|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kup vprašanj....
15.3.2012 21:15:32   
*miska.mcc*
1. ČESEN: kako se kali česen?
Stara mama je imela letos noro lep in velik česen. Dopoldan sem ga "nakradla" 4 stroke. Kako se ga daje kalit? In kdaj se ga zasadi ven na vrt? Mi ga je res škoda. user posted image   Pa še Slovenski je. Ne Kitajski shit.

2. SOLATA: kako boste sadile solato? In katera vrsta pride najprej? A boste sejale v lončke na notranjo stran okenske police? Ali boste sejale direktno na vrt in pokrivale s kopreno?

3. ZELJE: Ga imam namen posejat v loncke za notri. in pol sadike ven na vrt. Kdaj se to seje? In kako se pol po saditvi rihta? Je treba po pikiranju kaj obrezat in obvezat? Kot naprimer radič? Ali samo zraste v glavice? Ga moramo kar količino. Ker se ga bo tudi kisalo za ozimnico.

To bo zdaj za 1x.  Bom pa še dodajala vprašanja. Jih bo ene xxx.

tnx! user posted image


aja!

ROŽICE:

VERBENE: 
sem dobila idejo, da bi jih na okenske police zasadila. pa malo še katerih drugih. neko tako lustno mesanico. Za cez poletje. namesto sulfinij, bršljank itd..... jih lahko že posejem in pol presadim?

user posted image





_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
16.3.2012 13:49:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kup vprašanj....
16.3.2012 14:46:05   
Tutan
Za česen nimam pojma, žal.
Solato ne dajem na okensko polico. Najprej berivko, potem pa kakšne bolj občutljive, hitro zunaj posejem tudi rukolo. Pokrijem jih s tunelom (1x sem ga kupila v Lidlu za male pare), drugače pa kar s kopreno, ja.
Zelje kupim kar na tržnici sadike - pa jih dam potem kar na vrt.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
16.3.2012 16:35:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kup vprašanj....
16.3.2012 19:17:44   
nananaja
Česen sem sadila zimskega prejšnji teden. Mami mi je nekaj govorila zadnjič, da se mora česen sedaj dobro ukoreniniti, da bo rasel, ko bo dovolj toplo... ne vem, jst vem, da vedno posadim del pridelanega, ki sem ga podedovala od tašče :)
Solato bom sejala ameriško rjavko in berivko in pokrila, zraven bom še nekaj sadik mehke solate kupila ali prinesla od mame. To bom storila kmalu zdaj, ko najdem čas za to.
Zelje seješ potem kasneje (pogledaš na vrečko od semen), zunaj, lahko v kakšne platojčke ali kar na gredico. Za ribanje-kisanje je dobro naprimer varaždonsko zelje, ki naredi trde glave.  Za solato imamo mi radi eno drugo vrsto, pravimo ji založansko (po kraju), naredi bolj velike in mehke glave.
Za rože pa ne znam povedat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kup vprašanj....
16.3.2012 20:52:54   
*miska.mcc*
uh tnx! sem ze mislila, da ni nobene "kmetice"! user posted image

bom vsekakor upostevala vse nasvete. jutri in nedeljo imam pauzo. v ponedeljek pa s polnim gasom naprej. res hvala!
prvo bom nastimala gredico za cesen in ga vtaknila! user posted image pol pa naprej!


teeeenkju!!!!! user posted image

itak pa se še oglasim z novim "kupom"!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kup vprašanj....
20.3.2012 8:42:17   
*miska.mcc*
VRTNICE:
jeseni mi je mami dala ene 10-15 vrtnic. (ko jih je obrezovala) In sem jih napikala zunaj in pokrila s plastenko.  ene 7 jih je očitno pognalo, ker se že vidijo zametki popkov. no, in zdaj bi jaz te vrtnice prestavila drugam.
kdaj? a lahko že? in jih nazaj pokrijem?
a jih spulim iz zemlje in prestavim? ali jih dvignem z lopato in prenesem z malo zemlje? pa se..... jih kaj porežem? al pustim kar take od lani?  so pa po 1 "palcko". kaksna po 2. niso nekaj razvejane.

user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 20.3.2012 8:43:00 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kup vprašanj....
20.3.2012 9:32:22   
noranate
Miška, seveda niso razvejane, saj se šele prav koreninijo. Če jih že moraš prestavit, jih daj z lopato, pa pokrij nazaj, sam čez dan zamašek daj dol, ker ko je vroče, se znajo "skurit" v flaši, ker jim je prevroče. Pa zalivaj mal tud. Srečno!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kup vprašanj....
20.3.2012 10:26:38   
*miska.mcc*
hvala norica!

pa še.... a se ve drzite setvenega koledarja? al delate, ko vas prime?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kup vprašanj....
20.3.2012 11:06:37   
noranate
Če imam ravno priložnost in lahko počakam s setvijo, se koledarja držim. Velikokrat pa ne. Recimo, ko se spravlja k dežju, jaz pa moram nekaj zasadit ali posejat, posejem, neglede na koledar. Pač probam "ujet" naravo.user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kup vprašanj....
28.3.2012 16:53:23   
*miska.mcc*
ASTRE, CINIJE, VODENKE, TURŠKI NAGELJNI:

a jih sejete v teglce in pol presajate?  ali čakate na maj in ji kar direkt na gredo posejete?

pa te raznorazne pokrivne rožice?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kup vprašanj....
30.3.2012 11:18:01   
noranate
astre in cinije sem že posejala na vrt. Potem si kakšno presadim k hiši. Vodenke posej v korito. Potem pa presadiš. Jaz sem jih eno leto imela na gredici pred hišo. super zgleda, sam zalivat je treba pa non stop user posted image .
Turški nagelj sem tudi že posejala na gredico (stalno mesto, ker je dveletnica). Pa okrasni slak v tegelček.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kup vprašanj....
6.4.2012 14:36:15   
takotako
Za varbene-jaz sem bila razočarana nad njimi. Uške so jih pohopsale. Pa sem ful špricala.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kup vprašanj....
15.4.2012 11:14:48   
*miska.mcc*
astre in cinije sem posejala kake 3 tedne nazaj. pa ni še nič od nič . (ven, na gredico) user posted image user posted image

a ste LILIJE, GLADIOLE in DALIJE že posadile? če jih še niste....kdaj jih nameravate?

no, da se pohvalim....76 sadik paradajza mi je pognalo user posted image (si moram rezervirat štant na tržnici! user posted image . brokoli sem še presadila ven na vrt pod kopreno. feferoncek mi je vzklil. (celo 2 komada user posted image ´)

tamale kumare (za vlaganje) rastejo ko pri norcih. une ta dolge za svezo solato pa kr nekaj štrajkajo. sem predvcerajsnjim posejala novo rundo.

čakam cvetačo, da vzklije. rdeco peso pa bom sejala direkt ven čez kake 14 dni.

in celo paprika mi je pokukala. za 1x 13. user posted image pa sem že skor obupala in sem hotla že zabrisat.





< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 15.4.2012 11:17:28 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kup vprašanj....
17.4.2012 17:44:07   
*miska.mcc*
nooooooooooooooooooooooo????!!!?!?!?!?!?!?!?!!

najbolj me zanima za dalije, gladiole in lilije.  a lahko? lahko zakopljem?
danes je sonček pri nas. zemlja ravnoprav mokra, pa se na setvenem koledarju mi piše da je dan D.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kup vprašanj....
17.4.2012 22:20:46   
takotako
Pri nas je mami že. lilije mam jaz kar v zemlji že dolgo.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?