|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 18:49:32   
abc123
Koliko pojejo vaši teden dni stari otroci, ki jih ne dojite?
Ali je normalno da za en obrok porabimo eno uro da izprazni stekleničko (60 - 70ml)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 19:12:57   
bskrle
To ti težko odgovorim, najlažje je, če otroka tehtaš. Tako vidiš, ali se redi.

Nekateri počasi jedo, a je bil kaj prezgodaj rojen, ima zlatenico? Kakšna je bila porodna teža?
Zaspančki bolj malo jedo. 

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 19:28:00   
nara123
Moja damica je pri enem tednu pojedla točno 40ml na obrok,res je bila zahiranček ob rojstvu 2300g in zlatenčna tako da sem se včasih ornk namatrala da je spila vse....sedaj bo stara 8 mesecev pa zvečer pije mleko tudi po uro in pol.... 

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 19:56:31   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: abc123
Koliko pojejo vaši teden dni stari otroci, ki jih ne dojite?
Ali je normalno da za en obrok porabimo eno uro da izprazni stekleničko (60 - 70ml)?

Pri nas je bilo to kar normalno. Včasih več, včasih manj.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 20:46:34   
ANIME
Ko smo prišlo iz porodnišnice, sta pojedla cca 50ml. Jedla sta tudi kar dolgo (po cca pol ure).
Ni pomembno samo koliko poje ampak tuki kolikokrat na dan je.


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 21:23:55   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Koliko pojejo vaši teden dni stari otroci, ki jih ne dojite?
Ali je normalno da za en obrok porabimo eno uro da izprazni stekleničko (60 - 70ml)?



Meni je sestra na pediatriji zabičala, da mora na obrok spraviti vase 60 ml. No, nisem je ravno poslušala - če je podejel je pojedel, sicer se pa nisem kaj dosti sekirala za to.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 21:53:33   
kristinaj
na začetku gre počasi... ura je pa absolutno preveč dolgo,ker se mu medtem mleko že ohladi....in moreš vmes pogrevat, na pipi pod vrelo vodo..... taki mali naj bi se hranili 20 -30 min........količina je v redu....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
18.1.2009 23:20:22   
urška
količina je čist u redu, ampak malo se mi zdi predolgo. moj je bil zelo hitro fertik.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
19.1.2009 9:40:23   
Tisana
Naša še sedaj jé po 1 uro, pa je stara že čez 1 leto user posted image user posted image user posted image . Si pač zamisli, da se bo nahranila sama z grahom. user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
19.1.2009 10:04:02   
Mišni
Neeee, eno uro je ful predolgo. To nekaj z luknjico na dudi ni v redu.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
19.1.2009 13:12:44   
žab*ca
Do 1. mesec star otrok naj bi imel 6 obrokov po 70-100.To pomeni po nekem okviru na 4ure po toliko.Toda npr.če dojiš v začetku sigurno dojiš pogosteje kot na 4ure(saj jaz še vedno na 2 in manj ur),invečkkrat poje manjši obrok.Poskusi mu večkrat ponuditi manj,pa boš videla.Drugače pa  ena ura je hitro mimo pri hranjenju. Srečno.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 17:32:51   
Jada82
Hojla!

Jaz tudi ne vem, koliko je normalno, da poje takle novorojenček. Naša je stara sedaj 12 dni in nekako, da še sama lepo spravi vase je 50 ml, sicer z mukami in težavami stišimo max tudi 80 ml. Ampak potem se že davi, pa zapira ustka pa jezik da na nebo, tako da se res namučimo zraven. Je pa tudi okoli 40 minut. Imam aventovo flaško, cuc št. 1. Ob porodu je imela 2930 g, potem je bila zlatenčna in ni dosti pila, zgubila težo in padla na 2600 g, zato smo na dodatku.
Pred dvemi dnevi jo je patronažna stehtala in je imela 3086 g, danes pa kao 3060 g ... po navodilih jo moramo buditi na 3 ure (podnevi in ponoči) in jo hraniti.
Če potegnem skupaj, poje čez cel dan okoli 500 ml.
Ne vem, zakaj se potem ni zredila ... ali je bilo kaj z vago narobe danes (je imela patronažna drugo tehntnico, kot ponavadi).

Patronažna mi pravi, da mora popiti okoli 100 ml, v porodnišnici so mi najprej dajali okoli 40 ml, potem okoli 60 ml. Res ne vem ...
Prosim za vaše izkušnje. Hvala in pozdravček!

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 17:48:44   
Taddy78
Hmmm...zaradi kar visoke porodne teže smo štartali s 60ml, zdaj koliko je popil pri 1.tednu pa res več ne vem. Smo se tudi dojili zraven. Je pa flaška bila hitro prazna, tako da se tudi meni 1 ura za 40ml zdi kar dosti...

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 18:03:44   
piko12
Meni je P na prvem pregledu rekla, da naj bi pojedli 150ml na kg teže. Pol je pa odvisno koliko obrokov ima. Moja se doji, občasno ji dodajam in takrat spije cca 60ml v nekaj minutah. Dojenje pa...sploh ne ve, kaj je obrok, skoz bi cucljala.user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 18:16:16   
ledenaa
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 20:53:27   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

Hojla!

Jaz tudi ne vem, koliko je normalno, da poje takle novorojenček. Naša je stara sedaj 12 dni in nekako, da še sama lepo spravi vase je 50 ml, sicer z mukami in težavami stišimo max tudi 80 ml. Ampak potem se že davi, pa zapira ustka pa jezik da na nebo, tako da se res namučimo zraven. Je pa tudi okoli 40 minut. Imam aventovo flaško, cuc št. 1. Ob porodu je imela 2930 g, potem je bila zlatenčna in ni dosti pila, zgubila težo in padla na 2600 g, zato smo na dodatku.
Pred dvemi dnevi jo je patronažna stehtala in je imela 3086 g, danes pa kao 3060 g ... po navodilih jo moramo buditi na 3 ure (podnevi in ponoči) in jo hraniti.
Če potegnem skupaj, poje čez cel dan okoli 500 ml.
Ne vem, zakaj se potem ni zredila ... ali je bilo kaj z vago narobe danes (je imela patronažna drugo tehntnico, kot ponavadi).

Patronažna mi pravi, da mora popiti okoli 100 ml, v porodnišnici so mi najprej dajali okoli 40 ml, potem okoli 60 ml. Res ne vem ...
Prosim za vaše izkušnje. Hvala in pozdravček!



Moja se je rodila z 2770g.. Ko sva šle iz porodnišnice je imela 2550g. Hud zaspanček, dojiti se ni mogla niti hotela, ker nikakor ni hotla zagrabit in vlečt... Teža je padala in zato sva tudi ostali en dan dlje v P.
Ko smo po par dneh prešaltali na AM, je na začetku spila samo 30ml in to na vsaki 2 do 3 ure. Sem se ful sekirala, da je premalo, ampak v par dneh je potem količino povečala na 60 ml in je pila na 3 ure.
Smo pa tudi imeli težavo, da je flaško pila po 45 minut. Se je potem kasneje uredilo, ko je nehala bit toliko zaspana - ob koncu 1. meseca... Je postopoma spila več in tudi hitreje.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
5.3.2010 22:49:38   
linči 312
oh joj, te količineuser posted image

na začetku bolj malo pojejo. ampak se kar hitro stopnjuje, da rabijo več.

bi pa na tem mestu želela opozoriti, da so si otroci različni med sabo. moj je jedel po flaški ali pa se dojil uro in pol do dve uri. vsak obrok! pa ni blo nič narobe z dudo. smo vse sprobali. eni pač so počasnele. mimgrede, a ti hitro ješ?user posted image tole vprašanje je malo za hec in malo zares. ker mene so potem hecali, da moj pa res ne more prav hitro jesti, če pa tudi jaz tako zelo rada uživam v obroku in si privoščim dolg obrokuser posted image

v glavnem. so punce že napisale. važno je, da gre teža gor. v prvih treh mesecih najmanj 750 g/mesec, v drugih treh najmanj 600, in pol najmanj 450. vsaj tak so meni rekli, ker je bil moj skoz med bolj suhcenimi. no odkar pa imamo gosto hrano, pa se mu je kar odprlo. in zdaj smo pravi bajseki. ja pač mu ni blo, da bi sam od mleka živeluser posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
6.3.2010 11:07:26   
Jada82
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

Hojla!

Jaz tudi ne vem, koliko je normalno, da poje takle novorojenček. Naša je stara sedaj 12 dni in nekako, da še sama lepo spravi vase je 50 ml, sicer z mukami in težavami stišimo max tudi 80 ml. Ampak potem se že davi, pa zapira ustka pa jezik da na nebo, tako da se res namučimo zraven. Je pa tudi okoli 40 minut. Imam aventovo flaško, cuc št. 1. Ob porodu je imela 2930 g, potem je bila zlatenčna in ni dosti pila, zgubila težo in padla na 2600 g, zato smo na dodatku.
Pred dvemi dnevi jo je patronažna stehtala in je imela 3086 g, danes pa kao 3060 g ... po navodilih jo moramo buditi na 3 ure (podnevi in ponoči) in jo hraniti.
Če potegnem skupaj, poje čez cel dan okoli 500 ml.
Ne vem, zakaj se potem ni zredila ... ali je bilo kaj z vago narobe danes (je imela patronažna drugo tehntnico, kot ponavadi).

Patronažna mi pravi, da mora popiti okoli 100 ml, v porodnišnici so mi najprej dajali okoli 40 ml, potem okoli 60 ml. Res ne vem ...
Prosim za vaše izkušnje. Hvala in pozdravček!



Moja se je rodila z 2770g.. Ko sva šle iz porodnišnice je imela 2550g. Hud zaspanček, dojiti se ni mogla niti hotela, ker nikakor ni hotla zagrabit in vlečt... Teža je padala in zato sva tudi ostali en dan dlje v P.
Ko smo po par dneh prešaltali na AM, je na začetku spila samo 30ml in to na vsaki 2 do 3 ure. Sem se ful sekirala, da je premalo, ampak v par dneh je potem količino povečala na 60 ml in je pila na 3 ure.
Smo pa tudi imeli težavo, da je flaško pila po 45 minut. Se je potem kasneje uredilo, ko je nehala bit toliko zaspana - ob koncu 1. meseca... Je postopoma spila več in tudi hitreje.


Vanilla, hvala, se mi zdi, da smo tudi mi nekako na tem ... saj zdaj tudi že po 80 ml spije ... včasih pa samo 15-20 minut porabimo .. no, pa malo jo je treba prisilit. Zaštarta ful, potem se pa nekje pri 40-30 ml ustavi, pa malo posilimo .....

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
22.3.2010 15:47:37   
Anonimen
Naš mali je star danes točno en teden in smo imeli kar malo težav pri hranjenju...in to ker je zahteval še in še. Priklopljena sva bila prve dni non stop in se mi je zdelo da je skos lačen. Ni bilo druge izbire kot da sem mu začela dajat aptamil kot dodatek. Sploh nisem vedela koliko dejansko dobi od mene, zato sem si danes izčrpala svoje mleko in ga je bilo samo 30ml-nič čudnega da je bil revež skos lačen in na ziziuser posted image . Potem sem mu pri obroku dala najprej svoje načrpano mleko, potem pa najprej 30 dodatka, pa je hotel še in sem mu dala še 30 in je spet hotel še. No na koncu je vsega skupaj pojedel 100ml (30ml mojega in 70 dodatka), tako da sedaj vsaj vem koliko dejansko rabi. Patronažna je sicer rekla da hitro pridobiva težo. Danes je en teden star in mu do porodne teže manjka še 45g. Sem se kar mal zasekirala da bi se prehitro redil. Kakšne imate ve kaj izkušnje z pretiranim rejenjem? 

(odgovor članu Jada82)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
22.3.2010 17:33:13   
MAŠKA
Moja punca je stara dva meseca in tudi zelo rada je. 140 ml spije v dobrih petih minutah. Na mesec je pridobila 1100 g in je bila pediatrinja navdušena, da lepo pridobiva na teži. Pri nas vsaj na začetku rajši vidijo, da se bolj redijo, kot pa da bi premalo pridobivali na teži.

Se mi je pa tudi starejša hči prva dva meseca precej redila, zdaj pri skoraj petih letih, je pa prava suhica.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
23.3.2010 8:13:10   
altaja
Nosecka24: otrok drugače vleče kot črpalka, tko da maš sigurno več mleka kot to kar izčrpaš. Moj nasvet bi bil: priklapljaj ga kadar hoče in ponudba se bo povečala.. Vzemita si čas. Naš je tud veliko jedel.. prvih 14 dni sem črpala in je pojedel 100-120 ml na obrok in to vsaki 2 uri.  Sem se tudi bala, da je preveč, ampak toliko je rabil.. Če otrok ni sit, ni zadovoljen in tako bosta oba na slabšem.

Crkljajta se in uživajta! Srečno.

Aja, na teži je hitro pridobival, je pa do prvega pregleda pri P zrastel za 7 cm tko da ni bil bucko, nekje povprečen dojenček.

Kakšna je bla pa porodna teža? Ker je razlika med dojenčkom, ki ima dobra 2kg in dojenčkom, ki ima preko 4kg.


< Sporočilo je popravil altaja -- 23.3.2010 8:19:24 >


_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
23.3.2010 8:34:17   
soncica01
naša je pri enem tednu starosti jedla 80 ml Aptamila na 2,5 do 3 ure. Nahrani otroka, naj je toliko kolikor mu pase. Ko ne bo vec mogel, pac ne bo mogel. Tiste, ki imajo to sreco in so polno dojile ali dojijo, tiste punce niti ne vedo, koliko mililitrov je spil njihov otrok.
Kar se tice dolzine - preveri, da luknjice ne cuclju morda niso zamasene, takrat lahko kar v prazno sesa. Pa definitivno jo vmes odstavljaj (ce tako dolgo traja) naj podere kupcek. Pri nas je bil problem, da je pila, pila, naenkrat se je ustavla in jokala. Sem jo dvignala, je podrla kupcek, pa spet naprej mirno pila. Kaj čes, definitivno so otroci različni in vsakemu se je treba prilagoditi. Srečno!!

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
23.3.2010 10:09:38   
pinkulja
moj je star skoraj 1 mesec, pa poje cc. 60 ml, ampak je vsaj vsaki 2 uri, ponoči na 1, 5 ure. na dan poje cca. 700 ml. mislim, da ni merila, naj je kolikor hoče. verjetno tudi midve ne pojeva enake količine, tudi če bi bili isto stari , visoki... če hočeš, da prej poje, mu daj drugi cucelj (mehkejši) ali pa povečaj luknjo. lpuser posted image

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko poje teden dni star novorojenček
26.3.2010 17:15:02   
Anonimen
naš je imel porodno težo 3545, odpustna je bila 3290, ravno danes, ko ga je patronažna vagala(star 12 dni) je imel že 3720!!!
Vem ja, da črpalka vleče drugače kot otrok, ampak prve dni sva bila non stop priklopljena na joško podnevi in ponoči, da sem bila že vsa zblojena, pa se ni nikoli nasitil. Ko mi je pa enkrat ven metat bradavico začel in histerično jokat, sem videla da revež ne dobi več od mene, lačen je pa še. Potem sem probala še ročno, pa ni pritekla niti ena kapljicauser posted image , tako da zdaj dojim na vsaki strani 15 minut (predlagala pediatrinja in patronažna), potem pa dodam kolikor je še lačen, svoje kar je še v joški si pa izčrpam, pa nikol ni več kot 20, zadnje čase še celo samo par kapljic.
Res sem si želela polno dojit

(odgovor članu pinkulja)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?