|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 17:20:46   
Anonimen
Naj se čimprej pozdravi...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pika74)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 18:23:59   
kofetek2010
en velik user posted image  za Vasjo


PS: pri nas je trajala viroza celih 10 dni user posted image



tiste igracke, ki se ne dajo oprat das za 2 dni v zmrzovalnik in so "razkuzene" user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 19:21:41   
Anonimen
En user posted image  v vaš konec, da se čim prej mali pocajta!

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 20:03:50   
mml
Upam, da bo jutri Vasja že tako OK, da boste že vsi 4 doma user posted image .

Kar se pa kužnosti tiče pa ti sigurno nisi kužna, te zadeve se prenašajo "fekalno - oralno", skratka če si dobro umiješ roke ni panike.

Držim pesti, da se manjši pikec mikec ni ničesar nalezel

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 20:13:02   
Naty*Taja
Jao Janči, a ste zdaj vredu?! Kajetan jo bo pa odnesu, ker je na zizi! Vsaj tak je pri nas zaenkrat - tamala nič kej ne dobi od tavečjega, pa jo skoz lupčka...


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 20:52:27   
Meggi
NO, sam da ste skupaj doma, ter da je najhujše za vami. Te viroze so res zoprne.

Naša tavelika prinčepeska je bila ravn včeraj z vorčino, tako pri miru celo popoldne, da sn si rekla da to je pa tud mal nenormalno. Ko je kako bolezensko stanje, si rečeš: "bolš da ti bajto narobe obrne, sam da je otrok zdrav! "  (no,čeprav se ti lasje kraužljajo).

Mi smo maja fasal tako virozo. Je mala princeska Brina pri 6 mes., pristala v bolnici tri dni (pa je bila in je še (13 mes)dojena ). Je pa od Karin (4 leta) fasala. Bruhala da ji je v loku nesl, groza. Pa ko vidiš otroka na tistih šlaufih- grozn....

       morda če mal zima stisne, da pocrkajo vsi ti bacili.

Jančika, pocartajte  in pocajtite se,....   

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 20:57:58   
Jančika_
Vasja spi, čisto je izčrpan. Tako je shujšan, da me srce boli, ko ga pogledam. Že tako ali tako je suhcen, pa cel teden ni skoraj nič jedel, ker je bil bolan, zdaj pa še to. Kosti mu kar štrlijo. Bruha ne več, ima pa še drisko. Nekaj je pojedel in popil, verjetno je tahudo za nami.

Tamali je zaenkrat vredu - roke si umivam ko zmešana, mož ima prek Vasjo, jaz Kajetana, spimo ločeno. Kajči je skoz v drugi sobi in tako pogreša bratca; vsakič, ko da Vasja kak glas od sebe, začne klicati u-u-u in stegovati glavo.

Hvala vsem za podporo, vsem malim bolnikom pa hitro okrevanje!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 21:04:09   
paris
Držim pesti, da se čim prej pozdravite! 

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 21:09:36   
CIPRESA
O kriza Jančika imate pa pestre praznikeuser posted image

Že to veliko pomeni da ste skupaj doma, in če se je še bruhanje umirilo potem gre na bolje!!   Držim pesti da  Vasja čimprej pocajta!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 22:03:01   
mika
ojoj bogi revčekuser posted image .  glavno, da ste sedaj skupaj doma 
dežim pesti, da se vasja čimprej pozdraviuser posted image

lp, mika

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 22:07:21   
Janeja
Ojej Jančika, a tolk hudo je bilo.  user posted image

Pa saj če je bošček mali zdaj doma mislim, da je ta hudo že za vami. Res se pa pazite, da se še kdo ne neleze. Ti user posted image virusi so res trdovratni. Še kar nekaj dni bodite bolj pazljivi, tudi če bo Vasja že čist OK.

Upam in držim pesti, da bo vsaj Silvestrovo bolj praznično, kot je bil tale Božič.
Držte se! user posted image



(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 22:46:52   
Seven*
Jancika. Lansko leto, ob istem casu, smo pri nas VSI TRIJE podlegli rota virusu. Edino Ema je bila zdrava in se smejala. Hvala bogu, najbrz zaradi dojenja, sem ji dozirala protitelesa.

Sem pa v dveh dneh oprala 8 strojev posranih in pobruhanih cunj. Z 39 vrocine smo komaj funkcionirali, jedli skoraj nic. Jakob je bil tocno taki kot tvoj Vasja. Samo spal, spal in spal, jedel nic. Ti pa povem, tile miceni zelo hitro shujsajo, ampak tudi zelo hitro nadoknadijo. Nic ne skrbi. Vazno je da pije, ostalo ni vazno, problem je samo dehidracija.

Zelim mu cimprejsnje okrevanje. Pa nehaj pucat, rotavirus ima kar nekaj casa inkubacijske dobe, ce ste ga staknili, ste ga tako ali tako. Drzi se!


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 22:50:06   
til
Janika upam da se stvar čim prej umiri.

Vsem bolanim želim čimprejšnje okrevanje user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 22:52:23   
Jančika_
Seven, prijateljica mi je rekla (in isto so menda rekli danes Joeju v bolnici), da se pri odraslih rota viroza lahko pokaže tudi kot prehlad in kašljanje - Joe je že par dni ful prehlajen, jaz pa kašljam. Tako da upam, da je to to in da sva jo poceni odnesla. Pri pranju te pa že prehitevamuser posted image . Ko je začel bruhati, sem cote samo na balkon metala, me je taaaak kup pričakal zjutraj...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 23:04:06   
Magi*
ojej, Jančika, upam da boste kmalu zdravi. Vasji pa pošiljamo en velik user posted image .

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 23:04:44   
Lejči
joj, upam, da se boste čimprej pozdravili, pa da ne bo nihče več zbolel ...
inkubacijska doba pri rota virusu je 2-3 dni, se pa lahko virus v igračah obdrži do 8 mesecev user posted image , tko da po moje je čiščenje več kot na mestu. imunosti nanj pa nažalost tudi ni, samo kratek čas takoj po preboleli bolezni.
držite se user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 23:16:32   
Joe
Tako, sedaj je tukaj oče, da naredi red.

Prvič, Jančiko je bilo potrebno poklicati z žura, ko je Vasko bruhal. user posted image

Drugič, Vasja se kot bolnik izredno lepo obnaša.

Tretjič, najina špajza ali stanovanje ni nikoli povsem brez hrane.

Četrtič, Vasja je shujšal, vendar mu je ostalo še nekaj goriva pod kožo. Glede tega je zares uboga tista deca, ki je vseskozi na spodnji meji teže.

Petič, v bolnišnici mi niso rekli tisto o odraslih in virusu. To mi je rekla Jana, njej pa je spet ena druga rekla. Meni se zdi možno, in kolikor se spominjam, sem zdravnici rekel, da je najin "prehlad" ali kaj že verjetno druga oblika Vasjevega obolenja. Tega ni zanikala, a to je vse.

Šestič, vsaj za zdaj kaže, da se je Vasja odbil s tal nazaj gor. Pojedel je toast (="hop kruh") z marmelado, popil nekaj vode in ravnokar sredi noči (ob 11h) spet poklical za požirek. Za zdaj brez povračanja.

Tako. V seštevku smo zdajle kar ok. Tudi časovno se je navsezadnje lepo poravnalo, saj je lažje skrbeti za otroka med vikendom in prazniki, brez službenih rokov. Božič, hja, ampak kakšna cena je to v primerjavi s tem, da otroku odstranijo infuzijo (tisto mi pa res ni lepo).

Hmm, zdajle sem se spomnil na 60-letnega reveža z urgence, ki ga je žena polila z džezvo vroče kave po levi roki... Upam, da po nesreči, ker nikoli ne veš...

Slednjič, moja mucika je tudi fajn vozila skozi tole, Kajči (=veseli špeh) pa nas razveseljuje s svojimi vzkliki in nasmehi ter iskrivimi očkami. Upam, da ne bo obolel še Klobasi, in računam na Jančikino zaščitno mleko!!

In še za sklep: Kaj je infuzija 5% glukoze proti krvavi prometni nesreči? Na Ljubečni je pijani tovornjakar okrog poldneva zbil 9-letnika na prehodu za pešce in ga "hudo poškodoval". Da se ti spipa...

Lepe praznike vsem, pa četudi pobruhane! Menda nam grozi tudi ustekleničen virus; Ministrstvo za zdravje nanj že lep čas opozarja. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Joe -- 25.12.2006 23:28:01 >


_____________________________

Naši problemi so sanje revnih in preganjanih.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
25.12.2006 23:20:43   
Seven*
Ej Joe, lubek, zakaj ne pises bloga? Tako z veseljem bi ga brala... user posted image user posted image user posted image Veseli speh je naredil svoje (se valjam pod mizo).. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Joe)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 1:18:04   
žanek
Pa ne no, sem šele zdej prebrala, ubošček Vasja user posted image . Samo da je sedaj doma in da je že napredek user posted image . En velik user posted image  za Vasjo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 8:33:31   
Naty*Taja
Ja Joe dej večkrat kej napisat! user posted image  Si vnesel malo sprostitve v Jančikin napeti roman user posted image . Ja, je pač tako, da mamice vse bolj pestro in hudo vidimo! Sej moj tudi kr naprej pravi "Pa kaj se sekiraš, kaj se jeziš?" , ko jaz delam paniko, ker bo mali zdej, zdej bruhnu, pa se mala dere, ker je pokakana, pa imata oba čist zabetoniran nos.... user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu žanek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 9:32:05   
Maxica
Držim pesti za Vasjo, da bo čimprej spet "ta pravi" Vasja.user posted image user posted image user posted image
Vaju, Jančika in Joe, je pa itak vedno užitek brati - super sta.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 10:22:56   
Anonimen
Jančika Joe zelo mi je hudo za vajinega malčka. Upam, da bo kmalu bolje. Jas sem tudi bila včeraj zjutraj s svojim malčkom pri dežurni. Bilo je kar veliko ljudi in predvsem otrok. Joe mislim, da si ti tisti , ki si mi dal prednost, zato ker je moj malček bil najmlajši 9 mesecev. Še enkrat se ti lepo zahvaljujem, zelo malo je takšnih prijaznih, kot si ti. Upam da se nisem zmotila vendar ko sem pregledala album sem prepričana da si ti ta dobrosčnež.

Mojemu sineku zdravnica ni določila nobene diagnoze ušeski uredu, grlo uredu, vendar ima vročino in že dva dni kar joka, tako, da če se bo takole nadaljevalo bova morala še enkrat na pregled. Midva sva že čisto izmučena od nespanja in najbolj hudo je to,ker ne veva kaj mu je.

Želim Vasji čimprejšnje okrevanje. Joe tebi pa še enkrat hvala.

(odgovor članu Joe)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 10:42:26   
Anonimen
Ej, ful ste dobri. Bravo, Joe in Jančika!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 10:47:18   
muki1
Joe user posted image . Všeč mi je tvoj način razmišljanja, ampak samice smo ponavadi čisto sesute, ko so naši mladički ogroženi, zato razumem Jančiko. Mi smo preživljali takšno virozo, ko je bila naša Iva stara šele 19 dni. Nežo sem imela v bolnišnici, prvič v življenju sva bili ločeni user posted image , doma pa sem trepetala od groze in strahu, saj sem se res bala da mi novorojenčica ne zboli. Ker smo imeli rota virus že pred enim letom, pa je Nežo totalno sesul, sem se bala, da mi Iva tega sploh ne bo preživela, če jo zadane v tako hudi obliki, kot je Nežo.
Na srečo je starejša po treh dneh priromala iz bolnice, mlajša pa se je okužbi izognila...edina od vseh sodelujočih ( mama, ati, babica, dva dedka, moja sestra ). Pa smo se tudi razkuževali kot neumni. Še maske smo imeli na ustih. Prava karantena. Zgleda, da je res mleko bilo tisti zaščitni faktor, ki je preprečil okužbo.

Juhej dojenje user posted image  user posted image  user posted image .
Držim pesti za Kajetana, pa za Vasjo, naj čimprej pridobi špehec user posted image .


< Sporočilo je popravil muki1 -- 26.12.2006 10:48:53 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Za božič imam otroka v bolnici
26.12.2006 15:57:50   
Jančika_
Jilic1, ja, to je sigurno bil Joeuser posted image . Upam, da se tvoj mali tudi kmalu porihta in da mu ni hudega.

Vasja je danes bistveno boljši, nekaj malega je pojedel, se pa borimo za vsak požirek tekočine - že od nekdaj imamo probleme s pitjem, zdaj je pa postal res problem. Drugače spije po flaši kar veliko z vodo zmešanega mleka, zdaj pa le-tega ne sme, tako da ga hecava in siliva za vsak požirek vode posebej.

Kajetan zaenkrat ne kaže znakov okužbe. Aja, tisto, da se rota virus pri odraslih lahko pojavi kot prehlad in kašelj, mi je pa povedala prijateljica - njej pa sestra na infekcijskem, ko je bila tam s sinkom zaradi rota viroze.

< Sporočilo je popravil Jančika -- 26.12.2006 16:00:22 >

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?