|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
17.12.2006 14:57:42   
Primoza
So kar nujne, ja pa krčke povzročajo. Ampak glede na to da D vitamin vpliva na mineralizacijo kosti se ni za hecat z ukinitvijo jemanja. Se lahko pokaže kasneje.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
17.12.2006 17:48:20   
soncek&luna
jaz tudi nisem dajala kapljic. moj skrat je bil hranjen izkljucno po flaski. pediater pa nama je predpisal 1 kapljico D vitamina, ker je v adaptiranem mleku dovolj tega vitamina. pri naslednji posvetovalnici me je vprasal, ce mu dajem kapljice pa sem rekla da ne in ni nic reagiral.

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
18.12.2006 9:49:28   
Natti
Jaz pa sem ena tistih mamic, ki svojim sončkom teh kaplic niti nisem dajala niti jih ne dajem. Prva dva sta stara že 11 in 7 let in sta oba imela hude krče. Rojena sta pozimi, bili smo veliko zunaj in ni videti da jima kaj manjka.
Tretji sonček pa je rojen poleti in tudi on je imel po eni sami kapljici tako hude krče, da sem takoj opustila. Sva vsak dan zunaj- če je dež le slabo urco v kenguruju sicer pa dve do štiri ure v tem letnem času. Stari smo
mesecev. Res je, tudi jaz sem prebrala, če si zunaj le  15 min na dan na svetlobi oz.sončku, otroček že dobi dovolj.
Odločitev pa je vsekakor na strani vsake mamice posebaj, saj je vendarle VAŠ otroček in poslušajte sebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
18.12.2006 14:52:15   
krfjolca
Ali katera ve, kolikšne so pravzaprav dnevne potrebe po vitaminu D in koliko tega "pokrije" adaptirano mleko? Na škatlici Oleovita piše, da ena kapljica vsebuje 400 I.E. vitamina. Kaj je to zaena enota - I.E. ?user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
19.12.2006 9:29:47   
Anonimen
yo krfjolca:
jz ti bom tako rekla....moje kolegice (tri majo po dva otroka dve pa po enega)..nobena ampak res nobena!!! ni nikoli dajala teh kapljic in so otroci v redu....zaenkrat....pa tud ostale ki jih poznam jih nikli niso dajale..tko da..vsak po svoje..al kako...

no jz sm mu jih na začetku dajala (plivitd3--te sm dobila...so mi rekli da AD nimajo več)...najprej eno.potem pa dve..pa sm jih nehala ker ga je tud zvijalo...tko da sm raje rekla da počakam vsaj tam do 3,4 meseca pa bom pol spet začela..


tko da saj pravim ne moreš se ozirat na mnenja ali nasvete drugih ampak delamo vsi po svoje.....

moje mnenje....

lp!!

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
19.12.2006 11:26:07   
činča
jaz ji nisem nikoli dajala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.4.2013 23:38:24   
keenaya
mi imamo pa drugacen problem z D3 kapljicami. kadar jih dobi (2 kapljici) potem pri vsakem obroku bruha. ce pa mu jih kak dan ne dam (ko je sonce naprimer ali pa pozabim), potem pa je v redu dokler jih spet ne dobi.
danes smo bli na uz kolkov in so svetovali naj povecam dozo na 4 kapljice.
glede na to da smo vsak dan kakih 5 ur zunaj in na primorskem kjer imamo soncno zimo, ali ima smisel mucit otroka?

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 6:50:14   
Doll
Ti zadnja anonimna a sploh veš zakaj je vitamin D ?
ne more se ozirati na mnenja drugih? Niti strokovnih mnenj zdravnikov? Uff,tako pametna mama da ni kaj. verjetno tudi ne pelješ otroka k zdravniku,saj si ti najpametnejša

keenaya se tudi tudi vitamin d v drugih preparatih

(odgovor članu činča)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 9:23:23   
Michelle12
Keenaya jaz jih ne dajem. Brez veze.


Doll ti si res prava obsedenka s farmacijo, a?

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 10:18:32   
mateyka
tukaj na severu je D vitamin ful važen, ko je zima. po moje ne škodi, če daš otroku D vitamin pozimi, ko ni veliko na soncu, tudi v sloveniji.

aja, če ima težave (bruhanje), bi jaz skušala s soncem čimbolj minimalizirat jemanje kapljic.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.4.2013 10:20:23 >

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 11:06:41   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Keenaya jaz jih ne dajem. Brez veze.


Doll ti si res prava obsedenka s farmacijo, a?



če ti tako praviš potem pa že mora biti res.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 16:42:31   
Dilove*
Ja to kar si kopirala je napisala Karmen iz internacionalnega društva za pomoč in podporo dojenju (LLL). Tako,da je to definitivno strokovno mnenje ! Sem spodaj dala še dve povezavi od LLL kjer si lahko malo več prebereš.

Nevem kaj nekateri tukaj pišete ene floskule brez strokovnosti...ko pa na teh dveh straneh jasno piše da dodajanje NI nujno!! Oziroma je potrebno le v določenih primerih!

Ajde,da se dodaja pozimi,mogoče jeseni ..ampak pomladi in poleti se mi zdi pa res res nesmiselno?!user posted image


http://www.lalecheleague.org/llleaderweb/lv/lviss1-2009p2.html

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1980844




(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
16.4.2013 16:58:05   
Dilove*
Aja pa jaz sem moji dajala pozimi. Samo potem sem pa malo brat začela.....pa pomlad je že tu,več sonca...in sem nehala dajat.oziroma dam res vsake toliko. Sicer moja nima krčev nobenih ..tako, da nimam še dodatnega razloga, da ji nebi dajala, ampak če si pa tole prebereš.... nevem no , kdo je lahko navdušen nad dajanjem teh vitaminov?!

Pri otrocih, ki niso dobro prenašali vitaminskih nadomestkov, so opazili naslednje stranske učinke: bruhanje, prebavne bolečine, spremembe v otrokovih prebavilih, težje dihanje, povečano tveganje za okužbe. ( vir: Cynthia Good Mojab, MS, IBCLC, RLC, Research Associate in the Publications Department of La Leche League International)



(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
18.4.2013 11:43:37   
nusi
jaz bi rekla, da je pozimi kar dobro dajati (oz škodi sigurno ne, razen za tiste, ki imajo težave), če otroka ne morete voziti na sonce. Sama sem sicer kar naprej pozabljala na to, ampak ajde, parkrat na teden mi je pa uspelo. Kadar je otrok vsak dan na soncu pa pomoje res ni treba.

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
21.4.2013 0:49:12   
Taddy78
Vsaka po svoje...sinu sem jih dokaj redno dajala, pri hčerki včasih pozabila. Ne vem zakaj bi Doll bila s svojim mnenjem obsedena s farmacijo. Baje je dokazano, da stari ljudje, ki niso prejemali vitamina D v otroštvu, dosti pogosteje obolevajo za osteoporozo.
Sicer pa...a res mislite, da bo katera, katere otrok hodi na X ali pa na O napisala, da ji je žal da ni dajala kapljic? Ja, pa ja.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
21.4.2013 19:56:05   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*

Ja to kar si kopirala je napisala Karmen iz internacionalnega društva za pomoč in podporo dojenju (LLL). Tako,da je to definitivno strokovno mnenje ! Sem spodaj dala še dve povezavi od LLL kjer si lahko malo več prebereš.

Nevem kaj nekateri tukaj pišete ene floskule brez strokovnosti...ko pa na teh dveh straneh jasno piše da dodajanje NI nujno!! Oziroma je potrebno le v določenih primerih!

Ajde,da se dodaja pozimi,mogoče jeseni ..ampak pomladi in poleti se mi zdi pa res res nesmiselno?!user posted image


http://www.lalecheleague.org/llleaderweb/lv/lviss1-2009p2.html

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1980844






Seveda te 2 strani sta Sveti .škoda,kaj ne piše na vsaj 3 straneh user posted image

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
21.4.2013 20:05:20   
Dilove*
Dala sem informacije, ki so preverjene, zaneseljive, strokovne. Saj nisem zalepila kr en članek, ki ga je napisal novinar.
Katere informacije pa si dala ti? Nobene.

Torej ja meni osebno je vsekakor bolj sveto njihovo mnenje kot tvoje!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
21.4.2013 21:57:09   
Michelle12
V bistvu večina ljudi sploh ne absorbira umetnih vitaminov, če smo že pri tem.



_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
21.4.2013 22:25:07   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12


Aleksander, 2.3.2o13 <3


Ok, samo to... me veseli, da končno vidim nekoga, ki ima na isti dan roj. dan, kot moj sine user posted image  (2007 letnik)
Morala sem user posted image

ps... tuga je na RR, pa pač to komentiram user posted image

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?