|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: laparoskopija
13.9.2006 8:59:56   
Shuka
Jaz sem na lapop. šla v Lj. kliniki za ženske in bila tam 4 dni. Prvo en dan zaradi čiščenja, potem drugi dan operacija, tretji in četrti dan pa počivanje in okrevanje po op.  

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: laparoskopija
13.9.2006 9:54:48   
tejchka
Meni pa so rekli tako da pridem v pon., da opravim preiskave,..., v torek če bo vse ok imam lpsc, v sredo pa domov, če bo vse bp.
Upam da bo, vseeno hvala user posted image

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: laparoskopija
13.9.2006 10:59:40   
Ulla
tejchka, a ti greš v ponedeljek na lap+histero?Kdo te bo pa operirov? Jaz grem pa v torek, tko da bova en dan v zamiku. Ali tudi ješ KT? Vso srečo ti želim in upam, da bo vse dobro in da kmalu zagledaš user posted image  user posted image . Srečno.

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: laparoskopija
13.9.2006 13:02:18   
anja7
tejchka,

v pon. dopoldan sem bila operirana, potem sem bila cel dan do torka zjutraj na intenzivni, potem sem šla okrog 9.ih v sobo in potem so mi na viziti rekl, da lahko vstanem notr do srede, sam sem šla kr v torek popoldan domov (okrog 16.ure) in sem potem doma počivala. Pa ne bit preveč nervozna, ker nima smisla. Pač to je ena stvar, ki jo moramo dat nekatere čez, da bomo pol bližje user posted image . Sej te razumem, ampak boš vidla, da bo minil kot bi trenil. Držim pesti, da bo vse tko k mora bit, pa da bo čimhitrej minil. Kej se oglas.

lp

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: laparoskopija
13.9.2006 13:09:04   
anja7
Hojla!

Punce jaz imam spet eno vprašanje. Po lapar.operaciji, so mi rekl, da lahko s partnerjem nekje čez en mesec začneva pridno delat na user posted image . Sem pa čist pozabla vprašat, kako je s Tifolom. Namreč, ko sva se v začetku leta začela trudit za user posted image , mi je gin.rekla, da naj začnem jesti Tifol. Zdej me pa zanima, če jih lahko kar začnem jemati, kajti v začetku naslednjega meseca bomo začel pridno user posted image . Prosim, če mi lahko katera odgovori. hvala

(odgovor članu petraps)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: laparoskopija
13.9.2006 13:26:14   
Shuka
IZVIRNO SPOROČILO: anja7

Hojla!

Punce jaz imam spet eno vprašanje. Po lapar.operaciji, so mi rekl, da lahko s partnerjem nekje čez en mesec začneva pridno delat na user posted image . Sem pa čist pozabla vprašat, kako je s Tifolom. Namreč, ko sva se v začetku leta začela trudit za user posted image , mi je gin.rekla, da naj začnem jesti Tifol. Zdej me pa zanima, če jih lahko kar začnem jemati, kajti v začetku naslednjega meseca bomo začel pridno user posted image . Prosim, če mi lahko katera odgovori. hvala


Tifol je kot vitamin C ali katerikoli drugi vitamin, tablete Tifol pa vsebujejo večjo količino folne kisline in spada med vitamine skupine B.
Folna kislina je nujno potrebna za sintezo nukleinskih kislin in pretvorbo nekaterih aminokislin. Pomembna je tudi za tvorbo in obnovo krvnih telesc ter njihovo pravilno delovanje, pomanjkanje lahko povzroči megaloblastno anemijo.
V nosečnosti se potreba po folni kislini poveča zaradi nastanka in razvoja zarodka in hitre rasti ploda. Dokazano je, da folna kislina preprečuje nastanek okvar pri zapiranju hrbteničnega kanala (nevralne cevi) pri plodu. Nevralna cev se zapira med 24. in 27. dnem nosečnosti. Zato je smiselno preventivno jemanje folne kisline pred zanositvijo, najkasneje pa od spočetja do konca 3. meseca nosečnosti.

(odgovor članu anja7)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: laparoskopija
14.9.2006 6:30:05   
tejchka
Hvala anja7, vem da je treba dat to skos če hočem nekoč imeti user posted image , upam da bo to čim prej, ker se trudiva že 2 leti.
( toliko časa je minilo samo zaradi počasnih obratov naših zdravnikov )user posted image
Ja v ponedeljek imam sprejem, v torek pa laparo. KT pa ne jem, ker imam za enkrat samo laparo brez ostalih posegov. Opereirala pa naj bi me dr. Požlep.
Se bom oglasila, da vam povem kako se je vse sjupaj izteklo.
Lp, srečno

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: laparoskopija
15.9.2006 11:34:57   
Ulla
Jaz imam v torek 19.9 sprej za lap.+histero., M sem dobila točno na 29 dan in začela sem tudi 1.dan z jemanjem KT, danes je že 6. dan M meni pa še vedno kar normalno lije M, ponavadi imam že 5 dan samo malo rjavega izcedaka, sedaj mi pa še kar lije kri, ali morda zaradi tega, ker jem kontracepcijske tabletke??? Malo me skrbi, če se mi bo sploh ustavila do torka? Ker ko mi delajo laparo in histero ne bi smelo nič kapljati, al kako? Ali bi bilo bolj, da v ponedeljek pokličem sestro in ji povem, če se mi še vedno ne bo ustavilo??

Ali je možno, da so to stranski učinki od KT?

Zbegana sem, da sploh nevem več, prosim pomagajte mi z vašimi nasveti. Hvala.

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: laparoskopija
15.9.2006 12:28:42   
emaa
Pri jemanju KT sem jaz vedno rahlo krvavela cel rpvi mesec jemanja. Mislim, da operacijo izvajajo ob blagem krvavenju, glih ta močna M pa ne sme bit. Verjetno se ti že počasi izcedek umirja, do naslednjega tedna bo brez skrbi v redu, ti kar pojdi na sprejem, ti pač takrat to povej, če bo še vedno problematično.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: laparoskopija
15.9.2006 14:55:58   
Ulla
Ja jaz jem sedaj 6 dni KT, pa ne krvavim rahlo, ampak kar normalno, upam, da se mi bo začelo umirjati.

Strah me je, da mi bo zopet prestavla datum za en mesec. Upam, da ne.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: laparoskopija
17.9.2006 22:24:32   
anja7
tejchka, Ulla

Držim pesti za vaju in upam, da bo tole čimprej za vama. Pa pol se javta!

lp

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: laparoskopija
19.9.2006 11:31:03   
rozemari
Zdravo! Jaz pa grem jutri v bolnico na Ptuju na laparo, in me že kar pošteno daje, ker še nimam podobnih izkušenj, samo to kar preberem tukaj. Doma me vsi bodrijo, ampak saj veste tam pa moram biti samo jaz!

(odgovor članu petraps)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: laparoskopija
19.9.2006 12:00:41   
tejčika9
Rozemari sploh ni panike. Jaz sem jo imela v petek vLj. sicer sam pomoje je povsod isti postopek. Mal neprijetno mi je blo čiščenje ubistvu čakanje kdaj naj bi sirup deloval. Sploh se ne sekiraj nas je bilo 6 in smo vse dobro prestale narkozo pa vse brez bruhanja in slabosti in tko.
Vse bo ok nič se ne boj

(odgovor članu rozemari)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: laparoskopija
19.9.2006 12:26:25   
rozemari
Tejčika9 , hvala za vzpodbudne besede, saj tudi jaz upam , da bo vse ok.Kako pa kaj okrevaš?

(odgovor članu tejčika9)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: laparoskopija
19.9.2006 13:01:36   
tejčika9
Ubistvu okrevam super kot vidiš sem cel dan na računalniku k ne morm več ležatuser posted image   Mal me šivi srbijo k se vse skupaj celi pa mal me ramena bolijo sam očitno premal k skačem po fletu kr naprej namest da bi ležala. A te lohk uprašam zakaj imaš laparo a so kej našli pa bojo zdej popravli ali maš sam diagnostično da pogledajo če je kej

(odgovor članu rozemari)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: laparoskopija
19.9.2006 15:01:28   
rozemari
Imam vodeno cisto, zato mi ginekolog rekel, da je najboljša rešitev laparo, če želim čimprejuser posted image . Zelo me veseli, da se že tako hitro dobro počutiš, jaz si pa kar dam dela danes, da ne mislim na vse skupaj, čeprav me muči... 

(odgovor članu tejčika9)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: laparoskopija
19.9.2006 17:10:29   
tejčika9
Naj te žene misel da boš kmal srečkauser posted image . Drži se pa pol javi kako si

(odgovor članu rozemari)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: laparoskopija
20.9.2006 20:30:08   
tejchka
čaw punce, tejchka je nazaj.
Laparo je bila zame kr težka preizkušnja, veliko bruhanja, potenja, slabosti, padanja skup, čudnih pretakanj po trebuhu,čustvenih težav ( jokanje ),...
Ampak sedaj sm doma, počivam, pijem čajčke in se veselim, da je mimo.
Vsem ki vas to še čaka želim da vas ne bi preveč bolelo in da bi op. uspela.

(odgovor članu tejčika9)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: laparoskopija
22.9.2006 8:48:17   
Ulla
Živjo punce,

tudi jaz sem že nazaj, v sredo sem imela laparo in histero. En dan prej se čistiš in ni tak problem, ene parkrat greš na wc, ampak moraš pa res veliko piti, keer pomaga, da se dobro sčistiš. Naslednji dan operacija. Malo prej te v anest. sobi uspavajo pottem te položijo na op.mizo in pride dr. do tebe in pove vse bomo urihtali, ampak nemoreš kaj dosti povedat, ker si že na pol v spanju.

Ko se prebudim sem imela rahlo slabost, bruhala sem samo nekaj sline. Prvič na wc je šla sestra z menoj, ker se mi je malo vrtelo in sem bila zelena kot zid, tako, da sem po op. vstala samo enkrta, in potem sem vso noč preležala, zjutraj sem bila čisto dobra, razen kar so me šivi vezali in malo špikali in nekaj pretakanja po črevesju. In ta dan so me seveda že odpustili domov. Izcedek imam pa še kar malo ga je tak rjav-krvav, ampak je dr. rekla, da naj KT jem še ene 5 dni, da nam prehitro dobila M in potem počakam še eno redno M in potem veselo na delo za user posted image user posted image user posted image . Upam, da nama bo kmalu uspelo.

Če katerokoli še kaj zanima z veseljem sporočim, da ji bo lažje.

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: laparoskopija
22.9.2006 12:39:54   
tejčika9
Punce mene pa zanima kaj so vam odkrili na laparo in če so uspešno odstranili. Sm firbec!!!!
No jest sm jo mela en teden nazaj (počutje o.k.) v pondelk grem že delat. Jupi k je doma že dolgčas. Men našli niso

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: laparoskopija
22.9.2006 14:38:35   
Ulla
Meni so histeroskopsko odstranili pregrado-uspešno ter laparoskopsko sem imela endometriozo, ki je nisem pričakovala, in sem bilamalo presenečena, da sem jo imela, ampak je vse uspešno odstranjeno,tako, da sedaj še 5 dni jem KT,potem dobim M, potem še eno M počakam in začneva delati na user posted image .

Ampak jaz po laparo+hister. še kar malo krvavim, a je to normalno, kljub temu da nadaljujem z jemanjem KT??? Pozabila dr, vprašat kulk časa po laparo še krvaviš?? Ali je katera imela podobno, da je krvavela??

(odgovor članu tejčika9)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: laparoskopija
22.9.2006 18:07:29   
anja7
Jaz sem mela ene tri dni po laparo (endometrioza)en čuden izcedek - mal krvav in mal rjav. Baje da je to naormalno. Nekje po treh dneh mi je pa to zginlo.

(odgovor članu Ulla)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: laparoskopija
23.9.2006 11:39:10   
tejchka
tudi jaz sem imela rahlo krvavitev, v bistvu bolj rjavkast izcedek,po štirih dneh pa ga ni več, še vedno pa me skeli v področju šivov, pri vstajanju pa mi postane še rahlo slabo.
Drugače pa se kar vredu počutim.
Tudi midva počakava na menstruacijo, potem pa veselo na delouser posted image .
Res si želiva user posted image , upam da nama sedaj uspe.

(odgovor članu anja7)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: laparoskopija
23.9.2006 14:10:43   
rozemari
Živjo punce! Vsredo sem imela laparo, posegu sem se počutilauser posted image , tako da sem že v petek lahko šla domov- komaj sem že čakala, pa ne od osebja v bolnici, res so bili vsi zelo prijazni, ampak od samega ležanja me je tako začela boleti hrbtenica.Drugače mi še vsajanje dela težave, pa upam da bo vse OK.

(odgovor članu tejchka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: laparoskopija
24.9.2006 10:44:05   
Ulla
Jaz pa še vedno kar lepo krvavim, kot da bi imela menstruacijo? Mogoče, ker sem imela histeroskopijo+laparo.??? Ali po histero bolj krvaviš ali pri laparo?? Malo me skrbi, danes je 4 dan, pa je krvavite še kar obilna, ni rjavega izcedka ampak kri.

Ali je katera toliko časa krvavela po teh preiskavah??

(odgovor članu rozemari)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?