|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
6.11.2009 23:01:54   
minki76
Joj, moram tu nekaj napisat, ste me kr požgečkali...
Ja res je, kot je nekdo napisal, uspešno lahko izmikaš
sladkarije otroku do nekje 3 let. Največji problem je vrtec,
sploh če dovoljujejo sladkarije, in ker v našem najprej so,
je valda naš jedel tam ves klump ki so ga starši pridno noslili.
Se mi je kr srce trgalo, ko sem videla s čim jih hranijo in
seveda tudi mojega otroka. In po dobrih 2 letih se je vodstvo
vrtca odločilo, da zdaj pa je dovolj s sladkarijami, in so jih ukinili.
Hvala bogu!!!!
Verjetno sem bila prevečkrat tečna s tem, ko sem jim govorila,
da naj  starši doma svoje otroke filajo s čim hočejo,
v vrtcu pa naj jedo hrano katero tam dobijo,
in da naj že enkrat prepovejo staršem nosit sladkarije v vrtec.

Tudi  jaz mislim, da čisto prepovedat sladkarij ne moraš,
ker ko je otrok enkrat tako velik, da lahko gre sam v trgovino,
si bo valda kupil, kar bo sam želel.
Ni pa jih treba z najslabšimi in najbolj poceni saldkarijami filat.
Ker če jih že od malega navajaš na bolj kvalitetno hrano,
se tudi kasenje ne bodo želeli slabše prehranjevati.
To je samo od nas odvisno, kaj nudimo otroku.
Včasih je bilo drugače; ljudje so se definitivno veliko
bolj zdravo prehranjevali. Ni še bila tako onesnažena zemlja in
ozračje. Ker je bila kriza, so pojedli veliko manj mesa kot danes.
Jedli so bolj kvalitetno. Danes pa imaš res veliko srečo,
če še kje dobiš kako staro vrsto žita, in nasploh zelenjave.
In žalostno je, da te nove vrste semen obrodijo samo 1x.

Glede sadnih sokov in nasploh pitja; Jaz sem zagovornik vode.
In moj otrok pije samo vodo in za njo tudi sam prosi. Ker mu
nudimo dovolj raznoliko , zdravo, kvaletetno in hranljivo hrano,
mu ne rabimo dajat še vsega naštetega v pijači.
Ko bi vedeli s čim so špricani agrumi,
verjetno v življenju več ne bi povohali pomarančnega soka.


Glede čokolade; verjetno je nekdo mislil,
za mlečno čokolado vse tisto, me je kr mrazilo ko sem brala,
ker bog ve kaj vse je v Milki...Zato pa mi je bilo vedno slabo po njej.
Za kako kvalitetno čokolado, od 70% kakava navzgor, to najbrž ne velja.
Te čokolade pa itak ne moreš pojesti-polizati več kot košček
ali 2, za otroke pa itak ni priporočljiva.

Pa vseeno naznaje, pazite kaj konzumirate in naj vam ne bo vseeno za
vašega otroka in zase.
In ne se ozirati nase v smislu, eh kaj zdaj, saj jaz sem tud veliko sladkarij pojedel/la.
Tiste so bile vredu, te danes pa več niso, pa čeprav piše na embalaži enakokot pred 30 leti.

In da se vrnem k temi;
Bi se kr strinjala, da sladkarije povzročajo še dodatno hiperaktivost in
še marsikaj slabega. Sladkor je ena večjih in težjih odvisnosti.
Poskusite 1 teden brez, pa boste videli kako in koliko ste odvisni.
Tako kot je spet nekdo omenil,da ne boste kasnjeje hodili na
klinike za hujšanje, zaradi vašega prepričanja,
saj otrok mora nekaj sladkega pojest, ker je to dobro za moč.

Pa lahko bi še pisala do Božica, pa ne bi bila gotova...

(odgovor članu lorenah)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
7.11.2009 17:44:33   
Robinia
Ukini sladkor še sebi, očito ti škodi, ko pa imaš tako drastične rešitve

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
30.1.2010 19:34:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ro-La
če mu ukinem cuker, ga lahko postavim v vitrinouser posted image


user posted image  ... vem, se smejim tri leta kasneje.

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
30.1.2010 19:52:15   
Primoza

IZVIRNO SPOROČILO: minki76

.
Tako kot je spet nekdo omenil,da ne boste kasnjeje hodili na
klinike za hujšanje, zaradi vašega prepričanja,
saj otrok mora nekaj sladkega pojest, ker je to dobro za moč.


Sladkor je del neke normalne prehrane. Če poješ eno čokolado ni nič narobe. Omenjene klinike so posledica življenjskega sloga v celoti. Problematično je predvsem pomanjkanje gibanja in prevažanje na razdalje nakaj sto metrov z avtomobilom.

(odgovor članu minki76)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
30.1.2010 19:57:49   
Anonimen
Problematično je predvsem pomanjkanje gibanja in prevažanje na razdalje nakaj sto metrov z avtomobilom


se strinjam.

včasih imava z mulčkom kar probleme, ker ne pridem ponj z avtom. pa vseeno upam, da mu bom privzgojila "ljubezen" do hoje...

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
1.7.2010 23:41:13   
barbara_s
Pri naši mali v vrtcu kdaj dobijo kakšen bonbonček. Ampak so vzgojiteljice prav "zvite": bonbone jim dajo, preden gredo otroci na igrišče. Tam pa itak vse pokurijo in so do kosila že prav sestradani....

No, na mojo cuker (in hrana sploh :) ) učinkuje tako, kot da bi ji bencin natankala: po kosilu/večerji je treba skakat in vse pokurit. Letos sva šli na eno prireditev z vlakom, pa se je tooooliko najedla sladkarij (z mojim dovoljenjem), da je celo pot nazaj po vlaku tekala gor in dol. Potem je pa zgleda cukr popustil in se je ustavila in mi zaspala v naročju.

Ne vem, meni se ne zdi smiselno zdaj kar ves cuker iz jedilnika črtat - je pa treba z eno pametno mero razporejat. Za desert (ja, po večerji MORA biti sladica :) ) ji dam sadje. Zdaj večkrat dobi sladoled, ampak popoldne, po vrtcu, da se do spanja že "spuca". če ji dam cuker zvečer, preden gre spat, veliko težje zaspi; popoldne pa itak vse pokuri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.7.2010 11:04:17   
vasabo
Še jaz moram na to temo neki napisat. Ne bi rada solila pameti kaj je zdravo in kaj ne, vsi vemo, da nobena hrana v prevelikih količinah ni zdrava, da pa je potrebno jest vse, kar vsaka hrana ima določene stvari, ki jih telo potrebuje, prav tako sladkarije.

Hotela sem povedati edino to, da je bila hčerka 1,5 let stara in je bila zaprta, pa sem zdravnico vprašala kaj bi ji sploh dala za jest, da bi bilo boljše, ker drugače je vse, brez problema, tko sadje kot zelenjavo in meso. In mi je rekla naj v pol deci vode dam toliko sladkorja, da se bo voda kar pacasto vlekla in naj ji dam to za spit po malem, pa bo šla brezt težav na wc. In tko sem naredila, pa ni blo en dan, ko smoo že kakali sto na uro.

Tako da baje da sladkor mora bit, saj ta v določeni meri uravnava prebavo;)
pa naj si vsak misli svojeuser posted image

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
11.3.2011 17:59:24   
watershine
meni se zdijo veliko pomembnejše svari v življenju kot načrtno urejanje jedilnika ipd...
imam dobri 2 leti starega fantka, včasih dobi monte za nagrado po kosilu, ker je vse pospravil, pomagal kuhat in še vse pojedel, včasih zvečer z možem pred tv-jem jeta smoki, včasih si za kosilo zaželi samo kuhano hrenovko in žemljo in jo dobi, včasih bi cel dan pil samo sok-pa ga dobi!
spet so drugačni dnevi-ko ne dobi sladkarij, ker ni bil priden ali pa mu pač ne pašejo, ali pa usi pozabimo na njih in jemo zdravo hrano, meseka, pa domačo juhico in zelenjavo in sadje itd itd.

naj za konec povem da je mali suhec ki je vedno poln energije je zelo zdrav-letos smo imeli samo enkrat vročino-ki mi je ni bilo potrebno zbijat ker je drugi dan sama padla in enkrat malo prehlajeni.

tko da moje mnenje je da je v normalnih količinah vse normalno in dovoljeno!
pa še to samo enkrat se živi in če ti en dan zapaše čokolada z velikimi lešniki jo pojej!
(pa prosim ne me zdej bombadirat z tem da eni bi to vsak da itd seveda da tega ne podpiram)

(odgovor članu vasabo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
12.3.2011 20:29:07   
Zamima
uf, sem zgleda ena izmed redkih, ki se mi zdi, da je VELIKO več drugih stvari, ki so škodljive kot cuker. user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu lorenah)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
12.3.2011 20:30:13   
Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: watershine


tko da moje mnenje je da je v normalnih količinah vse normalno in dovoljeno!
pa še to samo enkrat se živi in če ti en dan zapaše čokolada z velikimi lešniki jo pojej!
(pa prosim ne me zdej bombadirat z tem da eni bi to vsak da itd seveda da tega ne podpiram)


user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
12.3.2011 20:40:34   
biba88
jaz pa ne verjamem da bi bil otrok umirjen če mu ukineš sladkoruser posted image user posted image user posted image moja 10 mesečnica ne je sladkarij pa ima toook energije da sem si mogla kar veliko kondicije nabrat da jo lovim!!!!

mal zdrave kmečke pameti po moje ne škodi kak bonbon kak cuker ne škodi ni jih pa treba filat s sladkarijamiuser posted image user posted image

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
12.3.2011 21:07:33   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

uf, sem zgleda ena izmed redkih, ki se mi zdi, da je VELIKO več drugih stvari, ki so škodljive kot cuker. user posted image

Nisi! Ampak je treba imet mero tako pri sladkorju kot pri vsem drugem.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
30.12.2016 23:09:15   
prima pomoč
Dragi starši,

res je, sladkor je eden glavnih krivcev težav s hiperaktivnostjo in pozornostjo pri otrocih. Prima pomoč je specilizirana za obravnavo tovrstnih težav, eden od bistvenih nasvetov pa je prilagoditev prehrane, ki spodbuja zdrav suševni razvoj otroka in definitivno ne vsebuje enostavnih sladkorjev oz. je teh v prehrani čim manj.
Prosimo vas, da nam pomagajte še izboljšati psihološke storitve za otroke, mladostnike in starše v Sloveniji ter z oddajo svojega mnenja sooblikujete optimalno storitve psihološke obravnave in pomoči, zasnovane za širok krog slovenskih otrok in družin. Izpolnite anketo ter izkoristite brezplačno svetovanje in nekaj drugih ugodnosti, ki vam jih ponujamo. Vaša prima pomoč

LINK DO ANKETE: https://goo.gl/forms/Oxx2nZj5y9mFw7tp1

OZADJE: Psihološke težave mladih so v strmem porastu, prav tako pa potrebe otrok in staršev po zgodnji obravnavi, podpori in svetovanju. Med glavne dejavnike za naraščajoč trend sodijo spreminjanje družinske strukture, življenjskega sloga in načina vzgoje, spremembe v pojmovanju koncepta otroka in otroštva in akademsko tekmovalnost. Strokovnjaki smo zaskrbljeni, starši pa v stiski in nemočni pri obvladovanju čustveno-vedenjskih težav otrok in mladostnikov. Potrebovali bi hitro obravnavo, dolge čakalne dobe v zdravstvu pa otežujejo ali onemogočajo preventivno pomoč. Zaradi prepoznega ukrepanja pogosto ne moremo preprečiti, da bi se težave poslabšale in zahtevale klinično obravnavo. Vizija, ki jo imamo je, da družinam omogočimo lahko dostopno, cenovno ugodno in strokovno pomoč, ki bo tako hitra, da bo preprečevala poslabšanje duševnih težav, temeljila pa bi na opolnomočenju


< Sporočilo je popravil prima pomoč -- 30.12.2016 23:13:51 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
31.12.2016 10:36:43   
prima pomoč
Dragi starši,

Z izpolnjevanjem ankete pridobite tudi nekatere ugodnosti, ki vam jih ponujamo in pošljemo na e-mail:
- brezplačno svetovanje
- priročnik za starše z novostmi s področja psihologije otrok in mladostnikov
- prvi strokovni prispevek v ciklu mesečnih člankov, ki jih bomo izdajali - tokrat na temo obravnavanja otroštva kot bolezni (hiperaktivnost kot sodobna epidemija)
- in rezultati ankete

Anketa je kratka (5-10 minut), najdete jo tukaj https://goo.gl/forms/Oxx2nZj5y9mFw7tp1

Hvala za vaše sodelovanje, ki nam veliko pomeni!

Vaša Prima pomoč

(odgovor članu prima pomoč)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?