|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuhinja
8.1.2009 22:39:26   
urška
prosim za mnenja o teli kuhinji. no za barvo še ni odločeno kakšna bo in tudi jedilnica je postavljena samo za "boljši filing" pri razporejanju kuhinje.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuhinja
8.1.2009 22:54:05   
Anonimen
A od hladilnika naprej je stena ali odprt prostor? Ker če je stena, potem je tisti otok na sredini brezveze. Pa vse visoke elemente bi dala jaz skupaj na ono steno k hladilniku. Tudi tista stenska omarica mi je smešna kar tam nekje sredi stene. Mi je pa fina in praktična ta razporeditev: hladilnik, korito, delovna površina, štedilnik.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuhinja
8.1.2009 23:16:36   
urška
ja tam je stena. ampak če pa hoče imet tisti otok. (tole delam za prijateljico) meni ne sede najbolj, ampak pojma nimam kam drugam ga naj dam. tista stenska omarica je mal napake. pozabla sem jo brisat, preden sem slikce delala.
glede ta visokih elementov: če bi hotela, da so vsi na isti steni (tam kjer je hladilnik) bi moral biti tudi hladilnk vgraden - tega pa noče. pa še voda je tam na tisti steni. no sicer to najbrž ne bi bil problem prestavit. sem jih pa namenoma tako postavila, zato da se kuhinja nekako zapre. da ti recimo ko stojiš za štedilnikom ne gledajo vsi pod prste.

zanima me predvsem tole: a mislite, da ima lahko naenkrat odprta vrtca od omarice, ki je pod lijakom in pomivalni stroj?

ja in seveda še kako idejo o tem, kam z otokom.

fenk ju.

< Sporočilo je popravil urška -- 8.1.2009 23:18:32 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kuhinja
9.1.2009 8:13:37   
melanija
Tisti otok  bi bil bolj smiselen, če ga že oče imeti in seveda če je dovolj oprostorva vzporedno z mizo. Tam kamor se konča visoka omara bi na sredino kuhinje dala otokl. Meni bi bilo bolj praktično, pa še kuhinjo bi povezalo in zaprlo v celoto.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuhinja
9.1.2009 8:51:53   
Anonimen
Jaz bi razporedila čisto drugače oziroma bi naredila polotok namesto otoka, lahko je tudi prostostoječ hladilnik, samo pbl. 7 cm je potrebno pustiti prostora med hladilnikom in steno na desni strani, da bi se vrata hladilnika odpirala.
Zelo moteče mi deluje končna visoka omarica, ker moti simetrijo. Veliko bolje izgleda, če bi bila ta omarica enako visoka kot tista za vgradno pečico ali če bi se jo prestavilo zraven hladilnika in sicer tako visoko, kot je hladilnik. Aja, pa predlaniki niso poravnani v eno vrsto, meni je to nuja user posted image user posted image user posted image .
Smisel otoka postavljenega tako, kot je, vidim samo v tem, da bi se podaljšal v nekakšen zajtrkovalni šank.  

Ne razumem čisto vprašanja glede vratc: sta pomivalc in omarica za korito ena zraven drugega ali je pomivalc drugje? Standardni odmik med dvema vstrama omaric je 90-120cm, optimalno okoli 100cm.
Bi narisala kakšno varianto, ampak danes nimam dostopa do grafičnega programa, ker nisem v službi.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 9.1.2009 8:53:52 >

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuhinja
9.1.2009 8:55:31   
Poka
men je kr v redu, moti me pa tudi to, da je ob hladilniku stena,ne pa odprt prostor, če bi pa obrnila za 90 stopinj je pa verjetno preozka kuhinja, da bi imela še otok.

Mislim, da bo najbolje če njo vprašaš, če je v redu, če je ne bo motilo, naj ima tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kuhinja
9.1.2009 8:59:23   
urška
ja jaz sem ji tudi rekla, da naj naredi polotok, pa še vedno hoče otok.
kateri predalniki niso poravnani v vrsto?

pomivalc je takoj za kotnim elementom(pod oknom u bistvu), korito se pa vidi kje je.

meni se zdi ta zadnja visoka omarica posrečena ravno za, ker razbije simetrijo. ni mi všeč, če je kuhinja čisto sterilna.

prosim še za kak predlog. vem, da je ena RRjevka arhitektka tukaj gor, pa se ne morem spomnit katera....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:00:48   
urška
ja sej jo bom vprašala, ampak rabim pa še kake preloge kaj i se dalo spremenit. in ne, hladilnika noče met tako obrnjenega kot si ti rekla Poka. jaz sem ji tudi najprej to predlagalauser posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:10:49   
Tanik
na prvi pogled je razporeditev kuhinje identična moji kuhinji doma.
edino hladilnik imam na drugi strani.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:16:22   
bskrle
V tem prostoru ni nobenega prostora, sploh,če kuhinja  v stanovanju.
Če je kuhinja namenjena družini -  toliko slabše.
Ne vem, zakaj ne omaric, zakaj  skoraj prazna stena. Meni ni všeč.
Tudi jaz sem si želela otok, pa je bil arhitekt proti, saj zato ga pa vprašaš za nasvet, da ne narediš kakšno napako.


(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:17:43   
Anonimen
Mislim na predalnike pod pečico in tiste zraven - niso v isti liniji.

A una visoka omarica na koncu bo z izvlečnim mehanizmom ali s poličkami? Če je mišljena z mehanizmom (bloom, grass), potem je sicer zelo fajn, ampak nepraktično, ko je omara polna - jo je zelo težko izvlečt.

Vratca od pomivalca rabijo za odpiranje 60 cm, torej če je kotna omarica široka 50cm (ugibam), pa tam zraven poličke 15 cm, potem bi se morala oboja vratca odpirat hkrati.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 9.1.2009 9:20:23 >

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:22:08   
mika
otok zarotiraj za 90 st., tako da bo obrnjen proti jedilni mizi. V takšnem položaju, če je za njim stena, res nima nobenega smisla. Razporeditev je drugače ok.

< Sporočilo je popravil mika -- 9.1.2009 9:24:57 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:24:01   
urška
no bom zdej malo popravila pa vam bom še enkrat pokazala. 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:24:20   
bskrle
hladilnik mora biti blizu štedilnika ali mikrovalovne, peči je lahko najbolj oddaljena, saj jo v bistvu najmanj rabimo. Če bo kuhinja samo za lepo, je lahko taka.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:28:40   
Pikapolonica_
Mene pa zanima, glede na to, da je kuhinja dovolj velika, čemu toliko elementov?  Otok v to postavitev mi ne paše -> bi ga dala ven. Potem je potrebno napraviti neko simetrijo v tej kuhinji. Bi predlagala, da dajte vgradni hladilnik v višo zadnjega elementa s pečico, tisti velik element čisto na koncu pa ven.
Tista kotna zadeva -> to je samo lovilec prahu. gor boš dala kvečjemu kakšno vazo al pa kaj takega, tolk da se bo prah not lovil, drugače je ta zadeva ful nefunkcionalna, res ne razumem, kaj bi s tem. Nad umivalnik bi jaz dala v isti višini hladilnika dve ozki omarici za kozarce, ampak isto, da ostane v višini pečice/hladilnika in potem na to višino postavila tudi napo.
Glej -> čisto tako dobronamerno, res imaš dovolj elementov brez otoka in tiste velike zadeve, raje spodaj vključi še kakšno izvlečno mrežo - recimo v kotni element, da imaš za posodo, potem pa nekje ob štedilniku dodaj element s širino recimo 40cm, enako izvlečno mrežo, not pa lahko pospraviš moko itd. Pa meni se zdi fino, da se da cokl takšen, da ima predale v njem, tam lahko spraviš vse tiste majhne zadeve, katere niso za vsak dan. Kako je pa z mikrovalovno? Je ne boste imeli?


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:42:58   
Hope2
Cela kuhinja mi ni všeč, če bi bila možnost bi takoj preuredila inštalacije. Otok mi pa ni tolk napačen, če bo moderen, zrihtan, dovolj širok in zraven imel bar stolčke. Če bo pa otok kar tak stal, kot ena navadna škatla, pol pa je čist mi. Še najbolj mimo pa je tista visoka omara

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.1.2009 9:44:04 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:50:09   
urška
pikapolonica, v večini se strinjam s tabo. ampak moram pa upoštevat njene želje. torej da noče vgradnega hladilnika in da hoče otok, ki naj bi imel zraven še barske stolčke.
pa mikrovalovne bojo imeli, ne. in ja, vsi elementi so izvlečni. predalniki so na otoku in tisti zraven pomivalca.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kuhinja
9.1.2009 9:52:31   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Jaz bi razporedila čisto drugače oziroma bi naredila polotok namesto otoka, lahko je tudi prostostoječ hladilnik, samo pbl. 7 cm je potrebno pustiti prostora med hladilnikom in steno na desni strani, da bi se vrata hladilnika odpirala.
Zelo moteče mi deluje končna visoka omarica, ker moti simetrijo. Veliko bolje izgleda, če bi bila ta omarica enako visoka kot tista za vgradno pečico ali če bi se jo prestavilo zraven hladilnika in sicer tako visoko, kot je hladilnik. .

Sem kar ankico citirala, da je ne ponavljam. V bistvu je kuhinja točno take oblike kot naša - vključno z razporeditvijo oken. Mi imamo kuhinjo v U s polotokom. Če greš od desne proti levi, je razporeditev taka (torej enako kot na tvojih skicah se začne s prostostojrčim hladilnokom)
prostostoječi hladilnik visok 2m, zraven visoka omara z vgrajeno pečico in mikrovalovko, spodaj kratek izvlečni element in element s popolnoma izvlečnim vogalom, nad tema dvema elementoma pa viseči dvižni omarici do konca stene
Po "ovinku" sledijo samo spodnji elementi, ker so na steni okna: pomivalni stroj in nad njim odcejalnik, sortirnik za smeti in nad njim korito, metrski predalnik in spet ovinek, ki se nadaljuje v razširjen polotok, ki je sestavljen in metrskega predalnika in izvlečnega elementa za steklenice (15 cm). Na polotoku je kuhalna plošča. Polotok je z jedilnične strani zapolnjen z dvema omaricama (plitvima 35 cm) in v vogalu z globokim predalnikom (da nimamo še enega izvlečno vogalnega elementa). Meni deluje super, odprto, ne preveč zabito.
Na tvoji skici se mi zdi, da je okoli otoka premalo prostora in je škoda vztrajat z otokom, če potem zadeva ni uporabna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kuhinja
9.1.2009 10:10:55   
t5t6
Jaz bi otok obrnila proto jedilnici.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kuhinja
9.1.2009 10:29:27   
nuala
Meni ni všeč. Hladilnik imam rada blizu štedilnika, pa vodo tudi, da je ni treba nositi čez pol kuhinje, ko kaj kuhaš.
tele nape izgledajo fajn, so pa v resnici precej neuporabne in težko jih je čistit ( se pa non stop nanje lima prah ).
Otoka jaz definitivno nebi, raje zgoraj kako omarico. Če že, bi ga obrnila za 90 stopinj in potisnila k steni.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kuhinja
9.1.2009 10:30:19   
urška
hvala vsem za nasvete. počakam, da vidim kaj bo rekla prijateljica.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kuhinja
9.1.2009 13:06:39   
pob@linček
Tko na hitro-jaz bi dala korito v kot in ce bi imela prostor za otok bi dala tja stedilnik.user posted image

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kuhinja
20.1.2009 15:09:46   
Lunca1
Jaz bi tako kot druge otok obrnila, da bi bil vzporeden z mizo, ker tako mi izgleda, kot da bi omaro sredi sobe pozabil. Pa skrajno leo omarico bi znižala na nivo pečice, jo mogoče še malo razširila.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kuhinja
18.2.2009 15:30:31   
TomTaylor
mene pa zanima s katerim programom si tole kuhinjo izrisala?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kuhinja
18.2.2009 18:56:22   
urška
z ikeinim. link je na njihovi strani, ampak če boš vlekla iz ikea.at bo program v nemščini, če pa iz ikea.com pa v angleščini.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?