|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 9:19:30   
Olivija
verjetno je spet odvisno od primera do primera: moja sestrična je celo nosečnost kadila in ima krasno hčerkico. Rodila se je s 4 kg, uspešna je v šoli, mirna in pridna punčka. Dela gimnazijo in namerava študirati pravo, ...

Pri fantku ni prižgala niti enega cigareta in je tamali pravi gauner.

Tako pač je. Jaz sem še vseeno raje nehala kaditi pri obeh dveh.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 9:54:13   
Alisa
punce,
te ko ste nekadilke in tiste ki so kadilke nikoli ne boste našle isto ferkvenco glede kajenja. Za vse bo krivo kajenje.
Jaz mislim da je še vedno vse odvisno od pasameznice, nekatere bodo nehale kadit med nosečnostjo, druge pa bodo še naprej kadile.


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 9:57:06   
urskas
Si že kdaj slišala za otroškega psihologa? To ni zrastlo na mojem zelniku, samo za informacijo...


Jap, sej zato mi pa ni jasno?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 12:07:42   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: sonchica

MI JE PA NAJBOLJ GRDO ZA VIDET NOSEČNICO Z ČIKOM V ROKI !user posted image



Se strinjam. Moram priznat, da sem tudi sama kadila, kar nekaj let (12 let user posted image ). Sicer nisem dosti kadila, bolj na zabavah, doma pa skoraj nič. Ko sva z dragim začela delat na user posted image  sem nehala kadit. Na začetku sem se mogoče par krat pregrešila, sedaj po 2 mesecih pa sem čist nehala in ne rabim več čika. Razliko pri kajenju v nosečnosti sem videla pri moji teti. Ko je bila prvič noseča je nehala kadit in je punčka zdrava, brez problemov.... V drugi nosečnosi pa je kadila kot turk in je punčka sicer dokaj zdrava, ampak ima zelo slab vid ( v družini tega nima noben) in zelo slabo se uči. Mogoče to ni vse posledica kajenja, ampak dovolj mi je vedet, da bi s kajenjem lahko imel otrok posledice. Punce pustite to navado, vem da je težko, ampak gre. Kmalu se itak ne bo smelo več nikjer kadit pa še cigareti so dragi....

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 16:11:59   
soris
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

No, jaz nisem kadila, da ne bo pomote. Oziroma sem takoj, ko sem izvedela, da sem noseča, nehala. Pa ni bilo ne duha ne sluha o kakšnem šoku. Vse se da, če je volja.


Se podpišem pod to.
Moji dve prijateljici sta celo nosečnost kadili in punčki nista bili nevem kako lahki: 3200 g porodne teže.
Sicer pa ne odobravam kajenja v nosečnosti in pika user posted image user posted image user posted image user posted image . Še ena na temo kajenje: KAJENJE V AVTU V PRISOTNOSTI OTROK!!!user posted image



_____________________________

"Pri nas smo vsi lepi: nobenega ogledala pri hiši ni. Pa se gledamo samo v mamine oči."(N. Maurer)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.11.2006 17:47:05   
Micy
Pri kadilkah opažamo manjšo porodno težo, zgodnješi porod,


To pri meni ne drži sploh. Mala je imela 3700g in 10 dni čez rok, tko da to je bul shit.

Tud jest ne zagovarjam kajenje ampak pač to je razvada ki se je težko odvadiš, dokler si v glavi ne poštimaš.

jaz sem kadila v nosečnosti 2- do tri cigarete na tedn pa kaj, Moja mala je full živahen otrok, pridna, in vse kar je bla bolna je bla prehlajena. Ni popolnoma nič jokava, včasih se sprašujem če sploh zna jokat. Spi celo noč v svoji posteljici.

Mislim da ni noben omenu da, kadilci puhamo svojim otrokom v glavo.Jaz grem stran, nisem pri otroku ko kadim.In sploh kaj se obremenjujete z otoci kadilcev???Obremenjujte se s svojimi.Pa brez zamere.

Tud jest grem vn iz hiše ko grem na cigaret.

AMPAK, to kar pišeš je čista bedarija. Če sama nisi nikoli kadila, potem se ti tudi sanja ne, kako  težko je nehati.
Če take ženske smatraš za šibke, so pač šibke. Pa še vseeno jih nimaš nobene pravice obsojati......... Ti za svojega otroka najboljše poskrbi, kakor lahko, one bodo pa za svojega.

 
Se popolnoma strinjam

Aja pa še to, moja je stara 9 mesecev je čisto vse in ni na nič alergična.

Moja kolegica pa ni nikoli v življenju kadila , pa ma tamali ne vem kake hude alergije, tko da vse dokazane trditve in blabla bal niso povsod res.



_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Disney)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
26.11.2006 13:43:57   
petra.horzi
ja jz priznam da sem kadila celo nosečnost, res da sm fl zmanjšala ampak nehat mi pa ni ratal
so mi vsi govoril, da bo tamal ful jokal, sploh prve tedne po rojstvu, pa dokler nisva prišla iz porodnšnice sploh ni nč jokal, razn ko so mu kri jemali zaradi zlatenice
pa tudi zdaj, ko bo kmalu stra že 11 mesecev zelo malo joka, je nasploh ful dobrovoljček, razn ko je treba spat:)ker je preveč živahen da bi spal


_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
26.11.2006 13:49:00   
petra.horzi
pomoje ni tok težko NEHAT kadit, kot se je težko ODLOČIT da boš nehal kadit
jz tud pred oz zraven tamalga ne kadim, doma kadiva samo na balkonu, v lokale ne hodiva s tamalim, razen če je dovolj toplo da sedimo zunaj, v avtu pa sploh ne kadiva
je tud men grdo vidt mamico k kadi z otrokom v naročju, sam na žalost je takih velik
pa ne zagovarjam kajenja, sploh ne med nosečnostjo, sam meni žal ni ratal nehat, očitno nism bla dovolj odločena
hvalabogu je bilo in je stamalim vse v redu, res je da sm, prej rodila, ampak je mel tamal višjo porodno težo, tko da mi tud v porodnišnici ni nopben nč reku, pa so vi vedl da kadim
upam da mi bo pred naslenjo nosečnostjo ratal nehat:)

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
26.11.2006 20:42:33   
Bonnie_RR
Js sem pred nosečnostjo skadila škatlo na dan. Tisti trenutek, ko sem zvedela, da sem noseča, sem se trdno odločila, da si ne prižgem več cigareta in si ga tud nisem. user posted image

Tud js pravim: vse se da, če se hoče!user posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.12.2007 19:32:52   
mulatka
Pri mojih dveh sem tudi kadila, venda veliko manj. G mi je rekel, če mi ne zasmrdi, da je bolje, da NE neham kadit, kvečjemu naj zmanjšam. Obsta sta super, nič jokava, nič bolana s tem, da ju nisem dojiča, sina, ker je imel zlatenico, obsevan je bil non stop prve dni in so rekli, da zaradi tega noče vlečt( G je še pohecal se, kako to da ne vleče, če je fantuser posted image ), pri hčerki pa sem imela carski rez, rojena je bikla mesec dni pred rokom in je mleko kar izginilo. Tako, da sta oba zrasla po steklenički...in sta super zdrava.

Sine je imel zlatenic tako močno zaradi infuzije za popadke, katera mi je tekla od 7 zjutraj do 2 ponoči, ko sem ga končno rodila, da se je v teh urah, ta tekočina preko popkovnice prenašala na otroka.

No v glavne, mamice-nosečnice, ki ne kadite NIKOL NE STOJTE KADIT, mamice-nosečnice, ki pa ne morte brez cigareta, pa povlecte kak dimuser posted image user posted image

_____________________________

Rada te imava zaradi takšne, kot si,
zaradi tvoje iskrenosti in optimizma.
Rada te imava, ker si resnična, realna...
Rad te imava, ker si posebna.


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.12.2007 20:06:44   
sandra85
NE KADIM!
je pa imela kolegica prve dni probleme-ker je med nosečnostjo kadila, je imela mala kak teden abstinenčno krizo in se en teden samo drla (so rekli zdravniki da je to krivo) bogi otroci, komaj na svet prikukajo, pa imajo že abstinenčno krizo!!!!!!user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mulatka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.12.2007 22:30:37   
bsasab
tudi jaz sem kadila vso nosecnost, mogoce malo manj kot sicer, ampak nisem delala nekih razlik, pa je nasa tamala prijokala 3 dni cez rok pa 4060 kg je imela, da je jokava-toliko kot vsak drugi otrok, tak da tudi jaz ne verjamem da je kaj na tem....


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.12.2007 22:51:46   
Anonimen
Lan, ko sem prebirala tvoje komentarje.. Nevem, ali bi se jokala ali smejala... Tipično za vas, nekadilke, da se spravljate na kadilke, in si mislite, da ste boljše ženske, ker niste med nosečnostjo škodovale otrokom... A zrak je pa čist? Hrano ste jedli stelirizirano zmeraj? Niste jedli sladkarij? Mislim, da bi se res lahko vsaka zavedala, kako je težko nehati, jaz kadim že 5 let in še nisem nehala.. Ne gre, in ne gre... Sicer vam tega sploh nisem dolžna pojasnevati, a naj bo le nekaj jasno!!! Tudi nekadilkam umre otrok ( smrt v zibelki), tudi otroci nekadilke imajo astmo, tudi nekateri otroci nekadilk so jokavi, ........... Nikjer ni dokazano, da so za vse to krivi cigareti, NIKJER!! In naj vam bo jasno še to! Glede na to, kako pišete, se zavedajte : da SMO ljudje, vsak z različnim pogledom na svet, vsak z različnim značajem... Se pravi, jaz ne morem nehati, druga kadilka bo lahko... Pa te vraže, ali kako jim vi rečete... Da so otroci jokavi, otroci kadilk... Ha ha ha... Ko se otroci rodijo, se derejo.. Ko so lačni se derejo... Nikjer še nisem videla otroka, ki bi bil kot novorojenček miren, tih, brez, da bi jokal za hrano, nežnost, cartanje....

Še odgovor anonimni, ki je postavila vprašanje! Moj sin NI jokav, NI nemiren... Je res dobrovoljček... Tako, da pri meni TO NE drži...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
20.12.2007 22:59:05   
Anonimen
jaz sem pred nosečnostjo kadila in to konkretno ( škatlo in pol na dan), na kraj pameti mi ni padlo da bi nehala, oz. dva poskusa prenehanja sta se končala klavrno in predvsem s skorajšnim živčnim zlomom vseh bližnjih ( moj, zaprisežen antikadilec, me je celo prosil, da za boga svetega naj spet kadim, ker da je neznosno...)user posted image
in sem tudi vedno zagovarjala tezo, da je v nosečnosti sigurno bolje tu pa tam kak čik, kot šok in stres itd...
no, ko sem zvedla da sem noseča - od tistega momenta do danes nisem prižgala enega čika, mi na kraj pameti ni prišlo,( včasih se mi je sanjalo da kadim in sem mela že zarad tega slabo vest), zluštalo se mi ga je pa enkrat ( tko da sem si mislila ooo, kaj bi blo dobr zdejle se na balkon vsest in enga skadit)
nobenga šoka, nobene krize, NIČ.  tko da sem dejansko bila presenečena nad sabo, ker kot strastna kadilka sem pač pričakovala ...nekaj pač....tako to definitivno je larifari, glupi izgovor in potuha. preveč je takih ki rečejo da so kadili in imajo ok in super otroke. me zanima če je sploh kdo pripravljen priznat, da je z otrokom kaj narobe mogoče zato ker je mama kadila...takrat so verjetno krivi geni, usoda, stroka...čiki ziher neuser posted image pa nisem zdaj neki strašen in zategnjen karater, če bi bila, bi že prej nehala, tako pa se mi je prenehanje zdelo nemogoče in neizvedljivo - do trenutka, ko sem zvedla za otročka in so mi ostali štirje čiki, sem si jih celo pustila, za vsak slučaj, če bi bila krizauser posted image pa je ni bilo ....ker otrok to dobi vase in škodljivost cigaret je dokazana, to si ni kr en zmislil, in ok, če zastrupljam sebe, je to moj problem, zastrupljati otroka je pa totalno nezrelo in neodgovorno. in vedno sem predstavljala tako, da če en nekadilec potegne en dim samo, se mu zavrti, mu rata slabo itd...podobno se verjetno zgodi z otročkom, ko pokasira dozo....sicer pa vsak po svoje, sej če z otrokom ni nič narobe, ok, samo jaz zase vem, da si nikoli nebi oprostla, če bi bilo karkoli narobe, že tako sem velikokrat pomislila o hvalabogu da ne kadim, ker je imela mala zelo malo težo in so me vedno spraševali če kadim...me je kar stisnilo vsakič...

(odgovor članu bsasab)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.12.2007 8:10:16   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

nosečnosti sigurno bolje tu pa tam kak čik, kot šok in stres itd...

enako.
no, ko sem zvedla da sem noseča - od tistega momenta do danes nisem prižgala enega čika, mi na kraj pameti ni prišlo

enako. brez problema.
( včasih se mi je sanjalo da kadim in sem mela že zarad tega slabo vest), zluštalo se mi ga je pa enkrat ( tko da sem si mislila ooo, kaj bi blo dobr zdejle se na balkon vsest in enga skadit) - meni se ga večkrat zlušta. to pa zato, ker nisem kadila iz navade, ampak čistega užitka. tkooo - kak naj rečem,še zdej me celo strese. sem poizkusila, pa mi ne paše več....


nobenga šoka, nobene krize, NIČ.  tko da sem dejansko bila presenečena nad sabo, ker kot strastna kadilka sem pač pričakovala ...nekaj pač....preveč je takih ki rečejo da so kadili in imajo ok in super otroke. me zanima če je sploh kdo pripravljen priznat, da je z otrokom kaj narobe mogoče zato ker je mama kadila...tatako to definitivno je larifari, glupi izgovor in potuha. krat so verjetno krivi geni, usoda, stroka...čiki ziher neuser posted image

Ja, enako kot pri hojici. dejmo probat, no, če bo kaj, bo, če pa ne bo, pa tko super?!?

podobno se verjetno zgodi z otročkom, ko pokasira dozo....sicer pa vsak po svoje, sej če z otrokom ni nič narobe, ok, samo jaz zase vem, da si nikoli nebi oprostla, če bi bilo karkoli narobe, že tako sem velikokrat pomislila o hvalabogu da ne kadim, ker je imela mala zelo malo težo in so me vedno spraševali če kadim...me je kar stisnilo vsakič...



No, jaz sem nehala takoj, ko sem izvedela, da sem nosečka. se pravi prvih 7tednov sem kadila. ampak potem takoj nehala. nekako sem imela v zavesti - prvo je otrok. in od takrat nisem skadila celga cigareta. zakaj celega - ker me je tam nekje 10m po porodu tko zvilo in sem skadila pol. pa mi je bilo slabo - ogabno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.12.2007 20:31:35   
prolet
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

Da je prenehanje kajenja šok za telo je SAMO SLAB IZGOVOR!
Da ni nikjer dokazano, da kajenje škoduje otroku je SAMO ŠE SLABŠI IZGOVOR!
Da otroci nekaterih kadilk na forumu niso prav nič bolani ali kako drugače prizadeti je le POTUHA ostalim KADILKAM.

Kako lahko kajenje uniči življenje otroku pa ni ravno lahko povedat, ker tudi vsi otroci niso enako dovzetni. Eni so bolj , drugi manj. Enim se posledice kažejo že zgodaj v otroštvu, drugim kasneje, spet tretjim nikoli. Takšen "drugi" je npr. moj možek, ki so mu pri 30-tih odkrili hudo avtoimuno bolezen... Ni nujno da je zaradi kajenja, lahko pa je. Njegova mama ima zdaj slabo vest in se izgovarja, da takrat pač niso vedeli, da kajenje škoduje, da so kadili vsi.... Ampak slabo vest ima pa še vedno...

Jaz bom za svoje otroke vedno lahko na glas povedala, da sem storila vse za njihovo dobro, kar sem lahko. Brez slabe vesti.... Mame kadilke pa ste malo egoistične... Se vam je težko nečemu odpovedat, za dobro otroka? S tem boste morale ve živeti!

LP, Urska


Glede na to, da sem ob svoji hčerkici vsak dan in skrbim zanjo in sem ji vedno na voljo in ji tudi bom, lahko tudi jaz na glas rečem da sem in vedno bom storila vse za njeno dobro! Glede na to, da mamice kadilke imamo otroke smo se odpovedale svojemu prejšnjemu življenju, brez slabe vesti in sedajšnjega življenja ne bi zamenjala za nič na svetu. Slaba mati je tista, ki ne vzgaja svojega otroka in mu ni ob strani ko jo ta potrebuje  ne pa tista, ki kadi med nosečnostjo tako, da svoj sarkazem tukaj ne pomaga!

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
21.12.2007 22:26:29   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: prolet



Glede na to, da sem ob svoji hčerkici vsak dan in skrbim zanjo in sem ji vedno na voljo in ji tudi bom, lahko tudi jaz na glas rečem da sem in vedno bom storila vse za njeno dobro! Glede na to, da mamice kadilke imamo otroke smo se odpovedale svojemu prejšnjemu življenju, brez slabe vesti in sedajšnjega življenja ne bi zamenjala za nič na svetu. Slaba mati je tista, ki ne vzgaja svojega otroka in mu ni ob strani ko jo ta potrebuje  ne pa tista, ki kadi med nosečnostjo tako, da svoj sarkazem tukaj ne pomaga!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu prolet)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 11:17:44   
Anonimen
prolet


Glede na to, da sem ob svoji hčerkici vsak dan in skrbim zanjo in sem ji vedno na voljo in ji tudi bom, lahko tudi jaz na glas rečem da sem in vedno bom storila vse za njeno dobro! Glede na to, da mamice kadilke imamo otroke smo se odpovedale svojemu prejšnjemu življenju, brez slabe vesti in sedajšnjega življenja ne bi zamenjala za nič na svetu. Slaba mati je tista, ki ne vzgaja svojega otroka in mu ni ob strani ko jo ta potrebuje  ne pa tista, ki kadi med nosečnostjo tako, da svoj sarkazem tukaj ne pomaga!


Lepo napisano user posted image user posted image

(odgovor članu prolet)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 12:08:11   
Naja30
Spet se kregate tam, kjer ni konca. Vsaka ima svoje mnenje; kadilke zagovarjajo svoje, da ni nič narobe, sploh če so zmanjšale dozo med user posted image , nekadilke pa da nikoli ne bi škodovale svojemu otroku. Resnica je nekje vmes. Sama sem pred nosečnostjo dosti kadila, iz užitka in nuje. Ko pa sem zvedela, da sem user posted image  pa sem takoj nehala, pravzaprav sem ena tistih "srečnic" katerim je cigaret zasmrdel. In nisem več prižgala in srčno upam, da tako ostane.
Zagovarjam pa vsekakor, da otroku ne bi škodila s cigareti zaradi lastnega užitka (kot je SC napisala je to podobno kot pri hojci, probajmo, če bo vse ok, je tako superuser posted image ). Sicer pa, kakor kateri paše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 13:36:04   
mateyka
se strinjam, da ta tema nima konca.. user posted image
kar se pa tiče odvajanja, pa po mojih izkušnjah ljudje različno reagirajo na droge in odvajanje od njih. mene ni nič matrala kaka kriza, ko sem nehala kadit. moj mož je pa ultra bogi, če proba nehat. simptomi taki, da sam gledaš. pa skadi drugač ca 7 cigaret na dan - zelo redko več. če mu pa te vzameš, je pa nonstop zaspan, zmatran skoz, spi podnevi ure in ure, koncetracija zarad tega v nuli, nepotrpežljivost, ker je skoz zmatran.. prav bogi je. tko da po mojih opazovanjih ljudje različno reagirajo na zasvojlive substance - treba je upoštevat, da je enim zarad teh fizičnih kriz težje nehat. eni celo ne morejo. moja teorija je, da geni delno igrajo vlogo tuki (predispozicija, da hitreje/močneje postaneš zasvojen z določeno substanco..).

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 13:42:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

se strinjam, da ta tema nima konca.. user posted image


Itak....user posted image

Samo ne razumem, kaj se nekadilke toliko hudujete..Ne kadim, ne škodim ne sebi, ne svojemu, ne vašemu otroku. Zakaj bi si škodila z jezo...? user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 19:53:32   
kšpela
jaz sem celo nosecnost kadila in tudi ko sem rodila sem se vedno kadila in se zdej kadim pa mi moj otrok zdej je star slabih 5 mesecev in mi cele noci prespi.ni ne jokav otrok in ne nemiren.od sammega rojstva dalje je en velik zaspancek in ko je buden tak velik dobrovoljcek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
22.12.2007 19:57:35   
kšpela
aj pa se ko se je rodila je bila 3440g in 52cm.tko da ni nujno da ima kadilka lazjega in bolanega otroka.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
24.12.2007 18:05:39   
Drnula
Čeprav mnenja strokovnjakov - ne gre posploševati in če se najde primer ko teorija ne drži še ne pomeni da na tem ni nič res. Npr. kajenje povzroča raka - to vsi vemo -a vsi kadilci zbolijo za rakom ? , mar nekateri ne doživijo zavidljive starosti ? - pa to zdaj še ne pomeni, da kajanje ne povzoča raka.

Reči hočem, da gre stroka opozarja, da je  tveganje večje pri kadilkah in ne da bo vsaka kadilka rodila otroka z alergijo, vedenjskimi motnjami ... Tveganje obstaja, to je dejstvo, ki ga je po mojem mnenju neodogovorno zanemariti. NI pa rečeno, da bo kajenje prizadelo ravno tvojega otroka.

Odločitev je tvoja, pomembno je, da se zavedaš tveganj.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kajenje v nosečnosti - jokav otrok
24.12.2007 23:00:21   
Lolypop
No pa še moj praktičen primer. V nosečnosti sem kadila, punčara se je rodila 4 dni pred rokom težka 4 (!?) kilograme in ni niti malo cmerava ali živčna, je zelo priden, potrpežljiv in umirjen otrok. Še težav s krči skoraj nimamo. Tko da je verjetno veliko več odvisno od genov pa od odnosa staršev do otroka. Če si nervozna ko ti otrok zajoka pol to otrok začuti in je tudi on vsa živčen. Tko da mamice skulirejte se, pa boste mele kul otročke user posted image .
Lepe praznike!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?