|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.1.2008 23:23:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
1.1.2008 23:57:31   
rija
DRAGA Bagica: iz MS je do MB glih toliko kot iz Feldbacha do GRaza.....torej..... in prepričana sem, da pride helikopter prej v Feldbach kot pa v MS...če je že zelo nujno...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
2.1.2008 0:04:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 0:09:32   
rija
verjamemuser posted image  vidiš, mene pa niso nič vprašali, če nočem v MS roditi user posted image  pa glede na kader na naši pediatrijiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 12:56:32   
Klarita
Bagi, meni pa je zelo pomembna profesionalnost in važno je, da s tabo ravnajo tako, da ne pride do komplikacij, kar se pri nas seveda dogaja. Pri meni osebno se je porod zakompliciral, saj je prišlo do zastoja poroda, otrok se je z rameni ustavil v medenici in ni šel naprej. Pri nas so v takem primeru (govorim o primeru moje prijateljice) dolgo čakali, dokler ni bilo prepozno za CR in so ga vakumsko ven vlekli. Vesela sem, da se to meni ni zgodilo, da so pravočasno reagirali, naredili CR in me niso pustili dolgo se mučit. Če bi bilo nujno it v Graz pa bi tudi šla, saj tudi pri nas hujše primere selijo s helikopterjem v Ljubljano ali Maribor. Kaj misliš, da je v Postojni kaj drugače? Tisto je samo porodnišnica, v Feldbachu je vsaj klinika. In kaj je ful pomembno, imajo dovolj anestezistov, ki so vsako sekundo na voljo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 13:00:46   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

ja klarita,nevem sedaj ko je treba iti na prvi pregled,ali naj kar k njemu grem ali moram k svojemu ginekologu?Je tud situacija taka da imam slabosti in bom najverjetneje kar na bolniški pristala,zato ne vem,če on to piše,ali moja zdravnica.Nimam pojma.Vseeno hvala za inf.Lp,sara


Vse preglede opravi pri svojem G čist normalno. Tudi če si v bolniški, ti bolniški list da tvoj G. K Miglarju pa lahko greš dodatno, tudi če samo na posvet. Ko boš imela NS, če še nisi, lahko greš, ti bo še slikice na CD zapekel ali pa greš samo na morfologijo in se istočasno dogovoriš, oz. vprašaš kaj te zanima.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 19:14:27   
arabela*
klarita hvala za inf.,Saj me mika,da bi kar na prvi pregled k miglarju šla,samo po moje kar vsak obisk zaračuna posebej,a ne?user posted image Lp,Sara

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 19:45:21   
Klarita
Pregledi so seveda samoplačniški, zato raje počakaj na NS. Kdaj imaš pa PDP?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 20:13:17   
arabela*
oi,klarita. Pred par dnevi sem komaj zvedla,da sem noseča.Nisem pa še sploh bila pri gin,da mi določi PDP.Sem čist pazabila,kaj je že NS?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 21:37:31   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

važno je, da s tabo ravnajo tako, da ne pride do komplikacij, kar se pri nas seveda dogaja.


VEDNO lahko pride do komplikacij. Tudi v Feldbachu.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 21:57:25   
saline
Pa ne zaradi osebja (ajde, seveda je nekaj tudi na tem), ampak zaradi procesov, ki se dogajajo v telesu pred, med in po porodu.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
2.1.2008 23:20:23   
Martinčka
A mogoče katera ve, a je možen tam porod z ultivo? Odkar je bila omenjena sanjam da jo bom morda kdaj prakticirala:)

Upam, da ste vse preživele lepe praznike in želim vsem vesele ter zdrave trenutke v letu 2008...

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
3.1.2008 12:44:59   
Klarita
Saraya, NS je nuhalna svetlina, ki jo boš imela nekje okoli 12-13 tedna nosečnosti. Če si preko 30 let, ti bo G. verjetno kar napotnico dala, če pa si še mlajša pa boš verjetno mogla sama plačat.

Saline, vem vsepovsod pride do komplikacij, ampak važno je, da greš tja kjer se vredu počutiš in jaz sem se tam počutila res prijetno in varno. V MB sem na CTG-je na koncu hodila z odporom. Vsaka se pač naj sama odloči, ampak jaz če bi še enkrat rodila, bi šla brez dvomov in premislekov tja.

Martinčka, ko sem šla na pregled v Feldbach (mesec dni pred rokom) sem se pogovarjala o vseh možnostih in sem vprašala anestezistko tudi za ultivo. Malo me je postrani pogledala in vprašala, če to res delajo pri nas, ker ni mogla verjet. Oni dajo ultivo samo pri operacijah, ampak pri CR ali pri porodu jih pa ne smejo, oz. sploh niso vedeli, da naši to uporabljo. Razlagala mi je tudi točno zakaj ne in kaj to pomeni pa si nisem točno zapomnila, samo to vem, da gre preveč v otroka in mamo in so neke posledice. Če boš šla gor, vprašaj še enkrat, ampak oni ultive ne dajo pri porodu. Sicer pa imajo toliko drugih možnosti, da je res ne rabijo.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
4.1.2008 19:38:53   
medika1
ojla punce!
Tudi sama grem rodit v Feldbach. Našega angelčka pričakujemo 1.5.2008. Enega že imamo in ta se je rodil v MB porodnišnici.  Ozka medenica in velik plod (4.500 kg) sta botrovala k temu, da sem bila v popadkih 27 ur. Vse je kazalo že na zelo kritično, CR pa mi niso in niso hoteli naredit - sem mislila takrat. Kasneje sem zvedela , da ni bilo anestezista!!! 
Že takrat sem rekla da se mi to več ne bo ponovilo in predvsem iz tega razloga sem se odločila za Feldbah. Do sedaj sem bila tam na 2. pregledih in lahko rečem le pohvalne besede. Tudi moje znanke , ki so tam rodile nimajo ene slabe izkušnje.
Koliko časa pa ostaneš po CR v porodnišnici?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
5.1.2008 12:05:37   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: medika1

ojla punce!
Tudi sama grem rodit v Feldbach. Našega angelčka pričakujemo 1.5.2008. Enega že imamo in ta se je rodil v MB porodnišnici.  Ozka medenica in velik plod (4.500 kg) sta botrovala k temu, da sem bila v popadkih 27 ur. Vse je kazalo že na zelo kritično, CR pa mi niso in niso hoteli naredit - sem mislila takrat. Kasneje sem zvedela , da ni bilo anestezista!!! 
Že takrat sem rekla da se mi to več ne bo ponovilo in predvsem iz tega razloga sem se odločila za Feldbah. Do sedaj sem bila tam na 2. pregledih in lahko rečem le pohvalne besede. Tudi moje znanke , ki so tam rodile nimajo ene slabe izkušnje.
Koliko časa pa ostaneš po CR v porodnišnici?



To je bil tudi razlog zame, da grem gor. Zgodilo se mi je enako kot tebi, le da so mene po 3 urah popadkov (na minuto, telo pa je že hotelo iztisniti otroka) peljali na CR, ker so me pregledali in je zdravnica rekla, da me nima smisla več mučiti, saj se otrok v tem času ni spustil niti za cm. Jaz sem bila 6 dni po CR.

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
9.1.2008 13:05:22   
calenerin
Prvič rodila v MB - user posted image
Drugič rodila v Feldbachu - user posted image



Calenerin

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
12.1.2008 14:13:23   
arabela*
hoj dekleta.A je katera informirana za boln.Feldbach,če tam izvajajo ULTIVO?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
12.1.2008 15:47:49   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Martinčka, ko sem šla na pregled v Feldbach (mesec dni pred rokom) sem se pogovarjala o vseh možnostih in sem vprašala anestezistko tudi za ultivo. Malo me je postrani pogledala in vprašala, če to res delajo pri nas, ker ni mogla verjet. Oni dajo ultivo samo pri operacijah, ampak pri CR ali pri porodu jih pa ne smejo, oz. sploh niso vedeli, da naši to uporabljo. Razlagala mi je tudi točno zakaj ne in kaj to pomeni pa si nisem točno zapomnila, samo to vem, da gre preveč v otroka in mamo in so neke posledice. Če boš šla gor, vprašaj še enkrat, ampak oni ultive ne dajo pri porodu. Sicer pa imajo toliko drugih možnosti, da je res ne rabijo.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
13.1.2008 0:33:40   
mateja rečnik
Vidim, da na tem forumu še ni nihče napisal, da je porod v Fb postal samoplačniški. Od januarja dalje morajo porodnice plačat, Fb pa ti izstavi račun, na osnovi katerega moraš it na zzzs in zahtevat vračilo (ni nujno, da ti povrnejo denar). Do tega pa je prišlo, ker zzzs ni več hotel plačevat porodov Fb (baje jim že nekaj časa ni plačeval, tako da je govora tudi o tožbi zzzs-ja s strani Fb).

Okvirna cena za "normalen" porod je 2.500 eur, CR pa 5.000 eur. Ja, bo treba šparat začetuser posted image

lp

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
14.1.2008 15:03:12   
Lea105
Drage uporabnice, sem sveža iz Feldbacha in sem glede plačila poroda odprla novo temo! Prosim za odziv!!!

(odgovor članu mateja rečnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
15.1.2008 12:53:45   
Klarita
To so rekli že lani pa se je ta slovenski ginekolog nasmejal, da ne drži, da samo strašijo. Ne vem pa, kako je za letos. Naj nove mamice, ki so tam rodile povejo. user posted image

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
16.1.2008 9:51:42   
rubis
Evo tudi jaz sem sveža iz Feldbacha.
Žal punce, točno tako je, kot je napisala Mateja Rečnik. S 1. 1. 08 je postal porod v Feldbachu samoplačniški, ker je slovenski ZZZS tako primitiven in jim ni plačeval slovenskih porodov. Čeprav menim, da če račun sam poravnaš v Felbachu in se z njim odpraviš na ZZZS ni nobene pravne podlage, da vam denarja ne bi povrnili. Sploh, če je porod nujen in je to s strani feldbacha tudi napisano na odpustnem listu.

Žal je Država Slovenija ponovno pokazala, da raje nagaja, kot pa da bi se vprašala, kaj je narobe z našim zdravstvom.

Lep pozdrav



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
16.1.2008 12:35:21   
medika1
Saj ne moreš verjeti da je res????? Na kakšni osnovi ti kot fizični osebi nebi tega izplačali, če si moral roditi v drugi državi EU??? Pa kaj je tem debilom našim!?

Upam da bo katera imela čim prej izkušnjo kako je s povračilom. Jaz imam aprila CR v Feldbahu in 5.000 € ?????? Nevem kako , od kod....

Sem slišala od svoje g. , da za vsem stoji dr. Sikošek iz MB porodnišnice ker jim upadajo rojstva zaradi Feldbacha. Jaz bi g. predstojniku priporočala , da naj raje stori nekaj v smeri , da bodo njegovi kadri vsaj približno na nivoju  Feldbacha , pa bomo vse mamice z veseljem rodile v MB!!!!! Dober zdravnik je tisti ki se zna s pacientko pogovarjat, ji stvari razložit v nam razumljivem jeziku, izžareva neko toplino......pa ne da te obravnava kot sebi manjvrednega. Ne rečem da so vsi takšni. Velika večina pa sigurno!
Jaz sem imela slabo izkušnjo v MB pri prvem otroku in je tudi sedaj isto.

(odgovor članu rubis)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
23.1.2008 11:42:40   
saline
Lahko je biti prijazen pri 3x višji plači in manj dela!
Pozabljate, da je naše zdravstveno osebje preobremenjeno! A ste vi vsi VEDNO taaako prijazni do soljudi, kjerkoli že delate? Ne verjamem.
Pravijo: kdor je brez greha, naj vrže kamen!
Sicer pa je meni osebno bolj pomembna strokovnost kot pa nevemkaka prijaznost! če bi hotela, da se z mano taaako prijazno pogovarjajo, bi šla verjetno k župniku rodit!

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
23.1.2008 12:02:10   
pf
Saline jaz sem istega mnenja. Strokovnost je na prvem mestu, so pa tudi prijazni zdravniki in osebje pri nas, tako da ne moremo biti krivični. Ta Feldbach je še naprej od Graza in ne znam si predstavljat, da sem moram peljat uro in pol, ko imam popadke, ali pa mi odteče voda. Treba je še priti gor, ne samo roditi gor. Znanka moja je rodila gori, pa ne bom razlagala raje, kaj vse sta s partnerjem izvajala glede vožnje do gor,  probavala v kolikem času sta najhitreje gor, treba pa je pomisliti tudi na prometne zamaške in bog pomagaj tudi nesreče. Jaz imam 25 km do bolnišnice, pa bo kar dovolj, več si ne želim.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?