|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.4.2007 21:17:57   
mateja rečnik
Otrok je pri tebi po želji-jaz ga prvo noč nisem imela, da sem se lahko spočila. Sem se pa dogovorila s sestrami, da so mi ga prinesle, ko je jokal, da sem ga lahko dojila (potem so ga odnesle nazaj v kinder zimmer).

Prerez presredka je damm schnit (damm je presredek, mislim, da se tako napiše).

Sicer jaz nisem bila prerezana (super babica!!!), vzela sem pa tudi epiduralno, tako da je bil porod zame zelo lepa izkušnja! Feldbach pa lahko samo priporočam-naslednjič grem ponovno tja!

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
3.4.2007 14:51:36   
kaya2007
hvala za pomoč! Tudi jaz bom vzela EA, za presredek sem pa zato vprašala, ker bi jo res rada odnesla brez rezanja...grem jutri pogledat porodnišnico user posted image

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
4.4.2007 17:11:35   
Anonimen
Hojla.Lepo pozdrvljene.Tudi jaz sem se odločila za porod v Feldbachu in zdaj čakamo kdaj bo treba na pot.Ker dobimo drugega sončka bo to verjetno potekalo malo hitreje kot prvič.Moj PDP se je iztekel 3.4.,tak da v vsakem primeru najkasneje 14 dneh bo user posted image prikukal na svet.Zmenla sem se za EA,ker je bil prvi porod v MB-ju grozen,odtekla voda,brez popadkov,po 8urah umetnih popadkov nič odprta,potem kao carski,pa ne, bomo počakali,pa bomo vidli čez eno uro...na koncu normalen porod po 16urah muk,z raztrganinami in rezanim presredkom.Skratka upam da pridem do Feldbachauser posted image .kaj več pa napišem ko se vrnem.Lepe trenutke v nosečnosti in čim manj boleče porode vam želim.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
28.5.2007 21:33:15   
biba26
Pozdravljene punce,mene pa zanima,če je katera rodila v Feldabachu dvojčke in če je potekalo vse tako kot treba.

Lp Biba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
7.10.2007 18:36:47   
stranger
Vse vredu in prav, kar se tukaj piše.

Kaj pa bi lahko kreda dodala še kakšno kontaktno številko ali kakšne podatke kje je ta porodnišnica.

Hvala!

(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
7.10.2007 18:49:06   
mami_miki
Moji dve kolegici sta rodili v Feldbachu-ful zadovoljni, zelo so se jima posvetli...Baje je čist drugače kot pri nas...ena je že v Slo rodila, pa je rekla, da smo čist nekje zadaj še...z vsem je bila zadovoljna...s pristopom do tebe pa najbolj.

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
7.10.2007 18:50:56   
mami_miki
aja pa še to...ena je imela medenično ustavo, pa so ji tukaj rekli, da naj počaka-zdravnik ji je rekel, da ni šans da ji carski rez nardijo...potem je šla gor, pa so ji rekli, da je carski rez nujno potreben. Nato so ji dali datum, in tisti dan je rodila...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
12.10.2007 15:48:00   
Klarita
No, jaz lahko iz osebnih izkušenj povem, da sem bila zelo zadovoljna. Rodila sem s CR, ker se mi otrok ni spuščal in moram rečt, da je bila nega in odnos profesionalen in prijazen. Veliko sem se pogovarjala s prijateljicami, ki so rodile v Mariboru in nasploh v Sloveniji in je res velika razlika.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
14.10.2007 17:29:16   
branka-8
Pozdravljene!
Tudi mene ste navdušile za takšen porod, vendar me nekaj zanima:
- pregledajo otroka oziroma kje to po prihodu domov lahko storite?
- kaj pa , če otrok dobi zlatenico?
- na poporodni pregled ste odšle k svoji ginekologinji?
- kako pa je z obiskom babice na domu - jo je potrebno o prihodu obvestiti?
Hvala in lp

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
15.10.2007 10:44:55   
mateja rečnik
IZVIRNO SPOROČILO: branka-8

Pozdravljene!
Tudi mene ste navdušile za takšen porod, vendar me nekaj zanima:
- pregledajo otroka oziroma kje to po prihodu domov lahko storite?


otroka tam pregleda pediater, napravijo tudi slikanje kolkov in vse ostalo kar sodi zraven. Po prihodu domov, sem šla na prvi pregled normalno po prvem mesecu, s tem da sem se za pediatra odočila par mesecev pred porodom.

- kaj pa , če otrok dobi zlatenico?
-ga dajo tam pod lučko
- na poporodni pregled ste odšle k svoji ginekologinji?
ja, normalno greš k svoji ginekologinji, ni bilo nobenih problemov

- kako pa je z obiskom babice na domu - jo je potrebno o prihodu obvestiti?
k meni je prišla patronažna že pred porodom, ji je ginekologinja poslala mojo kartoteko. To je v bistvu že vzpostavljen avtomatizem, jaz sem samo debelo gledala patronažno, ko je pozvonila, že pred porodom. Če pa ne pride pred porodom, pa pokličeš tisti dan, ko prideš domov-dobiš tel. na listu s pojasnili od Miglarja.



lp

(odgovor članu branka-8)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
15.10.2007 11:11:59   
majchika
Stranger, tule so punce pred časom napisale kontakte dr.Miglarja, če te zanima. lp!

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1476680



_____________________________

Js imam pa še en srček.

(odgovor članu stranger)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.10.2007 17:39:22   
kaya2007
jaz sem rodila v Feldbachu, če koga kaj konkretno zanima, me lahko vpraša

(odgovor članu majchika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
17.11.2007 18:50:28   
*sana*
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

jaz sem rodila v Feldbachu, če koga kaj konkretno zanima, me lahko vpraša


Kaja, povej prosim, kaj pa se vpiši v otrokov rojstni list  *kraj rojstva*- Feldbach ali kaj ?

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.11.2007 19:29:15   
jasna&bijan
A lahko katera podrobneje opiše, kako poteka carski rez v feldbachu in kako po njem.
A si res lahko v svojih oblačilih v porodnišnici? A še kdo razen dr. Miglarja govori slovensko ali se je treba namatrat da se sporazumeš?
Hvala!

(odgovor članu *sana*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.12.2007 18:29:59   
Martinčka
Hej hej,

tudi mene zanime če še kdo drug govori slovensko in kako ste šle gor? en dan prej? Jaz sem sicer iz Velenja pa me malo skrbi kako bi do gor prišla ko se bom odločala enkrat med bolnicami...
Nemško znam sam bolj osnovno ampak saj bo še čas da se naučim.. vseeno pa je bolje slišat da znajo tudi ang ali slo!?


(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
7.12.2007 22:52:26   
jasna&bijan
A lahko katera podrobneje opiše, kako poteka spinalni carski rez v feldbachu in kako po njem.
A si res lahko v svojih oblačilih v porodnišnici? A še kdo razen dr. Miglarja govori slovensko ali se je treba namatrat da se sporazumeš?
Hvala!

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
8.12.2007 15:32:04   
rija
 

razen njega ne govori nobeden slovensko.
znajo pa angleško.
oblačila imaš lahko svoja, vendar sem jaz po porodu bila hvaležna za neomejeno število spalnih srajc, ki so ti na voljo. za vsak flekec sem si lahko oblekla svežo....

gor pa greš pač ko te zagrabi, jaz sem prispela v Felbach okrog 03.30 user posted image  razen, če je cr dogovorjen.

pri spinalnem cr je lahko partner zraven in greš takoj v sobo.

kraj rojstva je seveda feldbach.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.12.2007 12:02:56   
Janey
Tudi jaz grem v feldbach. Ker ne znam nič ampak res nič nemško me zanima če se lahko res vse zmeniš v angleščini?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.12.2007 15:39:24   
Klarita
Jaz sem imela CR v Feldbachu in moram rečt, da je oskrba res profesionalna. Poskrbeli so 100 % za mene in za otroka.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.12.2007 17:14:59   
Klarita
Ja, veliko jih angleško razume, moraš pa vedet, da je vedno dosti slovenk gori (me smo imele celo svojo slovensko sobo) in bo sigurno katera druga znala, drugače pa dr. Miglar itak govori slovensko in ena od babic. Ampak ne rabiš skrbet za to. Pri nas so bile punce, ki so si zraven prinesle slovarje, jih pa niso potrebovale, ker smo jim me, ki govorimo nemško pomagale in se zmenile namesto njih.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.12.2007 17:18:52   
Joob
Joj ko tole berem, me kar daje, da bi tudi sama rodila v Feldbachu...Sama dostikrat gledam na RTL-u odajo Mein erste Beby...hudo...ker sobe, kako prijazno zdravniki, sester...sploh koliko pripomockov za lazji porod...na prucki, gugalnici iz blaga, potem uni pripomočki kao ribstol....
Sam bi me pa skrbelo, v primeru, da bi me kaj bolelo, skrbelo in ne bi znala prositi za pomoc...zastopim veliko...sam govort pa slabo...Kje pa lahko sklenes evropsko zd.zavarovanje?

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.12.2007 19:03:11   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: Joob

Kje pa lahko sklenes evropsko zd.zavarovanje?


Potrebuješ samo evropsko zdravstveno kartico, ki si jo naročiš preko neta pri ZZZS. Velja ti 3 mesece (kot jo rabiš tudi za Hrvaško). user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.12.2007 13:40:54   
arabela*
pozdravček.Ko tako berem vaše poste,sem prav presenečena in mislim da bom tud jaz tukaj rodila.Imam pa še vprašanje,kje pa ima ta dr.Miglar ordinacijo in kako je s  tem,če imam jaz od prej drugega ginekologa(ali kar enostavno grem k njemu ali kako,da mi potrdi nosečnost)ali se to naknadno dogovorim?Lp,Sara

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
1.1.2008 16:58:36   
Klarita
Saraya, ti lahko imaš svoje G., saj jo imam jaz tudi, ampak sem šla samo na nuhalno k dr. Miglarju, on mi je pa dal vse nadaljne informacije za Felbach. Ordinacijo pa ima na Smetanovi ul. (mislim, da 39 ali nekaj takega).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
1.1.2008 22:48:22   
arabela*
ja klarita,nevem sedaj ko je treba iti na prvi pregled,ali naj kar k njemu grem ali moram k svojemu ginekologu?Je tud situacija taka da imam slabosti in bom najverjetneje kar na bolniški pristala,zato ne vem,če on to piše,ali moja zdravnica.Nimam pojma.Vseeno hvala za inf.Lp,sara

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?