživaj.

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 20:56:17   
Tisana
Naša je nedonošenka. V porodnišnici sem jo morala tehtati. Rekli so, da je 1 ml enako 1 gram. Takrat so mi tudi rekli, da mora dnevno pridobivati 30 gr. Vendar pa, če kakšen dan celo izgubi na teži, to ni prav nobena panika, če je prej lepo napredovala.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 21:04:22   
lindy
Ja dnevno naj bi pridobival 30g, tako je meni rekla babca in ker nisem vedla kolk poje sem si črpala in tako prenehala z dojenjem, to so men same neumnosti, saj vidiš če otrok dovolj poje ali je še lačen in jest sem svojo pikico zbujala ponoči, seveda po nasvetu babce, kar pri drugem otroku sigurno ne bom, je pa res da pri prvem res ne veš kako in kaj in poslušaš vse te neumnosti, pa saj otroka vidiš, če bi bil res shiran oz. ne bi hotel jesti!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
7.1.2009 22:25:23   
botrca
Če ti lepo je in napreduje potem se nimaš za kaj sekirat. Pa še en nasvet: nimajo vedno zdravniki prav zato ne poslušaj glih vsega kar ti bodo še rekli.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 7:29:57   
Pšemek
Men so v porodnišnici rekli, da mora pojesti 120ml na kg teže na dan. Poenostavljeno, če dojenček tehta 3kg mora v 24 urah pojesti 360ml. To potem razdeliš še na število obrokov. Npr, če je 6x, potem mora pri enem obroku dobiti 60ml. To naj bi veljalo za dojenje, kako pa je z AM pa ne vem. Verjetno ravno tako user posted image

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 8:20:40   
benika
Men so v porodnišnici rekli, da mora pojesti 120ml na kg teže na dan. Poenostavljeno, če dojenček tehta 3kg mora v 24 urah pojesti 360ml. To potem razdeliš še na število obrokov. Npr, če je 6x, potem mora pri enem obroku dobiti 60ml. To naj bi veljalo za dojenje, kako pa je z AM pa ne vem. Verjetno ravno tako


A dej no, dej. Toliko mali novororojenčki tud pod razno ne pojedo.
Naš je imel razcep ustnice in neba in posledično velike težćave s hranjenjem. Pojedel je v prvem mesecu cca. 200ml mleka na dan pa mi prav nihče ni rekel, da se premalo redi. Sedaj pri 1 letu ima 9kg, kar tudi ni premalo.

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 8:26:33   
blaža
Spodnja meja na mesec je nekje 650 g. Tolko mora it gor otroček na mesec. no naš je šel prvi mesec gor samo z dojenjem 1.500g. je pa dovolj, če gre okoli 650 naprej.user posted image  če ima otrok težave na pridobivanju teže, ga je potrebno redno tehtat. pol veš, če ti lepo napreduje.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 8:38:15   
Pšemek
IZVIRNO SPOROČILO: benika

A dej no, dej. Toliko mali novororojenčki tud pod razno ne pojedo.
Naš je imel razcep ustnice in neba in posledično velike težćave s hranjenjem. Pojedel je v prvem mesecu cca. 200ml mleka na dan pa mi prav nihče ni rekel, da se premalo redi. Sedaj pri 1 letu ima 9kg, kar tudi ni premalo.



Ti nič ne oporekam. Vsi vemo, da je vsak dojenček drugačen. Verjetno je to neka "povprečna" formula. Važno je to, da dojenček pridobiva na teži in da raste!

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 9:13:00   
gajka
Na dan skupaj nekje min. 150 ml mleka na kilogram telesne teže, potem pa količino deliš s številom obrokov, ki jih imate.

Npr. če ima dojenček 3,5 kg in imata 8 obrokov na dan, potem izračunaš to tako:
150 ml × 3,5 = 525 ml na dan
525 ml : 8 = 66 ml na obrok

Moj jih je pojedel rahlo več dnevno, je bil pa samo dojen. Je pa res, da so bili obroki različno veliki - od 40 do 90 ml v 1. mesecu. Se je pa ful zredil 1. mesec, rojen s 3430 g, odpustna teža 3180 g (so v porodnišnici že skoraj celo paniko zapeljali, ker je šel toliko dol v 3 dneh), pa čez 1 mesec 4790 g.


< Sporočilo je popravil gajka -- 8.1.2009 9:16:15 >

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 9:49:36   
mamaemem
Tvoja hčerkica zelo lepo napreduje, ne vam kaj je z zdravnico narobe da kaj takega reče. Polno dojeni otroci se naj bi do treh mesecev redili od 110-115 g na teden.

lp

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 9:53:47   
Detece


120-180 ml na 1kg teže/dan
 
Mislim, da sem to prebrala na forumu, kjer je na to vprašanje odgovarjal pediater. Če se ne motim je tudi meni na ta način izračunal v bolnici pediater. 


 

(odgovor članu mamaemem)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 12:01:06   
fitzgerald
Ma kaj je s to tvojo pediatrinjouser posted image  490 g v 2,5 tednih je čisto dovolj...

Moja mala je šla prve tri mesece gor po 600g na mesec, pa ni pediatrinja nikoli nič panike delala, sama pa sem jo, ker sem na forumih brala razna natolcevanja, da naj bi bilo povprečje 1kg na mesec (verjetno to povprečje dvigajo tisti otročki ki so na AMuser posted image ) - no, pol sem pa nehala o tem razmišljat, mala je šla pa v 4. mesecu gor 1100guser posted image  

Mislim, da je po La Leche League International minimum 450g na mesec (verjetno pa res ni fajn če je vsak mesec le toliko). Glede količine mleka na dan pa drži ona formula 120-180 ml (oziroma 150 ml v povprečju) na kg telesne teže.

Sveda pa ne pozabi, da je vsak dan drugačen, ni otrok vsak dan isto lačen, pa tudi en mesec se zredi bolj, drugi pa manj - če so plenice vedno polulane in otrok normalno kaka je vse OK!

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 14:05:26   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

...
Npr. če ima dojenček 3,5 kg in imata 8 obrokov na dan, potem izračunaš to tako:
150 ml × 3,5 = 525 ml na dan
525 ml : 8 = 66 ml na obrok
...


ravno tak izračun mi je svetovala patronažna in nato še pediatrinja. pri nas imamo 4900 g, jemo šestkrat na dan, petkrat po 120 ml in enkrat 150 ml. lepo se redi, niti ni bajsika.


(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 14:08:19   
resika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Prosim za odgovore-v 2.5 tednih se je zredila za 460 gramov?!!!


To je vec kot dovolj za zdarvo pridobivanje teze.

Zdravnica pa naj neha neumovat.


se strinjam z mič II

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 14:49:38   
cursa
aja, kar pa se tiče pridobivanja teže, je čez glavo dovolj. to je kilogram na mesec.

(odgovor članu resika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 16:22:13   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: resika

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Prosim za odgovore-v 2.5 tednih se je zredila za 460 gramov?!!!


To je vec kot dovolj za zdarvo pridobivanje teze.

Zdravnica pa naj neha neumovat.


se strinjam z mič II


Tudi jaz se strinjam. Naš je od rojstva mali drobižek in so mi rekli: 200g na teden je šolski primeruser posted image . Gledam ostale istomesečnike in imajo tako zelo polna lička, naš pa še vedno drobižek, pa se nič ne sekiram dokler pridobiva svojih 200 na teden.

(odgovor članu resika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko gramov na dan-nujno!
8.1.2009 20:08:19   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Detece



120-180 ml na 1kg teže/dan
 
Mislim, da sem to prebrala na forumu, kjer je na to vprašanje odgovarjal pediater. Če se ne motim je tudi meni na ta način izračunal v bolnici pediater. 


 

 Naša ni niti slučajno nikoli pojedla toliko, pa je izredno napredovala na teži. Torej, vse je odvisno od otroka.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?