|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   letos nobena?
17.4.2006 19:05:33   
k1
se mi zdi, da so se letos vsi  otroci "normalno" rodili - na rok. Je sploh katera, ki je letošnja z nedonošenčkom, kajti lani nas je bil cel kup....



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: letos nobena?
19.4.2006 21:30:06   
* Mateja *
Sem že jaz tla odpret to temo, sam saj veste...ne kliči slabga, saj to bo prišlo samo od sebe.
Morda pa se res ni noben rodil prezgodaj....Hvala Bogu!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: letos nobena?
23.4.2006 18:34:23   
petra.horzi
no jz sm med njimi
oz. Jan
rodila v 35.tednu:)
2360g je mel pa 44 cm
zdej je pa že fuul zrastu im ma pri 3,5mesecih 5,5kg in 58cmuser posted image user posted image
:)

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: letos nobena?
27.4.2006 11:23:42   
bobika
mi smo tudi med njimi.
Manca je rojena v 36 tednu. Porod so sprožili zaradi premalo plodovne vode in zastoja rasti. Po nekaterih podatkih bi naj bil tudi trmin še 10 dni kasneje.
Rodila se je s težo 4330 in višino 47, obseg glavice pa je imela 31 cm.
Do zadnjega pregleda je lepo napredovala v teži, zadnji mesec pa se je le za 150g zredilauser posted image . Sedaj ima 4500g, 56cm in 38cm obseg glave.
Je precej živahen otrok, kadar ne spi user posted image . Pediatri so presenečeni nad temkako je močna in gibčna. Prava atletinja user posted image .

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: letos nobena?
1.5.2006 13:46:08   
petra.horzi
no moj Jan super napreduje, zdej ma okol 6kg in mal čez 60cm:) star bo pa 4 mesece čez en tedn
glavo drži pokonci že od drugega meseca in tud naju je zdravnica zelo pohvalila
pravjo da je presegel pričakovanja:)
lepo je to slišat

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: letos nobena?
1.5.2006 14:16:52   
tinatona
4330guser posted image user posted image user posted image user posted image pri 36 tednih

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: letos nobena?
1.5.2006 20:06:02   
dory
4330g je pa kr konkretno dete :)..se dober,da je pohitelo, kaj bi bilo sele,ce bi se rodilo ob roku....

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: letos nobena?
2.5.2006 11:01:49   
bobika
Manca je imela ob rojstvu 2330g. Sem se kar za dva kg zmotila. Sedaj po treh mesecih in pol jih ima malo več, kot pa sem napisala (4500g).
Res bi bila pravi velikan, če bi s tako težo prišla na svet.
Se opravičujem!


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: letos nobena?
6.5.2006 11:46:57   
petra.horzi
pol je bla podobn kt moj:)
k so rekl da je za 36,37 tednov velik ko se je rodil
smo pa fuul zrasl

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: letos nobena?
16.5.2006 14:26:12   
puncica
Evo enga malega nedonošenčka:

IZVIRNO SPOROČILO: nina64

Lep pozdrav vsem srečkam .

Kar nekaj časa se nisem oglasila in zato vam bi zdaj rada povedala zakaj ne.
Kot se mogoče še spomnite sem bila zaradi rizične nosečnosti - možnost prezgodnjega poroda že od začetka nosečnosti v bolniški.
In zgodilo se je ravno to.V nedeljo 7.maja sem naenkrat dobila zelo močne krče.Ker  sem doma v bližini bolnišnice sem bila v 35 min. po prvem krču že v bolnišnici.Ko so me pregledali sem bila že popolnoma odprta in žal sem morala v porodno sobo.Tam so z UZ ugotovili da ima naš  predročene rokice in odločili so se za urgentni CR.Rodila sem z 26t. zlatega  z imenom Tim.Težak je 990 g in velik 36 cm.Danes je star 8 dni in zaenkrat po besedah zdravnikov v zadovoljivem stanju.Glede na to da je mali je seveda potrebno še veliko časa da zraste.
Drage  čuvajte sebe in svoje .Želim vam vse dobro do konca nosečnosti in da bi porod in rojstvo vašega  ostal v vašem spominu kot nekaj najlepšega v življenju.

SREČNO!


Naj čim prej zraste v velikega malčka user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil puncica -- 16.5.2006 14:27:29 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: letos nobena?
17.5.2006 15:50:06   
jota
Tudi jaz se pridružujem.
Hana se je rodila 4.3., v 36t. Ob rojstvu je tehtala 2.260g , dolga pa je bila 48 cm. Zdaj - pri dveh mesecih in pol - pa ima nekaj malega več kot 5kg in okoli 56 cm.

Uživajte in cartajte svojeuser posted image .

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: letos nobena?
31.5.2006 16:46:52   
Kalina
Moja mala princeska se je rodila 14.5. v 33t velika 45cm, tezka 2150, OG 29cm z dolgimi crnimi laski! user posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu jota)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: letos nobena?
4.6.2006 15:47:57   
malaluna
Tudi mi smo v 36. tednu dobili novo družinsko članico. Tia se je rodila s 2.270g in 45 cm.
Jutri bo stara 14 dni. Počasi se navajava druga na drugo in na nov način življenja.
Me pa malo skrbi, ker mi je začela kihati in kašlajati. Pa še očke ima mokre in malo prehlajene. Komaj čakam da se jutri slišim s patronažno. Me skrbi da nebi bilo kaj resnega. Predvidevam, da se je prehladila v petek, ko smo šli v porodnišnico na kontrolo. Sicer sem pazila da se nebi pregrela ali da je nebi zeblo, pa mislim da se mi je vseeno malo pregrela, ker so se ji tudi pod pleničkami naredile male rdeče pikice. Zdaj jih maževa z bepanthenom in upava da bodo čim prej zginile.
Jutri bom pa patronažno zaslišala na celi črti. Res me skrbi. Glede na to da je prej rojena je verjetno toliko bolj dovzetna za vse možne okužbe in bolezni.
Upam da je samo manjši prehlad, ki bo hotro minil.

LP

_____________________________

Imejte se radi!

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: letos nobena?
14.7.2006 17:49:06   
žabica28
No, pa še midva,

Bor se je rodil 17.3. v 36 tednu (2920g, 51 cm, OG 36cm). V ponedeljek bo star 4 mesece in je bil pri 3m in pol težak 7000g in velik 64,5 cm. Bravo Bor!

Lep dan vsem

(odgovor članu malaluna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: letos nobena?
14.7.2006 19:18:10   
najina pikica*
tudi jaz se pridružujem...
user posted image  1.7. je na svet prijokal moj sonček nik,težek 2980 in dolg 49 cm.
rodil se je v 35t 3/7,drugače pa točno 1 mes. in 1 dan pred rokom 

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: letos nobena?
21.7.2006 18:18:23   
žabica 24
Tukaj je še ena mamica nedonošenke! Naša mala Zarja se je rodila 26.6. pri 32t in 4d. Težka je bila 1740g in dolga 42cm. Včerja smo po 25 dneh končno prišli iz porodnišnice in smo fantastično preživeli prvi dan in prvo noč skupaj!

Najina pikica, midve sva se pa že pri avgustovkah srečali, zdaj pa še tukaj user posted image .
Vaš Nik je bil pa pravi velikan  user posted image

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: letos nobena?
22.7.2006 20:39:36   
najina pikica*
žabica 24-no pol pa pozdravljena še enkrat user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: letos nobena?
22.7.2006 20:50:29   
najina pikica*
žabica 24 aja glede mojga velikana...ko sem ga v porodnišnici dobila končno k sebi na odd.sva imela na začetku kr nekaj problemov kar se tiče najine teže.v intenzivni so ga navadli jest po cuclju,tko da se je ko sva se hotela dojiti hitro naveličal vlečt.
jasno ker po cuclju samo teče pri dojki se moraš pa potruditi,pa zakaj bi se a ne!user posted image
tko da nama je teža kr padla...user posted image no pol smo pa rešli problem....user posted image zdej ima že 3360kg,tko da zdej pridno pridobivava na kilaži...user posted image
kako pa vidve z zarjo napredujeta? 

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: letos nobena?
24.7.2006 8:54:10   
žabica 24
No Zarja je bila precej manjša in lažja, pa je bila 10 dni v inkubatorju. Tam so jo hranili izključno z brizgalko in to samo z mojim mlekom, sesalnega refleksa pa še ni imela razvitega, tako da ko sva začeli z dojenjem, je bilo kr nekaj težav, samo zdaj pa je zalaufalo. Teža presenetljivo ni padla kaj dosti - le za 90g, pa 2 dni je ostala enaka, ko so ji odstranili infuzijo, potem pa je tudi lepo začela pridobivati, tako da je zdaj na dobrih 2150g. Skupno smo šli gor 400g.

Mali nik pa naj le fejst je in se redi, sicer pa je res že pravi junak za svoje tedneuser posted image

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: letos nobena?
5.8.2006 21:42:52   
tajtaja
Tudi mi smo med vami.
31.3.2006 sta se točno z 34. tedni rodila Taja in Taj. Rodila sta se z carskim rezom. SE pa je ful vse zakompliciralo, tako da sem bila v operacijski škaroja štiri ure, dobila sem skoraj pet litrov krvi. In samo dobri ekipi v MB porodnišnici se imam zahvaliti, da moja dvojčka imata možnost poznati mamico. Zelo bi me tudi pogrešali moji sončki štiriletni Maj, devetletna Maša in trinajst letna Urška. Ja prav ste prebrali, kar pet jih je, pa se vseeno imamo fajn.



(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: letos nobena?
17.8.2006 14:31:48   
Brina72
Še več nas je.
Matic se je rodil 24. maja v 34 tednu, težak komaj 1515 g in 41 cm velik. 14 dni je bil v inkubatorju. Na srečo sem imela dovolj svojega mleka, da so ga lahko hranili po brizgalki, saj je vse drugo izbruhal. Sedaj je že pravi korenjak, saj na teži lepo pridobiva in ima že 3800 g. Ga pa zelo ščipa in imamo kar budne noči. Imate vi tudi kaj težav s tem?

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: letos nobena?
22.10.2006 14:05:34   
Zasanjana
Tudi mi se vam pridružujemo.Aleksej nas je presenetil oz. bolje rečeno, smo ga mi presenetili 3.10 v 32.tednu(PDP 23.11).Tehtal je 2200 g in meril 44cm.
Ni bil v inkubatorju in domov smo šli že po štirih dneh.user posted image

(odgovor članu Brina72)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: letos nobena?
7.11.2006 8:41:41   
Ženkica
Naša Kaja se je rodila v 34 1/7 tednu (27.10.) in sicer 2130 gramov težka in 46 cm-jev velika; glavica 31,5cm-jev.
Porodnišnico sva zapustili po 10-ih dneh, pije moje mleko in se drži super. user posted image


(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: letos nobena?
13.11.2006 21:27:31   
žmož
Naša Taja pa se je rodila 15.04.06 v 34t 6/7 težka 2350 in dolga 46cm. Danes tehta komaj 6500, doga pa je 67cm.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: letos nobena?
13.11.2006 21:38:18   
Kalina
zivjo žmož majcica, mi smo tud majcice.  Rojene 14.5. v 33t. Pa danes tud tehtamo okol 6,5kg, veliki pa nevem kolko smo. Bomo vidli v cetrtek na cepljenju.


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu žmož)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?