|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krst,,verouk...
16.5.2011 12:19:21   
kajalin*
Mislim,da imam en majčken problemčekuser posted image
Moja deklica je stara 6 let in gre jeseni v šolo,zanima me,če lahko obiskuje verouk brez krsta.Mene so pri njenih letih krstili,nikoli pa me niso vzgajali v tem duhu,nismo hodili k maši in nič.Sama nisem verna,grem kdaj v cerkev zaradi partnerja (po njegovem bi morali hoditi vsako  nedeljo),ampak res samo njemu na ljubo,sama se ne najdem v cerkvi,mi je prej muka kot kaj dobrega.Hčera se veseli prvega razreda in tudi verouka,nimam nič proti,za splošno razgledanost je dobro.Jo moram dati krstiti?Zdi se mi,da ni prav,da jo dam krstiti zaradi lepšega potem pa jo drugače vzagajam,kaj  pravite?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 12:26:05   
Getreal
Zakaj bi pol sploh hodila k verouku, če je jasno, da je ne nameravaš tko vzgajat (s čemer se popolnoma strinjam)? To ni splošna razgledanost..vpiši jo k uram pravljic - boš nardila boljše za njo.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 12:28:33   
pelin
Sama poznam bratca in sestrico, ki hodita  že drugo leto k verouku, pa še nista krščena...Ker sta oba že v petem razredu in ker si tega res sama želita, bosta letos prejela oba zakramenta hkrati..krst in prvo obhajilo..
Drugače normalno hodita k maši, gresta pri obhajilu k oltarju, kjer ju župnik pokriža namesto, da jima da hostijo, edino kar ne moreta, je  ministriranje. Pri nas lahko namreč otroci, ki so krščeni ministrirajo že kakšno leto pred prvim obhajilom. To je  otrokom  zelo všeč, ker lahko med mašo še kaj drugega počnejo  kot le sedijo, molijo in poslušajo...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 12:35:51   
kajalin*
Getreal,zato k si želi,k vsi hodijo k jih pozna,pa nimam nič proti,če spozna kako je tam,kaj naj rečem,ure pravljic lahko še vseen  obiskuje...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 12:48:22   
kajalin*
Pelin hvala za odg.,to sem hotla vedet,in zdaj vem da jo lahko vpišem k verouku.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:11:35   
Getreal
Sej to z urami pravlic je blo mišljeno ironično user posted image pač ker vera je itak ena sama pravljica neglede na to kdo je pripovedovalec - papež v rimu alpa nek šaman v tropskem gozdu. user posted image
Ampak ok - brez veze polemizirat.

Verjamem, da če grejo vsi, hoče tudi ona - ne sekiraj se - krst je špricanje z navadno vodo - al je krščena al ni, važno je, da bo uživala pri verouku s svojimi vrstniki. Po moje je brez veze da se obremenjuješ s tem al je moralno al ni - če bo treba jo pač krsti, če ne pač ne.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:18:02   
kajalin*
Ma ja,sem razumelauser posted image zdej mi je že lažje,k vem da lahk hodi brez krsta.Ma ka pa vem vsi  naredjo neko slavjehude ceramonije iz krsta,men se pa to prav upira in bi se rada temu izognila,če razumešuser posted image

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:21:24   
Getreal
popolnoma! user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 13:32:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Getreal)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:40:32   
t5t6
Jaz sem tako kot ti, nisem krščena in nisem vzgajana v tem duhu. Mož pa je ampak ni neki zagrizen, ne gre nikoli k maši. Poročila sva se v cerkvi ampak je cerkveno poročen samo on. Vse tro otroke smo krstili, ker si je on to želel in to je bilo to. Potem pa se je začelo, ko je šel najstarejši v 1. r je začela tašča na fini način težit, da kaj ga ne bomo dali k verouku (pri nas je bil takrat verouk ob nedeljah po maši), pa se je ponudila da ga bo ona vozila. In tako je bilo nekaj časa, potem pa je meni ta stvar vedno bolj šla na živce. Imeli smo razbite nedelje, edini dan ko bi zjutraj lahko bili še v pidžami sem že mogla rihtat otroka. In sem naredila red, možu sem povedala, da če si on želi, da otrok hodi k maši in k verouku bomo hodili mi vsi skupaj, saj je point prav v tem, da je družina skupaj. Lani, ko je šel mlajši fantv 1. razred so se čisto vsi otroci vpisali k verouku, ki poteka takoj po pouku. Njemu se je to zdelo zelo zanimivo in me je večkrt prosil, da bi hodil tudi on. Mož se je seveda strinjal. Možu sem lepo povedala, da nimam nič proti, da pa me moti to, da on za to ni pripravljen nič narediti in otroke ne vzgaja v tem duhu, jaz pa jih tudi ne mislim in si tudi ne prevzamam odgovornosti, da jih bom vozila na verouk. Otroku sem razločila, da on k verouku ne bo hodil, ker imamo mi kot družina druge vrednote. Vzela sem si kar nekaj časa, da sem mu razločila kaj mislim s tem tako, da nedelje raje kot za mašo porabimo za družinske izlete in jahanje.

Če želiš otroke vzgajati v kakršnikoli veri moreš najprej sama verjeti v njo in sprejeti njihova pravila, če ne je vse skupaj kar neki, če bi tvoj mož zares veroval, bi otroka verjetno želel krstiti.  Zato jaz na tvojem mestu otroka nebi vpisala k verouku, tudi če gredo vsi ostali, zakaj pa bi morali delati vse kar delajo ostali?

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:49:08   
kajalin*
Moj partner je zares veren,ni pa oče mojemu otroku,zato mala ni krščena,ker sva bili do njenega 2 l sami.Večkrat je že rekel naglas,češ bi bilo prav.Ma ja,če bi bila verna tudi jaz bi drugače razmišljala.K verouku si pa želi in naj hodi,zakaj bi ji branila?Mislila sem,da župnikne dovoli brez krsta.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 13:58:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 13:58:51   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
.... ni prav,da jo dam krstiti zaradi lepšega potem pa jo drugače vzagajam,kaj  pravite?

Torej jo želiš vzgajato drugače. Aha. Pa poglejmo:
- da naj preklinja?
- da naj laže?
- da naj krade?
- da naj ne spoštuje očeta in mater?
- da naj nečistuje (ima spolne odnose izven zakonske zveze)?
- da naj prešutvuje (da naj vara moža oz. ima razmerje s poročenim moškim)?
- da naj ubija?
- da naj ne pomaga pomoči potrebnim?
- da naj skrbi samo zase?
....

Pa si ti prepričana, da jo res misliš tako vzgajati? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
...,če lahko obiskuje verouk brez krsta......

Lahko. Celo prav je tako, saj je že prestara za krst kot dojenček.


(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:02:24   
sanjačica
Tehnofil, natanko moj point. Ne vem zakaj ljudje mislijo, da bodo otroku s krstom naredili nekaj slabega. "In ga zato sami vzgajali drugač".
Smo pač del te kulture in družbe, kjer veljajo te obče človeške vrednote. Saj pa ne bo sedaj nekdo zaradi krsta kužen.    

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:06:57   
kajalin*
Tehnofil hahahahaha,samo to mi pride na misel ;) Tak ocenjuješ ljudi,k ne hodijo v cerkev oz. ne verjamejo v boga, kot verjetno ti?
Sigurno je prestara za krst kot dojenček,pa sploh veš zakaj so otroka včasih krstili takoj kot dojenčka?Če bi vedel,potem bi ti bilo jasno,da je prvotni namen ta običaj že izgubil,ker je manj smrti kot je  bilo pred 70 leti...
Hja,pa je res zanimivo...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:11:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
....Tak ocenjuješ ljudi,k ne hodijo v cerkev oz. ne verjamejo v boga, .....

Ne. Samo pokazal sem, da so vrednote iste, tako tistih, ki verujejo v Boga in tistih, ki ne verujejo v Boga. Vsi mi želimo svoje otroke vzgojiti z enakimi vrednotami - včasih nam kakšno še uspe vzgojiti, kot je naša želja, kakšne pa ne.

Zato je govorjenje o drugačnih vrednotah .... user posted image   oz.

prosim naštej mi te TVOJE DRUGAČNE VREDNOTE. Poudarek je na besedi vrednota ne na načinu preživljanju prostega časa.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:20:56   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
.... ni prav,da jo dam krstiti zaradi lepšega potem pa jo drugače vzagajam,kaj  pravite?

Torej jo želiš vzgajato drugače. Aha. Pa poglejmo:
- da naj preklinja?
- da naj laže?
- da naj krade?
- da naj ne spoštuje očeta in mater?
- da naj nečistuje (ima spolne odnose izven zakonske zveze)?
- da naj prešutvuje (da naj vara moža oz. ima razmerje s poročenim moškim)?
- da naj ubija?
- da naj ne pomaga pomoči potrebnim?
- da naj skrbi samo zase?
....

Pa si ti prepričana, da jo res misliš tako vzgajati? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
...,če lahko obiskuje verouk brez krsta......

Lahko. Celo prav je tako, saj je že prestara za krst kot dojenček.


Naštete vrednote, niso "last" krščanstva in RKC, če želi nekdo vzgajati otroka "drugače", pa ne pomeni, da ga bo vzgajal v nasprotju z občečloveškimi vrednotami, ampak recimo tako, da ne bo verjel v svetopisemske pravljice.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:22:16   
kajalin*
Nimam namena nikomur polagati kart in naštevati vrednot,oprosti se mi  ne zdiuser posted image
Sanjačica,nisem opazila,da bi kdo danes omenil kaj takega kot si ti napisala,da je krst slabo za otroka?
Odgovor sem dobila in se zanj zahvaljujem,ne želim pa nadaljevati teme,k se bo končala kot vedno vojna med vernimi in nevernimi.Zanimivo pa je,da se vedno kak vernik najde k začne prepričevati o dobrem vere,jaz nikomur ne branim,da veruje in hodi v cerkev,sama sem pa že dostikrat doživela  teženje o tem,da moje mišljenje ni pravilno.S partnerejem imavato razčiščeno in to se mi zdi najbl pomembno.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:25:54   
kajalin*
Tehnofil,bi pa od tebe vseeno rada slišala kaj je pomen krsta?Hvala.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:26:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Zanimivo pa je,da se vedno kak vernik najde k začne ...

Zanimivo je, da se vedno najde nekdo, ki noče nič imeti z vero in sprašuje. Potem pa se pritožuje in razlagi pravi prepričevanje.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:32:41   
kajalin*
Nisem dobila tvojega odgovorauser posted image
Tvoja prva razlaga je šla v napčno smer,za mene.Bilo je prepričevanje,če ne tako pa drugače in čist sfaljeno...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:34:20   
kajalin*
Jezus vas uči drugače,je bil bolj user posted image toleranten...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:34:44   
Dadi
Nima smisla, da otroka krstiš. Ker ob krstu obljubiš, da ga boš krščansko vzgajal. Če pa ne nameravaš tega storiti, pa tako ali tako nima smisla.

Včasih so krščevali le odrasle, ki so nekako že pokazali svojo vero.Verjeti pa pomeni imeti izkušnjo Boga...ne kar tako nadzemeljsko ampak čisto zemeljsko, v določeni situaciji.user posted image  
Verouk pa seveda lahko obiskuje, le z župnikom se pomenite prej o njenih željah in vaših pogledih.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:41:56   
zmajaz
Aja Kajalin* malo še morda razmisli o tem, če res želiš pošiljati otroka na pranje možganov, in o tem, kaj mu bo župnik tam razlagal in kaj mu boš rekla ti doma - boš potrdila, to kar govori župnik, ali boš rekla morda, da župnik laže, da so to pravljice ... Samo v razmislek - ne mislim nič slabega in nimam nič proti tistim, ki želijo otroka pošiljati k verouku, samo pač poraja se mi vprašanje, kako otroku potem odgavarjaš na vprašanja, povezana s to temo, če imaš sam drugačna prepričanja ... user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 14:48:30   
kajalin*
Zmajaz,že zdaj moram odgovarjati na določena vprašanja,odgovarjam kot piše v knjigah ali pa to prepustim partnerju,se ne vmešavam in ji ne govorim svojega mnenja,to bo sama spoznala,ko bočas zato.Lahko da boo postala verna,njenaodločitev,nimam nič proti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?