|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko minut?
29.9.2005 11:13:04   
Naja31
Ojla,

zanima me koliko minut se meri telesna temperatura s klasičnim termoetrtom?
Jaz meni vedno merim 10 minut, kar se mi zdi predolgo za dojenčka. Saj verjetno pokaže že v manj časa? Koliko časa vi merite?

Doma imam tri termometrte: klasičnega, za v ušes in digitalnega. vsak pokaže drugače. Za znoret.
Hvala.
Lp, N
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko minut?
29.9.2005 11:20:14   
taška30
S klasičnim (pod pazduho) je po moje kake 3 minute čist dost, v ritki pa tudi. Poskusi pri sebi - po 2 minutah poglej, pa potem pri 3 min...pa če ne se spreminja več, je to to.
Jaz bom pa znorela, ker ta za v uho vsakič drugače pokaže - pa je stal 16 jurjevuser posted image , pa ji merim 5x zapovrstjo, pa je razlike tud do 1°. Za znoret!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko minut?
29.9.2005 12:15:17   
Urša
Taška30, mene tud to živcira!user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko minut?
29.9.2005 12:49:55   
urška
fajn je če maš digitalnega, ker zapiska, ko je konec merjenja. traja prbl. 2 minuti. je pa res, da če v ritki meriš ali pa v ušesu pol moraš pol stopinje odbit, da dobiš tapravo temp.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko minut?
29.9.2005 12:55:12   
tinica
Z navadnim termometrom meriš toliko časa dokler tem. narašča. Potem ko vidiš, da se približno v 10 s nič več ne dvigne nehaš. Tako mi je svetovala pediatrinja. Meni navadni in digitalni termometer kažeta isto, zato sedaj uporabljam samo digitalnega.

Lp 

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko minut?
29.9.2005 14:03:09   
Lunca1
Kje ste kupile digitalne oz. kateri je najboljši. Midva imava enga, kjer prej skor rodiš, preden kaj izmeri. Kakšni so kaj tisti iz Baby centra?

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko minut?
29.9.2005 14:06:05   
Anonimen
Jaz sem digitalnega kupila kar v lekarni.

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko minut?
29.9.2005 14:38:51   
kati*
živosrebrov term. - pod pazduho 7-10 min, pod jezik, 3-5 min, v ritki 2-3 min

jaz mam infrardeč term. za uho (medisana) izmeri temp. v sekundi (dobesedno) - res pa so majhna odstopanja pri merjenjih (3 zaporedna merjenja) - navodilo proizvajalca je, da vzameš najvišjo temp. od treh merjenj




_____________________________

lp, K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko minut?
29.9.2005 14:49:35   
tinatona
Jaz pri malem uporabljam kar živosrebrn termometer - je še najbolj zanesljiv. Pri digitalnem so lahko slabe baterije in ti ne bo zmeril točno, živosrebrn pa se ne znuca...
Pod pazduho merim pribl. 7minut, v ritki pa 3-5min. (saj vidiš ko neha naraščat).

LP Tina

p.s.:Te za v uho se mi zdijo najmanj zanesljivi... Sem videla zdaj v bolnici - mali je bil vroc, ko pa so mu merili je imel baje zelo nizko temp., pa sva bila odpuscena in sem mu doma merila je imel pa 38°C in več...

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Ko vam dojenček pade s postelje ...
Hitro se nam lahko zgodi, da v trenutku nepazljivosti nepričakovano naše malo, neubogljeno bitje pade s postelje ali cel...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?