|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 14:17:33   
vija vaja
No, upam, da veste kaj mislim...v hiši, ki smo jo kupili je ogromna kuhinja in nameravava naročiti kuhinjo, ki bi imela neke vrste šank, ki bi delil samo kuhinjo in jedilnico.

Mene sicer mika, da bi imela na "otoku" kuhinjsko ploščo,vendar me je strah zaradi praktičnih razlogov (daleč stran cca 1,5 metra bo pomivalno korito), kako bom do štedilnika nosila vodo, pa kako ga bom čistila, pa če mi bo voda po tleh curelauser posted image in podobne brezvezarijeuser posted image .

Če ima katera izkušnje s štedilnikom na sredi, mi prosimm povejte vaše izkušnje!

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 14:21:25   
bodoča
Jaz sicer nimam otoka, mi je pa ful všeč taka postavitev kuhinje. A tako, da bi bilo oboje, torej plošča in korito na otoku pa ni možno?

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 17:43:46   
Anonimen
Jaz bom imela tako. Umivalnik na eni strani, štedilnik na otoku oz. šanku.

Tud poznam eno k ma tko, pa ji je čist kul.

(odgovor članu bodoča)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 17:51:30   
corfu
Otok je fajn, ampak zase samo kot odlagalna površina, se pravi pult, na katerem valjam, mesim, paniram, odlagam, ki se nadaljuje v mizico z dvema stoloma, kjer otroka ali midva z možem kaj pojeva npr. zvečer in ne rabim sedeti za mizo z 6 stoli. Sploh pa mi ni praktično imeti na otoku štedilnik in nato na drugo stan lonce dajati v korito.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 17:52:31   
corfu
Moderno zgleda, ampka meni nikakor ni praktično.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 18:11:17   
Anonimen
Meni se zdi otok prktičen samo v 2h primerih:
- če imaš štedilnik in korito nekje ob steni, otok pa le kot dodatno delavno površino
- če je možnost in je otok lahko tako dolg in globok, da nanj prideta korito, štedilnik in vmes dovolj delavne površine

Ker, da je korito na eni strani, štedilnik pa na drugi, si jaz sploh nočem predstavljati, kako bi mogla non stop tla čistit ... saj zgleda lepo, samo praktično mi pa res ni. Ali pa variante, ko dajo štedilnik na otok globok 70cm ... a si predstavljate tla zadaj ... ajoj!!!

(odgovor članu corfu)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 18:38:18   
maja1488
Mi imamo otok na katerem je vse in se potem nadaljuje v mizo. Začne se z majhno delovno površino, potem je veliko pomaivalno korito (spodaj smeti), potem je pomivalc, nad njim delovna površina, potem steklokeramična in naprej še mal delovne površine. Ko se to zaključi je spuščeno in podaljšano v mizo.
Ker je otok širok je na drugi strani vseh teh mašin še pol metra širok in nevemkolko dolg delovni pult.

Meni se zdi to najbolj praktično in nebi imela deljeno še na steno. Mi imamo na steni eno veliko omaro v kateri je hladilnik in pečica, mikrovalovka...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
15.6.2008 19:00:53   
CatJa
Mi imamo kuhinjo cca. 3,3x2,8 m, na sredi pa otok 1,2x1,2 m, na katerem je samo steklokeramična plošča, ostalo je (lahko) delovna površina. Če mene vprašate, vrh glave dovolj, ne razumem pa, kaj bi bilo pri otoku tako nepraktičnega. Čisti se ga ravno tako kot vse ostalo, pomivalno korito pa itak ne more stat neposredno ob kuhališču.  Tako da, vija vaja, če ti je všeč, go for it.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 10:22:40   
sazi
Mi bomo imeli v kuhinjo polotok, ker je za otok preozka. Na tem polotoku bo kuhalna plošča in enega samega razloga in to je ta, da tisti, ki kuha, ni itoliran od ostalih, ampak je lepo v kontaktu z ostalimi, ki sedijo v dnevni ali v jedilnici. Je pa korito malo bolj stran, ampak tako imava že v zdajšnji kuhinji, pa me nič ne moti in po tleh nič ne polivamo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 11:15:24   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: vija vaja
pa kako ga bom čistila, pa če mi bo voda po tleh curelauser posted image in podobne brezvezarijeuser posted image .

Mi bomo imeli korito na otoku ravno zaradi špricanja maščobe s štedilnika - ne mislim potem ribat vso okolico. Zato bo štedilnik klasično ob steni.

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 12:49:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Mi bomo imeli v kuhinjo polotok, ker je za otok preozka. Na tem polotoku bo kuhalna plošča in enega samega razloga in to je ta, da tisti, ki kuha, ni itoliran od ostalih, ampak je lepo v kontaktu z ostalimi, ki sedijo v dnevni ali v jedilnici. Je pa korito malo bolj stran, ampak tako imava že v zdajšnji kuhinji, pa me nič ne moti in po tleh nič ne polivamo.


Zanimivo ... jaz imam pa ravno iz tega istega razloga na polotoku raje delavno površino in ne štedilnika, saj veliko več časa porabim za pripravo hrane (rezanje in to) kot pa za kukanje v lonce med kuhanjem in mi je fino, da vmes ko trebim solato, režem, gnetem testo ipd. gledam proti prostoru in morebitni družbi ... v piskre sem pa obrnjena minimalno ...

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 12:52:33   
sazi
jaz imam pa ravno iz tega istega razloga na polotoku raje delavno površino in ne štedilnika


vsak ima pač svoj način kuhanja - kadar kuha moj mož, je ves čas ob piskir - nekaj meša, dodaja, poizkuša


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 14:02:26   
Hope2
Na otoku imamo vedno steklokeramično ploščo, šprica nič bolj, kot če bi bila plošča ob steni. Spucat je treba kjer koli že jeuser posted image . Na tla nič ne šprica, ker otok ni nikoli miniaturen (že zaradi estetike in funkcionalnosti). Tolk štorasta tudi nisem, da bi mi voda kar kapljala in da bi polivala med nošnjo na štedilnik. Če si štorast poliješ tudi po elementih in pol maš tudi vsepovsod mokro ali umazano, tudi po tleh. Spet treba pucat v obeh primerih. Sploh ne vidim poante zakaj ene pišete, kako hudo je met ploščo na otoku. Pomivalnega korita pa ne bi imela nikoli na otoku, razlog estetika.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
16.6.2008 17:44:01   
Anonimen
Otrok zaradi tega, ker bi od korita do štedilnika na otoku voda curljala od posode, ni čisto nič manj praktičen, kot če je kuhinja postavljena v dve ravni liniji ob stenah in je na eni strani štedilnik, na drugi pa korito. Isto sranje user posted image .

Pri otoku je potrebno paziti na nekaj stvari:
- biti mora dovolj velik, da sploh pride do izraza, ob istem času pa mora biti ob straneh dovolj prostora za prehod - torej je fajn, če je kuhinja velika.
- če je na otroku mišljen štedilnik, potem mora biti otok ali dovolj globok (torej ne klasičnih 60 cm globine, ampak čim več, npr. 100-120 cm), pa ne zaradi špricanja, tmeveč zaradi otrok - da jim je s treh strani preprečen dostop do vročih ponev in grelnih plošč. Druga varianta je, da je globina otoka klasična, torej 60 cm in se nadaljuje v šank. S tem se pravtako prepreči nevarnost otroškega dotikanja (oz.je ta nevarnost zmanjšana, bo bolje rečeno) in zmanjša se špricanje.
- v primeru, da bo na otoku kuhalna površina, je treba predvideti nad njo seveda napo, ali z iztokom zraka ali z močnim filtom za maščobo.
- če bo na otoku korito, potem je malo več dela pri pripravi potrebnih inštalacij, sploh če bo zraven še pomivalni stroj, če bo ta ob steni, potem se dela dvojne vodovodne inštalacije user posted image . Pa na elektriko ne pozabiti user posted image .
- če je na otroku predvideno tako korito kot kuhališče, potem mora biti otok ogromen, torej tudi sama kuhinja.
- v vsakem primeru je fajn načrtovat tako, da je trikotnik hladilnik - korito - kuhališče čim manjši.
- v vsakem primeru je fajn, če med posameznimi linijami elementov ni prevelika razdalja (90-120cm), da ne delamo kilometrov, če kuhinjo veliko uporabljamo.


V vsakem primeru pa si mora vsak narediti kuhinjo tako, da izpolnjuje  njegove potrebe. Če veliko kuha, potem mora biti zelo praktična, če si skuha smao eno kavo na dan, potem je komot lahko majhna, če mu je važen izgled, si bo naročil Pogenpohl ali Allmilmo...

(odgovor članu vija vaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
1.7.2008 22:31:17   
PikicaStonoga
Tud jaz sem si zaželela otoček in  ga bom tud dobila :) na njem bo štedilnik - praktično  nepračtično ...stvar navade, okusa in še česa :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
7.7.2008 8:55:30   
Rozmarinka
Pri nas smo tudi izbrali ta način in sicer kuhinjski otok in na njem steklokeramična plošča ter nekaj delovne površine, na drugi strani pa korito in pomivalec. Bom poročala čez čas o uporabnostiuser posted image

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kuhinjski otok al kako se že reče...
2.8.2008 13:32:42   
miha.d
Otok na sedini je kar precej uporaben, še bolj pa postane prostor družaben in užitek v kuhanju, tudi tam, ker ja majhen prostor se solidno obnese, najbolj praktično pa ja, da imaš korito poleg stedilnika user posted image in to v otoku, vendar potem rabiš veliko hišo.... No ja skratka vsega se človek navadi, vzemi kar ti je všeč. Nekaj idej o postavitvi kuhinjskega šanka lahko dobiš tukaj http://www.mak-design.si/design_pohistvo/kuhinje-projektiranje.html

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?