|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:30:00   
skuštrana
Imamo še "prazno" mansardo - 70 m2. Prazno pomeni nesplanirano, vemo samo to, da morajo v njej biti 3 otroške sobe in pa manjša kopalnica za mulce..Meni se zdi to full veliko prostora za 3 otroške sobe, pa sem malo razmišljala, da bi recimo 45m2 mansarde namenili za to, ostalo pa pustili za ropotarnico.
Koliko m2 merijo vaše otroške sobe in koliko je približno dovolj?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:36:41   
corfu
Naša meri 17,5 m2

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:37:48   
Lunca1
Meni se zdi optimalno tam nekje med 16 in 20

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:42:23   
mika
Zakooooooooonuser posted image .

Mi nimamo nobene sobe manjše od 15 ali 18m2, sem pozabilauser posted image ....

da izračunamuser posted image

otroške sobe po 15m2+15m2 igralnica, kasneje računalniška soba...ostane 10 za kopalnico.
Verjetno bo še kak hodnik in malo zmanjšaš kvadraturo pri sobah.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:50:35   
rija
če bomo še enkrat zidali, bo otroška zagotovo med največjimi sobami.

zdaj je povprečna....18 m2. bi pa naredila ziher enkrat večjo, glede na to, da bo mulči še kar nekaj časa doma. tako z ločenim spalnim delom in dnevnim delom.....user posted image  ker ko pride puberteta, pa 100 prijateljev naokrog.....vsaj pri meni doma je bila moja soba konstantno premajhna za vse obiske.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 15:59:37   
skuštrana
Hm, torej moj načrt za ropotarnico odpadeuser posted image user posted image

Naši trije junaki bodo imeli celo mansardo samo zase, kar mi je super. Po načrtu, ki je trenutno v veljavi bi naj bile gor 3 sobe, kopalnica in pa en tak sredinski prostor s sedežno kao skupni prostor- tam bodo tudi stopnice od spodaj.
Najverjetneje bo tako ostalo, kam bom pa jaz s svojo kramouser posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 16:04:28   
Lenck
jaz sem si do sredine OŠ delila sobo tam nekje slabih 15 m2 z bratom, nato sem dobila svojih 9 m2. ah, blažen užitek moje sobice! čisto dovolj je bilo, tudi, ko sem vanjo začela tlačiti francosko posteljo za dva, sem pač pisalno mizo ven vrgla user posted image pa je soba prav tako mansardna. meni se pač ne zdi potrebno, da bi bila vsaka otroška soba nad 15 m2... in sem prav tako ostala v njej do 25. leta, s tem, da precej let nisem več spala sama...

skuštrana, na tvojem mestu bi vsekakor naredila manjše sobe in še eno sobo za kabinet ali ropotarnico ali karkoli... user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 16:08:00   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Hm, torej moj načrt za ropotarnico odpadeuser posted image user posted image



bi predlagalauser posted image

itak je tak, da več prostora imaš, več nesnage kopičišuser posted image
midva sva prej živela na 40 m2 in sva vso nesnago stlačila v klet 6 m2.
zdaj živimo na 200 m2 in imamo 160 m2 kleti, ki je polna navlake user posted image user posted image user posted image  saj niti nimam pojma, kak smo vse to uspeli navlečti v 3 letihuser posted image

torej ropotarnica definitivno odpade!!

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 17:27:50   
Anonimen
ostalo pa pustili za ropotarnico.


Ce ze imajo otroci prevec prostora, raje soba za goste kot ropotarnica user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 17:30:26   
Anonimen
uf, jaz sem doma imela sobico 2x2m. pa tudi zdaj bo mulček moral imeti tinymini sobico. user posted image  jaz bi hiiiiiiiškoooo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 17:37:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

uf, jaz sem doma imela sobico 2x2m. pa tudi zdaj bo mulček moral imeti tinymini sobico. user posted image  jaz bi hiiiiiiiškoooo user posted image


Ta pa je (bila) majhna.
Ni cudno,da si med informatiki pristala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 17:41:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

uf, jaz sem doma imela sobico 2x2m. pa tudi zdaj bo mulček moral imeti tinymini sobico. user posted image  jaz bi hiiiiiiiškoooo user posted image


Ta pa je (bila) majhna.
Ni cudno,da si med informatiki pristala user posted image .


user posted image edino prihodki niso temu (še) primerni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 17:48:08   
principessablu
no,mi imamo tudi čist majhno sobico za našo punčko,mislim da meri cca 7m2 in je res premalo,ampak je pa vsaj njen,eni pač nimajo še tega-se tolažim...če bi imela možnost,bi seveda bila vsaj 15-20m2,...mislim pa da vse je odvisno od navad...več ko imajo,več si želijo..jaz sem živela v veliki hiši z vrtom,sedaj v bednem stanovanju v bloku in sem čist nesrečna in to zato,ker je težko iz dobrega iti na slabše,obratno pa je seveda fajn...tko da otroci naj si kar zaslužijo velike sobe dokler jih lahko imajo,vprašanje kaj bodo potem imeli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 18:13:31   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ostalo pa pustili za ropotarnico.


Ce ze imajo otroci prevec prostora, raje soba za goste kot ropotarnica user posted image .


Mah, tista bo že v spodnjem štuku user posted image  Bo pač to moja ropotarnica, ko (če) bo kdo prišel ga bom dala pa med ropotijo spatuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 18:32:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ostalo pa pustili za ropotarnico.


Ce ze imajo otroci prevec prostora, raje soba za goste kot ropotarnica user posted image .


Mah, tista bo že v spodnjem štuku user posted image  Bo pač to moja ropotarnica, ko (če) bo kdo prišel ga bom dala pa med ropotijo spatuser posted image



Neeeeeeeeee, zgoraj naj bo soba za goste-otroke :).
Tista ropotarnica, uf...sam stran od nje.Kot pravi rija, kolikor prostora, toliko ropotije.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 18:53:52   
frutka_
Mi smo mansardo zrihtali konec lanskega leta in imamo gori 2otroški sobi+kopalnico. Sobici sta "veliki" 10kvadratov. Meni se zdi čisto dovolj. Sploh, ko se spraviš čistit.
Mansardo sva pustila odprto, tako da so iz ene sobe gor dvižne stopnice kjer bodo kasneje lahko postelje (višina je 2m) spodaj pa ostalo. To je tudi fajn rešitev.user posted image
Sem pa jaz razmišljala o sobi+igralnici. Torej, da bi en prostor bil namenjen druženju, sploh ko so otroci manjši in so obiski. Otr. spalnica bi bila posebej.
Ropotarnice jaz ne bi imela. Škoda prostora.user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 19:25:35   
skuštrana
Frutka, mi imamo spodnji štuk s 130m2, tukaj bo kuhinja, dnevna, večja kopalnica, pralnica in špajza ter 2 sobi. Zaenkrat bojo otroci skupaj v eni sobi, ta soba je pa ogromna in meri skoraj 30m2. Mansarda bo pa še nedokončana načeloma še kakšni 2 leti (brez pohištva, na tla bomo verjetno samo kak jeftin itison vrgli), dokler Liza ne gre v šolo, ker potem skoraj mora imet svoj kotiček. Ampak en načrt pa morava imet, da veva kam postavit okna in stene, da ne bomo čez 2 leti spet rušiliuser posted image  Bomo pa to mansardo do takrat uporabljali kot igralnico, sploh ob grdem vremenu, ob lepem bodo itak zunaj...
Vrjetno bo itak ostalo tako kot imava sedaj - 3 sobe, en osrednji skupni prostor in pa kopalnica...

Mič, otroci bojo pa že svoje goste gostili v svojih sobah.Razen ko pridejo v puberteto in bodo začeli prihajat gostje naspotnega spola- tisti bojo pa v dnevni sobi pod budnim okom našega tateuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 19:29:57   
skuštrana
Mansardo sva pustila odprto, tako da so iz ene sobe gor dvižne stopnice kjer bodo kasneje lahko postelje (višina je 2m) spodaj pa ostalo. To je tudi fajn rešitev.user posted image

 Frutka,To sem jaz razmišljala naredit v spodnji sobi, ki bo isto mansardna ( stranska dela hiše sta nižja kot pa osrednji) da bi imli postelje kot na kakšni galeriji. Ampak se mi zdijo še premali, Lizo je strah spat na vrhu pograda kaj šele nekje pod strehouser posted image  

Nataš , trenutno ima naša otroška soba malo več kot 2 krat 2..In gre noter samo postelja in omara.Pa en tepih na tla, igrače so pa povsod.

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 24.3.2009 19:30:43 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 20:00:00   
Poka
Jaz sem tudi imela sobico ene 2x 2 m... Komaj je šla postelja not pa ena omara in celo miza... Ker sem imela ful hobijev in še v glasbeno sem hodila, je bilo premalo in imam fobijo proti malim prostorom... Zato ti predlagam čim večje sobe. Midva sva za najine (bodoče) otroke naredila sobi okrog 20 m2 in iz ene sobe se še pride nad obe sobi po stopnicah in gor bo še vsaj 60 m2 igralnica (samo to je tako... ne moreš hodit gor, če si velik user posted image ) Bodo pa gor postelje, igralnica... Se mi zdi, da rabijo otroci veliko prostora, čker  se še razvijajo. Moj hoče zato še ob parceli cel gozd kupit, pa naredit igrišče user posted image user posted image (kake ideje, otrok še pa nimava...)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 20:59:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Nataš , trenutno ima naša otroška soba malo več kot 2 krat 2..In gre noter samo postelja in omara.Pa en tepih na tla, igrače so pa povsod.


To je bilo tudi pri meni. user posted image  No, jaz sem imela posteljo 90x180, pisalno mizo 40x100 in omaro (za čevlje)user posted image  In to od 6. leta dalje, je bil moj mali svet.user posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
24.3.2009 21:47:14   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Nataš , trenutno ima naša otroška soba malo več kot 2 krat 2..In gre noter samo postelja in omara.Pa en tepih na tla, igrače so pa povsod.


To je bilo tudi pri meni. user posted image  No, jaz sem imela posteljo 90x180, pisalno mizo 40x100 in omaro (za čevlje)user posted image  In to od 6. leta dalje, je bil moj mali svet.user posted image


...in si glih tako zrastla v zdravo, normalno osebo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
25.3.2009 7:07:29   
Nika v službi
Mi smo tudi mansardni del pred kratkim uredili. Zgoraj je otroška soba, dim. približno 3 x 4 m, kar povsem zadostuje. Zraven je najina začasna spalnica istih dimenzij (začasno se seliva iz 1. nadstropja v mansardo, da bomo z najino princesko v istem nivoju), kopalnica ter ena ogromna soba, ki je sedaj igralnica, kasneje je lahko sprejemnica ali pač kar koli drugega oz. se jo lahko predela in naredi dve veliki sobi. Ta igralnica je velika cca. 40 kvadratov.

Moje mnenje je torej, da če imaš dovolj prostora še za kako igralnico oz. nek večnamenski prostor, je lahko osnovna sobica manjša. Vse je odvisno od celotne kvadrature, potreb, pričakovanj.

Pri nas imamo srečo, ker imamo veliko hišo in dovolj prostora, zato si pač lahko privoščimo eno povsem "neizkoriščeno" sobano. Za najine potrebe spalnica + garderobna soba zadostujeta, ostali prostori dnevna, kuhinja, kopalnice... so skupni prostori.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko m2 za otroško sobo?
25.3.2009 9:45:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Nataš , trenutno ima naša otroška soba malo več kot 2 krat 2..In gre noter samo postelja in omara.Pa en tepih na tla, igrače so pa povsod.


To je bilo tudi pri meni. user posted image  No, jaz sem imela posteljo 90x180, pisalno mizo 40x100 in omaro (za čevlje)user posted image  In to od 6. leta dalje, je bil moj mali svet.user posted image


...in si glih tako zrastla v zdravo, normalno osebo!user posted image



hm, o tem bi pa lahko odprli novo temo user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Vozicek
Tehtnica25

Kateri vozicek vam je bolj vsec, oz. katerega imate?

Vozicek s tremi kolesi (48%)

Vozicek s štirimi kolesi (52%)


Število vseh glasov: 492

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!