|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kontracepcija po porodu
2.4.2010 8:34:27   
pinkulja
kako rešujete problem kontracepcije po porodu? Do Mirene mi ni, preveč problemov, do tabletk še manj, moža tudi ne morem dat sterilizirat, otrok pa ne bom imela več (ali vsaj naslednjih 5 let ne). svetuhte!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kontracepcija po porodu
2.4.2010 8:39:43   
aprilčica07
Imam isti problem, po dveh porodih telo ne prenese nobene kontracepcije. Ostanejo nama kondomi, ki jih pa jst slabo prenašam..

najbolje, da se gremo vzdržnost...user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kontracepcija po porodu
2.4.2010 19:37:29   
marjetica8
mene tud tole zanimauser posted image ?????

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kontracepcija po porodu
6.4.2010 23:13:53   
Lolalala
ja, nekaj bo treba, najraje bi mireno, ampak sem toliko brala o komplikacijah, da ne vem več....

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kontracepcija po porodu
8.4.2010 12:46:37   
neisha80
Jaz sem se odločila za mireno,imam jo vstavljeno že dobro leto in do zdaj nobenih težav.

(odgovor članu Lolalala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kontracepcija po porodu
9.4.2010 19:16:43   
ninica23
IZVIRNO SPOROČILO: neisha80

Jaz sem se odločila za mireno,imam jo vstavljeno že dobro leto in do zdaj nobenih težav.


js jo imam pa 9m,pa tut ni nobenih težav,razen tega,da je user posted image neredna - včasih je (traja kak teden in je zelo šibka),včasih je ni ... težave sem imela edino z izpadanjem las,vendar gre zdaj tudi to na bolje -> rastejo novi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kontracepcija po porodu
10.4.2010 20:39:01   
ananas83
ta teden sem bla na pregledu in mi je G predlagala tabletke CERAZZETE, naj povem, da polno dojim in baje to te prav za doječe mame, so pa mal drugačne od ostalih tabletk, ker te ješ brez prekinitve...
ni tako kot običajne tabletke, ki jih ješ 28 in v času pavze dobiš menstruacijo, te ješ kr skos, ampak potem tudi ni krvavitev oz. so zelo šibke, pridejo pa lahko kadarkoli!??!

ima katera izkušnje s temi tabletkami? nisem jih še začela jest... me mal skrbi kake bodo reakcije user posted image


(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kontracepcija po porodu
11.4.2010 18:05:53   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: ananas83

ta teden sem bla na pregledu in mi je G predlagala tabletke CERAZZETE, naj povem, da polno dojim in baje to te prav za doječe mame, so pa mal drugačne od ostalih tabletk, ker te ješ brez prekinitve...
ni tako kot običajne tabletke, ki jih ješ 28 in v času pavze dobiš menstruacijo, te ješ kr skos, ampak potem tudi ni krvavitev oz. so zelo šibke, pridejo pa lahko kadarkoli!??!

ima katera izkušnje s temi tabletkami? nisem jih še začela jest... me mal skrbi kake bodo reakcije user posted image



Jaz sem jih jemala cca 9 mesecev. Od tega sem večino časa še dojila in nisem imela nobenih težav. No, kakšen mozoljček je zrasel user posted image . Drugače pa bp.
Potem ko sem nehala dojiti, sem pa kar naenkrat začela krvaveti (čisto malo) in to je trajalo več kot en teden. Pa še krče sem imela. Ampak je G rekel, da to ni od tablet. Da sem očitno prvo menstruacijo dobila. Kar je seveda povsem možno pri teh tabletah. Zdaj jih pa ne jemljem več.

(odgovor članu ananas83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kontracepcija po porodu
18.4.2010 22:03:59   
zmajaz
Jaz sem si tudi dala po 2. porodu vstavit mireno (zdaj jo imam 10 mesecev) in sem zelo zadovoljna. Na začetku (prve tedne) je pač treba malo potrpeti tiste krvavitve in izcedke, potem je pa iz meseca v mesec boljše, sploh potem, ko praktično nimaš več menstruacije, oziroma je tako šibka, da je samo v obliki krvavega/rjavkastega izcedka, za katerega povsem zadostuje dnevni vložek. Meni je super, no. Na tiste začetne krvavitve/izcedke potem zelo hitro pozabiš, saj imaš potem 5 let mir. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kontracepcija po porodu
18.4.2010 22:06:31   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ninica23
težave sem imela edino z izpadanjem las,vendar gre zdaj tudi to na bolje -> rastejo novi user posted image user posted image user posted image

Tole izpadanje las je pa v bistvu niti ni nujno, da je sploh zaradi mirene, ampak že zaradi samega poroda - to se baje v vsakem primeru rado dogaja par tednov ali mesecev po porodu. user posted image Meni so po 1. porodu isto izpadali kot potem po 2., ko sem si dala vstavit mireno, tako da ne bi rekla, da je ravno mirena kriva.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ninica23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kontracepcija po porodu
21.4.2010 16:37:37   
mateja8
Js mam tudi ne uporabljam kontracepcije. Mirene nočem, tablet mi ne dajo, ker imam pritisk, kondomi mi grejo na živce........tko da pri nas že osem let prakticiramo to, da moj pazi kaj dela in to je to. Mu zaupam. Imava 2 otročka, ki sva ju načrtovala. Se pavi da zna pazit.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kontracepcija po porodu
22.4.2010 9:24:39   
sanelaa
Jaz bom drugič sicer rodila čez kakšen mesec, ampak sem že zdaj odločena da takoj po drugem porodu grem po mireno. Do tabletk mi ni, otroka, tretjega pa tudi ne nameravam imeti.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kontracepcija po porodu
2.6.2010 10:58:08   
katka11
mhm, tud jaz sem se zacela  s tem ubadat... kaj bi??? no zaenkrat sploh se nimam M, sine je star 8 mesecev in se skorajda ne doji vec. zjutraj inzvecer se sicer priklopi ampak se bolj crklja.
naj pa se povem, da me sestra pri G nateguje, ups, z daomom za narocit, da je groza. naj bi sla na pregled ko e dete staro 6 mesecev... narocila sem se pri njegovih dobrih 4 mesecih, dala mi je datum v zacetku julija, takrat gremo na morje, pa itak bi bil mali tud ze star 9 mesecev, no in zdej kao cakam datum za september enkrat user posted image
no ja zaenkrat t je HB vse ok, rada pa bi eno kontracepcijo ja, ker smo zakljucili z otroci...

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kontracepcija po porodu
4.6.2010 8:43:39   
pinkulja
pri dveh otročajih tudi vzdržnost ni problemuser posted image . saj si itak preutrujen, se ti ne da, ali pa nimaš časa. pa še skrbi...user posted image user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kontracepcija po porodu
30.6.2010 17:01:05   
pikapoka01
jaz tudi razmišljam... hormonske kontracepcije nočem (se ubadam s kg, že pred tem ko sem zanosila, in ko sem začela s KT sem se grozno zredila)- torej tudi mirena odpade. kondome pa ne bi, kot dolgoročno kontracepcijo... pazila pa ne bi, ker je tako nastal bejbi, ki zdajle spi poleg mene user posted image

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kontracepcija po porodu
30.6.2010 19:36:32   
ledenaa
pikapoka na tržišču so nove KT ki ne vplivajo na težo itd.
tako da to ne bi smelo biti problem

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kontracepcija po porodu
1.7.2010 8:56:26   
3x mami
kondomi

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kontracepcija po porodu
10.7.2010 21:24:50   
Kika99
jaz sem po porodu šla nazaj na Trinovum. najprej mi je dala G yasminelle ki pa mi niso ustrezale.

imam še 2 paketka teh tabletk če katera rabi ji lahko pošljem user posted image

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kontracepcija po porodu
29.7.2010 21:46:20   
soncnica 3
Je mogoče katera poskusila z Nuvaringom. Moja kolegica ga uporablja in ga zelo pohvali, sama pa sem 5 tednov po porodu še v dilemi in razmišljam o Nuvaringu ali Mireni.

(odgovor članu Kika99)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kontracepcija po porodu
18.8.2010 21:29:46   
TanjaMami
Imam eno vprašanje... Sama sem se po porodu odločila za mireno in zdej mi je zelo zelo žal!
Menstruacijo imam na vsake tri mesce po par kapljic... Kar me pa najbolj moti je to, da sem zelo živčna, moj PMS traja odkar sem dala tole zadevo notri... Sem tuhtala kaj je narobe z mano, da mi gre vse na živce in da sem stalno živčna...je možno da se to dogaja zaradi hormonov ki jih oddaja mirena? Ima kakšna podobne probleme?


_____________________________

Pa smo ga dočakali *29.12.2008*

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kontracepcija po porodu
18.8.2010 21:34:08   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: ananas83

ta teden sem bla na pregledu in mi je G predlagala tabletke CERAZZETE, naj povem, da polno dojim in baje to te prav za doječe mame, so pa mal drugačne od ostalih tabletk, ker te ješ brez prekinitve...
ni tako kot običajne tabletke, ki jih ješ 28 in v času pavze dobiš menstruacijo, te ješ kr skos, ampak potem tudi ni krvavitev oz. so zelo šibke, pridejo pa lahko kadarkoli!??!

ima katera izkušnje s temi tabletkami? nisem jih še začela jest... me mal skrbi kake bodo reakcije user posted image




jaz sem jih jedla 3 mesece, prvi mesec dobila normalno menstruacijo, potem 2 meseca nič, ko pa sem jo dobila sem full močno krvavela 3 tedne. Tak fejst sem krvavela, da sem mogla pol k ginekologu, ker se mi je že vrtelo od sile. Zdaj moram zaradi take količine izgubljene krvi jest legoferuser posted image

skratka moja izkušnja je slaba, morda bo pri tebi drugačeuser posted image

(odgovor članu ananas83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kontracepcija po porodu
18.8.2010 22:20:06   
m_o_i
user posted image  meni je tudi dala cerazette! sem rekla, da KT nikol vec(samo zato, ker sem jih prej mela 15 let in sem nasicena uvrh glave s toto kemijo od Trinovumauser posted image ), pa jih seeno jem zdaj, ker eno leto ne smem zanosit.

kondomi pa nama ne potegnejo...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kontracepcija po porodu
3.9.2010 11:29:58   
MissLady
koliko časa po porodu pa lahko vstavijo Mireno????

Sicer pa odgovr tisti, ki se boji da se bo zaradi Mirene zredila..... jaz sem imela iste probleme s KT, sem se zredila kot pujsek ... in nikol več KT!! Sem pa vprašala endokrinologa na UKC Lj v zvezi z Mireno in kilami in mi je zagotovil, da se z Mireno ne bom zredila, ker ima drugačne hormone od KT. Po KT pa je rekel, da se bom sigurno zredila.

_____________________________

27.9.2007 sem prvič občutila čisto srečo, ko sem prvič prijela svojo štručko.
27.10.2010 pa se nam je pridružil še en sonček in sedaj je naše življenje še svetlejše in še toplejše, saj nam svetita kar dva sončka.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kontracepcija po porodu
8.9.2010 15:13:32   
Luns
Jaz mam mireno zdaj pet mesecev. Ok na začetku en mesec je zadeva blazno nadležna z vsemi krvavitvami ampak potem se stvar umiri in je super. Menstruacije samo za dnevni vložek, pms nimam prej je bil kr konkreten, zredila pa se tudi nisem kar po KT sem se. Meni je ginekologinja rekla da se iz mirene izloča podoben hormon kot ga posteljica med nosečnostjo in pa deluje samo lokalno torej manj obremenjuje telo. Sem bila tud jaz blazno skeptična do mirene in se kar nisem mogla odločit ali naj jo dam vstavit zdaj je pa super. Cerazette pa mi je sicer tudi predlagala ampak menda so rade večkrat krvavitve.

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kontracepcija po porodu
9.9.2010 10:04:26   
RR raziskuje
Pozdravljene! user posted image

O kontracepciji po porodu si lahko preberete tudi tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/kontracepcija-po-porodu_671.html

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?