|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvavitve po porodu
26.7.2008 14:15:04   
mirelca
Ahoj punce!

Sem prvič noseča in še marsičesa ne vem. Prijateljica mi je rakla, da je fuuulll krvavela po porodu. Še nekaj dni po tem. Take reči sem slišala že od marsikatete.

A je res tak hudo??user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:35:03   
Lunc_a
temu se reče čišča

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:39:59   
SaTiSa
IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Ahoj punce!

Sem prvič noseča in še marsičesa ne vem. Prijateljica mi je rakla, da je fuuulll krvavela po porodu. Še nekaj dni po tem. Take reči sem slišala že od marsikatete.

A je res tak hudo??user posted image user posted image



Jap, čišča...sem krvavela (pa to tak za hasek), do prvega pregleda pri G., to pa je nekje 6 tednov po porodu.

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:41:32   
mirelca
Pravijo da bi naj imele s sabo vložke.
Kakšne?

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:43:48   
Anonimen
Njaboljše vsaj za prve dni so Vir z roza črto, ko si v P jih tako in tako dobiš tam za doma si pa kupi te, ker so fajn mehke in so super sploh če si šivana.

(odgovor članu mirelca)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:46:22   
SaTiSa
Jaz sem tudi v P dobila Vir, doma pa sem raje mela Carefree, sem pa mela carskega.

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:49:29   
mirelca
Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:50:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?


posteljice ti ne predrejo ampak ti predrejo mehur če ti voda ne odteče prej sama, malo pa boli oz. je neprijetno.

(odgovor članu mirelca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:53:27   
mirelca
Tako torej... Mogoče včasih postavim kako malce glupo vprašanje, a ne?user posted image   Ne mi zamerit, vse to je zame prvič in mi določene stvari še niso jasne...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:53:34   
frutka_
Krvavitve trajajo različno dolgo in so različno močne. Krvavitev ne boli, boli krčenje maternice, ki traja par dni po porodu, bolijo šivi, potem pa je še samo čišča. In je neprijetna iz drugih razlogov ne zaradi bolečni.
N ašive sem si jaz dajala olje šentjanževke in je bilo hitro bolje.

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:56:23   
Lunc_a
Mehur ti zagotovo ne predrejo!!!Kaj pa pišete ženske??
predrejo ti ovoje,sploh ne čutiš,ker nimaš kaj čutit.
Ker bo zate prvič,verjetno krčenje maternice ne boš sploh čutila,ni pa mus.
Vložke dobiš v P in če ti zmanjka pač poveš sestri da ti jih še prinese.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 14:56:57   
SaTiSa
IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?



So mi pedrli. Polek popadkov ki sem jih mela, sploh nisem nič občutila, mogoče je bolelo ampak so popadki prekrili..

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 15:00:38   
mirelca
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Mehur ti zagotovo ne predrejo!!!Kaj pa pišete ženske??
predrejo ti ovoje,sploh ne čutiš,ker nimaš kaj čutit.
Ker bo zate prvič,verjetno krčenje maternice ne boš sploh čutila,ni pa mus.
Vložke dobiš v P in če ti zmanjka pač poveš sestri da ti jih še prinese.



Ne vem, kje si ti rodila, vendar jaz sem govorila z nekaj puncami, ki so bile v Šempeterski bolnišnici, pa so vse imele take izkušnje, da osebje ni kaj preveč prijazno...user posted image  Baje te ful grdo gledajo, če zaprosiš za kaj dodatnega (recimo drugo spalno srajco)

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 15:06:33   
Lunc_a
In?pa naj gledajo!!

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 15:28:41   
mirelca
No, saj jaz bi ful rada rodila v vodi in to mi je najbližja P v Postojni.

Marsikatera ima kar svojo spalno srajčko s sabo, pa več ali manj tudi vložke. A tudi ti si jih imela s sabo? Ja, pa rodila si na običajen način? Kaj si misliš o porodu v vodi?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 17:33:29   
arielca
Po porodu zaradi hormonskih sprememb in čišče oddajaš fajn vonjave, zato boš rabila več kot eno spalno srajčko.

Z vložki običajno ni problem, imej pa kakšen paket za rezervo s sabo.

Meni so prav prišle spodnjice za enkratno uporabo (sem jih kupila v Sanolaborju).

Sicer pa si v porodnišnici zato, da okrevaš po porodu in ti morajo nuditi vse, kar potrebuješ. Če tega ni, pa prosiš. Pa kaj če te grdo gledajo.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 18:33:22   
majamija
Jaz sem rodila s carskim pred dobrim mesecem že drugič v Postojni!user posted image
V Postojni dobiš dva paketa vir vložkov ter hlačke za enkratno uporabo, ostalo želijo da si prinesejo otročnice s seboj!
Vsak dan dobiš svežo spalno srajico in brisače, če želiš ti ravnotako preoblečejo posteljo vsaki dan!
Sestre so v Postojni zelo prijazne!user posted image
Jaz sem imela prvič čiščo 6 tednov, zdaj jo tudi še imam! Neboleče! To je zelo normalen pojav!
V  glavnem nisem videla nobene v svoji srajici!
Vložke si pa le še vzemi s sabo!
Obvezno vir 80! Zato, ker so po porodu odlični, preprosti in predvsem, ker je na njih vidna realna količina in barva čišče!
Lp
Nataša

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krvavitve po porodu
26.7.2008 18:37:15   
kajajaka
Sem rodila pred 3 tedni v LJ in:

- če ti predrejo mehur (ovoj v katerem je otrok in ne tvoj mehur z urinom...) NE BOLI, samo čutiš kako ti voda odteče... Tudi če se pretgaš ali te prerežejo ne boli, ker je to med popadki.

Po porodu je čišča običajna. Zelo krvaviš prve ure, ko si še v poroni in potem naslednji dan ali dva. Nato se umiri in je podobno menstruaciji.
V porodnišnici dobiš 2 paketa VIR 80 (bombažnih vložkov), če jih rabiš več jih moraš nabavit sama - je dobro imet kak paket za rezervo.
Vsak dan prinesejo svežo brisačo, spalno srajco in mrežaste gatke. Če rabiš ali želiš več kot ene, poveš in dobiš. Nihče ne komplicira. V LJ imam jaz res dobre izkušnje, pa naj bi bili po opisih nekaterih ravno tu najslabši...

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
27.7.2008 9:18:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mirelca)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Z dojenčkom na plažo - 10 genialnih trikov
Preverite te genialne trike, ki vam bodo počitnice z dojenčkom na morju pošteno olajšali in vam tako pomagali ustvariti ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?