|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 17:40:25   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

dandanes nihče več ne zna ceniti truda ginekologa, ki je 20 ur vztrajal pri vaginalnem porodu


no, jaz tudi ne bi cenila, če bi me tolk časa matral user posted image


Jaz sigurno nebi vzdržala take muke, bi pa sigurno poskusila še enkrat normalno rodit, če bi se le dalo.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 18:50:04   
tecka nosecka
IZVIRNO SPOROČILO: saline



Sicer pa se mi itak ne da več razpravljati imam kaj bolj pametnega za počet.







glej da se bos drzala tega kaj si rekla.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 19:55:44   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: tecka nosecka

glej da se bos drzala tega kaj si rekla.


Saline ima prav toliko pravice do razprave kot ti, zato je ta tvoj komentar brezpredmeten.

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 20:07:04   
tecka nosecka
jaz sem jo samo opomnil je "slucajno pozabla", kar je ze parkrat rekla da ma bolj pametne stvari za delat kot se z nami navadnimi pogovarjat pa debatirat, ker zaj pa je baje res zadnjic ( 6.) kaj napisala tu gori.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 20:12:30   
tecka nosecka
Klarita

pa tudi ti ne bi bilo pa ti ni potrebno terpet ker imajo nekateri srednjeveske metode in odnos do pacientk ki rojevajo svoje otroke, poudarek je na svoje in imas vso pravico zahtevat korekten in posten odnos.

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
27.1.2008 20:54:47   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: tecka nosecka

Klarita

pa tudi ti ne bi bilo pa ti ni potrebno terpet ker imajo nekateri srednjeveske metode in odnos do pacientk ki rojevajo svoje otroke, poudarek je na svoje in imas vso pravico zahtevat korekten in posten odnos.


user posted image  Hvala bogu, da nekatere še razmišljajo tako kot jaz in niso mazohistke. Saj najbolj gre zato, da sem si vedno želela dva otroka in dvomim, da bi imela dva otroka, če bi moj prvi porod bil ena velika nočna mora. Sedaj lahko vsaj razmišljam o drugem in upam, da se bo stanje izboljšalo do takrat.

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
28.1.2008 19:12:55   
robida76
Pozdravljeni vsi skupaj!

Vnaprej se opravičujem tistim dobromislečim in odgovornim dotičnim osebam pa naj ste to zdravniki, osebje ali pa posamezniki, ki ste udeleženi pri porodu. Moram nekaj dodati, ker me kar srbijo prsti ko berem kakšne oslarije trosite nekateri! Danes je bilo ravno nekje rečeno, da so naketere že dobile domov račun za porod v Feldbachu. Mislim, da v ceni ne bo pretirane razlike med MB in FB - kako bodo torej odgovorni opravičili razliko v stroških v odnosu do
kakovosti nudene storitve?! Pa saj smo samo potrošniki, ki se v današnjem EU okolju obnašajo pametno tržno - izkoristijo konkurenčno okolje! Tiste, ki niste imele nobenih težav pri porodu in zanostivi: "Zahvalite Boga!" ali kogarkoli že! Tiste, ki pa ste imele težave na enem ali drugem omenjenem področju pa verjetno znate malo bolj ceniti strokoven, korekten in prijazen odnos! Zakaj je v slovenski naravi sama faušija - pa dajte že it za kako stoletje naprej in ne ostajajte z miselnostjo "100 let za leseno žlico"! Ženska, ki ima možnost izbire med eno ali drugo možnostjo in izbere tisto, ki je zanjo najbolj primerna je samo za občudovati ne pa za grajat, ker ni lojalna slovenski ponudbi!
Sem rodila najinega sinka v FB in ni mi žal! Ko bo vnovič tako daleč, bom šla spet! Žalosti me miselnost, da se nihče ne loti srži problema, torej ZAKAJ ODHAJAJO SLOVENKE V BLIŽNJI FB IN NE ROJEVAJO DOMA? Ne bi bilo morda pametno narediti nekaj v TEJ smeri - pa magari kopirati njihovo idejo o otroški sobi, druženju porodnic, raznih kratkih predavanjih o mišicah medeničnega dna in telovadbi po porodu, masaži...? Še nekaj: me niti slučajno ne briga koliko so  sestre v porodnišnicah obremenjene in koliko denarja imajo vodilni na razpolago za zaposlene, kakšno plačo ima osebje in katere rože bo pri pikoli sami sadila doma! Mene zanima samo oskrba mene kot mlade mamice in mojega novorojenčka IN PIKA! In v kolikor tega niso pripravljeni zagotoviti v Sloveniji - MB bomo pač šle še naprej v FB! Drage mlade mamice in bodoče mamice, ne ustrašite se "velikih mož" iz ZZZS in pojdite tja kjer se boste počutile najbolj prijetno, varno in sproščeno pa naj bo to MB, SG ali FB!

Želim vam lep dan!

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
28.1.2008 22:59:08   
runkl

IZVIRNO SPOROČILO: robida76


pa dajte že it za kako stoletje naprej in ne ostajajte z miselnostjo "100 let za leseno žlico"! Ženska, ki ima možnost izbire med eno ali drugo možnostjo in izbere tisto, ki je zanjo najbolj primerna je samo za ob


Reče se 20 let pred leseno žlico. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
29.1.2008 7:28:13   
robida76
s takimi podatki si pa na tekočem...

(odgovor članu runkl)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
29.1.2008 9:27:17   
jasna&bijan
Žal meni celotna stvar smrdi po osebnih obračunih. ZZZS namreč ne nasprotuje porodu v Grazu ali kjerkoli v Avstriji, razen v Feldbachu. Tako ti dajo na ZZZSju vedeti, da lahko rodiš kjerkoli v tujini razen v FB! Čisti kaos! Pa predlagam mamicam, ki so imele namen it gor, da malo pokličejo na ZZZS (tako kot sem sama storila včeraj) in malo povprašajo, kaj naj naredijo v primeru, na so na oddihu v enem izmed hotelov v Feldbachu in dobijo popadke. Pojma nimajo kaj naj vam odgovorijo! Sramota da ne znajo odgovarjati na taka vprašanja. Njihov edini odgovor je da je stanje pač trenutno takšno, ko pa želite izvedeti, na osnovi česa storitev, ki je nujna ne bo plačana pa molk na drugi strani. Sramota! Sploh ne vejo kaj počnejo! Pa še eno vprašanje za tiste, ki ste pravno podkovani; a se lahko mogoče ZZZS na osnovi DOMNEVE, da ste se za porod dogovorili (čeprav gre za nujen primer, ki sem ga opisala zgoraj) odloči, da vam denarja, ki ste ga morali založiti v feldbachu, ne vrne. Po moje, da v pravni državi domneva ne zdrži( še v kazenskem pravu velja domneva nedolžnosti, ne pa da te en ZZZS lahko obdolži nekih stvari).
Aja, pa še to: referentka, ki je slučajno imela včeraj nesrečo in je dvignila telefon na ZZZSju ter naletela na moj bes, mi je na vprašanje, če naj se v zgoraj navedenem primeru odpeljem do mariborske porodnišnice odgovorila, da pač ja, naj se, ker če sem prišla do gor bom pa še nazaj! Evo vam skrb za slovenske porodnice in državljanke! In mi želimo bit del Evrope! Sramota!!!

(odgovor članu robida76)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 14:04:55   
bambi14
Malo vas čekiram, če je kaj novega glede FB.user posted image Tud jaz si želim tja meseca avgusta,...mogoče se bo do takrat kaj spremenilo. Upam na najboljše.

Aja jaz sem poslala mail na pop tv z določenimi linki in z podvprašanji ( za preverjeno in varuhu člov. pravic,...,....seveda kot anonimna.). Upam, da bodo zagrabili,..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kak se vam ljubi prepirat,.....se vam ne zdi malo glupo vse skupaj,...meni že ko berem nekatereuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 15:07:30   
Lea105
Draga Bambi in vse ostale, mogoče je pa čas, da nehamo biti anonimne in pokažemo ljudem, da se za vzdevki skrivamo resnični ljudje. Sama sem med tistimi, ki že pričakujejo račun in lahko vam zatrdim, da ga zagotovo ne bom plačala anonimno!!! Upam, da nisem edina... Nikar ne dovolimo, da se vse skupaj pomete pod preprogo. Zavarovalnica bo s tem, ko nas bo dobesedno okradla, prihranila dobrega pol milijona evrov, ki si ga bodo konec leta tisti na stolčkih razdelili kot nagrado za dobro poslovanje!

Pa še vprašanje: Ali bi bile pripravljene porod v bodoče plačati in koliko denarja bi bile pripravljene za to nameniti?

(odgovor članu bambi14)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 15:56:26   
anarabarbara
Jaz sem pripravljena plačati npr. dve mesečni plači (2000 eur).

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Lea105)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 16:51:23   
Klarita
Jaz sem pripravljena plačat razliko med porodom v Sloveniji in FB. Namerno sem napisala v Sloveniji, ker če je porod v recimo Kranju dražji kot v MB, potem plačam razliko med najdražjim porodom v Sloveniji in FB. Saj če bi rodila v kraju, kjer je najdražji porod, bi zavarovalnica še vseeno plačala.

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 18:26:07   
jasna&bijan
Razlika med porodom v feldbachu in med porodom v mariboru je okrog 200 eurov. To se mi pa zdi tudi edino pravično plačilo, saj smo vse porodnice slovenske in vse enako veljamo,ne! Plača naj se torej samo razlika, če kdo mene vpraša!

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
30.1.2008 22:30:24   
maja22tt
Tudi jaz imam namen v FB. Ne strinjam se s celotnim plačilom, sem pa kadarkoli pripravljena plačati razliko v ceni poroda med SLO in FB, ki kot je napisala Jasna&Bijan sploh ni tako grozno velika.

Ne želim pa, da me ZZZS obravnava kot tretjerazredno prebivalko EU, ki mimogrede vsak mesec plačuje prispevke za zdravstvo pa ne tako male.

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 14:16:20   
Anonimen
Tako! Pozivam vse mamice ki so bile z mariborsko porodnišnico nezadovoljne, da napišemo pritožbo gospodu direktorju, po možnosti z imeni zaposlenih vsekakor pa z izkušnjami ki jih imamo s to porodnišnico ter našimi konkretnimi željami. Današnji članek v večeru se mi zdi namreč absurden. Govori namreč o 96% zadovoljnih porodnic v mariborski porodnišnici! Naj prosim ne slepijo gospoda direktorja, ki očitno ne ve kaj se dogaja v njegovi ustanovi! SLOVENSKE PORODNICE SMO NEZADOVOLJNE, ne glede na besede dr. Sikoška ki seveda sedaj mora reševati svojo kožo! Naj se to ve! Vse je na nas! Bodimo pametne in ne pustimo da sistem za naš denar pometa z nami!user posted image

(odgovor članu maja22tt)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 16:01:01   
Paštetka
babyboy, ne moreš pisati, da SO slovenske porodnice nezadovoljne. Tisti, ki so nezadovoljni so ponavadi 100x bolj glasni od zadovoljnih. Nergajo in nergajo in potem se zdi, da je % nezadovoljnih ogromen. Sicer pa če kdo s kom ni zadovoljne, je v vsaki bolnišnici, oddelku kastlc, kamor lahko napišeš oz. opišeš razlog za nezadovoljstvo.

Od teh nezadovoljnih jih je še 70% sigurno takih, katerim nikoli ni ničesar prav. pritožijo ali prekomentirajo se še na vsako kavo ali pico.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 16:04:35   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sicer pa če kdo s kom ni zadovoljne, je v vsaki bolnišnici, oddelku kastlc, kamor lahko napišeš oz. opišeš razlog za nezadovoljstvo. 



in kaj je haska od tega?
saj nisi več 12 let stara, da bi verjela v take pravljice user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 16:12:24   
saline
Vsaka pritožba se obravnava po t.i pritožbenem sistemu in ga obravnava pritožbena komisija. Kdo je to v bolnišnici MB ne vem, sigurno je pa vsaka pritožba obravnavana in ''obtoženi'' je klican na zagovor oz. izda pisno obvestilo o tem, kaj se je dogajalo.

Tako da hasek sigurno je, če pa ne verjameš ''pravljicam'' ker nisi več 12 in pritožbe ne napišeš je pa to tvoj problem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 16:25:38   
Paštetka
Ja, prav gotovo se vsaka pritožba obravnava. S tem, da določene osebe imajo včasih take "pritožbe", da ne moreš verjeti in te lahko samo na rit vrže in se vprašaš ali to ta resno.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 21:54:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: saline

Vsaka pritožba se obravnava po t.i pritožbenem sistemu in ga obravnava pritožbena komisija. Kdo je to v bolnišnici MB ne vem, sigurno je pa vsaka pritožba obravnavana in ''obtoženi'' je klican na zagovor oz. izda pisno obvestilo o tem, kaj se je dogajalo.




saline, potem pa svizec zavije milko....user posted image

pa kaj je v bistvu sploh tvoj problem? saline, tebe mislim user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 22:02:14   
saline
user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
31.1.2008 23:41:06   
rija
Saline, česa ne razume tvoja glavicauser posted image

Sprašujem te, zakaj si delaš probleme s porodi v tujini, s pošiljanjem računov, če se te to čisto nič ne tiče?

Koliko sem jaz razbrala, nisi rodila tam?

Torej?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Porodnišnica Feldbach, različni načini po...
1.2.2008 6:11:23   
saline
Ne, draga moja, v zadnjem postu je bilo govora o pritožbah v MB bolnišnici in sem razložila kako to gre, ker ravno tebi ni bilo jasno. In ni bilo niti besedice o FB ali plačilu za le tega.
Ne vem pa, zakaj imaš ti toliko za povedati  čez Maribor? Saj tudi ti nisi tam rodila??

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Prvi UZ v nosečnosti
MioBambino

V katerem tednu (primer:7 2/7 je 8.teden) ste imele prvi UZ v nosečnosti, da se je že videl srček?

5 (13%)

6 (13%)

7 (19%)

8 (29%)

9 (12%)

10 ali več (14%)


Število vseh glasov: 219

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!